Skocz do zawartości
PACIK19

Dell S2721DGF - 27" 165Hz 1440p, NanoIPS, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible

Rekomendowane odpowiedzi

Z lewej Dell, a po prawo LG, ustawienia fabryczne:

20200828_172104.jpg

 

Edytowane przez Jundori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z prawej strony to lepiej wygląda, zastanawia mnie czy ciężko ten monitor skalibrować tak żeby wyglądał jak ten LG. Nie lubię ciepłych kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell ma pewnie presety. Włączałeś tryb movie czy to standard?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z reguły wybiera się ostatni present i tam reguluje kolory.

Trochę więcej niebieskiego od innych i powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje, to LG ma za dużo czerwonego - twarz wojaka jest jakaś taka różowa.

Dell z kolei jakby zielonego trochę chwytał.

 

Inna kwestia, że to tylko gdybanie bo nie wiadomo jak ustawiony WB na aparacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtings mi napisało, że w ciągu kilku dni pojawi się porównanie :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy oni nie dają najpierw recenzji dla płatnych subskrybentów, a reszta musi tydzień czekać?

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba jest na rtings.com, ale trzeba być płatnym subskrybentem :|

image.png.83bc222ac46bcbe27b524c72a40cfa9b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle się dowiedziałem:

Cytat

yeh i got access. Its mostly the same as the LG review apart from factory calibration being quite abit worse (5.2/10) and worse black uniformity by a bit (BLB etc) on the dell. The contrast is very slightly better but no one would be able to tell the difference. The rest is pretty much the same as the LG 27gl850, but the response time looks to be abit better on the dell.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^

:szczerbaty:

I tak trzeba czekać na dostawę do sklepów, więc jeszcze zdążymy sprawdzić recke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2020 o 10:22, Jundori napisał:

Z lewej Dell, a po prawo LG, ustawienia fabryczne:

Taka kosmiczna różnica tylko pokazuje, że nie ma co, tylko skalibrować (przynajmniej skopiować nastawy R G B od kogoś, kto kalibrował do 6500K) + oprofilowanie w programie do odtwarzania (profil też albo od producenta, albo od kogoś kto wygenerował profil kolorymetrem), bo bez tego, to oba mają kolory w lesie.

Po poprawnym ustawieniu i zapięciu profili, na takim zdjęciu (jak i na żywo), nie odróżnisz który jest który ;)

W dniu 14.09.2020 o 15:28, Boger napisał:

Jak na moje, to LG ma za dużo czerwonego - twarz wojaka jest jakaś taka różowa.

Dell z kolei jakby zielonego trochę chwytał.

 

Inna kwestia, że to tylko gdybanie bo nie wiadomo jak ustawiony WB na aparacie...

Zapewniam Cię, ze oba mają za dużo czerwonego (gamut filmu pewnie sRGB a kolega wyświetla bez CMS na monitorze szeroko-gamutowym)

W dniu 14.09.2020 o 12:42, PACIK19 napisał:

No z prawej strony to lepiej wygląda, zastanawia mnie czy ciężko ten monitor skalibrować tak żeby wyglądał jak ten LG. Nie lubię ciepłych kolorów.

1) Na mój gust (oglądam na oprofilowanym i skalibrowanym monitorze) to jeden wyświetla za ciepłą kolorystykę, a drugi za zimno.

2) Dla kogoś kto siedzi w kalibracji, jest to nie trudne, dla kogoś kto nie siedzi, to powiedzmy też da się oziębić na oko temp. barwową (przycinając czerwony), ale na oko można bardzo zabłądzić - takie moje doświadczenie.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Frigus1 napisał:

Jaki z tego wniosek? 8:E

Niespecjalnie patrzcie na to jak wyświetlają te monitory na tym zdjęciu. Po prostu takie rzeczy da się ustawić/skalibrować.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka informacji od osoby z wczesnym dostępem do wyniku testów na rtings:

Cytat

Just got insider access for the s2721dgf, my patience has run out. In a nutshell: Great color accuracy Amazing responce time at max refresh and 60hz, even better than the gl850

Overal very good numbers , 9+ on color (after calibrating)and speed. Only the black uniformaty is subpar, lower than the gl850. But since this is an ips its kinda expected.

Id say this is absolutely the bang for the buck monitor with better ergonomics and build than the gl850/gn850. Speedwise, totally a winner which i say is the main point of a gaming monitor.

Gaming score: 8.4. It's a solid 165hz monitor.

Sdr:370cdm , good. Hdr:480cdm , mediocre. Colors went from 5+ factory to 9+ after calibration.contrast was 882:1 and went to 971 " with local dimming". They did mention local dimming but im unsure what they mean since i dont think the screen has any, i think they adjust the settings to get this number.it did look ever slightly better on the pics, 5,8 score for contrast. The black uniformaty was bad. Id say its the only bad thing about this monitor.

 

Edytowane przez AUTO6
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też sie zastanawiam czy dobrze kupiłem wczoraj monitor. Wybrałem sobie Philipsa 328P6AUBREB/00 - ma tylko 60 Hz, ale przyzwoite pokrycie przestrzeni barw. Pierwotnie chciałem Philipsa Momentum 43 ale to jest za duze bydle.

Oceńcie proszę, co sądzicie o tym monitorze - jak coś mam jeszcze niecałe 2 tyg. na zwrot. Dzięki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulsky ... czy jest coś, co Tobie się w tym monitorze ewidentnie nie podoba i denerwuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie ma co się spodziewać cudów po Dellu bo to ten sam panel co LG. Trochę soft zmienią dodadzą nowe tryby i tyle w z grubsza licząc. Te różnice w kontraście czy w szybkości reakcji też trzeba patrzeć pomiędzy LG a Dell bo każdy egz. jest inny i się BARDZO delikatnie różnią tak jak w przypadku gpu/cpu/ram - każdy zachowuję się inaczej i inaczej się to podkręca. Ale gdy się komuś nie spieszy to można poczekać na kolejne głosowanie na rtings bo na prowadzeniu jest Lenovo y27q-20 który również ma tę samą matrycę od LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Bulsky ... czy jest coś, co Tobie się w tym monitorze ewidentnie nie podoba i denerwuje?

 

2 godziny temu, magician napisał:

@Bulsky możesz proszę podzielić się swoimi wrażeniami w:

 ?

Dzięki

Wiele nie powiem, o monitor mam od wczoraj.

Po kolei: monitor spory, opakowanie katastrofalnie duże, jak po kontrabasie. Jakościowo wygląda bardzo ok. Stopka i podstawka ciężkie, i stabilne. Sporo portów, ale tego nie rozgryzłem jeszcze a nawet nie próbowałem. 

Pierwsze wrażenia - koszmarnie wali po oczach, ale nie w znaczeniu że nie mam jak patrzeć, ale za mocno. Bardziej chodzi o to, że jak jak przełączam okna aplikacji z jasnych na szare, razi po oczach trochę niczym tortura. Bez przełączania wzork się przyzwyczaja. Regulacja w monitorze paramtrów obrazu, średnia, ma przyciski dotykowe, które są blisko siebie. Dla mnie to kłopot, bo np. strzełki góra-dół są bezpośrednio obok siebie, i ta "ergonomia" powoduje, że osoby o łapach jak bochenki chleba, będą miały z tym problem, choć ... nigdzie nie jest napisane że ten monitor nie jest dla piekarzy. 

OK, pierwsze koty za płoty. Ponieważ waliło bo gałach niczym stroboskop na paradzie techno, postanowiłem poszukać parametrów redukujących jasność i sprawdzających HDR.

Od końca pisząc, HDR albo był 10-bitowy kolor, trzeba włączyć w Windows - jest fajny, ale jakiś blady. Po prostu w porównaniu do nie włączonego HDR . Dlatego ten HDR wyłączyłem. Ciekawi mnie też to czy inne monitory HDR też są identyfikowane jako mające 8-bit przetwotnik (bez HDR) a dopiero w HDR jakące 10-bit? (monitor test tool - tak się chyba ta aplikacja nazwała). <-- To mi się nie podoba. Druga sprawa to menu jest ok, ale jak mówiłem ciężko klikalne. Brakuje tu jakiejś aplikacji do sterownia (pomijam sterowniki karty graficznej). Ale po ustawieniu trybu na ekonomiczny - i daniu redukcji do ok 33% jest super* - ta gwiazdka dlatego, że koniecznie jest wyłączenie funkcji autokontrast. Druga sprawa jaki mi się nie podoba, to że jak włączymy HDR w windows, to już nie zminimy jasności konntrastu etc - tak, jakby windows tym sterował. Dlatego nie włączam tego trybu w Windows i używam trybu HDR moniora i jest świetny kolor.

Wczoraj oglądałem filmiki na YT z huty szkła i z Tokio jak przygotowują sneaky , bajka. 

Póki co jest nieźle. 

@magician: a gdzie niby ten tryb się wybiera? ja go nie widzę. 

Update: ostatnia rzecz i to będzie klasyczna sprawa związana z monitorami w UHD lub wyższych, to że aplikacje czasami źle skaluj obiekty menu. Jest na to obejście, to znaczy właściwości -  tryb zgodności -- i zmien ustawienia wysokiej DPI --> zastąpienie skalowania na SYSTEM. I to pomaga.

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bulsky napisał:

Ale po ustawieniu trybu na ekonomiczny - i daniu redukcji do ok 33% jest super* - ta gwiazdka dlatego, że koniecznie jest wyłączenie funkcji autokontrast. 

Monitory fabrycznie zawsze są ustawione na wysoką jasność, więc przy każdym nowym monitorze dowolnej firmy pierwsze co robię, to obniżam jasność. Jednak nigdy nie włączam trybu ekonomicznego (bo może coś mieszać w obrazie) i zawsze wyłączam kontrasty dynamiczne i inne tego typu ( bo wkurzająco manipuluje jasnością ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mocno się zastanawiam nad tym monitorem. Ważne dla mnie żeby miał stabilną podstawę, bo jednak dla kogoś, kto gra na kierownicy, to jest ważna sprawa, żeby monitor się nie kołysał. W tym monitorze wygląda to ok. Dla mnie też ważne żeby dało się z jasnością zejść mocno w dół, tak jak w moim obecnym Eizo EV2450 do około 50 cd, większa jasność powoduje, że po prostu oczy bardziej mi się męczą. Początkowo się może wydawać, że to strasznie niska jasność i fakt, takie na samym początku też były moje odczucia. Ale po czasie, gdy wzrok się przyzwyczaił, jest już ok, nawet przy włączonym oświetleniu w pokoju. A niektóre monitory mają właśnie dość wysoką minimalną jasność. Oczywiście można zejść wtedy z kontrastem w dół, ale to pogorszenie jakości obrazu, a jak wiadomo tu jest ta sama matryca co w LG z nie najlepszym kontrastem. No i ta ogólna jakość obrazu, żeby była na dobrym poziomie jednak, 10 bitowa paleta kolorów chyba jednak swoje robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jundori napisał:

No i nie wiem ktorego w koncu brac

.. panowie jak myslicie?

Ja czekam na Della, bo kupiło mnie ich oprogramowanie, które zmienia profil monitora przy włączeniu gry.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...