Skocz do zawartości
PACIK19

Dell S2721DGF - 27" 165Hz 1440p, NanoIPS, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja od serwisu della w sprawie matrycy mojego monitora Dell S2721DGF:

"Dziękuję za kontakt z działem wsparcia technicznego Dell.

Specyfikacja monitora dpostępna jest na stronie: 
https://downloads.dell.com/manuals/all-products/esuprt_electronics_accessories/esuprt_electronics_accessories_monitors/dell-s2721dgf-monitor_user's-guide_en-us.pdf

wg danych: 
typ matrycy to Active matrix - TFT LCD (The Dell S2721DGF monitor has an active matrix, Thin-Film Transistor (TFT), Liquid Crystal Display (LCD), and LED backlight)
Częstotliwości opisane są na str. 12 -14 

Proszę sprawdzić, w zależności od rodzaju połączenia i portu, a nawet przewodu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AUTO6 napisał:

Profil kolorów od Hardware Unboxed, dodatkowo RGB 95-94-100 (biel wreszcie mi odpowiada, nie jest zbyt ciepła, a czerwień już tak nie bije po oczach).

Dasz linka do tego profilu?
Oraz gdzie ustawiasz te kolory?
W menu monitora nie ma takich funkcjonalności.

Edytowane przez Althais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AUTO6 napisał:

Kontrast ustawiłem na stałe na 77%, HDR wyłączony.

Do większości gier mam response time ustawiony na Fast i bez podbijania czerni, a do szybkich strzelanek (na razie tylko CS: GO i PUBG) na Super Fast i dark stabilizer na 1.

Profil kolorów od Hardware Unboxed, dodatkowo RGB 95-94-100\

Przy takich ustawieniach powinieneś mieć kontrast ustawiony na 75% (powyżej tego robisz sobie banding na najjaśniejszych odcieniach niebieskiego - nie jakiś ogromny, ale pewnie ze 3 odcienie zlane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z x-kom w normalnej cenie. Dane z tabliczki znamionowej: Sep 2020, Model No.: S2721DGFt (a w prawym rogu naklejki widnieje normalnie S2721DGFA więc nie ma się czym stresować. 

0 brak pikseli, gołym okiem nie widzę blb, jednak zdjęcie przy wyłączonym świetle pokazuje, że jest jakaś tragedia. Ekran przy lewej i prawej krawędzi, na jednolitym tle jest delikatnie ciemniejszy, jednak w normalnym użytkowaniu raczej tego nie widzę.

Muszę dostosować jednie kolory, bo tak jak już ktoś wcześniej tu wspominał, czerwony jest bardzo jaskrawy. 

Tak wygląda blb na zdjęciu, ja w realu widzę może 1% tego co widać na tym zdjęciu. 

>link do fotki blb<

Edytowane przez d219ecoiqa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Althais napisał:

Dasz linka do tego profilu?
Oraz gdzie ustawiasz te kolory?
W menu monitora nie ma takich funkcjonalności.

Mogę przesłać profil w mailu jak mi swojego maila podasz na PW (sam też tak dostałem).

Jak masz Preset Modes to po wyborze Game 1, 2 i 3 oraz Custom Color możesz wejść głębiej w opcje tych profili i tam masz Gain, gdzie ustawiasz wartości dla R G i B.

4 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Przy takich ustawieniach powinieneś mieć kontrast ustawiony na 75% (powyżej tego robisz sobie banding na najjaśniejszych odcieniach niebieskiego - nie jakiś ogromny, ale pewnie ze 3 odcienie zlane).

Ok, zmieniłem kontrast na 75%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja od serwisu della w sprawie matrycy mojego monitora Dell S2721DGF:

"Dziękuję za kontakt z działem wsparcia technicznego Dell.

Specyfikacja monitora dpostępna jest na stronie: 
https://downloads.dell.com/manuals/all-products/esuprt_electronics_accessories/esuprt_electronics_accessories_monitors/dell-s2721dgf-monitor_user's-guide_en-us.pdf

wg danych: 
typ matrycy to Active matrix - TFT LCD (The Dell S2721DGF monitor has an active matrix, Thin-Film Transistor (TFT), Liquid Crystal Display (LCD), and LED backlight)
Częstotliwości opisane są na str. 12 -14 

Proszę sprawdzić, w zależności od rodzaju połączenia i portu, a nawet przewodu."

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie gdzie można poniżej 1800 zł kupić jeszcze ten Monitor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili chyba nigdzie nie zakupisz. Zwracając się po rabat do X-kom otrzymasz 30 zł i to tyle.

Sam szukam w kwocie 1500-1600 nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, specjalnie założyłem konto, żeby podzielić się wrażeniami i zapytać o radę.

Dziś odebrałem monitor. Baz martwych pikseli, pierwsze minuty ze sprzętem na plus (to mój pierwszy monitor od dawna - używałem na co dzień laptopa). Jednak po przyjrzeniu się ekranowi - pracy w Wordzie, przeglądaniu jasnych stron int. i finalnie sprawdzeniu całego ekranu przy białym tle wyszło, że boki ekranu (szczególnie prawa górna) są ciemniejsze porównując to do środka obszaru roboczego. Czy u Was także ekran przy krawędziach (powiedzmy do 4 cm) jest ciemniejszy? Widzę, że d219ecoiqa o tym pisał. Dla mnie jest to zauważalne i trochę irytuje. Zwracać monitor, czy nauczyć się z tym żyć? Pracuję 8h/d przeważnie na dokumentach tekstowych, stąd pytanie. Oprócz pracy monitor będę używał do PS5 (jeśli w końcu będzie możną ją kupić). Z góry dzięki za pomoc.

 

W dniu 7.12.2020 o 17:00, d219ecoiqa napisał:

Kupiłem z x-kom w normalnej cenie. Dane z tabliczki znamionowej: Sep 2020, Model No.: S2721DGFt (a w prawym rogu naklejki widnieje normalnie S2721DGFA więc nie ma się czym stresować. 

0 brak pikseli, gołym okiem nie widzę blb, jednak zdjęcie przy wyłączonym świetle pokazuje, że jest jakaś tragedia. Ekran przy lewej i prawej krawędzi, na jednolitym tle jest delikatnie ciemniejszy, jednak w normalnym użytkowaniu raczej tego nie widzę.

Muszę dostosować jednie kolory, bo tak jak już ktoś wcześniej tu wspominał, czerwony jest bardzo jaskrawy. 

Tak wygląda blb na zdjęciu, ja w realu widzę może 1% tego co widać na tym zdjęciu. 

>link do fotki blb<

 

Edytowane przez katmsq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, katmsq napisał:

Cześć, specjalnie założyłem konto, żeby podzielić się wrażeniami i zapytać o radę.

Dziś odebrałem monitor. Baz martwych pikseli, pierwsze minuty ze sprzętem na plus (to mój pierwszy monitor od dawna - używałem na co dzień laptopa). Jednak po przyjrzeniu się ekranowi - pracy w Wordzie, przeglądaniu jasnych stron int. i finalnie sprawdzeniu całego ekranu przy białym tle wyszło, że boki ekranu (szczególnie prawa górna) są ciemniejsze porównując to do środka obszaru roboczego. Czy u Was także ekran przy krawędziach (powiedzmy do 4 cm) jest ciemniejszy? Widzę, że d219ecoiqa o tym pisał. Dla mnie jest to zauważalne i trochę irytuje. Zwracać monitor, czy nauczyć się z tym żyć? Pracuję 8h/d przeważnie na dokumentach tekstowych, stąd pytanie. Oprócz pracy monitor będę używał do PS5 (jeśli w końcu będzie możną ją kupić). Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Ekran jest delikatnie ale to naprawdę delikatnie ciemniejszy przy samej ramce, i nie przeszkadza mi to zupełnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katmsq napisał:

Cześć, specjalnie założyłem konto, żeby podzielić się wrażeniami i zapytać o radę.

Dziś odebrałem monitor. Baz martwych pikseli, pierwsze minuty ze sprzętem na plus (to mój pierwszy monitor od dawna - używałem na co dzień laptopa). Jednak po przyjrzeniu się ekranowi - pracy w Wordzie, przeglądaniu jasnych stron int. i finalnie sprawdzeniu całego ekranu przy białym tle wyszło, że boki ekranu (szczególnie prawa górna) są ciemniejsze porównując to do środka obszaru roboczego. Czy u Was także ekran przy krawędziach (powiedzmy do 4 cm) jest ciemniejszy? Widzę, że d219ecoiqa o tym pisał. Dla mnie jest to zauważalne i trochę irytuje. Zwracać monitor, czy nauczyć się z tym żyć? Pracuję 8h/d przeważnie na dokumentach tekstowych, stąd pytanie. Oprócz pracy monitor będę używał do PS5 (jeśli w końcu będzie możną ją kupić). Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Przerobiłem trzy sztuki tego monitora.
Pierwsza nie miała ciemnej poświaty przy krawędziach na jasnym tle.

Przy drugiej sztuce ciemna poświata przy bocznych krawędziach była mocno zauważalna.
Przy trzeciej sztuce jest mało zauważalna, ale jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 17:00, d219ecoiqa napisał:

Kupiłem z x-kom w normalnej cenie. Dane z tabliczki znamionowej: Sep 2020, Model No.: S2721DGFt (a w prawym rogu naklejki widnieje normalnie S2721DGFA więc nie ma się czym stresować. 

0 brak pikseli, gołym okiem nie widzę blb, jednak zdjęcie przy wyłączonym świetle pokazuje, że jest jakaś tragedia. Ekran przy lewej i prawej krawędzi, na jednolitym tle jest delikatnie ciemniejszy, jednak w normalnym użytkowaniu raczej tego nie widzę.

Muszę dostosować jednie kolory, bo tak jak już ktoś wcześniej tu wspominał, czerwony jest bardzo jaskrawy. 

Tak wygląda blb na zdjęciu, ja w realu widzę może 1% tego co widać na tym zdjęciu. 

>link do fotki blb<

BLB masz jedynie na samym dole na środku, reszta to ips glow.

7 godzin temu, pabis.jan napisał:

To ja bym zostawił, nie ma idealnego panelu i podświetlenia. 

Dokładnie, przerobiłem już chyba 4 sztuki :E LG z podobną matrycą i tylko jedna ma dobrze podświetlone boczne krawędzie ale za to duży BLB z prawej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2020 o 09:36, Ambasador napisał:

 

LG 27gl850-b ma taką samą matryce co Dell S2721DGF taką informację można znaleźć na różnych forach. Oficjalnie Dell nie podaje kto produkuje matryce dla tego monitora. Wiadomo jedno firma Dell nie ma własnej fabryki z matrycami, więc od kogoś muszą je kupować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest matryca Nano-IPS od LG, ta sama co w LG 27GL850-B, tylko nowsza rewizja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten monitor wczoraj. Moj C27HG70 padł za ktorego dalem 3 kola  3 lata temu, padla matryca a naprawa 1600 zl w w serwisie samsunga tylko  oni maja te matrycy. Teraz jest G7 nastepca chg70

Długo sie zastanawialem co kupic  przyzwyczailem  sie do VA itd. Przemknęła mi mysl zeby kupic G7 ale poszedlem po rozum do glowy. Teraz patrzena na gware dell daje 3 lata  i kupilem tego S2721DGF.

Bałem sie rozaczarowania ale monitor daje rade. Już nigdy nie kupie drogiego monitora za 3 kola a na pewno nie samsunga ktory sprzedaje  wyżyłowane do granic mozliwosci  matrycy ktore siadają po gwarancji.

Teraz jak siedzę przed tym monitorem juz drugi dzien mam wrazenie ze jest wypukły przez to ze przyzwyczaiłem sie do zakrzywionego :P

Edytowane przez AlienT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwie sztuki z X-KOM, wczoraj S2721DGF, a dziś S2721DGFA. Oba są spoko, podświetlanie i inne problemy, o których można usłyszeć u mnie nie występują. Jedyna sprawa, to niestety różne firmware... S2721DGF ma M3T101, a S2721DGFA M3T201. Czy komuś udało się wgrać do S2721DGF firmware M3T201? Podłączyłem po USB do kompa i korzystałem już z tych instalatorów na stronie, ale to chyba nie jest aktualizacja firmware tylko sterowniki... Chciałbym jednak zrobić aktualizację, bo na nowszym jasność nie daje tak w oczy, a druga sprawa denerwuje mnie ta różnica.

Chyba lipa, gadam na czacie Della i gościu mówi, że S2721DGFA to opcja z dodatowym Gsync oraz, że każdy z modeli ma inną matrycę :D Firmware nie udostępniają, więc albo spróbuje wymienić S2721DGFA na S2721DGF lub w drugą strone.

Edytowane przez appe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, appe napisał:

Kupiłem dwie sztuki z X-KOM, wczoraj S2721DGF, a dziś S2721DGFA. Oba są spoko, podświetlanie i inne problemy, o których można usłyszeć u mnie nie występują. Jedyna sprawa, to niestety różne firmware... S2721DGF ma M3T101, a S2721DGFA M3T201. Czy komuś udało się wgrać do S2721DGF firmware M3T201? Podłączyłem po USB do kompa i korzystałem już z tych instalatorów na stronie, ale to chyba nie jest aktualizacja firmware tylko sterowniki... Chciałbym jednak zrobić aktualizację, bo na nowszym jasność nie daje tak w oczy, a druga sprawa denerwuje mnie ta różnica.

Chyba lipa, gadam na czacie Della i gościu mówi, że S2721DGFA to opcja z dodatowym Gsync oraz, że każdy z modeli ma inną matrycę :D Firmware nie udostępniają, więc albo spróbuje wymienić S2721DGFA na S2721DGF lub w drugą strone.

czyli który z tych modeli najlepiej brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majs Jeżeli bierzesz jeden ekran, to raczej bez różnicy dla Ciebie. 

Moje obserwacje: 

S2721DGFA  

  • ekran nie świeci po oczach tak mocno
  • jest ponoć przystosowany pod rynek europejski. Z racji mniejszego podświetlania pobór prądu powinien być niższy

S2721DGF

  • ekran jest jaśniejszy, biel wali po oczach dosyć mocno, zarówno na domyślnych ustawieniach jak i gotowym profilu rtings

Osobiście S2721DGF wymieniłem na S2721DGFA. Pewnie gdybym nie miał drugiego modelu obok, to nie widziałbym różnicy. Każdy z trzech modeli, które miałem na biurku nie miały problemów z podświetleniem. Jedynie sprawa innego podświetlenia (jeden mocniej dawał w oczy, a drugi mniej - co dla mnie na plus), które myślę dało radę dostosować stosując inne ustawienia w każdym ekranie, jednak wolałem wymienić na identyko model, bo gdybym chciał się bawić w różnice, to wybierałbym dwa różne monitory i wtedy się bawił ;) 

? Chętni mogą obserwować outlet X-KOM oraz Allegro, gdzieś S2721DGF powinien się pojawić taniej niż normalnie (sztuka po zwrocie), a ekran mimo wszystko jest git.

Sprostuję sprawę z GSync, ten jest niby zarówno w S2721DGF jak i S2721DGFA (ale tutaj nie wiem już sam). Konsultant DELL mnie wprowadził w błąd, mówił, że S2721DGF nie ma GSync, a S2721DGFA ma, a tutaj się okazuje, że na pudełku od S2721DGFA nie ma logo GSync, a na pudełku od S2721DGF GSync był wklejony :D Nie mam tego jak sprawdzić, bo u mnie na pokładzie AMD (oczywiście Free Sync Premium Pro obecny na obu pudełkach).

Edytowane przez appe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, appe napisał:

@Majs Jeżeli bierzesz jeden ekran, to raczej bez różnicy dla Ciebie. 

Moje obserwacje: 

S2721DGFA  

  • ekran nie świeci po oczach tak mocno
  • jest ponoć przystosowany pod rynek europejski. Z racji mniejszego podświetlania pobór prądu powinien być niższy

S2721DGF

  • ekran jest jaśniejszy, biel wali po oczach dosyć mocno, zarówno na domyślnych ustawieniach jak i gotowym profilu rtings

Ten "gotowy profil z RTINGS" to kalibracja do określonej przez nich jasności i każdy monitor powinien świecić identycznie jasno na ich ustawieniach jasności. Oni widzę kalibrują do 100cd, która to jasność jak dla mnie jest zdecydowanie za wysoka do czytania i zarazem zdecydowanie za niska do grania/oglądania filmów/poprawnie zrobionych zdjęć. Przykładowo przy czytaniu mam 60cd czasem mniej, a przy graniu/filmach 160cd, czasem więcej.

RTINGS ustawiło jasność na 29% w tym DELL, uzyskując 101cd (najbliżej chcieli 100cd) - wystarczyło zmniejszyć jasność, bo zakresu sporo i by nic przy czytaniu nie raziło

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest branie, to i cena jest odpowiednia, lecz jest to niewielki wzrost ceny w porównaniu z Ampere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...