Skocz do zawartości
PACIK19

Dell S2721DGF - 27" 165Hz 1440p, NanoIPS, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Boru napisał:

Czy ten DELL ma 10 bit matrycę ?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Boru napisał:

Nawet przy najwyższym odświeżaniu 165hz  na zwykłym kablu DP ?

Korzystam z laptopa po hdmi ale mam wybór z 8 na 10 bit. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2021 o 18:55, HasuFrog napisał:

@Danio

Jak tam postępy z reklamowaniem monitora? Sam jestem ciekawy jak serwis Della to załatwi.

Mój poprzedni monitor był AOC i tu 2 miesiące przed upływem 3 lat gw zaczęły pojawiać mi się w losowych momentach pasy nad dolna ramką na wysokość około 2-3 cm na całej szerokości.

Zgłosiłem do serwisu AOC Polska, nie mieli monitora na wymianę i zaproponowali zwrot kosztów zakupu. Fakt, że przez ta pandemie trwało to ponad miesiąc nim odebrali monitor ale po odbiorze w 5 dni miałem już kasę na koncie.

Zakupiłem Della S3220DFG, którego 4 razy wymieniałem aż trafiłem na taką sztukę gdzie BLB jest prawie nie zauważalny.

Tak, tak - wszystko się udało i monitor został oczywiście wymieniony na nowy, refabrykowany - bez wad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, też u siebie zauważyliście "strzelanie" plastików po wyłączeniu monitora? W innych modelach nie miałem tego problemu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Della ale wcześniejszą wersję i jest takie strzelanie plastików nie zawsze ale jest pewnie taka jego uroda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z Della U2410f na Della S2721DGFA z marca 2021 rev.A02 strzelania plastików na razie nie było. Zakupiłem równocześnie Della S3220DFG i zastanawiałem się który wybrać. Trudny wybór ale ostatecznie pozostanie S2721DGFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy trzeba coś przestawić w ustawieniach żeby nie było takiego smużenia?
Po dimming teście:
https://www.youtube.com/watch?v=3So8OFdqcdA&ab_channel=AsımLale
wyszło mi, że ten dell jest znacząco słabszy od starego monitora LG DM2780D-PZ.

Za szybko przemieszczającymi się białymi obiektami ciągną się znacznie dłuższe smugi niż w starym LG, choć to co prawda matryca TN.
Nie wiem co można jeszcze poprawić, mam:
HDR=off
response time = extreme
dark stabilizer = 0
preset mode = moba/rts

Zastanawiam się czy nie zwrócić, bo ma jeszcze jeden pixel wypalony. Co prawda 1cm do dolnego rogu, ale w pozostałych moich monitorach
wspomniany LG i acer VG27bmiix nie bło żadnych bad pixeli.

Jest jeszcze dziwne wrażenie jakby oraz był generowany na powierzchni panelu, a za obrazem przezroczysta tafla do warstwy podświetlenia.
Szczególnie widoczne przy krawędziach.

Edytowane przez arzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, arzak napisał:

response time = extreme

Sądząc po nazwie, jest to maksymalna siła dopalacza, więc obstawiam przebicie overdrive, prowadzące do zwiększenia smużenia, a nie zmniejszenia.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kyle_PL napisał:

Sądząc po nazwie, jest to maksymalna siła dopalacza, więc obstawiam przebicie overdrive, prowadzące do zwiększenia smużenia, a nie zmniejszenia.

Dzięki, sprawdzę jeszcze na dwóch mniejszych ustawieniach.

Dodatkowo srebrzenie jest rzeczywiście mocno widoczne na ciemnym ekranie patrząc z małej odległości.
Może przy dynamicznych scenach, w grach, nie ma to takiego znaczenia.

Chyba jednak nie dla mnie IPS, może wrócę do VA.

Edytowane przez arzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadał się ktoś z Samsunga 27cjg50 na tego della? A jeżeli tak to jak wrażenia, nanoips robi robote w porównaniu do VA, czy nie ma sensu zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał, że gorsza czerń mu przeszkadza. Ja zawsze radzę: "przesiadaj się na ekran, który pod jakimkolwiek względem nie jest gorszy od poprzedniego". Sam przesiadłem się z PVA z kontrastem 1500:1 na IPS z najlepszym kontrastem wśród IPS, czyli 1500:1 i nie narzekam, bo praktycznie pod wzgl. czerni nie mam regresu. Jednak jak ktoś się przesiadł z VA z kontrastem przykładowo 3700:1 na IPS 880:1 to już może być problem.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem kupić msi mag274qrf-qd z outletu w dobrej cenie zamiast tego della. Porównam do VA 27cjg50 który obecnie posiadam, czytałem że saturacja w tym msi jest strasznie wywindowana, ale się zobaczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8:17 ktoś doświadczył wspomnianych problemów po wyłączeniu smart HDR?  Rozumiem że to jest ta opcja, która włącza/wyłącza HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten monitor ma chłodzenie aktywne w postaci wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie monitor odesłany do dell24. 

Ma wiele (poza panelowych)  rzeczy fajnych:
- pivot
- reg wysokości
- obrót w podstawie
- zasilacz w obudowie (dla mnie +)
- spora regulacja pochylenia
- hub USB
- audio Jack
- super łatwy montaż

ale niestety to co najważniejsze w monitorze, czyli obraz, nie jest na tyle lepszy od mojego starego LG żeby płacić za niego 2x tyle.
Czarę goryczy przepełnił bad pixel, clouding i srebrzenie na ciemnych obrazach. 

Mam dziwne wrażenie, że ten cały postęp technologiczny dotyczy głównie specyfikacji na papierze i cen w sklepie, bo w przeciągu 10ciu lat nie zauważyłem rewolucji w jakości (może poza znacznie droższymi oledami), za którą warto byłoby zapłacić sporo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydaje Ci się. Jesteś po prostu przyzwyczajony do swojego starego monitora. Już samą różnicę 6 a 8bit widać. Czy tam 6+2  i 8+2.

Do tego gsync lub freesync i 120 lub więcej Hz.

Może akurat trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz. U della milion wad fabrycznych to niestety normalność przy tej ilości jaką oni wypuszczają na rynek.

Jest jeszcze podobny model od gigabyte. W podobnej lub niższej cenie. Gigabyte M27Q

https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/m27q

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2021 o 12:44, wompierz napisał:

Wydaje Ci się. Jesteś po prostu przyzwyczajony do swojego starego monitora. Już samą różnicę 6 a 8bit widać. Czy tam 6+2  i 8+2

Nie, no siły przyzwyczajenia nie neguję, ale zalety tego nowego Della, też widzę.
Żywość kolorów i ogólne wrażenie lepszej dynamiki jest widoczne (1ms reakcji matrycy w stosunku do chyba 5ciu ms w starym monitorze). 
Poza tym może ten dell smużenie ma nawet i większe od TN-ki LG, ale w LG widać dodatkowo rozmyty kontur z przodu figur, a dell tu jest bez porównania lepszy.

Może po prostu spodziewałem się zbyt wiele, w każdym razie póki nie kupię prawdziwej grafiki ten LG powinien wystarczyć.

 

Edytowane przez arzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Mam dziwne wrażenie, że ten cały postęp technologiczny dotyczy głównie specyfikacji na papierze i cen w sklepie, bo w przeciągu 10ciu lat nie zauważyłem rewolucji w jakości (może poza znacznie droższymi oledami), za którą warto byłoby zapłacić sporo więcej.

Też się przesiadłem z monitora 11 letniego. Główna różnica między starym a nowym to zagęszczenie pikseli (= ostrość i gładkość obrazu), pod warunkiem, że przesiadasz się z 90 PPI na 140 PPI i rozmiar jeśli przesiadasz się z 22" na 31,5". Jak ktoś się przesiada z 24" 1920x1200 na 24" 1920x1080 to wówczas faktycznie kiszka.

Kolejna sprawa, to dokładność obliczeń wewnętrznych elektroniki monitora - w starym jak zrobiłem kalibrację to miałem lekki banding (zbyt mała precyzja odliczeń ... pewnie liczył na maksymalnie 10 bitach), a na nowym zero bandingu (pewnie 14 bit precyzja obliczeń wewn. +- 2 bity w jedną lub drugą).

Co do czerni - tutaj nie narzekam. Ja się przesiadłem ze starego PVA z kontrastem 1500:1 (na tamte czasy taki kontrast na VA to był rekord), na IPS z kontrastem 1500:1 (dzisiaj taki kontrast jak na IPS to jest rekord), więc regresu praktycznie nie ma. Postęp jest w stabilności kolorów i gammy pod kątem na czym mi zależało (na tym polega przewaga IPS nad VA).

Podsumowując: postęp w monitorach jest, tylko trzeba uważać z czego się przesiadamy, na co.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry, czy zauważyliście może migotanie przy niektórych grach ? U mnie występuje podczas grania w lola oraz z dwa razy mignęło podczas grania w Vallheima, w innych grach migania nie zauważyłem. I teraz nie wiem czy to wina monitora czy sterowników. :(  Moja karta to gtx 1070 najnowsze sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy to źle, czy norma raczej?

eQAPkaNxd9d1mh0id6qdiTFtMmLhF79-607HeMd6ThgBf5B-h7ToeLYp9eM3guHkTE7JOg9B6xdDQy3mCH6iok7B6ZlVVafSc_JMYOwTL2IeNufy0Tj7i5mTQD-MtaJL1yTK8W-q_yhXOZgvdqgSNxlHRvjpaVtyGnJMAAiDteux4fiJ2FIrjuD76bC9KydRmT8acfEyYiXqMvUGLpb3YCDJ3s869QN8A90yMt7VwhpWl6lB35PA-2FwzcBArcBUAX6E4BROvVAcmM62Ob6cQoDy9p72Q82LkoFJI7CQR6_48ancY_ks4rVxaxAbpD-UIYYGPxLywEHqEGiJ9maXAg6wZVXT5-JwxROOJGse5-q_oohVijzC4v_q4EFN8vhkTpzidadJ-xCrXiRuq7R4txwbam5RVab44x2RsZabcKScIJ67QoPMGDjmd4EflvNJ_QXnIzwlevXIuBtOUjfEj4jUZw_ZvXsGwTdkORZ7JZEdDq06lDNSNCTlZV89kYWkFJZRiKZ6_9H2igpn50Nj4DFd4FwU5D53hOiwi4IadBkj7tJWIfsEhZ9z5qt3RuSoUbwS55BcVVoCC8Uo3e1EKlWAeHORKEcIUKRjqJVtjcsKwJx9kQ1Hslwy69wIsaaXBUYMlckljKyCkLClMsBGznu1JW9HR6jx17i3iOQ9rwKkJY0UioFg5pPK0St1QPk9SzCsx6EYUFQbQ17CAhvGN3xZfw=w1292-h970-no?authuser=0

Czy to źle, czy norma raczej?

Trochę jestem w szoku, wcześniej 10 letni NEC 24" FHD też na IPS i w porównaniu z tym to była "czarna czerń".

Bad pixeli niby nie ma - nie wiem czy wymieniać czy lepiej nie będzie?

Edytowane przez zgredward
Refleksja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może naiwne.
W rogu mam taki punkt i dziwny narożnik.
To jest wada ekranu czy może jakaś folia ochronna, której nie zdjąłem?

 

 

Ekran.jpg

Edytowane przez czart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie punkciki w rogach to normalna rzecz. Ja tez mam.

Co do narożnika to jest od zewnątrz czy od wewnątrz? Jak to jakiś syf od wewnątrz to raczej nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten narożnik mam wewnątrz w lewym i prawym górnym narożniku. 

Wymieniać na inny egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...