Skocz do zawartości
PACIK19

Dell S2721DGF - 27" 165Hz 1440p, NanoIPS, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, MarioDee napisał:

Ale dostawa, czy wtedy będziesz miał do odbioru?

Do odbioru. Nie wiem czy nie zrezygnuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu widze dell ma nowsza rewizje panelu A2, ale roznicy nie widze.

Znalazlem fajny sposob na obnizenie nasycenia kolorow w sterowniku amd. W zakladce display wlaczam custom colour ale wylaczam kontrole temperatury, nic poza tym nie krecae sowaczkami.

 Uzyskuje identyczne naturalne kolory jak przy presecie do rgb? 

Jako ze mam obydwa ekrany s2721dgf i y27q-20 podlaczone naraz zmieniam to w sterowniku dla della a w lenovo zmieniam preset na srgb i nie widze miedzy obrazem roznicy.

Jezeli to tak bedzie zawsze dzialac to jednak da rade zyc z dellem bez presetu.

Z wygladu bardziej mi sie dell podoba, menu i przyciski tez fajniejsze ma. Za to lenowo ma ciezkie metalowe wykonanie.

Pod wzgledem srebrzenia i bleedingu sa podobne, to co widze w lenovo w dolnym lewym rogu wyglada podobnie w dellu po prawej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie nie zadzwonili (18 września zamówiony) ani nie dostałem żadnego maila, ze monitor gotowy do wysyłki za to właśnie X-kom wysłał maila z prośbą wystawienie opinii czy jestem zadowolony z przebiegu transakcji ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie martwiłbym się zbytnio. Monitory to nie karty graficzne a dell jest jedną z firm która sprzedaje najwięcej monitorów. Gdy tylko ruszy dostawa będzie tego pełno w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wysłali maila, że dostawa na koniec września nie wystarczy dla wszystkich (zamówiłem 11-09) i załapię się na druga dostawę 13 października, trudno i tak czekam na rtx 3070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz, bo do mnie jak dzwonił pan, to mówił mi, że raczej załapię się na pierwszą dostawę, mimo że zamówiłem później niż Ty (21-09)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z 18.09 cały czas cisza (już zapłacone). Na szczęście tu, w przeciwieństwie do RTXów, nie spieszy mi się więc spokojnie mogę czekać do połowy października. Wolę dostać z drugiej dostawy niż szybciej jakiegoś pozwrotowca (chociaż X-kom chyba tego nie robi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś napisałem do X-kom z pytaniem kiedy będą dostępne te monitory, to mi odpisali:

"Dzień dobry,

dziękujemy za wiadomość.

Na stronie jest informacja o dostawie wkrótce. Takiej dostawy spodziewamy się 29.09.2020, lecz została ona już wyprzedana. Kolejna dostawa ma się odbyć 13.10.2020. Oczywiście jest szansa, że kilka klientów zrezygnowało i dostawa z września pokryje Pańskie zamówienie. Lecz nie mogę tego potwierdzić na 100%.

Zamówienie może Pan złożyć w odpowiedzi na tę wiadomość. Proszę, żeby podał Pan:

•    nazwę firmy i NIP lub imię i nazwisko,

•    adres do faktury,

•    adres do wysyłki,

•    numer telefonu.

Może Pan również złożyć zamówienie przez stronę.

W razie dodatkowych pytań pozostaje do dyspozycji."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarioDee dziwne chyba mają tam niezły burdel z kolejnością zamówień oraz z pytaniami na ten temat...może przez spam kupujących RTX-y :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, całkiem to możliwe :P

Edit: Napisałem jeszcze raz dziś do nich maila i taka odpowiedz dostałem

Dzień dobry,

 

dziękuję za wiadomość. Tak naprawdę prosiłabym o cierpliwość w tej sprawie właśnie do końca września, ciężko wskazać, czy dostawa pokryje Pana zamówienie, nasz system jest skonstruowany w taki sposób, że nie jesteśmy w stanie tego określić na tym etapie. Najmocniej przepraszam za tę sytuację i proszę o cierpliwość.

Kiedy tylko zamówienie będzie skompletowane - wyślemy powiadomienie sms oraz e-mail.

Pozostajemy do dyspozycji.

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonili do mnie z informacją, że dostawa planowana na 13 października (czyli pewnie ten drugi rzut).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przesunęło się znowu z końca września?

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2020 o 12:25, Kaiketsu napisał:

"udawane" 10 bit czyli 8 BIT+FRC

Masz G-Synca V1 w tym monitorze, więc musi być 8 BIT bez FRC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie powiedzcie mi do czego bedziecie uzytkowac tego dell s2721dgf? Zamowilem go, ale nie wiem czy podjelem dobra decyzje. Bo tak glownie gram w gry typu strzelanki( cs go, COD,  gta v i inne) ale nie gardze tez grami typu forza czy fifa. Poniewaz monitor wyoorzystuje takze do konaoli xbox one x. Obecnie gram na monitorze 24cale z odswiezaniem 60hz ips. I mysle czy to dobry wybor dla mnie. Gram glownie po 2h dziennie wieczorkami i nie wiem czy ten 27 cali to dobry wybor czy pojsc bardziej w rozdzialke 3440x 1440 tracac tym samym na odswiezaniu. Jakie jeat wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz w strzelanki i wyścigowe to jak najbardziej się przyda wysokie odświeżanie. Rozdziałka 3440 x 1440 to monitor typu ultrawide 21:9. Są przecież takie monitory z odświeżaniem 144Hz. Oczywiście stawiają większe wymagania dla karty graficznej, niż 2560 x 1440. Właśnie do gier wyścigowych jak najbardziej taki się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarioDee napisał:

Jak grasz w strzelanki i wyścigowe to jak najbardziej się przyda wysokie odświeżanie. Rozdziałka 3440 x 1440 to monitor typu ultrawide 21:9. Są przecież takie monitory z odświeżaniem 144Hz. Oczywiście stawiają większe wymagania dla karty graficznej, niż 2560 x 1440. Właśnie do gier wyścigowych jak najbardziej taki się nada.

hmm palnuje kupic w przyszlym roku cos z serii rtx 3000 chyba zeRadek nas milo zaskoczy stad zabardzo z karta graficzna sie nie ograniczam:) ALE MALY DYLEMAT JEST, mzoe zostanei przy tym s2721dgf jak nie przypasuje mi to po roku sprzedam i kupie inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, zdeba277 napisał:

Witam Panowie powiedzcie mi do czego bedziecie uzytkowac tego dell s2721dgf? Zamowilem go, ale nie wiem czy podjelem dobra decyzje. Bo tak glownie gram w gry typu strzelanki( cs go, COD,  gta v i inne) ale nie gardze tez grami typu forza czy fifa. Poniewaz monitor wyoorzystuje takze do konaoli xbox one x. Obecnie gram na monitorze 24cale z odswiezaniem 60hz ips. I mysle czy to dobry wybor dla mnie. Gram glownie po 2h dziennie wieczorkami i nie wiem czy ten 27 cali to dobry wybor czy pojsc bardziej w rozdzialke 3440x 1440 tracac tym samym na odswiezaniu. Jakie jeat wasze zdanie?

 

Kupiłem niedawno do pracy Philipsa 328P6VUBREB i szczerze Ci powiem, że jak poczytałem ten wątek - to stwierdziłem, że wtopiłem.

Ale dziś, jak poustawiałem sobie monitor, jasność obniżyłem, wyłączyłem jakieś bajery auto kontrastu etc i dałem gammę na 2.4 to jest po prostu bajka. Monitor ma świetne pokrycie palety barw. Nie razi a kolory są wyraźne, czyste i nienachalne. Demówki filkików z HDR UHD wbijają w fotel. Wprawdzie monitor ma HDR600, ale jednak do TV mu daleko, ale i tak jak do PC czy konsoli to BAJKA. Malo tego dla testów poinstalowałem kilka gierek i w trakcie testów nie zauważyłem żadnych ale to absolutnie żadnych rozmyć, opóźnień etc. - a monitor ma bodajże odświeżanie 60Hz. Sprawa jest o tyle zabawna, że ja nie gram na PC a tutaj po prostu odpaliłem Path of Exile i nie przesiedziałem całą sobotę przy tym. 

Usiłuję Ci powiedzieć, że wszystko jest indywidualne i warto sobie przed takim monitorem usiąść i zobaczyć czy nie dostaniesz skurczu szui. Ja osobiście 34-ki bym nie wybrał nawet gdybym miał go otrzymać za free (mimo że pracuję na kilku oknach). 24cale na 27@144Hz - to nic nie daje, zwłaszcza że masz fajną martycę (IPS) w 24-ce. Lepiej kupić monitor typu 32 i masz spokój (są z UHD lub WQHD) lub 1 lub 2 - 24-ki, i ustawić w trybie rozszerzonym (o ile grafika Ci pozwoli to połączyć w całość). 

Update: nie doczytałem. Zamówiłeś. Tak czy inaczej przemyśl sprawę. Ja osobiście nie wymieniłbym 24 na 27.

4 godziny temu, zdeba277 napisał:

hmm palnuje kupic w przyszlym roku cos z serii rtx 3000 chyba zeRadek nas milo zaskoczy stad zabardzo z karta graficzna sie nie ograniczam:) ALE MALY DYLEMAT JEST, mzoe zostanei przy tym s2721dgf jak nie przypasuje mi to po roku sprzedam i kupie inny

No a jak masz zamiar wymieniać np. sprzęt na jakieś monstrum (na 100%) który wyciągnie pierdyliard fps, to pewnie że można się skupić na jakimś monitorem generującym 144 i więcej fps ale nie 27 cali.

Wiem, że są tacy zapaleńcy którzy widzą różnicę w fps - spox respect, ale ja nie widzę. 

.. no i pamiętaj, że monitor sporo traci przy sprzedaży i jednak grafę łatwiej jest odsprzedać.

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bulsky napisał:

Usiłuję Ci powiedzieć, że wszystko jest indywidualne i warto sobie przed takim monitorem usiąść i zobaczyć czy nie dostaniesz skurczu szui. Ja osobiście 34-ki bym nie wybrał nawet gdybym miał go otrzymać za free (mimo że pracuję na kilku oknach). 24cale na 27@144Hz - to nic nie daje, zwłaszcza że masz fajną martycę (IPS) w 24-ce. Lepiej kupić monitor typu 32 i masz spokój (są z UHD lub WQHD) lub 1 lub 2 - 24-ki, i ustawić w trybie rozszerzonym (o ile grafika Ci pozwoli to połączyć w całość). 

Update: nie doczytałem. Zamówiłeś. Tak czy inaczej przemyśl sprawę. Ja osobiście nie wymieniłbym 24 na 27.

No a jak masz zamiar wymieniać np. sprzęt na jakieś monstrum (na 100%) który wyciągnie pierdyliard fps, to pewnie że można się skupić na jakimś monitorem generującym 144 i więcej fps ale nie 27 cali.

Wiem, że są tacy zapaleńcy którzy widzą różnicę w fps - spox respect, ale ja nie widzę. 

.. no i pamiętaj, że monitor sporo traci przy sprzedaży i jednak grafę łatwiej jest odsprzedać.

Sam zmienilem z 24"FHD na 27"WQHD i roznica jest ogromna, zyskujesz sporo miejsca wiecej do pracy, te 2" tez duzo daje w wielkosci ekranu, oczywiscie wszystko zalezy jak blisko siedzisz. Ja osobiscie nie mogl bym siedziec przed 32" na swoim stanowisku.

W strzelankach roznica miedzy 60Hz a 165Hz jest jak najbardziej wyczowalna, a co jest najwazniejsze i totalnie zmienia odczucia to AdaptiveSync, klateczki moga ci skakac a i tak masz super plynnie, tego na 60Hz ekranie nie uswiadczysz.

Ekran WQHD z 60Hz to bezsens wg mnie, jezeli juz to 4k 60Hz jeszcze mozna zrozumiec no i do konsoli bedzie pasowal.

Nie sugeruj sie do konca tym co ci ludzie pisza jezeli chodzi o wybor miedzy tak roznymi opcjami bo to kwestia indiwidualna. Przemysl czego potrzebujesz i co tez masz. Ja np nie potrzebuje monitora 4k bo do tego mam TV 4k 3 metry dalej, wolalem tani i lekki upgrade monitora (po sprzedaniu starego wyjdzie mnie z 1100zl) a za jakis czas wydam wiecej na nowego OLEDA bo na TV gram najwiecej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do nich dzisiaj i bedzie dostawa 40 sztuk, z czego 40 sztuk juz jest wyprzedane bo jest 60 zamowien i nastepna partia bedzie 13 pazdziernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jundori napisał:

Dzwonilem do nich dzisiaj i bedzie dostawa 40 sztuk, z czego 40 sztuk juz jest wyprzedane bo jest 60 zamowien i nastepna partia bedzie 13 pazdziernika.

No ja jestem zaklepany na tego 13 pazdziernika. Kolega wyzej odpisze po pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zamawiałem tydzień temu, to może załapię się na 13 października.

 

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest koniec września, czy ktoś już ma jakieś info o dostawie? Czy trzeba czekać do 13- tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostawa najwyrazniej juz byla. dzwonilem przed chwila i monitor jest w drodze do salonu, do odbioru jutro. zamowienie z 6 wrzesnia

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś dostanie monitor to czekamy na wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, crun napisał:

dostawa najwyrazniej juz byla. dzwonilem przed chwila i monitor jest w drodze do salonu, do odbioru jutro. zamowienie z 6 wrzesnia

A ja przed chwilą dostałem maila że dostawa została opóźniona na 13 października (do odbioru 14). A wcześniej dostałem od nich informację że powinien być do odbioru 1 października. Także nie powiem że ciekawie się robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzięki za porady , zdecydowałem się w końcu na Asusa , konkretnie ten model https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-asus-tuf-gaming-a15-fa507nu-tt901w-15-6-ips-144hz-r5-7535hs-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx4050-windows-11-home   zamykam temat, pozdrawiam 👋 
    • Ja kupilem z KRsyetem za 3700. Przyjechal prosto od dystrybutora. Produkcja 03.2024. Wyświetlacz bez wad. W porownaniu do CX 55" mimo, ze mniejszy to jest jasniejszy i wieksze zageszczenie pikseli tez robi dodatkowa robote. Highlight'sy w HDR daja ostro po galach, wyraźnie mocniej jak CX. Ogolnie jest jasniejszy w SDR i HDR. Nie gubi detali w czerni jak robil to CX. Nie oczekiwalem wiele, a dostalem wiecej. Wreszcze gram komfortowo na biurku z odleglosci 90 cm. Just perfect. C4 42" w dniu premiery wyceniony zostal na 7699 na stronie LG. 144Hz i troche jesniejszy panel (dalej EVO) nie jest warte doplaty 4 tyś. Teraz jak wymienie to tez na ~42", ale MLA oled lub QD-oled. Ma sie pojawic w tym roku Samsung S90D z matryca 42". Zakrzywione dziwolagi z malym ekranem kompletnie mnie nie interusuja. 
    • A mam pytanie. Bylo tutaj jak poprawiac HDR w grach przy pomocy reshade i tym suwakeim Grey scale.  No i to poprawia obraz obnizajac w dol skale szarosci ale nurtuje mnie sprawa bo w niektorych grach jak Devil in me jest przy wlaczonym HDR slider jasnosci gdzie sa 3 obrazki no i jak strandardzie jeden ma byc nie widoczny drugi ledwo i trzeci ma lsnic...  Ustawia sie to przed reshade czy po ingerencji reshade?? Bo przed zeby znikl lewy to np jasnoc 45 a po ingerencji reshade juz 75.... I nie wiem czy w niektorych miejscach mam widziec co jest w ciemnosci czy jednak nie powinienem prawidlowo tego widziec... 
    • https://hdtv.com.pl/threads/lg-usa-zmienia-gwarancje-na-monitor-oled-aby-obejmowala-wypalenie.155478/
    • Możesz przemyśleć 7500f+B650+32GB+AC36, w przyszłości na AM5 będziesz mógł posadzić np. 7800X3D albo z nadchodzących cpu R9000 7500f - https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-5-7500f-am5-oem-p8119884 ASRock B650M PRO RS AM5 - https://proline.pl/plyta-glowna-asrock-b650m-pro-rs-am5-p8119881 Arctic Freezer 36 Black -  https://proline.pl/chlodzenie-procesora-arctic-freezer-36-black-p8120973 Pamięć Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 -  https://proline.pl/pamiec-lexar-ares-rgb-ddr5-32gb-2x16gb-6000mhz-cl30-ld5bu016g-r6000gdla-p8119625 Z kart w tym budżecie proponuje: 4060ti - https://www.ceneo.pl/162916796;0280-0.htm 7700XT - https://www.ceneo.pl/162960834;0280-0.htm lub https://www.ceneo.pl/158261875;0280-0.htm 7800XT - https://www.ceneo.pl/158745310;0280-0.htm https://ithardware.pl/testyirecenzje/amd_radeon_rx_7600_xt_test_recenzja_opinia-31196.html#14 7500f to ten sam pułap co R7600/5800X3D https://ithardware.pl/testyirecenzje/amd_ryzen_7_7800x3d_test_recenzja_opinia-27296-15.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...