Skocz do zawartości
PACIK19

Dell S2721DGF - 27" 165Hz 1440p, NanoIPS, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, tactical_retreat napisał:

a tam ... z tym dellem ;DD widzialem na oczy w sklepie i kupilem g7 odyssey ludzie placza ze niby za bardzo zakrzywiony itd

To ja powiem tak nie ma lepszego monitora na rynku jak raz siadziesz przed g7 w wersji 32 cale jaka posiadam nigdy nie bedziesz chcial wrocic do zwyklego na media expert jest za 3k na prmo z 3,2k duzo ale za taki monitor warto z karta AMD zadnego migania kontrast kolory i wrazenia z gry nie do porownania z zadnym innym monitorem na rynku 

 Wątpię. Dużo ludzi jak ja do zwykłej pracy nie przełknie pracy na, aż tak zakrzywionym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tactical_retreat napisał:

a tam ... z tym dellem ;DD widzialem na oczy w sklepie i kupilem g7 odyssey ludzie placza ze niby za bardzo zakrzywiony itd

To ja powiem tak nie ma lepszego monitora na rynku jak raz siadziesz przed g7 w wersji 32 cale jaka posiadam nigdy nie bedziesz chcial wrocic do zwyklego na media expert jest za 3k na prmo z 3,2k duzo ale za taki monitor warto z karta AMD zadnego migania kontrast kolory i wrazenia z gry nie do porownania z zadnym innym monitorem na rynku 

A jak tam g-sync? Nie ma migotania nigdzie? Bo podobno jest. Ok, doczytałem że masz Raedeona ;) Nie było pytania :)

Edytowane przez josey_wales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, josey_wales napisał:

A jak tam g-sync? Nie ma migotania nigdzie? Bo podobno jest. Ok, doczytałem że masz Raedeona ;) Nie było pytania :)

juz jest nowy firmware i dziala podobno idealnie z g syncem

po przejsciu na g7 32 z alienware aw2518hf TN zmiana kosmiczna chociaz tam tez bylo 240 hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem tego della na próbę. Czerń słaba, do filmów się nie nadaje (ale do oglądania filmów to mam 65'' Oleda). Do internetu i gier jest spoko. G-sync działa rewelacyjnie.Spokojnie można pograć w cyberpunka w 1440p (Ultra RT, Dlss quality) na 3070  przy wahaniach klatek (gra jest źle zoptymalizowana i są dropy nawet do 45fps  - są nieodczuwalne te wahania). Takie moje pierwsze wrażenia. Będę go sprawdzał dalej ;)

Edytowane przez josey_wales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, josey_wales napisał:

Wziąłem tego della na próbę. Czerń słaba, do filmów się nie nadaje (ale do oglądania filmów to mam 65'' Oleda). Do internetu i gier jest spoko. G-sync działa rewelacyjnie.Spokojnie można pograć w cyberpunka w 1440p (Ultra RT, Dlss quality) na 3070  przy wahaniach klatek (gra jest źle zoptymalizowana i są dropy nawet do 45fps  - są nieodczuwalne te wahania). Takie moje pierwsze wrażenia. Będę go sprawdzał dalej ;)

dokladnie też go mam mam te same odczucia filmy no ciężko oglądać czerń nie ma praktycznie :D srebro  widzę  jest jakaś alternatywa pokroju takiego monitora ? ale nie LG 850-b i MAG274QRF-QD

Edytowane przez Majs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Majs napisał:

dokladnie też go mam mam te same odczucia filmy no ciężko oglądać czerń nie ma praktycznie :D srebro  widzę  jest jakaś alternatywa pokroju takiego monitora ? ale nie LG 850-b i MAG274QRF-QD

https://www.x-kom.pl/p/563211-monitor-led-27-samsung-odyssey-c27g75tqsux-curved-quantum-dot-hdr.html

Do filmów kup sobie TV.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Majs napisał:

wiem myślałem o g7 ale ta krzywizna mnie odpycha totalnie od tego monitora jakby te same specyfikacje mial inny monitor to był brał

To pozostaje ci tylko IPS, albo nowe monitory Oled 33-35' od Samsunga, które w tym roku się pojawią, lecz nie licz, że będzie tak tanio jak G7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Doamdor napisał:

To pozostaje ci tylko IPS, albo nowe monitory Oled 33-35' od Samsunga, które w tym roku się pojawią, lecz nie licz, że będzie tak tanio jak G7.

max co chce to 27 cali nic więcej mi nie wejdzie :D tak więc szukam złotego GRALA w monitorze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Majs napisał:

max co chce to 27 cali nic więcej mi nie wejdzie :D tak więc szukam złotego GRALA w monitorze :D

To masz tu monitory IPS z wyższym kontrastem i sobie je przetestuj

IPS.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Majs napisał:

max co chce to 27 cali nic więcej mi nie wejdzie :D tak więc szukam złotego GRALA w monitorze :D

Nie znajdziesz w tym momencie. Albo wady IPS, albo wady VA. Musisz poczekać na Oleda ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, josey_wales napisał:

Nie znajdziesz w tym momencie. Albo wady IPS, albo wady VA. Musisz poczekać na Oleda ;)

a kiedy ma być ten oled :D i jaka firma ma go wypuścić no i nie chce wiecej niz 27 cala i najlepiej  IPS :D ale pomażyć mogę:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi oledami to na razie pieśń przyszłości. LG zapowiedziało 32'' monitor ale raczej nie dla graczy (60Hz, brak hdmi 2.1 więc pewnie żadnego VRR tam nie będzie - a np. dla mnie to jest najważniejsze). A co do IPSów to ty chyba już miałeś wszystkie "topowe" u siebie :D Na pewno MSI MAG274QRF-QD ma lepszy kontrast niż ten dell, ale to pewnie sam wiesz lepiej, bo go miałeś ;)

Edytowane przez josey_wales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, josey_wales napisał:

No z tymi oledami to na razie pieśń przyszłości. LG zapowiedziało 32'' monitor ale raczej nie dla graczy (60Hz, brak hdmi 2.1 więc pewnie żadnego VRR tam nie będzie - a np. dla mnie to jest najważniejsze). A co do IPSów to ty chyba już miałeś wszystkie "topowe" u siebie :D Na pewno MSI MAG274QRF-QD ma lepszy kontrast niż ten dell, ale to pewnie sam wiesz lepiej, bo go miałeś ;)

tak MSI mialem już 2 sztuki i kontrast fakt dobry ładne kolory ale BLB nie do zniesienie jest ;/ w pon do zwrotu leci a we srode oddam DELLA próbuję się przyzwyczaić do nich ;/ teraz dam szanse g7 spróbuje z tą krzywizną ... ale raczej nie dam rady się przyzwyczaić  do niego bo nie tylko gram ale też ogladam filmy :D i www. przeglądam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Dellu widzę pewną wadę, której nie potrafię nazwać. Boczne krawędzie matrycy - gdy spojrzę z boku, od wewnętrznej strony, tak jakbym próbował zajrzeć pod boczne ramki to... to matryca jakby się od nich odklejała, była wywinięta w drugą stronę, i tak jakby ramki rzucały na boczne krawędzie matrycy cień.

1.jpg

Edytowane przez Kaonashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poproszę, by ktoś spojrzał na swój egzemplarz monitora s2721dgf lub -a, bo jestem strasznie ciekawy, czy to wada mojej sztuki, czy dotyczy modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kaonashi napisał:

A ja poproszę, by ktoś spojrzał na swój egzemplarz monitora s2721dgf lub -a, bo jestem strasznie ciekawy, czy to wada mojej sztuki, czy dotyczy modelu

Nie jestem pewny czy wiem o co ci chodzi, ale tak, jest taki jakby cieniutki cień. Ale to przecież w niczym nie przeszkadza i jest dopiero widoczne jak mocno z boku  się tam popatrzysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, josey_wales napisał:

Nie jestem pewny czy wiem o co ci chodzi, ale tak, jest taki jakby cieniutki cień. Ale to przecież w niczym nie przeszkadza i jest dopiero widoczne jak mocno z boku  się tam popatrzysz :)

Tak, na pewno o to chodzi. Dziękuję, bo zastanawiałem się czy próbować z nową sztuką... Od kiedy to dojrzałem to zaglądam tam co chwilę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie któryś ze sklepów podanych tutaj: https://www.ceneo.pl/96408821

Chcę zamówić z dellstore, opinie niby spoko i dosc przyzwoita cena 1776zl. To jest ten sam monitor(pisze ze matryca tft ips - to samo co nano ips?)?

 

Edytowane przez tobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek wieczorem zamówiłem monitor ze sklepu dell24 i dzisiaj do mnie dotarł :)

W dniu 20.01.2021 o 07:50, Kaonashi napisał:

A ja poproszę, by ktoś spojrzał na swój egzemplarz monitora s2721dgf lub -a, bo jestem strasznie ciekawy, czy to wada mojej sztuki, czy dotyczy modelu

Patrząc pod kątem również ramki rzucają cień na matrycę, jednak siedząc przed monitorem kompletnie tego nie widzę.

Jeśli chodzi o BLB, to w moim egzemplarzu na czarnym tle jest lekko widoczne w lewym górnym rogu. Podczas normalnego użytkowania w niczym to nie przeszkadza.

Mam również pytanie do innych posiadaczy tego modelu. Wiele osób wgrywa profil kolorów od Rtings. Również pobrałem ich profil, jednak po jego ustawieniu kompletnie nie widzę różnicy. Z ciekawości wgrałem totalnie inny profil i wtedy różnica jest, więc zmiana profilu w Windowsie działa. Czy u was profil od Rtings powoduje jakąś dużą zmianę w kolorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szerwi napisał:

Patrząc pod kątem również ramki rzucają cień na matrycę, jednak siedząc przed monitorem kompletnie tego nie widzę.

Jeśli chodzi o BLB, to w moim egzemplarzu na czarnym tle jest lekko widoczne w lewym górnym rogu. Podczas normalnego użytkowania w niczym to nie przeszkadza.

Cień ramek na matrycy również występuje w innym modelu Della, który mam w pracy. Nie pamiętam oznaczenia, ale jest to najtańsza 27-calowa TN'ka.

BLB - delikatnie w lewym górnym roku, nie przeszkadza, ale u mnie widzę ciemniejsze boczne krawędzie matrycy, przez co te krawędzie wydają się wywinięte do tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Nezehej napisał:

wszędzie jest nanoIPS a tam w typie matrycy jest napisane "Typ matrycy: TFT IPS"

Jeden kit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze "portale branżowe" już recenzje wrzuciły: https://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=18007 https://www.ppe.pl/recenzje/341269/stellar-blade-recenzja-gry-kluczowa-role-odgrywaja-nie-tylko-atuty-eve.html Ogólnie jest dobrze, ale poczekam na opinie graczy, przede wszystkim, czy można wyłączyć ziarno  a jak nie to czekam aż wyjdzie na PC  
    • Witam, szukam adaptera tak aby wpiąć kabel USB A i móc wpiąć go do złącza USB A. Adapter ten będzie używany do ładowania najprawdopodobniej 5V, 2,4A/3A. Znalazłem 3 propozycje, którą z nich najlepiej wybrać? Może macie coś innego do polecenia? - Adapter Baseus CAAOTG-01 USB-C do USB-A - Adapter Baseus ZJJQ000101 Ingenuity USB-A do USB-C - Silver Monkey Adapter USB 3.1 - USB-C   Z informacji jakie wyciągnąłem to Baseus CAAOTG-01 ma prąd wyjściowy 3A za to Baseus ZJJQ000101 Ingenuity 2,4A. Nie wiem jak wygląda sprawa z silver monkey. Baseus ZJJQ000101 Ingenuity na pewno jest przeznaczony do ładowania ponieważ taka informacja jest zamieszczona na stronie Baseus co do Baseus CAAOTG-01 nie mam pewności ponieważ na x-kom oznaczony jest tylko jako transmisja danych.
    • Ludzie tu cytują jakieś artykuły z onetu i wp jako rzetelne źródła informacji. Ten temat to już dawno temu powinien był wylądować w dziale humor
    • No to jak ci ześrubowali, i to na stałe, to pierwszy etap leczenia bardzo szybki, byle się zagoiło po operacji. Prawie brak unieruchomienia, byle potem nabrać pełnej wytrzymałości kości. Porównywanie takiego złamania do stopy nie ma najmniejszego sensu. Tu masz jedną dużą kość, o niewielkiej ruchliwości. W stopie pełno drobnych, powiązanych ze sobą i wbrew pozorom sporej ruchliwości. To zupełnie inna mechanika, więc i gojenie będzie inne. Przy jeździe stopy nie przenoszą ciężaru ciała, chyba że bawi się w jakieś zjazdy, skoki itp. Pytanie czy tam gdzie było złamanie, czy tak ogólnie puchną nogi. W drugim przypadku, to pewnie kwestie krążeniowe.
    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...