Skocz do zawartości
PACIK19

Dell S2721DGF - 27" 165Hz 1440p, NanoIPS, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible

Rekomendowane odpowiedzi

Monitor dziś odebrany, jak na razie jestem zachwycony jakością obrazu, wykonaniem. Kąty generalnie wypadają kiepsko. Jeżeli chodzi o BLB to wygląda to tak jak na załączonych zdjęciach - zostawić czy zwracać?

 

 

223498483_898211280908736_2996758684415962253_n.jpg

 

224773418_242055900930048_4406610759915791655_n.jpg

Edytowane przez Diabloo24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Diabloo24 napisał:

Monitor dziś odebrany, jak na razie jestem zachwycony jakością obrazu, wykonaniem. Kąty generalnie wypadają kiepsko. Jeżeli chodzi o BLB to wygląda to tak jak na załączonych zdjęciach - zostawić czy zwracać?

 

 

223498483_898211280908736_2996758684415962253_n.jpg

 

224773418_242055900930048_4406610759915791655_n.jpg

Zostawić, u mnie jest delikatnie gorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawić, jest spora szansa że za miesiąc się wyrówna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacać do tego modelu jeśli teraz mediamarkt można kupić LG UltraGear 27GL850-B 27 za 1459zł ?

300zł różnicy w cenie,za trochę szybszą matrycę i lepszy kontrast?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, jimhaumman1 napisał:

Warto dopłacać do tego modelu jeśli teraz mediamarkt można kupić LG UltraGear 27GL850-B 27 za 1459zł ?

300zł różnicy w cenie,za trochę szybszą matrycę i lepszy kontrast?

 

Gdzie w MM widzisz go w tej cenie? Ja widzę 1799zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Dell czy Gigabyte Aorus FI27Q-X? Jak myślicie?

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GS01 napisał:

Ten Dell czy Gigabyte Aorus FI27Q-X? Jak myślicie?

Gigabyte M28U, lecz do twojej karty graficznej to lepiej Dell.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2021 o 23:11, Diabloo24 napisał:

Monitor dziś odebrany, jak na razie jestem zachwycony jakością obrazu, wykonaniem. Kąty generalnie wypadają kiepsko. Jeżeli chodzi o BLB to wygląda to tak jak na załączonych zdjęciach - zostawić czy zwracać?

Na jakim poziomie jasności ten monitor? Też druga kwestia to to, że aparat, szczególnie taki słaby jak w smartfonie rekompensuje sobie w ciemnicy i ekran zawsze wychodzi jaśniej. Co do BLB to z czasem może się wyrównać. Każdy monitor potrzebuje ok. 100 godzin żeby się wygrzać - po tym czasie panel ma deklarowane przez producenta właściwości. Zaobserwowane wyraźnie u mnie  na kilku monitorach: Asus, Acer, LG, Eizo.

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, GS01 napisał:

 aparat, szczególnie taki słaby jak w smartfonie rekompensuje sobie w ciemnicy i ekran zawsze wychodzi jaśniej.

Można co prawda zainstalować OpenCamera i manualnie wybrać czas naświetlania i ISO ... co nie zmienia faktu, że zdjęcia czy to z lustrzanki czy z telefonu miarodajne niespecjalnie będą (w zależności od osoby fotografującej różna jasność obiektywów, różna jasność ustawionego podświetlenia). Istnieje możliwość ogarnięcia tego (np. kalkulacja ISO, jasności, czasu naświetlania, by odnaleźć ekwiwalent), ale komu by się chciało w to bawić. Gdyby się jednak komuś chciało, to tutaj kalkulator ekspozycji:

https://www.scantips.com/lights/exposurecalc.html

 

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2021 o 10:43, jimhaumman1 napisał:

Warto dopłacać do tego modelu jeśli teraz mediamarkt można kupić LG UltraGear 27GL850-B 27 za 1459zł ?

300zł różnicy w cenie,za trochę szybszą matrycę i lepszy kontrast?

 

Nie warto, to ta sama matryca, kontrast bedzie taki sam, roznice wynikaja ze sztuki, jedyne co zyskasz to troche bardziej podkrecone Hz. Co wazniejsze sprawdz sobie czy LG ma RGB mode, ja nie pamietam juz ale wiem ze to mnie w tym delu najbardziej drazni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sheeneek napisał:

Nie warto, to ta sama matryca, kontrast bedzie taki sam, roznice wynikaja ze sztuki, jedyne co zyskasz to troche bardziej podkrecone Hz. Co wazniejsze sprawdz sobie czy LG ma RGB mode, ja nie pamietam juz ale wiem ze to mnie w tym delu najbardziej drazni.

Chodzi Ci o tryb sRGB? Co Cię drażni dokładnie. Zainteresowany jestem tym modelem i chce poznać wszystkie wady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GS01 napisał:

Chodzi Ci o tryb sRGB? Co Cię drażni dokładnie. Zainteresowany jestem tym modelem i chce poznać wszystkie wady. 

Tak, drazni jego brak, jak kupowalem Della mialem w domu tez Lenovo na tej samej matrycy ktory ten tryb mial w przycisku i zaluje ze nie wziolem Lenovo. W aplikacjach ktore obsluguja profile jest ok, ale problem jest taki ze wiekszosc nie obsluguje profili i jezeli gra nie ma hdr to sa kolory przeklamane.

Nie wiem czy LG ma tryb srgb czy nie, jezeli tak to zdecydowanie polecam. Jedno klikniecie i kolory jak trzeba, kompletnie nie rozumiem czemu dell nie dal takiego clampu.

Pod wzgledem wykonania Dell zdecydowanie lepiej sie prezentuje, i ma w miare mala podstawe. Ta w LG i Lenovo wiecej miejsca potrzebuje.

Zerknij sobie na videa hardware unboxed o tych monitorach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakieś ustawienie kolorów w tym monitorze żeby aż tak czerwień nie kuła po oczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory obecnie zeszły na psy. Liczy się liczba Hz i szybkość reakcji. To co producenci wyprawiają z kolorami woła o pomstę do nieba. Nic, absolutnie nic, nie powinno wychodzić poza 100% sRGB i 100% Adobe RGB. Delta E powinna być niska, na pewno nie powyżej 3. Rozjazdy w balansie bieli to teraz jakaś porażka. Rozumiem 6400K, ale 6100 to już przegięcie. Poczytałem o tym Dellu i przeszła mi ochota, szczególnie jeśli mówicie, że wadą jest brak sRGB. Dodatkowo kontrast coś ponad 800 jak na współczesny panel na sterydach to też słabo. Mój biedny stary FS2333 trzyma idealne 6500K, na gammie 2.2. A ekran w nocy na jasności 120 cd, wygląda dosłownie tak:
eizofs2333_small4.jpg 
Strach brać cokolwiek współczesnego. I już pewnie niewielu pamięta jakie zło w postaci zwiększonego BLB przy krawędziach  przyniosły cienkie ramki w monitorach...

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy do czego chcesz ten monitor, do FPS nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz. To nie jest monitor do pracy przy kolorach (chyba ze aplikacja ktora uzywasz wspiera profilowanie kolorow, wtedy mozna), poza tym to jest wide gamut wiec normalne ze ma wieksze zakres niz srgb.

A kontrast to faktycznie porazka, no ale jak ze wszystkim cos za cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak trybu sRGB to największa wada monitorów z poszerzoną paletą barw. Nie wiem dla czego producenci to pomijają. Przecież nie każde oprogramowanie jest przystosowane do obsługi profili kalibracji... Jedyny monitor IPS, 1440p z wysokim odświeżaniem i pełnym trybem sRGB to Asus PG279QM za 4,1k PLN :/

Ja patrzę teraz w stronę LG 27GP850 - ma tryb sRGB (niestety z ograniczeniami). Obawiam się tylko niskiego kontrastu, ale jak będzie już dostępny to wezmę na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, GS01 napisał:

Monitory obecnie zeszły na psy. Liczy się liczba Hz i szybkość reakcji. To co producenci wyprawiają z kolorami woła o pomstę do nieba. Nic, absolutnie nic, nie powinno wychodzić poza 100% sRGB i 100% Adobe RGB. Delta E powinna być niska, na pewno nie powyżej 3. Rozjazdy w balansie bieli to teraz jakaś porażka. Rozumiem 6400K, ale 6100 to już przegięcie. Poczytałem o tym Dellu i przeszła mi ochota, szczególnie jeśli mówicie, że wadą jest brak sRGB. Dodatkowo kontrast coś ponad 800 jak na współczesny panel na sterydach to też słabo. Mój biedny stary FS2333 trzyma idealne 6500K, na gammie 2.2. A ekran w nocy na jasności 120 cd, wygląda dosłownie tak:
eizofs2333_small4.jpg 
Strach brać cokolwiek współczesnego. I już pewnie niewielu pamięta jakie zło w postaci zwiększonego BLB przy krawędziach  przyniosły cienkie ramki w monitorach...

Bo FS2333  to piękna sprawa miałem z 5 lat nie miał żadnego dziadostwa dosłownie żadnego blb,srebrzenie było minimalne praktycznie nie zauważalne

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, GS01 napisał:

To co producenci wyprawiają z kolorami woła o pomstę do nieba. Nic, absolutnie nic, nie powinno wychodzić poza 100% sRGB i 100% Adobe RGB.

Jak coś ma gamut 100% AdobeRGB, to z automatu MUSI wychodzić poza 100% sRGB :)  Gamut lepiej by wychodził poza AdobeRGB i sRGB, bo po prostu poza tymi przestrzeniami też są widoczne bez problemu kolory.

 

12 godzin temu, GS01 napisał:

Delta E powinna być niska, na pewno nie powyżej 3. Rozjazdy w balansie bieli to teraz jakaś porażka. Rozumiem 6400K, ale 6100 to już przegięcie.

"DeltaE" będzie ponad 3 przy źle obsługiwanym monitorze (nawet na EIZO za 20 kPLN przyciętym sprzętowo do 100% sRGB, jak wyświetlisz zdjęcie AdobeRGB lub ProPhotoRGB bez CMS, to "DeltaE" będzie ponad 3). Rozwiązaniem problemu odchyłki koloru jest kalibracja i oprofilowanie toru wyświetlania, a nie narzekanie na gamut.

... kalibracja też eliminuje kwestię odjazdu balansu bieli. Swoją drogą zdziwiony byłem, że AOC Q27G2U którego teraz testuję, miał ponad 6440K po wyjęciu z pudełka (bardzo dobry wynik, jak na zwykły monitor dla gracza).

 

12 godzin temu, GS01 napisał:

 Mój biedny stary FS2333 trzyma idealne 6500K, na gammie 2.2.

Kiedy ostatni raz go mierzyłeś? Bo mój EIZO S2231W po 20 k godzin miał bez kalibracji (wybrane w menu 6500K) zmierzone okolice 4500K. Jedynie kalibracja umożliwia na takim ekranie z większym przebiegiem osiągnięcie prawdziwego 6500K. Natomiast gammę to faktycznie on pewnie trzyma 2.2.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Kiedy ostatni raz go mierzyłeś? Bo mój EIZO S2231W po 20 k godzin miał bez kalibracji (wybrane w menu 6500K) zmierzone okolice 4500K. Jedynie kalibracja umożliwia na takim ekranie z większym przebiegiem osiągnięcie prawdziwego 6500K. Natomiast gammę to faktycznie on pewnie trzyma 2.2.

Odpowiedź częściową masz na zdjęciu.

Naturalnym jest fakt, że w LEDach po czasie balans bieli leci w stronę niebieskiego mocno. Dlatego kalibruję, prostuję to kilka razy w roku, bo tyle mi wystarcza. W tym roku FS2333 odchodzi na emeryturę, po 5 latach używania jako monitor główny i po roku jako monitor boczny. Dla mnie perełka. Szybkie, dobre 8 bit do gier. Ale czas swoje zrobił i trzeba dać spokój. Mi chodziło o to, że żałosne jest, że współczesny monitor za 2-3k, którego producent chwali się gamutem, ma na start rozjechaną temperaturę. Po prostu teraz sprzedają same dziadostwo na cienkich ramkach i z pierdylionem Hz do CSa. A taki biurowy EV2450, 2460 po wyjęciu z pudełka miał idealne 6500K,w przypadku tego pierwszego kalibracja nie była wymagana, bo mało co było do poprawy. I producent się jakoś nie chwali taką kontrolą jakości i przygotowaniem  produktu. 

w52EcZK.jpg

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Przeglądając neta natknąłem się na tego Della. Opinie ma bardzo dobre, wygląda również zachęcająco i co dla mnie ważne ma względnie małą podstawę (zależy mi aby dosunąć monitor max do ściany za biurkiem, gdyż mam dosyć płytkie biurko - 50cm).

Pytanie - czy Waszym zdaniem warto przesiadać się z półrocznego Asusa VG259Q (24,5 cala, IPS, 1080p, 144Hz, G-sync compatible), z którego jestem notabene bardzo zadowolony, na tego Della? Pierwotnie miałem zamysł, że będę grał wyłącznie w 1080p, ale jak to w życiu plany się zweryfikowały i gram obecnie na monitorze w 1080p oraz na TV 4k 60Hz. Zastanawiam się czy warto iść w tego Della, czy jednak mając obecnego Asusa poczekać na nowsze generacje nano-ips?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, SanczoPanczo86 napisał:

Witam serdecznie wszystkich. Przeglądając neta natknąłem się na tego Della. Opinie ma bardzo dobre, wygląda również zachęcająco i co dla mnie ważne ma względnie małą podstawę (zależy mi aby dosunąć monitor max do ściany za biurkiem, gdyż mam dosyć płytkie biurko - 50cm).

Pytanie - czy Waszym zdaniem warto przesiadać się z półrocznego Asusa VG259Q (24,5 cala, IPS, 1080p, 144Hz, G-sync compatible), z którego jestem notabene bardzo zadowolony, na tego Della? Pierwotnie miałem zamysł, że będę grał wyłącznie w 1080p, ale jak to w życiu plany się zweryfikowały i gram obecnie na monitorze w 1080p oraz na TV 4k 60Hz. Zastanawiam się czy warto iść w tego Della, czy jednak mając obecnego Asusa poczekać na nowsze generacje nano-ips?

Dla samej rozdziałki warto, dla kontrastu wg mnie nie, bo z tego co widzę, masz na monitorze coś ponad 1300:1 (wg Rtings), a DELL marne 800 z hakiem. Widziałem takie poziomy na innych monitorach, jak dla mnie drastycznie zauważalne. Ten Dell jest zbyt gloryfikowany, bo nano. I tyle.

Edytowane przez GS01
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mój Asus ma kontrast rzędu 1000:1 (dane z neta). Na Rtings mojego modelu nie ma - jest szybszy model VG259QM (dopisek M na końcu) i on rzeczywiście ma kontrast rzędu 1300:1.

Ciężki wybór zatem, gdyż jak widzę ten Dell idealny nie jest (ale inne monitory również idealne nie są :)).

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie do czego potrzebujesz tego monitora, ja go mam bo tylko do FPSow go uzywam i czasem przegladania internetu (wiekszosc przegladam na laptopie lub telefonie). Wszystkie inne gry praktycznie gram na TV OLED z padem w reku.

Ogolnie to nie ma idealnych monitorow, no chyba ze masz ochote zainvestowac w G7 ale onmniej wiecej 2x tyle co dell.

Znajdziesz inny tanszy z lepszym kontrastem ale wtedy bedzie mial wiecej smuzenia, niestety zawsze cos za cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli komuś zależy na  poprawnym działaniu srgb to albo musi wydać 4tys. zł za Asusa, lub poprostu kupić starszy moniotr bez szerokiej palety barw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • U mnie w post-game kaplice nie działały. Jeśli chodzi o tego żebraka to trzeba go śledzić (poczekać do wieczora i pójść za nim). Kolejny quest gdzie liczy się dyskrecja a mechanik na to nie ma
    • Praktycznie odkad wprowadzili + tak gram w ich AAA. To nie sa gry na 2x jak dla mnie wiec tak jak piszesz, jestem szczesliwy. Po wyjsciu z kina tez jakos mi nie szkoda ze nie mam plytki z filmem. A gry ktore chce miec kupuje normalnie.
    • U mnie RX 6700 XT Nitro też coś bzyczy delikatnie ale to się muszę wsłuchać, karta po UV i limit 60 fps. 
    • Całe szczęście. Ja bym poszedł jeszcze dalej - zlikwidował te RODy, które są w dobrych lokalizacjach i pobudował tam osiedla. 
    • Jestem bardzo na nie. Wymęczyłem się do połowy drugiego odcinka. [uwaga, lekkie spoilery] To nie jest serial, to jest zestaw przydługich teledysków z losowymi scenami mającymi tylko zaakcentować charakterystyczne elementy z gier. Tępa jak maszynka do golenia z promocji na aliexpress laska wychodzi ze swojej nory, w której jej klan spędził ostatnie kilkaset lat, ot tak sobie i nagle to wywołuje heheheszki na całego, bo joj, ma niebieski kostium! Mimo że zachowuje się jak upośledzona, nic kompletnie nic jej nie zagraża na ziejącym promieniowaniem, wypełnionym szkieletami i mutantami terenie. Wielki rycerz Braterstwa Stali ma problemy z wielkim, zmutowanym misiem, ale na szczęście jego giermek załatwia misia jednym strzałem ze starożytnego rewolweru. Przed genetycznym laboratorium stoją wieżyczki gatlinga, ale nie są w stanie trafić w szybko idącego przed nimi staruszka.  Scenariusz tego dzieła jest tak prosty, że gierki, na które przecież narzekano, przy nim są historiami wartymi nagród literackich. Całość wypełniona jest stereotypowymi "dads jokes". Mimo że serial jest wypełniony zwłokami, mutantami, nie ma żadnego zagrożenia, nawet nikt nie udaje że cokolwiek tępej głównej bohaterce może się przydarzyć. Żarcik za żarcikiem i tyle.  Dobitnie to przypomina, że jedynym powodem produkcji jest przyciągnięcie więcej ludzi do prime poprzez maksymalne uproszczenie wszystkiego, co można uprościć. Można obejrzeć...tylko po co?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...