Skocz do zawartości
PACIK19

Dell S2721DGF - 27" 165Hz 1440p, NanoIPS, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mazi91 napisał:

Moje wrażenie jak najbardziej pozytywne. Trzeba się pobawić w kolorach, aby przywrócić balans, na dzień dobry są za ciepłe. Co było dla mnie najważniejsze, można wystarczająco nisko zejść z podświetleniem wieczorem, aby nie raziło po gałach. W moim egzemplarzu dający się we znaki BLB w lewym dolnym rogu, oraz dzisiaj pojawił mi się 1 bad pixel, także będzie zwrot. Teraz pewnie zamówię kilka sztuk i wybiorę najlepszą. Wydaje się mniej plastikowy aniżeli Samsung G7, który notabene kosztuje 1k więcej. Moja sztuka została wyprodukowana 08/2020. Kontrast nie wydaje się wcale taki niski, ale tego nie mam jak sprawdzić, moje odczucie.

 

Jakby ktoś chciał się coś więcej dowiedzieć, to mówcie to i sprawdzę ;)

pierwsza sztuka monitor za 2kzł i już martwy piksel - ktoś to testuje przed sprzedażą? jakiś dział kontroli  , chore czasy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie wielka firma Dell a dostępność zerowa. Jeden sklep na krzyż 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jundori napisał:

Miałeś G7? porównując te 2 monitory, który jest lepszy? 1k więcej? gdzie? w media jest za 2000

Gdzie za 2000zł? Właśnie patrzę na allegro i ten Samsung NIBY nowy, polska dystrybucja, 2099zł i nie wiem czy zamawiać bo cena bardzo atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Frigus1 napisał:

Gdzie za 2000zł? Właśnie patrzę na allegro i ten Samsung NIBY nowy, polska dystrybucja, 2099zł i nie wiem czy zamawiać bo cena bardzo atrakcyjna.

Pytanie czy jest lepszy od tego Della, bo matryca VA, a tu masz nano IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jundori napisał:

Pytanie czy jest lepszy od tego Della, bo matryca VA, a tu masz nano IPS.

Na "papierze" lepszy G7 no i masz 240Hz vs 165, lepsza responsywność. Matryca na G7 to jakaś nowość i ponoć smużenie tutaj nie występuje, poza tym większy kontrast.G7vsDell

Edytowane przez Frigus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jundori napisał:

Miałeś G7? porównując te 2 monitory, który jest lepszy? 1k więcej? gdzie? w media jest za 2000

Jak za 2k ten monitor złapiesz bez żadnych wad, jak migotanie z g-synciem, czy pasami, etc. to bym się wtedy nie zastanawiał, no chyba że masz ograniczoną przestrzeń na biurku. Ta podstawka jest OGROMNA... Samsung przesadził w tym temacie i należy mieć to na uwadze. Ja mam jakoś 60cm szerokość, i miałem go na niemalże połowę biurka. Plus jest nachylony do przodu, więc musiałem się odsuwać, aby mieć te 60-70cm odległości od matrycy.

Tak w ogóle to ciężko porównać monitory o dwóch różnych matrycach, IPS vs VA. Jedna i druga ma swoich zwolenników. Ale porównując, szybkość matrycy na podobnym poziomie, wiadomo że nanoIPS od LG jest najszybszą matrycą IPS w WQHD na chwilę obecną. Także pod tym względem bym je ustawił na tym samym poziomie, z tym że jednak Samsung ma 240Hz, więc coś za coś. Ja na takim odświeżaniu nie miałem jak odpalić tego monitora i pograć na nim. Krzywizna 1000R jest dosyć specyficzna, mi osobiście nie przeszkadzało, lecz musiałem się przyzwyczaić tak z 1-2h do tego. VA shift dla mnie był widoczny od razu jak tylko głową ruszyłem. Dziwnie wysoki kontrast w porównaniu do IPS, do czego się trzeba przyzwyczaić. Dziwny BLB ze względu, że jest zakrzywiony. W porównaniu jakościowym, to dla mnie Dell sprawia wrażenie o wiele lepszego, aniżeli Samsung. Moja sztuka po kilku h pracy, wyrzuciła bad pixele w 3 miejscach, centralnie środek, prawy górny róg, lewy dolny róg. Jak na tą cenę to brak kabla HDMI jest śmiesznym posunięciem Samsunga, dodatkowo rozpakować ochronne opakowania podstawki, stojaka to trzeba mieć wprawę, nawet tutaj Samsung przyciął koszty.

W mojej ocenie, jak chcesz mieć 240Hz, to Samsung albo czekanie do przyszłego roku aż się pojawią monitory na nowych panelach od AUO oraz LG Oxide. Jak chcesz teraz na już, albo wystarczy Tobie 144/165Hz, to mogę polecić ten monitor. Nie powiem, który lepszy, ciężko to stwierdzić, lecz nie widzę zbytniego uzasadnienia wydawania 1k więcej, chyba że zależy komuś w szczególności na matrycy VA. Gram od czasu to czasu w lola, csa, anno 1800, jakieś inne gierki i dla mnie, ten monitor to strzał w dziesiątkę.

W ogóle to bardzo się opierałem przed matrycą LG ze względu na niski kontrast, lecz jestem pozytywnie zaskoczony. Gdzie miałem styczność w sumie z takimi monitorami jak: Acer Nitro XV272UP (BLB na pół ekranu, podstawka z papieru, relatywnie wysoka jasność minimalna, ale bym przeżył - matryca Innoluxa), AOC 24G2U (za tą cenę to bardzo przyjemny monitor, wysoki kontrast jak na IPS, dobra matryca, lecz odesłany ze względu, że po prawej stronie leciał kolor w czerwień, u mnie zerowy BLB), Acer Predator XB273UGS (w sumie bardzo fajny monitor, przyjemne głośniki, kolory, prawie zerowy BLB, lecz jasność minimalna dla mnie za wysoka, więc zwrócony), Gigabyte Aorus FI27Q (Bardzo fajna jakość wykonania, najbardziej mi się spodobał ten monitor, lecz matryca Innolux'a, wolniejszy od wersji P, plus od połowy ekran wpadał w odcień żółtego, pewnie przez nierównomierne podświetlenie, odpowiednia jasność minimalna do grania bez lampki), Gigabyte Aorus FI27Q-P (to samo co tańszy brat, lecz bardziej dopieszczona matryca i overdrive), o Samsungu już napisałem, Acer Nitro XV253QXB (wysoka jasność minimalna, bez szerokiego agamutu, co się rzuca od razu w oczy, overdrive na off, jeżeli używa się z odświeżaniem poniżej 240Hz).

Oczywiście wszystko to są moje własne doświadczenia oraz odczucia. Żeby napisać więcej o nich, musiałbym spędzić kilka godzin.

6 godzin temu, kamilos69 napisał:

Najważniejsze pytanie: Jak się gra w szybkie fps-y typu quake, cs, pugb itp.? Wiedźmin mnie nie interesi :-P
Profil ładowałeś z rtings czy sam się bawiłeś? 

Na chwilę obecną sam, zmniejszyłem wartości kanału R (90) G (90) B (99). Potem może spróbuję profil z Rtings. Mnie osobiście gra się bardzo przyjemnie w csa go, powiedziałbym że podobnie jak na G7 27''.

4 godziny temu, zlotnik napisał:

pierwsza sztuka monitor za 2kzł i już martwy piksel - ktoś to testuje przed sprzedażą? jakiś dział kontroli  , chore czasy 

Ano niestety tak, ba w droższych nie jest lepiej ?

2 godziny temu, MarioDee napisał:

Jest gdzieś jakiś test, do jakich wartości schodzi w dół z luminancją?

Mogę powiedzieć, że luminacja schodzi podobnie jak FIQ27, także można wygodnie korzystać bez dodatkowego oświetlenia.

33 minuty temu, Jundori napisał:

Pytanie czy jest lepszy od tego Della, bo matryca VA, a tu masz nano IPS.

Na Twoje pytanie już odpowiedziałem, także może coś pomoże. Jak masz jeszcze jakieś pytania to służę pomocą :)

25 minut temu, Frigus1 napisał:

Na "papierze" lepszy G7 no i masz 240Hz vs 165, lepsza responsywność. Matryca na G7 to jakaś nowość i ponoć smużenie tutaj nie występuje, poza tym większy kontrast.G7vsDell

Responsywność responsywnością, kwestia opłacalności zakupu oraz rozpisania za oraz przeciw temu monitorowi, ponieważ jest dosyć specyficzny i wymagający pod względem miejsca na biurku. Zresztą wersja 27 wypada lepiej niż 32.

6 minut temu, MarioDee napisał:

Tylko nie mogę tam znaleźć informacji o tym :P

Raczej nie znajdziesz, możesz tylko założyć na podstawie ustawienia jasności po kalibracji, jak nisko może zejść monitor, jeżeli będzie to liniowa zależność. Dell osiąga 100cd/m2 przy ustawieniu 29, gdzie G7 przy 14, więc Dell ma większy margines pod tym względem i to by się zgadzało z moimi obserwacjami. G7 jest jaśniejszy na ustawieniu 0, w porównaniu do Dell'a

 

Trochę się rozpisałem, może to co nie co rozjaśni niektórym osobom. Jak coś to pytajcie dalej :D Monitor będzie co najmniej jeszcze tydzień u mnie. Potem zamówię kilka sztuk i wybiorę najlepszą.

Edytowane przez mazi91
  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mazi91 napisał:

Jak za 2k ten monitor złapiesz bez żadnych wad, jak migotanie z g-synciem, czy pasami, etc. to bym się wtedy nie zastanawiał, no chyba że masz ograniczoną przestrzeń na biurku. Ta podstawka jest OGROMNA... Samsung przesadził w tym temacie i należy mieć to na uwadze. Ja mam jakoś 60cm szerokość, i miałem go na niemalże połowę biurka. Plus jest nachylony do przodu, więc musiałem się odsuwać, aby mieć te 60-70cm odległości od matrycy.

Właśnie, gdyby nie to, że czytając opinie i komentarze po forach/YT gdzie ludzie chwalą go i jadą po nim w stosunku 50/50 to już bym zamawiał.Tak jak wspomniałeś, mniej problemów jest na 27" względem 32". Zauważyłem też, że wersje 32 calowe w niektórych sklepach są tymczasowo niedostępne, więc może coś jest na rzeczy. Wstrzymuje się z zakupem monitora od sierpnia i już mnie to męczy:szczerbaty: a w tym roku już nic ciekawego się nie pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Frigus1 napisał:

Właśnie, gdyby nie to, że czytając opinie i komentarze po forach/YT gdzie ludzie chwalą go i jadą po nim w stosunku 50/50 to już bym zamawiał.Tak jak wspomniałeś, mniej problemów jest na 27" względem 32". Zauważyłem też, że wersje 32 calowe w niektórych sklepach są tymczasowo niedostępne, więc może coś jest na rzeczy. Wstrzymuje się z zakupem monitora od sierpnia i już mnie to męczy:szczerbaty: a w tym roku już nic ciekawego się nie pojawi.

Przeciez ten g7 jest w wersji 27 i 32 cale, wiec o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jundori napisał:

Przeciez ten g7 jest w wersji 27 i 32 cale, wiec o co chodzi?

O to chodzi, że 27 cali jest mniej awaryjny, ale nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kamilos69 napisał:

G7 to jest awaryjny szrot który na papierze wygląda na monitor idealny.

Dlatego początkowo był dostępny. Został na chwilę wycofany i wrócił. O ile mnie pamięć nie myli, to moja sztuka była z sierpnia, także możliwe, że część wad była już poprawiona. Lecz bady i tak wyrzuciła, więc whatever.

2 godziny temu, Frigus1 napisał:

Miał ktoś ASUS TUF VG27AQ?

Recka na Rtings oraz Unboxed Hardware jest dostępna, obie pokazują, że w 60Hz jest to przeciętny monitor. Rtings jednak poleca ten monitor. Do mnie jakoś to nie przemówiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mazi91 napisał:

Recka na Rtings oraz Unboxed Hardware jest dostępna, obie pokazują, że w 60Hz jest to przeciętny monitor. Rtings jednak poleca ten monitor. Do mnie jakoś to nie przemówiło.

Kolejny który nie umie czytać ze zrozumieniem :rozga:

To nie jest monitor którego się używa w 60Hz.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ktoś zrobić jakaś fajną recenzję tego monitora ?

1 jak z czernią, czy w rogach przebija światło na czarnym tle w dzień bo w nocy to wiadomo że przebija ;)

2 czy przy niskiej jasności ekran nie miga ( widać na kamerze foto)

3 Czy obraz nie miga przy włączonym G-sync ( ponoć problem tylko na Panelach VA ale lepiej zapytać ;))

4 Czy monitor nie smuży na w ciemnych / jasnych gra widziałem wiele IPS które smużyły o  VA nawet nie wspomnę 

5 Czy kolory są ok po wyjęciu z pudełka czy trzeba godzinami siedzieć i ustawiać ? W Eizo jest to fajne że po wyjęciu z pudełka wszystko jest ustawione idealnie jedynie można jasność zmniejszyć i to wszystko :)

 

 

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smużenia ani migotania nie zauważyłem. Natomiast widzę u siebie w lewym górnym rogu ekranu, jak i po prawej stronie ciemniejsza poświatę, po prostu jest w tych miejscach minimalnie ciemniej, niż na reszcie powierzchni ekranu. Widzę to przy jasności mocno zjechanej w dół, chociaż nie przeszkadza to jakoś szczególnie. Co do zjechania mocno z jasnością w dół, no to musiałem tak obniżyć mocno jasność, bo oczy zaczęły mi się męczyć. Jasność ustawiona na 4 %, a i tak coś męczą mi się oczy. Nie wiem, czy to po prostu dlatego, że musi się wzrok przyzwyczaić po przesiadce z 24", czy coś nie tak z monitorem. Monitor mam od czwartku, więc już powinny się przyzwyczaić. Poprzednio miałem Eizo, więc można powiedzieć górną półkę w zakresie ochrony oczu. Z testów tego monitora (Dell) na Rtings wynikało że występuje migotanie o częstotliwości około 20 kHz, ale moim zdaniem nie powinno to wpływać na oczy, chyba że się mylę? Co do kolorów, to jak dla mnie te kolory są takie bardziej cukierkowe i może przez to bardziej dają po oczach. W panelu karty graficznej ustawione 10 bitowy kolor, chociaż nie widzę jakoś różnicy w porównaniu z 8 bitami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo myślałem, że najlepiej wybrać overdrive na poziomie Fast, a tu gość twierdzi, że w przypadku gier gdzie mamy ponad 60 klatek dobrze sprawdza się tryb Super Fast, a przy grach z FPSami w okolicach odświeżania monitora warto ustawić tryb Extreme.

Myślę, że ja jednak w większości gier wybiorę tryb Fast, a do CSa ustawię Super Fast i będzie git. I tak matryca będzie reagowała bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2020 o 03:40, kamilos69 napisał:

Kolejny który nie umie czytać ze zrozumieniem :rozga:

To nie jest monitor którego się używa w 60Hz.

Tak się składa, że umiem i doskonale wiem, co napisałem oraz w jakim kontekście. Niestety monitor nie zawsze wyświetli Tobie taką liczbę FPS, szczególności dla gier typu AAA czy jakiegoś RPG, przy takiej rozdzielczości. Także co wtedy? Zmieniasz tryb Overdrive, a niestety w tej cenie są lepsze monitory, które zapewnią mniejszy overshoot aniżeli ten Asus. Jak ktoś jest pro player'em to i tak weźmie 240Hz. Mi osobiście wystarcza te 144Hz i bardziej cenię sobie, jak matryca nie wykazuje overshoot'u przy niższych wartościach odświeżania / FPS.

W dniu 18.10.2020 o 11:37, zlotnik napisał:

Można ktoś zrobić jakaś fajną recenzję tego monitora ?

1 jak z czernią, czy w rogach przebija światło na czarnym tle w dzień bo w nocy to wiadomo że przebija ;)

2 czy przy niskiej jasności ekran nie miga ( widać na kamerze foto)

3 Czy obraz nie miga przy włączonym G-sync ( ponoć problem tylko na Panelach VA ale lepiej zapytać ;))

4 Czy monitor nie smuży na w ciemnych / jasnych gra widziałem wiele IPS które smużyły o  VA nawet nie wspomnę 

5 Czy kolory są ok po wyjęciu z pudełka czy trzeba godzinami siedzieć i ustawiać ? W Eizo jest to fajne że po wyjęciu z pudełka wszystko jest ustawione idealnie jedynie można jasność zmniejszyć i to wszystko :)

 

 

1. Zależy od sztuki jak trafisz, u mnie na początku była widoczna różnica w lewym dolnym rogu, teraz się to zniwelowało. Z tym, że w ciągu dnia nic takiego nie zauważyłem, jedynie wieczorem przy wyłączonym świetle. Ustawienie Black Stabilizer na 3 zniwelowało ten efekt.

2. U mnie nie migał, a sprawdzałem SGS9+ wczoraj wieczorem. Dla pewności sprawdzę jeszcze raz dzisiaj, może nagram krótki filmik i wrzucę. Interesuje Ciebie jakaś szczególna jasność, czy dla wartości 0 wystarczy Tobie?

3. Nie mam tego jak sprawdzić nietstey.

4. Nie zauważyłem smużenia, a mam ustawione Overdrive w trybie "Fast"

5. Zależy od sztuki. U mnie było za dużo czerwieni, co powodowało zbyt ciepły kolor. Jakieś 10 minut zabawy i ustawiłem obraz bliżej tego, co mi odpowiada. Napisałem swoje ustawienia w jednym z poprzednich postów.

4 godziny temu, MarioDee napisał:

 Jasność ustawiona na 4 %, a i tak coś męczą mi się oczy (...) Nie wiem, czy to po prostu dlatego, że musi się wzrok przyzwyczaić po przesiadce z 24", czy coś nie tak z monitorem. Monitor mam od czwartku, więc już powinny się przyzwyczaić. Poprzednio miałem Eizo, więc można powiedzieć górną półkę w zakresie ochrony oczu. Z testów tego monitora (Dell) na Rtings wynikało że występuje migotanie o częstotliwości około 20 kHz, ale moim zdaniem nie powinno to wpływać na oczy, chyba że się mylę? Co do kolorów, to jak dla mnie te kolory są takie bardziej cukierkowe i może przez to bardziej dają po oczach. W panelu karty graficznej ustawione 10 bitowy kolor, chociaż nie widzę jakoś różnicy w porównaniu z 8 bitami.

Nie uświadczyłem zmęczenia oczu, lecz to bardzo indywidualna sprawa. Kwestia "cukierkowatości", przecież to monitor o poszerzonym gamucie, to na tym polega, że kolowy są oversaturated.

4 godziny temu, radier napisał:

 

Czyli tylko potwierdziło moje odczucia, także teraz trafić lepszą sztukę.

3 godziny temu, AUTO6 napisał:

Ciekawe bo myślałem, że najlepiej wybrać overdrive na poziomie Fast, a tu gość twierdzi, że w przypadku gier gdzie mamy ponad 60 klatek dobrze sprawdza się tryb Super Fast, a przy grach z FPSami w okolicach odświeżania monitora warto ustawić tryb Extreme.

Myślę, że ja jednak w większości gier wybiorę tryb Fast, a do CSa ustawię Super Fast i będzie git. I tak matryca będzie reagowała bardzo szybko.

Ja u siebie pykam cały czas w "Fast" i gra mi się bardzo przyjemnie. Overshoot w mojej sztuce jest widoczny przy natywnej rozdzielczości i 60Hz, nawet na "Super Fast", ale Hardware Unboxed dopisał ciekawą rzecz: 

"Small update to this one, as it turns out if you use the Extreme overdrive mode with adaptive sync (FreeSync, G-Sync) disabled, you will get WAY WORSE results. We always test with adaptive sync enabled and it looks like when you enable this feature, it will switch to using a more modest set of overdrive settings. That might be important for you if you plan on using this monitor without adaptive sync (use the Super Fast or Fast mode)" 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarioDee napisał:

Podzielisz się ustawieniami monitora?

Pewnie, to są moje ustawienia:

Overdrive: "Fast"

Freesync: "On"

Game Enchance Mode: Off

Dark Stabillizer: Zależy od scenerii gry

Kontrast: 75%

Shaprness: 50

Smart HDR: Off

Preset mode: Custom Color -> R: 89%, G:90%, B:99%.

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucieszyla mnie ta recka od HU, mam go juz od miesiaca prawie i jestem zadowolony. Troche tylko brakuje czerni aleprzy tej cenie nic lepszego nie ma.

Jutro chyba wezme u nich patreon i zobacze jak sie ich profil sprawdzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mazi91 napisał:

Pewnie, to są moje ustawienia:

Overdrive: "Fast"

Freesync: "On"

Game Enchance Mode: Off

Dark Stabillizer: Zależy od scenerii gry

Kontrast: 75%

Shaprness: 50

Smart HDR: Off

Preset mode: Custom Color -> R: 89%, G:90%, B:99%.

 

 

 

Dzięki. Widzę że ustawiasz "chłodno" kolory :) Bo z tego mi wychodzi, że to jest więcej niż 6500K. Na Rtings ustawili kolory 95-94-100 plus kontrast 77, wyszło około 6500K właśnie. Standardowe ustawienia są zbyt "ciepłe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...