Skocz do zawartości
PACIK19

Dell S2721DGF - 27" 165Hz 1440p, NanoIPS, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Meistero napisał:

Siema,
Wziąłem model S2721DGFA z KR System - wg mnie mają najtaniej w sieci bo wyrwałem za 1748,35 zł + kurier + dodatkowa usługa.
Jako, że zakup robiłem na firmę to żeby nie mieć problemów ze zwrotem/wymianą w przypadku nie trafionego egzemplarza to skorzystałem z opcji jaką oferowali: https://www.krsystem.pl/usluga_sprawdzenia_ekranu_lcd_pod_katem_nierownomiernego_podsw-item-49977.html
Monitor przed chwilą odebrany więc musi dojść do siebie - ale jestem ciekaw jak w mojej sztuce będzie z podświetleniem.
W czym i jaki sposób najpewniej jest przetestować ten model?
Czy ktoś korzystał z profilu z Rtings - warto go wszczepić?

 

Ile dałeś za tą usługę w KR?? Super sprawa, też będę chciał brać do firmy.
Napisz czy faktycznie sprawdzony i dobry egzemplarz ci wysłali :)

 

PS. Ale to jest tylko usługa SPRAWDZENIA a nie selekcji .. jak wnioskuję - mogą przysłać ci monitor z informacją - niestety, trafił Pan sztukę ze słabym podświetleniem.

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usługa w KR System - 89 zł. Za monitor+usługę płaciłem: ~ 1750+89 zł, dostawa była już gratis.

Tak zgadza się jest to usługa sprawdzenia wg tego co opisują na swojej stronie:
"Serwis KR System sprawdza w cenie usługi czy możliwe do zaobserwowania są rażące (czyli bardzo wyraźne gołym okiem w odległości ok. 50 cm od ekranu) defekty typu clouding, bleeding czy glow (w ekranach IPS). "

Z rozmowy jaka przeprowadziłem - ocenili moją sztukę na "dobrą"[poprosiłem ich o przesłanie raportu bo nie dołożyli do monitora]. Dowiedziałem się od nich,  że czasem zdarzy się partia, z której nie idzie nic przebrać i wtedy nie wysyłają do klienta monitora...

Dam znać jak to wygląda u mnie i czy warto pakować się w tą dodatkową usługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie

mam ASUS ROG PG279Q , zmieniając go na tego Della

będę miał gorszy kontrast ale hdr ,który chyba nic nie wnosi bo i tak jest 350 nitów tu tu tak?

herze i rozdziałka to to samo

zyskam nic prawda?

 

A pod kątem Gsynców i tego typu technologii jak się ma technologia? u siebie mam po prostu Gsync i z niego korzystam mając 1080Ti obecnie (w przyszłoście będę miał 3070rtxa itd. zawsze coś zielonego)  - sprawa prosta, po prostu Gsync bez żadnych compatible itd.

w czym te "gsyncowe" technologie w tym Dellu będą gorsze a w czym lepsze od mojego "po staremu Gsynca" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO podmianka typu zamienił stryjek siekierkę na kijek ? Ten Twój Asus ma jakieś mankamenty czy po prostu lubisz wymieniać sprzęt? Z technicznego czy użytkowego punktu widzenia nic nie zyskujesz jeżeli zamierzasz korzystać z kart nVidii. G-Sync Compatible to uproszczona wersja pełnego G-Sync'a, który jest w Twoim Asusie. Uproszczona, tzn. nie są dostępne takie funkcje jak bardzo niskie rozmycie ruchu, przetaktowanie czy zmienne przesterowanie. Dell ma natomiast FreeSync'a zgodnego ze standartem AMD. Sam HDR w tym Dell'u to gra nie warta świeczki. 

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jw.

A HDR to jest dobre na oledach i monitorach lub telewizorach ze strefami wygaszania.

Monitory z normalnym HDR zaczynają się od 8tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zwróciłem swój egzemplarz. Szkoda, bo trafiłem fajną sztukę, bez większych wad matrycy (praktycznie bez BLB).  Powodował u mnie ból oczu. Pierwszy raz w życiu miałem takie coś z monitorem. Wziąłem zatem na próbę MSI MAG274QRF-QD. Ból oczu nie występuje (piszę o tym, żeby uciąć spekulacje jakoby rozszerzony gamut kolorów mógł to powodować w Dellu). Niestety trafiła się słaba sztuka. Duże BLB i martwy piksel. Idzie do zwrotu. Sam nie wiem teraz co zrobić. Jakoś nie zachwycił mnie ten MSI i nie wiem czy próbować ustrzelić lepsza sztukę. Kusi mnie sprawdzić Gigabyte M27Q. Boję się tylko trochę o ten BGR pixel layout (czy będzie to faktycznie przeszkadzało w czytaniu).  Którego IPSa (27'' 1440p) warto jeszcze brać pod uwagę (oprócz LG 27GL850-B )?

Edytowane przez josey_wales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej można kupić HP X27i. Nie ma przesyconych kolorów i nie ma HDR, ale kosztuje 1399zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kamilos69 napisał:

Asus VG27AQ.

Odpada. Znam jego wady. W sumie bardziej mi chodzi o to, czy coś nowego się pojawiło ostatnio wartego polecenia, bo może mi umknęło :)  M27Q na razie jest na czele listy do sprawdzenia.

Edytowane przez josey_wales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam odwrotnie. Mialem wolna niedziele, bez żadnego zajęcia i przepaliłem kompa w grach od 10.30 do okolic północy z małymi przerwami, 0 zmęczenia oczu, gralem w apexa i warzone. Tez troche przeglądałem neta, i totalnie 0 zmęczenia. To na acerze tn 240hz musialbym robic dłuższe przerwy bo mi oczy lzawily. Jestem bardzo zadowolony z monitora, do 1080p nie wrócę juz, bo jakosc obrazu na tym monitorze to przepaść wzgledem starego monitora i zapewne najwieksza robote robi tu 1440p. 

Jak widac każdy musi indywidualnie przetestowac dany monitor na sobie, ja czytając caly ten temat, myslalem ze monitor pojedzie na zwrot, ale jak widać sie myliłem. Wedle acera myslalem ze mam wrażliwy wzrok, i że ten monitor u mnie nie przejdzie, a tu proszę, mile zaskoczenie. Egzemplarz jaki mam ma male blb wedle innych, wiec outletowy egzemplarz trafił sie dobry. Kosztował mnie 1450zl, wiec mysle ze calkiem dobra cena. Kalibracje ktos robił przede mną, nie wiem czy profesjonalnie w sklepie czy amatorsko w domu jakis użytkownik, ale tylko zmniejszyłem jasność i wszystko mi pasuje. Z monitorem spędziłem około 30h w grach. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać kalibracja monitora też ma znaczenie dla oczu. Przede wszystkim dobre ustawienie temperatury barwowej monitora ma duży wpływ. Chłodniejsze kolory bardziej męczą wzrok, a dużo monitorów po wyjęciu z pudełka ma za zimne odcienie kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja próbowałem różnych ustawień w tym Dellu i nie pomogło. W sumie ból oczu zacząłem odczuwać dopiero po kilku dniach użytkowania. Nie jakiś intensywny, ale jednak był. Coś dziwnego jest w tym modelu monitora, bo sporo osób ma ten problem. Nie jest jasne skąd się to bierze. Monitor nie ma PWM, ale według rtings występuje flickering na poziomie 20kHz. To nie powinno być odczuwalne dla oka. Na reddicie jeden typ ma teorię, że to przez rozszerzony gamut kolorów. Bzdura. Mam teraz tego MSI, który ma jeszcze większy gamut, co jest odczuwalne od razu (kolory są jeszcze bardziej przesycone niż w dellu) i kompletnie nie mam przy nim problemu z oczami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki, czy posiadacie listę najlepszych ustawień tego monitora? Będę wdzięczny za przesłanie. Tymczasowo zastosowałem ustawienia z poniższego linka, ale zastanawia mnie ta niska jasność, zaledwie 29:

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/s2721dgf

Dodatkowo zauważyłem takie cudo na matrycy, można coś z tym zrobić?

https://ibb.co/Gcz248z

Edytowane przez Danio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jasność to jest wyrażona w procentach, ustawia się ją w przedziale od 0 do 100. Przy ustawionej na 29 luminancja wynosi 101 cd/m2. Do czytania wieczorem to i tak stanowczo za dużo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym ustawić jedną wartość, a nie ciągle zmieniać. Dell sugeruje 75 jasności i 75 kontrastu :)

Edytowane przez Danio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawisz na 75 to będzie Ci mocno dawało po oczach. Takie ustawienie to 223 cd/m2, jak chcesz z takiej jasności korzystać w słabo oświetlonym pokoju? Ja na swoim monitorze do normalnej pracy z tekstem czy czytania wieczorem to ustawiam nawet poniżej 50 cd/m2. Monitor inny, ale zasada ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby to wypośrodkować i ustawić jasność na 50? Wątpię, żeby większość użytkowników za każdym razem bawiła się w przestawianie jasności monitora. Do grania ile najlepiej ustawić? O co chodzi z tą skazą na matrycy? Wysyłać na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ludzie zmieniają jasność w zależności od tego co robią :) O konkretne liczby nie pytaj, bo przecież to zależy od ciebie. Być może masz tak, że jedna jasność ci podpasuje do wszystkiego ;) A co do tej skazy, to wrzuć jakieś zdjęcia na kolorowych tłach (czerwony, zielony, niebieski), a nie na jakimś szarym. Wtedy będzie można coś więcej stwierdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, novi napisał:

. Egzemplarz jaki mam ma male blb wedle innych, wiec outletowy egzemplarz trafił sie dobry. Kosztował mnie 1450zl, wiec mysle ze calkiem dobra cena.

Ja kompletnie nie rozumiem takiego podejścia. Kupujesz dobre GPU, za spory hajs, a potem żydzisz przy kupnie odpowiedniego wyświetlacza. Przecież te outletowe sztuki to są zawsze ze zwrotów - albo jakieś problemy z pikselami, albo z BLB, albo z czymś innym. No może akurat trafiłeś sztukę, że ktoś oddał bez takiego powodu. Ale serio, dobry wyświetlacz to podstawa. Ja sam ogólnie używam 65'' oleda, a monitor to tylko do FPSów potrzebuję (wygodne granie myszka + klawiatura) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Danio napisał:

Wolałbym ustawić jedną wartość, a nie ciągle zmieniać. Dell sugeruje 75 jasności i 75 kontrastu :)

Niestety to nie może być ergonomiczne, kiedy w Word kolor "255 255 255" (biel 100%) stanowi tło dla liter, a w grze/filmie jest tylko chwilowym rozbłyskiem. Wysoka jasność koloru białego w word/exel/pdf, to jak czytanie śnieżno białej kartki papieru (czyli NIE taniej gazety z szarym papierem) w pełnym słońcu w południe w środku lipca (to po prostu razi). Można oczywiście ustawić taką jasność by nie raziło (niską), ale wówczas w filmach i grach jest po prostu ciemno.

Może kiedy Microsoft zaprzęgnie poprawne zarządzanie zakresem dynamicznym, to nie będzie trzeba się z tym tak bawić, choć aby obraz nie był "mdły" w trybie węższego zakresu (pisanie w Word) to potrzebny będzie OLED lub inny monitor z kontrastem minimum rząd wielkości większym niż obecne zwykłe LCD.

Ja osobiście od lat używam dwóch jasności i najwygodniej, bez mechanicznego maltretowania przycisków monitora robi się to z poziomu aplikacji do obsługi monitora. Przykładowo do czytania ustawiam jasność na np. okolice 7%, czasem mniej, a do filmów/grania na 39%, czasem więcej.

Jedna jasność do pisania/czytania i filmów/gier to coś co da się oczywiście przeżyć i może nawet większość użytkowników tak robi z czystej niechęci do zabawy w zmianę tej jasności (rozumiem to), ale nie otrzymamy wówczas optymalnego obrazu w exel/word/pdf/www i w filmach/grach.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ClickMonitorDDC i jasność monitora moża zmieniać dwoma kliknięciami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym Dellu do czytania czy przeglądania netu ustawiam jasność na 20%, a do gier i filmów na 45% i dla mnie jest optymalnie, nie odczuwam zmęczenia oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AUTO6 napisał:

Ja na tym Dellu do czytania czy przeglądania netu ustawiam jasność na 20%, a do gier i filmów na 45% i dla mnie jest optymalnie, nie odczuwam zmęczenia oczu.

a kontrast jaki masz i inne też podaj jakie masz ustawienia żeby niektórzy mieli szerszą mozliwośc do wyboru opcji i kombinowania ze swoimi ustgawienia mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki. Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. Pozdrawiam.
    • Ale bez problemu sobie podróżujesz po UE. No i jakoś te miliony nielegalnych imigrantów też sobie są i podróżują po całej UE. Nikt ich specjalnie nie sprawdza i nie zatrzymuje. Na pewno są lub będą fundacje które w tym pomogą.
    • Witam. Komputer z obudową BQ 500DX w której siedzi na stock ustawieniach Ryzen 5700X na którym zamontowane jest chłodzenie Noctua UH-14S z 2 wentylatorami w push-pull Arctic P12 PWM PST. Temperatury są bardzo spoko jednak przy każdym grzebaniu w budzie, czyszczeniu czy też wymianie pasty raz na 6-12msc to już mnie krew zalewa od tych zapinek i demontażu tejże wieży. Buda dość mała więc AIO na górę to można zapomnieć o ALF'ie, a z przodu by nie pasowało estetycznie... Zresztą to komp żony więc "trochę" to utrudnia (wizualnie musi się podobać, a AIO jej się nie podoba...). 1. W oko wpadł mi ostatnio Arctic 36 ARGB - montaż wentylatorów wydaje się znacznie bardziej komfortowy niż te zapinki, wieża niższa, wydajność na papierze wydaje się OK. Jedyne czego się obawiam to 4 heatpipow i czy ram Corsair Vengeance  LPX wejdzie/zmieści się pod spód (obecnie 2 używane kanały pamięci są pod Noctua/jej wentylatorem). Co sądzicie o tym? 2. Coś innego sensownego jeszcze znajdę gdy stawiamy na komfort montażu/demontażu/czyszczenia, cisza, chłód i wincyj światełek jak na choince...?
    • Ale jak wyjedziesz dalej  jak nie masz  aktualnych dokumentów  ? W jaki sposób znajdziesz prace ,mieszkanie  , jak się zarejestrujesz  jako uchodźca   wojenny  ,  jak  zawnioskujesz  o bonusy   socjalne .... Zwykłe zatrzymanie /konrola przez policję   i nie masz aktualnych papierów i już jesteś zatrzymany . A   na pewno   w najbliższym  czasie będzie   jeszcze wiekszy focus służb na  UA  i kontroli będzie więcej  na ulicach  .   Żeby się odwołać też  trzeba mieć  konkretny i mocny argument  ,wiadomo ze będa próby  ... ale wystarczy zobaczyć    kto i w jakim wieku  wyjeżdża  na zachód . Młodzi  mężczyźni w wieku 20-25lat  to największa  grupa . I od samych ukrinców wiem ze  aby wyjechać bez  problemu  wystarczy 1200€   i masz papier z ich WKU       
    • Dzięki za odp. Najnowszy Office w wersji Home & Student. Opcja z RTX 4080 Super na pokładzie bardziej mi odpowiada. Pozwoliłem sobie wczytać koszyk z morele z zeszłego roku: https://www.morele.net/inventory/info/e12f63f5/ Rzuć proszę okiem na powyższy config. Jako CPU wybrałem wówczas Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K), teraz zaproponowałeś Procesor AMD Ryzen 7 7700 AM5 OEM. Na co postawić? Co do mnie, chyba mam większą słabość do Intela, ale odłóżmy sentymenty na bok ; -). Przy wyborze nie kierujmy się też ceną (+/- 300-400zł różnicy mogę przełknąć), ale wydajnością oraz który z tych CPU lepiej będzie współpracować z Nvidią. Inne propozycje także mile widziane. Oczywiście zmiana CPU domagać się będzie zmiany MOBO. Rok temu pod Intela wybrałem: Płyta główna Gigabyte Z790 UD AX Przypomnę, że monitor, który GPU musi obsłużyć to niniejsza bestia: https://mi-home.pl/products/mi-curved-gaming-monitor-34 Dalej, potrzebuję SSD minimum 2T, zasilacz (czy 750W wystarczy, by udźwignąć kompa z peryferiami?), Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (KF560C32RSK2-32) vs Pamięć Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 LD5BU016G-R6000GDLA, Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 140mm (SPC306) vs Chłodzenie procesora Arctic Freezer 36 Black, pozostaje kwestia dobrej obudowy i chłodzenia.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...