Skocz do zawartości
PACIK19

Dell S2721DGF - 27" 165Hz 1440p, NanoIPS, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
zakładam tutaj temat, żeby nie robić offtopu w wątku z LG.

Monitor posiada panel "LM270WQA-SSA2", czyli nowszą wersję matrycy niż jego konkurent "LG 27GL850-B".

Niestety na razie jest zbyt mało recenzji, żeby cokolwiek o nim powiedzieć. Choć już jest w testach na rtings, także to kwestia tygodnia, dwóch żeby pierwsza solidna recenzja się pojawiła.

Co myślicie o tym monitorze? Cena jest bardzo zachęcająca.

W porównaniu do LG:
+165Hz zamiast 144Hz
+Dłuższa gwarancja - 3 lata.
+Cena, jest tańszy od 27GL850-B, bazując na cenach z x-komu: 1899zł za Della, 2149zł za LG
+Większa jasność 400cd/m² zamiast 350cd/m² jak w LG
+Lepsza podstawka od LG, pozwala na regulację w boki(w LG tylko pochylanie góra, dół + wysokość)
-Nie da się ograniczyć kolorów do pokrycia sRGB
-Mimo tego, że monitor jest dość nowy to już jest wysyp wątków związanych z czarnym ekranem, tj. czasami monitor przy wczytywaniu gier, potrafi wyłączyć matrycę na 1-2sek.

Pierwsze wrażenia:

 

 

Edytowane przez PACIK19
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, PACIK19 napisał:

+Dłuższa gwarancja 3lata zamiast 2. W dodatku jeżeli chodzi o Della, to wymieniają matrycę nawet jak jest 1 martwy pixel.

Na to bym się niestety nie napalał, będą problemy...
Dell po 2019 roku zmienił warunki gwarancji i nie naprawia już monitorów dla klientów, a robi to zbiorowo, w związku z czym wysłanie sprzętu na RMA może skończyć się podmianką na obcy model Refurb.

17 minut temu, PACIK19 napisał:

imo tego, że monitor jest dość nowy to już jest wysyp wątków związanych z czarnym ekranem, tj. czasami monitor przy wczytywaniu gier, potrafi wyłączyć matrycę na 1-2sek.

Dell'e są wyposażone w USB Billboard, w związku z czym wydadzą poprawkę i będzie można samemu w domu zaktualizować firmware, podobny problem był w Aorusie AD27QD, który właśnie w ten sam sposób naprawiono.

Edytowane przez DisconnecT
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, DisconnecT napisał:

Dell po 2019 roku zmienił warunki gwarancji i nie naprawia już monitorów dla klientów, a robi to zbiorowo, w związku z czym wysłanie sprzętu na RMA może skończyć się podmianką na obcy model Refurb.

Och, tego nie wiedziałem. Dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd dla mnie na duży plus. Kurczę ciekawi mnie ten monitor za te 2 tys może kupię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super te podstawy w Dellach, mam podobną w S3220DGF, miejsca nie zajmuje a jest dość solidna no i full regulacja co jest też ważne a nie każdy to ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to ten panel wyciąga ~950:1 kontrastu, w porównaniu do panelu LM270WQA-SSA1 -> KLIK. Za jakiś czas będzie recka na rtings jak już zostało tutaj wspomniane. Niestety mnie najbardziej boli brak trybu sRGB w tym modelu. Jeżeli recka z rtings wyjdzie pozytywnie, to bardzo możliwe, że go kupię i sprawdzę.

PS. XV272U też potrafi wyłączyć się losowo na kilka sekund, raz podczas grania, raz podczas pracy, a nie jest to najświeższy monitor (data produkcji: maj 2020).

Edytowane przez mazi91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie zasadzam na ten monitor. najwyzsza pora na przesiadke z wysluzonego VG278HE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, mazi91 napisał:

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to ten panel wyciąga ~950:1 kontrastu, w porównaniu do panelu LM270WQA-SSA1 -> KLIK. Za jakiś czas będzie recka na rtings jak już zostało tutaj wspomniane. Niestety mnie najbardziej boli brak trybu sRGB w tym modelu. Jeżeli recka z rtings wyjdzie pozytywnie, to bardzo możliwe, że go kupię i sprawdzę.

PS. XV272U też potrafi wyłączyć się losowo na kilka sekund, raz podczas grania, raz podczas pracy, a nie jest to najświeższy monitor (data produkcji: maj 2020).

Może wyciągać, nawet LG które słynie z nędznego kontrastu potrafi się w trafić w postaci lepszego i gorszego egzemplarza, ale na więcej raczej bym nie liczył, szkoda że nadal standardem jest ~1000:1 myślę że 1200/1500:1 to coś co powoli powinno wchodzić pod strzechę.
Ten sprzęt to będzie typowa kontrukcja od Della na matrycy od 27GL850-B i właściwie nie ma na co narzekać, Dell pod kątem jakości wykonania pomijając kilka skaszanionych modeli jest bardzo w porządku.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK na stronie dell jest promka na ten monitor, w przeliczeniu na PLN wychodzi 1580zł, dostawa około 23.09 dopiero, jak mi przyjdzie to dam jakieś info.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Oskar181 napisał:

W UK na stronie dell jest promka na ten monitor, w przeliczeniu na PLN wychodzi 1580zł, dostawa około 23.09 dopiero, jak mi przyjdzie to dam jakieś info.

Hmm, a to jest z tą zniżką studencką? Da się to do polski zamówić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, PACIK19 napisał:

Hmm, a to jest z tą zniżką studencką? Da się to do polski zamówić? 

To była cena bez vatu niestety teraz dopiero zauważyłem, z vatem wychodzi cos okolo 50/100 zł taniej niż na x komie, ale na polskiej stronie dell ten monitor jest za ponad 2k. To jest jakas wewnętrzną znizka della-20%

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja z ustawianiem sobie profilu po wejściu do gry mnie kupiła, teraz używam BenQ XL211Z i mam cały czas Black Equalizer włączony i po prostu nie chce mi się tego zmieniać, bo bym musiał do OSD wchodzić cały czas po wejściu i wyjściu z gry. 
Choć martwi mnie tylko, że w teście UFO jakiś taki niewyraźny ten Dell jest w porównaniu do LG.

Jak go dostanę to postaram się też nagrać jakąś prezentację, bo na recenzję nie mam przyrządów ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo sceptyczny. Za pięknie to wszystko wygląda. W recenzjach Samsung G7 był "gamingowym killerem" a w realu wyszła duża kupa.
Ciekawe jak rtings.com oceni ten monitor.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Dell S2716DG, jednak rozglądam się za czymś innym i tego Della biorę pod uwagę. Głównie gram w World of Warcraft i zastanawiam się nad UWQHD, lub pozostać przy 2560x1440.

Czekam na recenzję z rtings i jeśli nie będzie znaczących minusów to chyba jednak pozostanę przy tym Dellu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ustawienia identyczne jak w Dell S3220DGF.

Czekam na reckę od rtings i jak monitor zachowuje się z gsnc i hdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HDR 400 w IPSach to tylko taka namiastka, pewnie różnica będzie niewielka w porównaniu z SDR i w grach nie będzie sensu włączać tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem prawie przekonany do LG 27GL850-B, ale przeszkadzał mi niski kontrast i kiepski stand. Ciekaw jestem tego Della, bo kwestię nóżki rozwiązuje, matryca to niby lekko odświeżona ta z LG, ale zakładam, że kontrast tak samo słaby będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam, że na tej nowej wersji matrycy LG kontrast będzie minimalnie lepszy (choć nadal bez szału), ale jeśli Dell nie będzie miał gorszych parametrów od LG 27GL850-B to myślę, że warto brać (lepsza cena, lepsza podstawka, więcej Hz, Dell Display Manager pozwalający automatycznie ustawiać konkretny profil wyświetlania obrazu przy odpaleniu danej gry). Czekam tylko na testy od rtings.com i jak będzie ok to zamawiam (chociaż siedzę obecnie na pracowym laptopie bo stary PCet padł, a nowy komp będzie składany jak uda mi się zdobyć RTX 3080 Gaming X Trio - przynajmniej będę mógł przetestować monitor pod kątem martwych pikseli, kontrastu, jak wypada backlight bleeding itd. i w razie czego będzie czas na zwrot). Wolę nie czekać bo nie wiadomo ile monitorów trafi do x-kom i czy atrakcyjna cena się utrzyma (jak się ludzie rzucą to może zabraknąć albo cena pójdzie w górę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, AUTO6 napisał:

Ja zakładam, że na tej nowej wersji matrycy LG kontrast będzie minimalnie lepszy (choć nadal bez szału), ale jeśli Dell nie będzie miał gorszych parametrów od LG 27GL850-B to myślę, że warto brać (lepsza cena, lepsza podstawka, więcej Hz, Dell Display Manager pozwalający automatycznie ustawiać konkretny profil wyświetlania obrazu przy odpaleniu danej gry). Czekam tylko na testy od rtings.com i jak będzie ok to zamawiam (chociaż siedzę obecnie na pracowym laptopie bo stary PCet padł, a nowy komp będzie składany jak uda mi się zdobyć RTX 3080 Gaming X Trio - przynajmniej będę mógł przetestować monitor pod kątem martwych pikseli, kontrastu, jak wypada backlight bleeding itd. i w razie czego będzie czas na zwrot). Wolę nie czekać bo nie wiadomo ile monitorów trafi do x-kom i czy atrakcyjna cena się utrzyma (jak się ludzie rzucą to może zabraknąć albo cena pójdzie w górę).

x-kom dzisiaj do mnie dzwonił, że dostawa będzie jakoś 24-26 września (obudzili mnie, więc dokładnie nie wyłapałem :P ), wczoraj sobie u nich zamówiłem z odbiorem osobistym, jak recki będą słabe to anuluję, a tak to przynajmniej w kolejce już mam miejsce (nie chcę powtarzać tego co się działo jak czekałem kilka miesięcy na 3900X). A cena wygląda naprawdę spoko w porównaniu do LG (za coś co w teorii jest trochę lepszą wersją).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rivo napisał:

x-kom dzisiaj do mnie dzwonił, że dostawa będzie jakoś 24-26 września (obudzili mnie, więc dokładnie nie wyłapałem :P ), wczoraj sobie u nich zamówiłem z odbiorem osobistym, jak recki będą słabe to anuluję, a tak to przynajmniej w kolejce już mam miejsce (nie chcę powtarzać tego co się działo jak czekałem kilka miesięcy na 3900X). A cena wygląda naprawdę spoko w porównaniu do LG (za coś co w teorii jest trochę lepszą wersją).

Ja też zamówiłem w x-kom'ie (nie chciałem dłużej czekać), po kilkudziesięciu minutach przemiły Pan ze sklepu zadzwonił z informacją, że ma być 24tego września do odbioru i czy nie będzie to problem. Tak więc teraz tylko wyczekiwać recki i w razie "W" się anuluje zamówionko, aczkolwiek jestem dobrej myśli - obym się nie mylił ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja sam musiałem do nich dzwonić :( W razie czego wypatrujcie jeszcze ME, bo widzę, że niedawno go tam dodali, może walną niższą cenę niż na x-komie jak będzie dostawa, bo na razie widnieje jako niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z kontrastem w tym Dellu w porównaniu do LG 27GL850-B? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiać, testować, dzielić się opiniami na temat wad i zalet tego monitora, bo sam bym go zamówił, ale z obecną kartą graficzną, to jedynie pulpit mogę sobie wyświetlić. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, parcu napisał:

A jak jest z kontrastem w tym Dellu w porównaniu do LG 27GL850-B? 

Dobra, sam sobie odpowiem bo znalazłem w recenzji. Kontrast w tym Dellu jest na poziomie 844:1.

Dla porównania w LG 27GL850-B jest na poziomie około 750:1, a w 27GL83a-b bliski 900:1

Jak dla mnie trochę rozczarowanie, liczyłem że w końcu jakiś model zbliży się do standardowego jak dla IPS 1000:1

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...