Skocz do zawartości
PACIK19

Dell S2721DGF - 27" 165Hz 1440p, NanoIPS, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, MarioDee napisał:

Bo to jest też u niektórych kwestia przyzwyczajenia. Ja natomiast wolałem nie ryzykować i zwróciłem.

I co wziąłeś w zamian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem te posty z redita i tak naprawde nie bardzo wiem czy maja sens. Z tego artykulu co byl tam zalinkowany wynika ze moze powodowac problemy jezeli uzywamy strobe mode ktorego ten monitor i tak nie ma.

Chyba ze czegos nie rozumiem tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 6 godzinach grania na moim starym LG 24gm77-b i żadnego bólu, pieczenia... nic.

W międzyczasie spróbowałem zakrzywionego Gigabyte na VA ale to smużenie mnie odrzuca, a szkoda bo czerń wybornie piękna...

Zamówiłem teraz https://www.x-kom.pl/p/515664-monitor-led-27-asus-tuf-vg27bq-hdr.html zobaczymy jak TN w WQHD da sobie radę, mówią że do trzech razy sztuka :) Może jutro dojedzie to dam znać

Edytowane przez areq18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sheeneek napisał:

Przeczytalem te posty z redita i tak naprawde nie bardzo wiem czy maja sens. Z tego artykulu co byl tam zalinkowany wynika ze moze powodowac problemy jezeli uzywamy strobe mode ktorego ten monitor i tak nie ma.

Chyba ze czegos nie rozumiem tutaj.

"Colors are oversaturated because it's using a DCI-P3 color space instead of sRGB and the KSF red phosphor in the backlight is way too vibrant, the red color is the main cause of eye strain."

Wg. autora tego komentarza z reddit to właśnie kolor czerwony odpowiada za problemy z oczami, ile jest w tym sensu i prawdy nie wiem ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Frigus1 napisał:

I co wziąłeś w zamian?

Póki co jeszcze nic, zastanawiam się nad Aorusem FI27Q-P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MarioDee napisał:

Póki co jeszcze nic, zastanawiam się nad Aorusem FI27Q-P.

To zwykły IPS a nie nanoIPS więc spodziewaj się smużenia w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dellu też mi smużyło ale tylko gdy ustawiłem na Extreme :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten Aorus w miarę dobrze wypada w testach. Już Acer bardziej smuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co wy ustawiacie te wyższe tryby jak na podstawowym śmiga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, areq18 napisał:

Na dellu też mi smużyło ale tylko gdy ustawiłem na Extreme :P

Miałeś pewnie "przebicie" overdrive.

14 godzin temu, fakeeus napisał:

To zwykły IPS a nie nanoIPS więc spodziewaj się smużenia w grach.

nanoIPS to nie marketingowy odpowiednik "kropek kwantowych"? Chyba tak, a w takim razie na smużenie wpływu to nie ma.

19 godzin temu, areq18 napisał:

"Colors are oversaturated because it's using a DCI-P3 color space instead of sRGB and the KSF red phosphor in the backlight is way too vibrant, the red color is the main cause of eye strain."

Wg. autora tego komentarza z reddit to właśnie kolor czerwony odpowiada za problemy z oczami, ile jest w tym sensu i prawdy nie wiem ^^

To może być problem, jeśli ktoś czyta na monitorze z mocno poszerzonym gamutem w kierunku czerwieni, czerwone litery o 100% nasyceniu. Także naciągana teoria. Poza tym jak już pisałem wcześniej problemu nie ma np. w przeglądarce www (po włączeniu CMS - maksymalnie nasycona czerwień liter zostanie "sprowadzona" do granicy sRGB)

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem, kupiłem https://www.komputronik.pl/product/652769/asus-tuf-gaming-vg27bq-hdr-0-4ms-165hz-elmb-sync-g-sync-compatible-adaptive-sync-.html

Na wstępie komputronik, zamówione wczoraj o 13, a dziś o 12 odebrane - rewelacyjnie szybka obsługa i dostawa.

Sam monitor, po prostu WOW. Po wypakowaniu kolory/jasnosc itp. ustawiałem 5 minut, obraz przepiękny i mówię poważnie, obraz della wygląda przy tym jak kiepski  żart, nie wiem może z moim dellem było coś nie tak ale tutaj kolory realne, obraz ostry po prostu gęba sama się cieszy, myślałem  że skoro to TN to będzie to samo co na moim starym LG ale to jest ogromny przeskok jakościowy.

Wykonanie gorsze, do tego zasilacz - pierwszy raz widzę zasilacz do monitora ale ok. OSD przyjemne i w naszym języku, sporo fajnych ustawień jak odcień skóry itp. 

Jestem po 4 godzinach i z oczami wszystko ok, żadnego bólu głowy i mam nadzieję, że nic się nie pojawi. Delikatny BLB w lewym dolnym rogu ale jest tak malutki, że nie zwracam uwagi.

Jeśli ktoś szuka alternatywy w postaci TN to na ten moment polecam chociaż potestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem swój egzemplarz, obym nie miał objawów jak niektóre osoby bo się rozczaruję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, areq18 napisał:

Jak wspominałem, kupiłem https://www.komputronik.pl/product/652769/asus-tuf-gaming-vg27bq-hdr-0-4ms-165hz-elmb-sync-g-sync-compatible-adaptive-sync-.html

Na wstępie komputronik, zamówione wczoraj o 13, a dziś o 12 odebrane - rewelacyjnie szybka obsługa i dostawa.

Sam monitor, po prostu WOW. Po wypakowaniu kolory/jasnosc itp. ustawiałem 5 minut, obraz przepiękny i mówię poważnie, obraz della wygląda przy tym jak kiepski  żart, nie wiem może z moim dellem było coś nie tak ale tutaj kolory realne, obraz ostry po prostu gęba sama się cieszy, myślałem  że skoro to TN to będzie to samo co na moim starym LG ale to jest ogromny przeskok jakościowy.

Wykonanie gorsze, do tego zasilacz - pierwszy raz widzę zasilacz do monitora ale ok. OSD przyjemne i w naszym języku, sporo fajnych ustawień jak odcień skóry itp. 

Jestem po 4 godzinach i z oczami wszystko ok, żadnego bólu głowy i mam nadzieję, że nic się nie pojawi. Delikatny BLB w lewym dolnym rogu ale jest tak malutki, że nie zwracam uwagi.

Jeśli ktoś szuka alternatywy w postaci TN to na ten moment polecam chociaż potestować.

To ciekawe co napisałeś. Myślałem że ten Dell to jest prawdziwe wow. Mój egzemplarz wydaje się być spoko. Faktycznie bolą mnie oczy, ale sam już nie wiem czy to od monitora czy od nie wyspania. Za kilka dni kończy mi się prawo do zwrotu towaru. Wcześniej też miałem LG 24gm77 i był spoko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Sierras napisał:

Szybkie pytanie

 

To są te same monitory

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sierras napisał:

Ok to go biorę, bo mam zamówienie za 1700 zł :)

Bardzo dobra cena?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś jaki jest zakres działania FreeSynca/G Synca? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell S2721DGF przetestowany,dwie szt GPU posłużyły do wstępnych testów tzn 1080Ti FTW3 i 3080 TrioX.

 

Metro Exodus testowane na 4K UHD NEC 32" i Dell 27" 1440p/165Hz/Fast...

NEC po kalibracji X-Rite i1Display Pro a Dell total seria bez ingerencji kalibratorem.

 

Porównanie Della do mojego woła roboczego na matrycy IGZO czyli PA322UHD-2-SV2 ...

no dobra nie ta liga w matrycach bo NEC to profesjonalny referencyjny 10-bitowy wyświetlacz IPS z technologią IGZO i podświetleniem W-LED oraz 14-bitową tabelą LUT

więc co niektórzy stwierdzą żebym się w łeb puknął jak Della z NEC PA series porównuję ale...

mam NEC od lat i jest okazja do oceny gamingowego taniego mońka VS profi monitor graficzny to czemu nie.

 

Wnioski w największym skrócie.

 

Potwierdzam że kontrast w Dell słabo wypada tak samo jak black uniformity,

obraz pozostaje ostry pod kątem ale mocno srebrzy przy ocenie kątowej,na wprost jest dobrze.

Podoba mi się motion handling oraz low input lag,

3080TrioX z 1440p/165Hz mońkiem bajka w ME fps w zakresie 130-180 zależnie od lokacji na ustawieniach Extreme

więc parowanie tego mońka z 3080 polecam jak najbardziej.

 

Poprzedni z 1440p/165Hz mońków jaki używałem to ASUS 27" PG279Q którego wady/problemy z matrycami doskonale znacie i tam relacja jakości obrazu do ceny słabiutko wypadała.

Tu jest inna historia.matryca LG Display LM270WQA-SSA2 bez wad produkcyjnych brudu paprochów badów w pix itd

spasowanie plastiku w tej sztuce ok,nic nie trzeszczy,regulacja wysokości w podstawie i tilt pracują ok...na razie bo co po roku będzie to się okaże.

Można moniek do ciapania w giery młodemu zostawić,

ja wracam do pracy na NEC,sprawdziłem co miałem sprawdzić i z bani temat.

 

 

20201106_224006cejgo.jpg

20201106_2334213kj9w.jpg

20201107_1103598yj45.jpg

20201107_110622wgjnm.jpg

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś kolegom dać zestaw ustawień ( wybrane nastawy R G B ) przy których monitor świeci Ci na 6500K (które z dwóch składowych i o ile mają przyciąć bez ruszania trzeciej, by mieć 6500K). Do tego profil icm byś im zapodał na jakiś darmołowy serwer ;) (ten wygenerowany przez X-Rite Profiler)

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to X-Rite z firmy trzeba przytargać a wszystkich na HO wywali przez Covid więc to potrwa.

Wykonalne ale nie na szybko.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się w nim ustawić overdrive na off ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Fast jest minimum. Ale off nie potrzeba bo ten fast Overshootu nie ma wogole i tak.

 

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...