Skocz do zawartości
marcinx26

Ryzen 2600 vs 3600 (500 vs 850 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś 3600, w sumie nie do końca wiem dlaczego...chyba takie zboczenie, że jak jest coś często w promocji to podmieniam, bo potrzeby większej nie miałem zmieniać 2600. Tym bardziej, że nie widziałem jakiegoś problemu we współpracy z Navi co podobną często jest normą w tym zestawie. Boję się , że większej różnicy nie zobaczę, obym się mylił:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz różnicę, jak nie teraz to pewnie niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zależy w jakiej rozdzielczości grasz , jak w 1080p to różnica będzie spora, w 1440p już mniej , tutaj karta będzie o 40% bardziej obciążona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, oby tak było:). A te 3600 też się powinno kręcić czy przerost formy nad treścią? Mam Fere 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz podkręcić do 4,3 - 4,4 GHz. Każde wyższe to przerost formy nad treścią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

a kręcenie z 4150-4200 na 4300-4400 to nie przerost? tylko dla entuzjastów i graczy w csowate gry w niskiej rozdzielczości

z 4150 na 4400 zyskujesz 6%, w innych przypadkach jeszcze mniej, i to o ile ci karta na to pozwoli, czyli tak dla zobrazowania, jak masz w grze 100 klatek to będziesz miał 103-106 ?

ja po kupnie proca siedziałem przez kilka tygodni na 4300 i napięciu 1,36v , później jak porobiłem testy (miałem wtedy gtx1660) okazało się, że  nawet 4000 w zupełności do tej karty wystarczą, teraz mam rx5600xt i nawet przy 4100 karta bangla bez oporów, więc po co te OC? jak ktoś sobie kupie amperkę 3080 to wtedy można pomyśleć o OC bo w niektórych grach pewnie się przynudzi, ale to w 1080p, w wyższych rozdzielczościach nadal będzie miała co robić

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę obecnie na 2600 z krtą GTX 1080. Gram w  rozdziałce 1440p i raczej nie wymieniłbym go na 3600.

Skłaniam się raczej do zmiany na ZEN3 wraz z kartą na jakieś 3070 (mam nadzieję) Super i wtedy na tym spokojnie przeczekać do DDR5 i PCI-E 5.0 i cały pierwszy hype i wysokie ich ceny.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...