Skocz do zawartości
PACIK19

Dell S2721DGF - 27" 165Hz 1440p, NanoIPS, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Nano IPS jak pisałem wielokrotnie, to metoda na osiągnięcie szerszego gamutu (czytaj: marketingowy bełkot dla zielonego konsumenta). Takze sugeruję zupełnie nie zwracać na ten napis przy zakupie, a patrzyć tylko i wyłącznie na realny zmierzony gamut (jego wielkość). Jeśli na "nanoIPS" z szerokim gamutem miałeś przesycone kolory, to na szerokim gamucie bez nanoIPS będziesz miał też przesycone kolory.

Faktem jest , że do Della moje oczy nie mogły się coś przyzwyczaić. Tak się zastanawiam czy mógł to powodować flickering na poziomie około 20 kHz, który w nim występuje? Chociaż na obecnym Eizo też występuje poniżej 20% jasności, czyli tak jak mam ustawiony, a jednak moje oczy jakoś lepiej go znoszą. Wiem że biel bardzo mi dokuczała w Dellu, raziła mnie bardziej zdecydowanie, mimo zjechania mocno z jasnością w dół. Czerwony też wydawał się bardzo jaskrawy, ale akurat z tym sobie poradziłem obniżając zakres dla R w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie zakresu R w monitorze, przede wszystkim wpływa na całą temperaturę barwową (w praktyce otrzymasz "zimniejszy" obraz, co też ma wpływ na zmęczenie oczu). Nie jest to metoda na usunięcie przesycenia. Moim zdaniem najdoskonalszą metodą na usunięcie przesycenia w grach, jest CMS gier realizowany przez sterowniki (muszę więcej to pobadać, czy to działa w grach).

Jeśli biel razi, pomimo, że już dojechałeś do np. 0% jasności, to znaczy że monitor ma niewystarczający zakres regulacji jasności. Oczywiście zakładam, że zdajesz sobie sprawę z tego, że praktycznie obecnie trzeba ustawiać kilkukrotnie niższą jasność do word/exel/pdf/czytania niż do filmów czy gier??

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kyle_PL napisał:

Nano IPS jak pisałem wielokrotnie, to metoda na osiągnięcie szerszego gamutu (czytaj: marketingowy bełkot dla zielonego konsumenta). Takze sugeruję zupełnie nie zwracać na ten napis przy zakupie, a patrzyć tylko i wyłącznie na realny zmierzony gamut (jego wielkość). Jeśli na "nanoIPS" z szerokim gamutem miałeś przesycone kolory, to na szerokim gamucie bez nanoIPS będziesz miał też przesycone kolory.

Pracowałem w sklepie i serwisie komputerowym. Nie masz pojęcia jaka jest skala podatności nieświadomego konsumenta (czyli większości) na te marketingowe, nic nie znaczące slogany. Dysk TYSIONC itd. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Obniżenie zakresu R w monitorze, przede wszystkim wpływa na całą temperaturę barwową (w praktyce otrzymasz "zimniejszy" obraz, co też ma wpływ na zmęczenie oczu). Nie jest to metoda na usunięcie przesycenia. Moim zdaniem najdoskonalszą metodą na usunięcie przesycenia w grach, jest CMS gier realizowany przez sterowniki (muszę więcej to pobadać, czy to działa w grach).

Jeśli biel razi, pomimo, że już dojechałeś do np. 0% jasności, to znaczy że monitor ma niewystarczający zakres regulacji jasności. Oczywiście zakładam, że zdajesz sobie sprawę z tego, że praktycznie obecnie trzeba ustawiać kilkukrotnie niższą jasność do word/exel/pdf/czytania niż do filmów czy gier??

Właśnie do przeglądania internetu i tego typu rzeczy miałem jasność ustawioną bardzo nisko i jednak odczuwałem dyskomfort z powodu tej bieli. Na moim Eizo z podobną jasnością jest jednak lepiej. Tylko że porównujemy monitor 27 cali z 24 cale, więc po przejściu z mniejszego na większy wzrok musi się przyzwyczaić. Tylko że miałem do dwa tyg i jakoś nie mógł się przyzwyczaić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Majs napisał:

Tzn co zamówiłeś tego MSI czy Dell bo mam rozkmine co kupić właśnie ??

MSI. Jak tylko przyjdzie to powiem co i jak względem LG 27GL850 który jest prawie identyczny jak Dell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, fakeeus napisał:

MSI. Jak tylko przyjdzie to powiem co i jak względem LG 27GL850 który jest prawie identyczny jak Dell.

ok fajnie czekam :) wołaj jak co oznacz mnie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem swoją sztukę z x-kom za 1599 zł. Produkcja Sierpień 2020 rev A00 czyli według tego co gdzieś przeczytałem wersja lekko poprawiona. Dam znać jak wygląda sytuacja z podświetleniem ale dopiero wieczorem. Na ten moment jest bardzo zadowolony. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Szaferski napisał:

Właśnie odebrałem swoją sztukę z x-kom za 1599 zł. Produkcja Sierpień 2020 rev A00 czyli według tego co gdzieś przeczytałem wersja lekko poprawiona. Dam znać jak wygląda sytuacja z podświetleniem ale dopiero wieczorem. Na ten moment jest bardzo zadowolony. 

Poprawiona nie była przypadkiem z Września?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ambasador napisał:

Poprawiona nie była przypadkiem z Września?

Niby to Rev A00 czyli już ta poprawiona ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Szaferski napisał:

Właśnie odebrałem swoją sztukę z x-kom za 1599 zł. Produkcja Sierpień 2020 rev A00 czyli według tego co gdzieś przeczytałem wersja lekko poprawiona. Dam znać jak wygląda sytuacja z podświetleniem ale dopiero wieczorem. Na ten moment jest bardzo zadowolony. 

Dell? Czego niby ta poprawka dotyczyła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2020 o 20:26, Majs napisał:

ok fajnie czekam :) wołaj jak co oznacz mnie dzieki

Odnośnie MSI Optix MAG274QRF-QD:

Nie widzę dużej różnicy w kontraście w porównaniu do LG 27GL850. Kolory bardzo podobne, w grach chyba bardziej przesycone mi się wydają niż w LG. G-sync działa poprawnie dopiero z najnowszymi sterownikami nvidii. Równomierność podświetlenia/kolorów jak w LG: słabo. Smużenie, input lag itd praktycznie to samo co LG. 165hz względem 144hz dla mnie absolutny brak różnicy. Do tego ten monitor ma problem który z tego co widzę występuje w monitorach MSI od dawna i nie został rozwiązany: https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/fwtpik/msi_optix_mag272qr_backlight_comes_back_on_when/

TL;DR Monitor nie potrafi sam się uśpić. Wyłącza się, po chwili znów wykrywa źródło, pokazuje napis DP i zostaje już włączony z podświetlonym czarnym obrazem i ciągnie prąd.

Dell S2721DGF ma flickering 20khz i przez to bolą oczy dużą ilość osób, MSI kosztuje 2500zł i ma takie dziwne problemy, także jedynym sensownym wyborem dla mnie na ten moment to LG 27GL850 (matryca praktycznie ta sama co w Dellu, tyle że bez flickeringu) który aktualnie jest w przecenie w wielu sklepach i kosztuje 1700zł. Czuję, że strasznie przepłaciłem za tego MSI względem LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, fakeeus napisał:

Odnośnie MSI Optix MAG274QRF-QD:

Nie widzę dużej różnicy w kontraście w porównaniu do LG 27GL850. Kolory bardzo podobne, w grach chyba bardziej przesycone mi się wydają niż w LG. G-sync działa poprawnie dopiero z najnowszymi sterownikami nvidii. Równomierność podświetlenia/kolorów jak w LG: słabo. Smużenie, input lag itd praktycznie to samo co LG. 165hz względem 144hz dla mnie absolutny brak różnicy. Do tego ten monitor ma problem który z tego co widzę występuje w monitorach MSI od dawna i nie został rozwiązany: https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/fwtpik/msi_optix_mag272qr_backlight_comes_back_on_when/

TL;DR Monitor nie potrafi sam się uśpić. Wyłącza się, po chwili znów wykrywa źródło, pokazuje napis DP i zostaje już włączony z podświetlonym czarnym obrazem i ciągnie prąd.

Dell S2721DGF ma flickering 20khz i przez to bolą oczy dużą ilość osób, MSI kosztuje 2500zł i ma takie dziwne problemy, także jedynym sensownym wyborem dla mnie na ten moment to LG 27GL850 (matryca praktycznie ta sama co w Dellu, tyle że bez flickeringu) który aktualnie jest w przecenie w wielu sklepach i kosztuje 1700zł. Czuję, że strasznie przepłaciłem za tego MSI względem LG.

o kurde no to mnie zniechęciłeś do tego MSI to chyba wezmę Della i tego LG i wybiorę miedzy nimi jednego zostawię

 

to co oddajesz tego MSI ? bo sensu chyba nie ma go trzymać ? co teraz na czym będziesz siedział jednak ? LG czy dell ?

ten LG teraz jest na promocji w morele za 1699 i dell to samo

Edytowane przez Majs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Majs napisał:

o kurde no to mnie zniechęciłeś do tego MSI to chyba wezmę Della i tego LG i wybiorę miedzy nimi jednego zostawię

 

to co oddajesz tego MSI ? bo sensu chyba nie ma go trzymać ? co teraz na czym będziesz siedział jednak ? LG czy dell ?

ten LG teraz jest na promocji w morele za 1699 i dell to samo

Della nawet nie biorę pod uwagę przez ten flickering, nie zamierzam męczyć oczu. 

Już odsyłałem dwa LG bo miały słabą równomierność podświetlenia i kolorów (na jednej sztuce biały był biały na jednej połowie ekranu, a żółtawy na drugiej) także chyba sobie dam spokój z loterią IPS bo mam dość odsyłania i męczenia x-kom i zostawie tego MSI. Problem niewchodzenia w standby obchodzę tym, że ustawiłem power button na standby zamiast off i jak odchodzę od PC na dłużej to po prostu ręcznie klikam i wrzucam go w standby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy te MSI/DELL/LG maja aplikacje pod windowsa, ktora zmienia profile w zaleznosci od odpalonego software? Czy trzeba z reki? 

Pytam bo mialem to w EIZO lata temu, mam to w HP Omen (co prawda ograniczone delikatnie bardziej niz w EIZO) i nie wyobrazam sobie kilkac po monitorze za kazdym razem, jak odpale gre (zwiekszenie jasnosci, overdrive, sharpness, itd.) i ja wylacze (pulpit w windzie mam ustawiony na minimalna jasnosc, gdy nic nie robie).

Tak szybko poklikalem po tych ofertach i nikt sie specjalnie tym nie chwali.

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, wincyjognia napisał:

A ja mam pytanie, czy te MSI/DELL/LG maja aplikacje pod windowsa, ktora zmienia profile w zaleznosci od odpalonego software? Czy trzeba z reki? 

Pytam bo mialem to w EIZO lata temu, mam to w HP Omen (co prawda ograniczone delikatnie bardziej niz w EIZO) i nie wyobrazam sobie kilkac po monitorze za kazdym razem, jak odpale gre (zwiekszenie jasnosci, overdrive, sharpness, itd.) i ja wylacze (pulpit w windzie mam ustawiony na minimalna jasnosc, gdy nic nie robie).

Tak szybko poklikalem po tych ofertach i nikt sie specjalnie tym nie chwali.

MSI jak podepniesz kablem usb do pc to masz Gaming OSD i wybieranie profili na szybko itd ale czy przypisanie do konkretnej aplikacji jest to nie mam pojęcia, ja nie podłączałem bo mi osobiście nie jest potrzebne.

Szukaj na YT w recenzjach tych monitorów, niektórzy o tym wspominają.

Edytowane przez fakeeus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wincyjognia napisał:

A ja mam pytanie, czy te MSI/DELL/LG maja aplikacje pod windowsa, ktora zmienia profile w zaleznosci od odpalonego software? Czy trzeba z reki? 

Pytam bo mialem to w EIZO lata temu, mam to w HP Omen (co prawda ograniczone delikatnie bardziej niz w EIZO) i nie wyobrazam sobie kilkac po monitorze za kazdym razem, jak odpale gre (zwiekszenie jasnosci, overdrive, sharpness, itd.) i ja wylacze (pulpit w windzie mam ustawiony na minimalna jasnosc, gdy nic nie robie).

Tak szybko poklikalem po tych ofertach i nikt sie specjalnie tym nie chwali.

Tutaj jest to pokazane 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze szansa nabyć ten panel od Della S2721DGF  za ~ 1600zł lub może ktoś chce odsprzedać(nie zdążyłem na gorący strzał w x-kom).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a jak u was z Dead pikselami ? mam już trzeci egzemplarz i ciągle cos się trafia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią te wersje monitora Dell S2721DGF z sierpnia czy września? Ja kupiłem w rtv euro agd. 

IMG_20201204_231515.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Gawron877 napisał:

Witam a jak u was z Dead pikselami ? mam już trzeci egzemplarz i ciągle cos się trafia :/

U mnie nie ma i nawet glow nie jest jakiś mocny, loteria widocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, pabis.jan napisał:

Czym się różnią te wersje monitora Dell S2721DGF z sierpnia czy września? Ja kupiłem w rtv euro agd. 

IMG_20201204_231515.jpg

Na podstawie opisu w euro to jest inna matryca zwykły IPS, czyli różnice: nano IPS vs IPS oraz 165Hz  vs 144Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lipa, nie zwróciłem uwagi. Byłem tak podjarany ceną. Tylko mnie zastanawia czemu pod jednym symbolem występują dwie matryce? Przecież to nielogiczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...