Skocz do zawartości
Treys

Samochód dla kobiety 20-25 tyś zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kobieta szuka samochodu małego i najmniej awaryjnego temat ciągnie się praktycznie od początku roku.

Aktualnie jeździ Fiatem Grande Punto 1,3 JTD jednak szuka czegoś nowszego poza tym ciężki dylemat bo raz, że diesel zły dwa, że benzyna będzie za słaba...

Dobrze by było, aby samochód miał w miarę dobrą blachę ponieważ stoi na zewnątrz 4 pory roku ( ciężko o dobrą blachę teraz... )

 

Wymagania :

- Bezawaryjność :E

- 5 Drzwiowy

- Raczej benzyna 1,4 powyżej 85km

- Małe spalanie ( dojazd do pracy 30km w dwie strony razem )

- Raz w miesiącu trasa około 200km

- Hatchback

- Powyżej 2009 rok

- Dobrze by było zmieścić się maksymalnie do 21 tyś zł

- Bez LPG

 

 

Z tego co szukałem i oglądaliśmy samochody trafiłem takie typy :

- Opel Astra 1,4  Benzyna ( bardzo się jej podoba

- Seat Ibiza 1,4 Benzyna - stylistyka fajna, ale środek już troszeczkę ubogi.

- Skoda Fabia 1,4 Benzyna - gdyby nie ten znaczek... mimo to widzi się jej nowsza wersja od 2014 ale koszta nie pozwalają

- Volkswagen Polo 1,4 Benzyna - ciężko dorwać coś konkretnego w przedziale cenowym 20 tyś zł

- Kia Ceed 1,4 Benzyna - nie wiem w ogólne jak te samochody się maja względem ogólnym

 

 

Takie typy są z czego ja naciskam na Seata Ibizę ( nie wiem jak z awaryjnością takich samochodów )

Jej się podoba Opel, tutaj nie mam w ogóle rozeznania jeszcze w benzyniakach.

 

Podobno benzyniaki są mniej awaryjne niż diesle, ona boi się tego że trafi się padaka diesel i kosztowna naprawa było tak w przypadku Fiata i wymiana wtryskiwaczy.

Druga sprawa przez to, że samochód jest cały czas na zewnątrz w zimie zdarzały się problemy z odpalaniem.

Ja jestem bardziej przekonany do Diesli jednak u mnie przeważnie są pokonywane tylko trasy a nie miasto dlatego też tutaj pewnie dla niej będzie lepszą opcja Benzyna tylko czy silniki 85km są w miarę wystarczalnie mocne do jazdy ( górka , wyprzedzanie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, pewnie chodzi o wolnossaka - swoją drogą nawet nie wiedziałem, że pakowali do J taki słaby silnik, dopiero teraz jak sprawdziłem.

EDIT: Dobra, faktycznie był 100KM wolnossak, już pamiętam. Ale powyższe słowo "słaby" odnosiło się do jednego ogłoszenia, gdzie było 1.4 87KM, co mnie zdziwiło mocno - najwidoczniej jakiś błąd.

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-delta-lancia-delta-1-4tjet-120ps-klima-skora-alu-mega-stan-ID6DiwB4.html#861c766c84

https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-delta-1-4-turbo-czujniki-parkowania-gwarancja-oplacony-ID6DgSsG.html#f4aba9dff7

https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-delta-piekna-delta-super-stan-led-skora-serwisowana-ID6D3n5B.html#f4aba9dff7

Tak, wiem. Ale poza skrzynia problemów jakiś większych nie ma. Sprawdzić przed zakupem, kontrolować. Reszta jak u innych jeśli chodzi o awaryjność. Fajne silniki i dobre wyposażenie. Co do wyglądu to niech kobieta się wypowie. Jest też fioletowa ;)

https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-delta-lancia-delta-150-koni-przebieg-tylko-119-tys-ID6DhHfH.html#f4aba9dff7

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, resistance napisał:

Poprosze link do tej astry 1.4T za 21 tys.

Powoli przestaje to być takie niemożliwe ;) najczęściej ktoś pisze że ma taki budżet na FB i czasami ludzie są skłonni sprzedać w takich pieniądzach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy autor nie miał aby na myśli Astry H z wolnossącą jednostką 1.4? ;)

3 godziny temu, Petru23 napisał:

Tak, wiem. Ale poza skrzynia problemów jakiś większych nie ma. Sprawdzić przed zakupem, kontrolować. Reszta jak u innych jeśli chodzi o awaryjność. Fajne silniki i dobre wyposażenie. Co do wyglądu to niech kobieta się wypowie. Jest też fioletowa ;)

 

 

Jeżeli będzie to egzemplarz z roku modelowego 2011 to nie będzie mieć M32, a C635. Wówczas problem skrzyni odpada, tzn. nie odpada, ale jest mniejsze prawdopodobieństwo wtopy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten fiat to sie psuje co chwilę czy o co chodzi?

Na 30 km codzień to właśnie diesel będzie dobry

Jeśli mowa o silniku opla 1.4 90 km to jest dobra jednostka, spalanie w trasie 5 litrów, jak cięższa trochę noga to 6 litrów prędkości 120-140 km/h

Edytowane przez pszemek233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, seeba03 napisał:

Czy autor nie miał aby na myśli Astry H z wolnossącą jednostką 1.4? ;)

 

Za 25k to już bym się zaczynał rozglądać nad OPC w H, a Ty każesz szukać 1.4 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lesiu155 napisał:

Za 25k to już bym się zaczynał rozglądać nad OPC w H, a Ty każesz szukać 1.4 :D

Też prawda :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Treys napisał:

Jej się podoba Opel, tutaj nie mam w ogóle rozeznania jeszcze w benzyniakach.

Kiedyś przeczytałem gdzieś tam, że jakiś facet miał problem z tym że pokazywał żonie różne zdjęcia aut i ona dawała dosyć mylące odpowiedzi na temat tego czy auto jej się podoba. Jednym razem model jej się podobał a innym uznawała go za brzydki. Facet wyczaił w końcu schemat. Też postanowiłem to zweryfikować na swojej żonie i okazało się to w dużej mierze prawdą. Większe znaczenie miał kolor auta niż jego model/marka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.09.2020 o 20:43, pszemek233 napisał:

A ten fiat to sie psuje co chwilę czy o co chodzi?

Na 30 km codzień to właśnie diesel będzie dobry

Jeśli mowa o silniku opla 1.4 90 km to jest dobra jednostka, spalanie w trasie 5 litrów, jak cięższa trochę noga to 6 litrów prędkości 120-140 km/h

Kupiła go bez mojej konsultacji tylko z bratem, samochód ma kilka mankamentów i lepiej było by coś nowego kupić :) oraz ostatnio psuł się więcej niż powinien.

Co do koloru :E chyba bez różnicy niestety Lancie podane wyżej odpadają raczej bardziej nastawiam się, żeby było to z VW czy Opla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Wiesz, że delta do Fiat bravo? Łącznie z dostępnością i cenami części? ;)

Z ciekawości zapytam, z jakiego powodu odpadają? 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Petru23 napisał:

@up

Wiesz, że delta do Fiat bravo? Łącznie z dostępnością i cenami części? ;)

Z ciekawości zapytam, z jakiego powodu odpadają? 

Że to Fiat :) nie jej typ po prostu nie podoba jej się ten samochód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.09.2020 o 22:14, Sad_MadMan napisał:

Kiedyś przeczytałem gdzieś tam, że jakiś facet miał problem z tym że pokazywał żonie różne zdjęcia aut i ona dawała dosyć mylące odpowiedzi na temat tego czy auto jej się podoba. Jednym razem model jej się podobał a innym uznawała go za brzydki. Facet wyczaił w końcu schemat. Też postanowiłem to zweryfikować na swojej żonie i okazało się to w dużej mierze prawdą. Większe znaczenie miał kolor auta niż jego model/marka. 

U facetów działa to tak samo. Przecież ważne są te wszystkie m-pakiety, s-liny, fajne felgi, światła LEDowe, czarne wstawki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Switch napisał:

U facetów działa to tak samo. Przecież ważne są te wszystkie m-pakiety, s-liny, fajne felgi, światła LEDowe, czarne wstawki...

choćbyś nie wiem ile pakietów, felg i wstawek wrzucił do Multipli, to i tak będzie Multipla :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla koloru Laguny  musiałem się przenieść z poszukiwaniami na rynki zagraniczne :E

Jasno srebrnego koloru nie lubię do tego stopnia, że samochód który mi się generalnie podoba ale jest w kolorze srebrnym dostaje bezwzględną dyskwalifikacje, choćby nie wiem jaki rabat mi dawali :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Switch napisał:

Ja dla koloru Laguny  musiałem się przenieść z poszukiwaniami na rynki zagraniczne :E

Niech zgadnę.. szukałeś tego błękitnego? ;) Na żywo robi mega robotę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest. W Polsce było kilka sztuk, ale w każdej mi coś nie pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Switch napisał:

Ja dla koloru Laguny  musiałem się przenieść z poszukiwaniami na rynki zagraniczne :E

Jasno srebrnego koloru nie lubię do tego stopnia, że samochód który mi się generalnie podoba ale jest w kolorze srebrnym dostaje bezwzględną dyskwalifikacje, choćby nie wiem jaki rabat mi dawali :E

W dzisiejszych czasach zmiana koloru auta to pikuś. Folia i nawet tęczowy być może. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Petru23 napisał:

W dzisiejszych czasach zmiana koloru auta to pikuś. Folia i nawet tęczowy być może. 

Kolor tutaj to sprawa drugorzędna raczej chodzi o wymagania wyżej :) uparta na Opla ja  bym wolał Seata szukać bo na Opla jeszcze nie ma pełnej gotówki :E a zapas w razie "w" na naprawy coś pasuje zostawić tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Petru23 napisał:

W dzisiejszych czasach zmiana koloru auta to pikuś. Folia i nawet tęczowy być może. 

No pikuś, 1/3 wartości takiej Laguny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowałbym w fajny egzemplarz seata Ibizy w benzynie.  Przerabiałem już 2 takie ( jedną nadal mam w rodzinie) Nic a ni się w tych autach nie psuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...