Skocz do zawartości
raffi23

Wymiana płyty Asus x470 prime pro na x570 lub B550

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam forumowiczów mam pytanko odnosnie sensu wymiany plyty Asus x470 prime pro na plyte x570 lub B550 ponieważ bede kupował karte nv 3080.Jeżeli chodzi o cene to mysle ze do 1tys o ile jest sens wymieniać 

Pozdrawiam

Zasilacz mam Seasonic 750 80 gold

Edytowane przez raffi23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie ma sensu wymieniać. Co innego gdybyś miał jakąś słabszą B450, to co innego. Nie wiem też czego oczekujesz po tej zmianie. Prędzej zasilacz zmień niż płytę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, raffi23 napisał:

sensu wymiany plyty Asus x470 prime pro na plyte x570 lub B550 ponieważ bede kupował karte nv 3080

przecież nie ma jeszcze testów więc nie wiadomo czy 3080 dojdzie do limitu przepustowości PCI-E 3.0. jak nie dojdzie to wymiana bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To całkiem dobra płyta, dawała sobie u mnie bez problemu radę z 3900x. Wymień najpierw grafikę i zasilacz, a jeśli okaże się, że brakuje przepustowości PCIe, to zmieniaj płytę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Jenot napisał:

To całkiem dobra płyta, dawała sobie u mnie bez problemu radę z 3900x. Wymień najpierw grafikę i zasilacz, a jeśli okaże się, że brakuje przepustowości PCIe, to zmieniaj płytę.

A w jakim celu ma zmieniać zasilacz ???? :E fantazje ???

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie może i nie musi, ale TDP 3080 to 320W,  cholera wie ile wciągnie w stresie, nie wiadomo co tam jeszcze w tym kompie siedzi. Ja swojego Corsaira bym wymienił jakbym pakował 3080, choćby po to żeby był większy zapas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Według kalkulatora Psu wynika ze na zestaw ktorym mam potrzebuje ok 340w ale nie wiem ile w tym prawdy

Edytowane przez raffi23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie qrw...  :E wy mata troche wyobraźni czy nici z tego ????  750W  zasilatory  i dumacie czy starczy  ?? :E  kupta ampere włóżta gdzie trzeba zamknijcie bude i grajta czy co tam robicie  i zapomnijcie o elektrowniach prundowych :E  Jak któryś z was pomierzy odpowiednio ile to wciąga  nie kalkulatorami ,srami innym dziadostwem programowym  i pokaże że jest na granicy wtedy  hyle czoła ,choć wiem w podświadomości że tak nie będę czynił :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Na baterii mi nie zależy bo i tak bedzie podłączany  Dzieki za odp, a wydajność i chłodzenie moze byc lepsze czy to bez znaczenia?  
    • Nic ci nie da obudowanie deskami lub szkłem
    • Oprócz pseudoobniżek są jakieś uczciwe przeceny? Sprawdźmy. Wchodzę na stronę Media Expert. Biorę produkt pierwszy z brzegu, jakieś słuchawki. Jest przecena z 80 zł na 40 zł. Sprawdzam w Ceneo, a tam ceny wszędzie faktycznie 80 zł. Wyjątek? No to weźmy inne, tym razem droższe. Część sklepów ma cenę standardową, część obniżoną, zaś wg Fake Friday zniżka jest dość duża. Inna kwestia, że ceny są sztucznie zawyżane. Natomiast na smartfonach ewidentnie są wałki. Przykład - Galaxy S20 wrzesień = 3554 zł październik = 3014 zł listopad = 3356 zł A teraz cena po promocji to 3350 zł z przekreślonej 3950 zł. W lipcu w ME faktycznie była taka cena. W innych sklepach 3350 zł to standardowa cena bez żadnych promocji. Ale co mnie interesuje, to monitor. Weźmy też coś pierwsze z brzegu. 27GL850-B. I sytuacja podobna. Część sklepów ma ten produkt po obniżonej cenie (takiej samej!), część po tej wyższej. Promocje faktycznie są, ale z cen mocno zawyżanych. Co faktycznie opłaca się kupić w tym roku podczas BF? Poluję na monitor, a jeśli znajdziecie krzesło (może być gamingowe) w dobrej cenie, to też.
    • Brak integry oznacza gorsze czasy pracy na baterii w stanie bezczynności i lekkiego użytku. Inna, trochę bardziej "wyszukana" wada takiego rozwiązania to sytuacja, gdy dedykowane GPU się zepsuje. Gdy jest integra to są spore szanse, że laptop wciąż będzie używalny.
    • Mój kolega, który jest w wojsku od ponad pół roku użytkuje Fenix 6X Pro i zegarek jest przekocur. Tylko kwestia czy realnie potrzebujesz takiej klasy smartwatche bo jakby nie patrzeć zarówno cenowo jak i możliwościami to już najwyższa półka. Na plus kapitalny czas pracy na baterii, budowa też (kolega go nie oszczędza, łącznie z regularnymi kąpielami czy pływaniem w nim, plus samo wojsko więc wiadomo jak to wygląda). Mnogość funkcji, trybów sportowych i innych bajerow jest kosmiczna. Są płatności zbliżeniowe (jeśli bank obsługuje Garmin pay). Tak naprawdę to zegarek kompletny.  Osobiście użytkuje Galaxy watcha 1 generacji 46mm i osobiście po już dłuższym czasem raczej średnio polecam. Czasy pracy to około 2-2.5 dnia bez aod. Sam system działa w miarę, aczkolwiek zdarzają się przycinki animacji czy parosekundowe zadyszki w liczeniu kroków (masz np 700 kroków i nagle wskakuje 850, to zegarek miał zadyszkę w regularnym liczeniu). Do tego aplikacje zewnętrzne działają bardzo przeciętnie, Spotify dla którego kupiłem ten zegarek by działal w offline jest tragicznie zoptymalizowane i ma masę bugów. Do tego Samsung nie obsługuje płatności w Polsce i nie zapowiada się na wprowadzenie Samsung pay do naszego kraju.  Nie wiem na ile ten smartwatch to Twoja fanaberia a na ile realna potrzeba i czy te 2500zl realnie odczujesz w swoim budżecie niemniej w mojej opinii wybór garmina to wybór na lata, wybór którego na 99% nie będziesz żałować.   
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...