Skocz do zawartości
PACIK19

Dell S2721DGF - 27" 165Hz 1440p, NanoIPS, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible

Rekomendowane odpowiedzi

No mnie recka przekonała :-) Nie anuluję zamówienia, tak więc pod koniec przyszłego tygodnia powinienem mieć go u siebie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Monitor właśnie zamówiony - nic lepszego w tej cenie i o parametrach mi odpowiadających nie znajdę, szykuje się świetny produkt.

Mam nadzieję, że trafię dobrą sztukę - czasu na sprawdzenie będę miał sporo bo i czekam na RTXa 3080 i dopiero jak będę miał pewność, że karta w drodze to zacznę składać nowy zestaw, a tymczasem będę musiał potestować monitor jedynie na pracowym laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie chyba też, przy czym widać, że warto doliczyć tę ~stówkę do ceny na rzecz przeprowadzenia kalibracji żeby to miało ręce i nogi. Zastanawiam się jeszcze, bo może ktoś gdzieś na reddicie znalazł - wiadomo czy są jakieś problemy z migotaniem przy FreeSync/GSync?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W recenzji jest napisane że nie jest używane PWM do podświetlania, ale występuje migotanie o wysokiej częstotliwości około 20 kHz, ale nie jest to widoczne. Czy to może mieć wpływ jakiś na męczenie się oczu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
19 minut temu, MarioDee napisał:

W recenzji jest napisane że nie jest używane PWM do podświetlania, ale występuje migotanie o wysokiej częstotliwości około 20 kHz, ale nie jest to widoczne. Czy to może mieć wpływ jakiś na męczenie się oczu?

Nie. To wysoka częstotliwość. W niektórych monitorach np.  philips 436M6VBPAB jest około 200Hz wtedy może być uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MarioDee napisał:

Trzeba sprawdzić jak oko zareaguje, bo tego typu monitora nie miałem

s2721dgf-backlight-large.jpg

Dla porównania monitor, który zmasakrował mi oczy, brak migotania było od ponad 31% jasności.

uj590-backlight-large.jpg

Godzinę temu, wompierz napisał:

Nie. To wysoka częstotliwość. W niektórych monitorach np.  philips 436M6VBPAB jest około 200Hz wtedy może być uciążliwe.

W philipsie zupełnie inaczej to wygląda, ale sądząc po wykresie, nie wygląda to za ciekawie.

436m6vbpab-backlight-large.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam teraz Eizo, które ma hybrydowe podświetlenie, poniżej 20 % jasności jest używane PWM 18 kHz, ale szczerze to moje oczy tego nie odczuwają, nawet przez aparat w telefonie praktycznie nie widać tego migotania. W tym Dellu to jest nawet więcej, bo około 20 kHz, więc nie powinno być żadnego problemu.

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, PACIK19 napisał:

Ja czekam na Della, bo kupiło mnie ich oprogramowanie, które zmienia profil monitora przy włączeniu gry.

Nie żeby coś, ale takie funkcje były już w S2719DGF, właściwie każdy monitor Della który umożliwia wrzucenie kilku custom presetów będzie miał tą funkcję. Mój Aorus FI27Q i Dell P2720DC też to posiadają.
Pytanie jest tylko inne, czy będziesz sobie dupę zawracać i robić presety pod każdą grę, monitor w domowym użytku ustawia się raz i tyle, bawienie się pod każdą grę to będzie spora ilość zmarnowanego czasu, a efekt nie koniecznie lepszy.

A jeżeli chodzi o osiągi tego Della S2721DGF, to wszystko było do przewidzenia, klon LG 27GL850-B, posiadający jego wszystkie wady, do tego rozczarowujący jest localdiming składający się z beznadziejnie małej ilości stref, znacznie lepiej gdyby to w cholerę wyłączyli.
Dziwi też fakt że Dell po dzień dzisiejszy olewa podstawową kalibrację swoich monitorów do gier, modele U czy P znacznie lepiej wypadają pod względem odstawania od normy D65, a wcale nie mówię o tych które mają fabryczną kalibrację z certyfikatem. S2719DGF też był tragicznie skalibrowany.

Po za tym to normalny Dell, fajna jakość wykonania, dużo złącz, normalna podstawa i przyzwoite menu OSD.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale o co chodzi? Właśnie chcę sobie ustawić to raz na zawsze, odpalam CSa, włącza mi się tryb z saturacją 200% i Black Stabilizerem na maxa, wyłączam i nie muszę tego sam przełączyć. Cieszę się, że to było w S2719DGF, ale no ja tego modelu nie chcę kupić - tylko rozważam S2721DGF lub LG i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamowilem go ale dopiero za 2 tyg przyjdzie, prosto z dell. Cena swietna £330 wiec mam nadzieje ze spelni oczekiwania. Wczesniej testiwalem 27gl83 i oddalem, ten niby to podobny ekran wiec zobaczymy.

Kusi mnie zeby zlapac tez odysey g7 i je porownac, ale ta krzywizna mnie przeraza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawi mnie jaka jest minimalna wartość podświetlenia w tym monitorze. W LG jest około 55 cd/m2, więc w sumie ok jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obu znów nie było powtórki z Acera. Wiecie, XB271HU i żonglowanie panelami, żeby trafić ten jeden, który nie jest gównem?

Ja na szczęście więcej LCD w życiu nie tknę, więc wszelkie loterie mnie już ominą. 

Zdaje się, że ta matryca w monitorze LG miała swoje wady - np. kiepski kontrast, jeśli dobrze pamiętam? XB271HU pod tym względem mnie zaskoczył, jest ponadprzecięnty - czerń wyglądała czarniej niż na tych krzywych szajsungach, a przecież one były VA z deklarowanym (i mierzonym) kontrastem 3000:1 ;) Dla niedowiarków zdjęcie, jeśli chcecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Kaiketsu napisał:

Obu znów nie było powtórki z Acera. Wiecie, XB271HU i żonglowanie panelami, żeby trafić ten jeden, który nie jest gównem?

Ja na szczęście więcej LCD w życiu nie tknę, więc wszelkie loterie mnie już ominą. 

Zdaje się, że ta matryca w monitorze LG miała swoje wady - np. kiepski kontrast, jeśli dobrze pamiętam? XB271HU pod tym względem mnie zaskoczył, jest ponadprzecięnty - czerń wyglądała czarniej niż na tych krzywych szajsungach, a przecież one były VA z deklarowanym (i mierzonym) kontrastem 3000:1 ;) Dla niedowiarków zdjęcie, jeśli chcecie.

W tym Predatorze jest matryca 8 czy 10 bitowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, MarioDee napisał:

W tym Predatorze jest matryca 8 czy 10 bitowa?

"udawane" 10 bit czyli 8 BIT+FRC

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Kaiketsu napisał:

"udawane" 10 bit czyli 8 BIT+FRC

... co ma znaczenie zerowe i nawet z lupą będziesz miał problem rozróżnić monitor z matrycą 10bit vs 8bit+FRC do 10 .

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie mozna kupic ten monitor za fajna cene?

Kiedy bedzie premiera w PL? Na xkomie widze za 1900, ale on jest dostepny czy wysylaja z opoznieniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Jundori napisał:

Gdzie mozna kupic ten monitor za fajna cene?

Kiedy bedzie premiera w PL? Na xkomie widze za 1900, ale on jest dostepny czy wysylaja z opoznieniem?

W x-komie pierwszą dostawę będą mieli 23.09 a 24 wysyłają.Potwierdzone prze x-kom telefonicznie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też nie wiadomo ile sztuk zostało zamówionych i czy wszyscy załapią się na pierwszą dostawę.

Monitor ma się też pojawić w Media Expert, jest już strona produktu, ale ceny jeszcze nie podali:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-led-dell-27-s2721dgf

Najprawdopodobniej będzie też dostępny na Morelach, ale nie wiadomo kiedy.

W każdym razie nie liczyłbym na jakieś niższe ceny niż w X-kom (może o 50 zł. najwyżej), a raczej na wzrost ceny jeśli monitor będzie się dobrze sprzedawał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet jeśli będzie 50zł tańszy, to jeżeli macie konto w ING, to możecie odebrać sobie zniżkę -50zł za zakupy powyżej tysiąca złotych, więc wtedy już wyjdzie 100zł taniej ;) Ten Dell na x-komie przez moment był za 1699zł, dosłownie na samym początku. Szkoda, że się nie załapałem, ale i tak myślę, że wszyscy będziemy z tego monitora zadowoleni. Naprawdę w recenzjach widać, że solidny kawał monitora, gdyby nie ten czarny to pewnie byłby dla mnie idealny. 

Ile osób z was go kupiło? Jak mi przyjdzie to na pewno wrzucę tu jakieś porównanie z moim BenQ XL2411Z i tańszym IPSem AOC I2369vm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem za 1889 (-30 zł zniżki forumowej i +20 zł kurier) więc cena moim zdaniem bardzo dobra.

Ze zniżką forumową (kod na wrzesień: "forum30-wrzesien-vip") i odbiorem osobistym można kupić w x-kom za 1869 zł.

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też zamówiłem ten monitor w X komie. Na 24.09 ma być do odbioru. I jeszcze do kompletu 27" 4k S2721QS ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi