Skocz do zawartości
baczas92

Wybór płyty głownej mini ITX (AM4)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stoję przed wyborem płyty głównej w formacie mITX pod Ryzen 5 3600. Mam duży dylemat bo szczerze mówiąc nie za bardzo ogarniam tematy płyt głównych itp.... Myślę nad Gigabyte B450I Aorus Pro Wifi lub MSI B450I Gaming Plus AC. Dodam jeszcze co istotne, że nie chce podkręcać procesora, pamięci RAM. Jeżeli chodzi o następny ewentualny upgrade planuje najwcześniej za 3-4 lata.

Zasilacz jaki planuje zakupić to SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W. Budżet na płytę to ok. 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dla formalności:

Na hiszpańskim amazonie https://www.amazon.es/dp/B089VYCHMG

139 EURO, więc na podsumowaniu może wyjść taniej niż na niemieckim Amazonie, z uwagi na mniejszą doliczaną różnicę VAT pomiędzy Hiszpanią a Polską. 

Na Morele 624 złote: https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b550m-itx-ac-6893375/ 

Nie wiem jednak czy warto, skoro kolega nie chce podkręcać ani procesora ani ram, a za 3-4 lata to pewnie kupi nowego kompa, na nowej platformie. 

Być może dla niego najlepszą opcją jednak jest B450, a może nawet x370 lub x470, w zależności co i w jakiej cenie znajdzie w formacie mITX 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z amazon.es wysyłka 50pln, z amazon.de wysyłka free, wyjdzie taniej niż z morele. kupisz z chipsetem b450/x370 i nie wiesz z jakim biosem przyjdzie. potem zapłacisz 100pln za wgranie bios lub cepa do jego wgrania i wyjdzie tyle co za asrocka z tym że masz dużo gorszą płytę z kończącym się wsparciem.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Rozważałem zakup płyty pod B550 tylko właśnie czy jest mi ona potrzebna z racji tego, że za 3-4 lata jak zwykle będę zmieniał GPU+CPU+MOBO. Zastanowię się nad B550 aczkolwiek na dziś powiedzmy, że chce kupić któraś z dwóch płyt podanych wyżej tylko którą?

I ogólnie mam pytanie związane z amazon.de nie ma ewentualnych problemów z gwarancjami itp... Bo faktycznie wiekszość podzespołów jest tam tańsza niż w Polsce.

Edytowane przez baczas92

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

sprzętowo lepsza MSi. jednak z ryzenem 3600 każda z nich poradzi sobie wzorowo.

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jednym słowem brać co w danej chwili będzie tańsze? A przypuśćmy, że będę chciał delikatnie podkręcić tego ryzena. Mało prawdopodobne ale może być różnie. Która w takim wypadku lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi