Skocz do zawartości
Major303

Słuchawki uniwersalne do 400 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam słuchawek uniwersalnych zamkniętych, do 400 złotych. Mówiąc uniwersalne mam na myśli coś co będzie dobre jednocześnie do gier i muzyki. Nie gram w gry e-sportowe, tak samo nie słucham z zamiłowaniem muzyki. Ale gram w inne gry, i zdarza mi się coś puścić na Youtube.

Nie znam się na słuchawkach, dlatego tylko mniej więcej opiszę jakiego dźwięku szukam.
Podoba mi się dźwięk w Kingston HyperX Cloud (I, II nie miałem okazji użyć). Wydaje się być naturalny.
Nie podoba mi się dźwięk w Somic V2. Jest dosyć mocno przestrzenny, ale dźwięk wydaje się zagłuszony, tak jak by źródło dźwięku było "daleko". Mam wrażenie, że to po prostu słuchawki ściśle do muzyki.

Dużo już szukałem, w oko wpadły mi słuchawki "gejmingowe" od Corsair (nie pamiętam modelu), ale pojawiały się komentarze "dla gimbów do csa", więc najprawdopodobniej były to słuchawki ściśle do gier.
Interesująco wyglądają też słuchawki od AudioTechnica, niby uniwersalne, ale podobno wymagają wzmacniacza albo karty dźwiękowej (nawet te tańsze modele, bo większość kosztuje chyba nawet więcej niż 500 złotych).

Według audiofanatyk.pl najlepsze były by Kingston HyperX Alpha. Tylko też istnieją HyperX Cloud II. Ale tych już tam nie polecają.

Jak już mówiłem nie znam się i ciężko mi zdecydować, a nie mam w pobliżu żadnego sklepu gdzie słuchawki można testować na miejscu. Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zainteresują Cię słuchawki bezprzewodowe, ale są to jedne z lepszych na rynku w tej cenie, które mają aktywne tłumienie hałasu, więc nie tylko sprawdzą się w domu przy kompie, ale w podróży z telefonem też będą super. Sama jakość dźwięku, która jest bardzo dobra. Mają wbudowany mikrofon dlatego będzie można pogadać z kumplami na Discordzie.
https://www.x-kom.pl/p/471647-sluchawki-bezprzewodowe-fresh-n-rebel-clam-anc-storm-grey.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon mam osobno, dlatego mikrofonem bym się nie sugerował. Tylko zastanawiam się czy przez brak kabla nie tracę na jakości dźwięku. Tzn. czy słuchawki w takiej samej cenie z kablem nie były by lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Skorek95 napisał:

Nie wiem, czy zainteresują Cię słuchawki bezprzewodowe, ale są to jedne z lepszych na rynku w tej cenie, które mają aktywne tłumienie hałasu, więc nie tylko sprawdzą się w domu przy kompie, ale w podróży z telefonem też będą super. Sama jakość dźwięku, która jest bardzo dobra. Mają wbudowany mikrofon dlatego będzie można pogadać z kumplami na Discordzie.
https://www.x-kom.pl/p/471647-sluchawki-bezprzewodowe-fresh-n-rebel-clam-anc-storm-grey.html

ostatnio sam szukam słuchawek do 400zł dla siebie pod naciskiem na gry, wygodę oraz rozrywkowym brzmieniu

zamówiłem te - będę miał do odbioru 10 września.  Jak będziesz chciał poznać opinię to dam znać

Edytowane przez fliperpl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na słuchawkach dlatego dla mnie takie listy są jedynym punktem zaczepienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzje Audiofanatyka nie są łatwo przyswajalne dla noobów słuchawkowych, ale jak człowiek wgryzie się w temat, to stanowią skarbnicę wiedzy. Same listy nic nie dadzą, ważne jest określić najpierw własne preferencje 

https://www.audiofanatyk.pl/slownik-popularnych-pojec-audio/

https://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/

I dopiero uzbrojonym w taką wiedzę zacząć czytać recenzje. 

Ogólnie cenię recenzje Pana Jakuba, to dzięki niemu kiedyś kupiłem najpierw fajne Superlux HD-669, a rok temu, gdy niestety padły, wziąłem  m.in. na podstawie jego recenzji (ale nie tylko) AKG K240 MKII  (chińskie), z których jestem bardzo zadowolony, a także AudioQuest DragonFly Black v 1.5 (również świetnie się sprawdza ten sprzęt). 

Zacznij od analizy tego czego słuchasz, co w utworach się Tobie podoba, co cenisz, przeanalizuj linki, a dopiero potem wgryzaj się w recenzje. Każdy inaczej odbiera muzykę i dźwięki, każdy ma inny gust i przyzwyczajenia. Nie ma uniwersalnych słuchawek dla wszystkich. 

PS. A propo Superluxów, to jak się zepsuły (nie grała lewa strona, pady też już nosiły ślady zużycia), to zastanawiałem się czy za darmo Panu Jakubowi ich nie oddać na części z całym wyposażeniem (jesteśmy z tego samego miasta), ale trochę głupio mi było zawracać mu głowę i ostatecznie wystawiłem na próbę na Allegro za 30 złotych i poszły. 

Edytowane przez addept
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jest taki że albo mam brać w ciemno i liczyć że będzie dobrze, albo się do edukować. No rozumiem, liczba zmiennych jest na tyle duża że nie można polecić najlepszego sprzętu, bo każdy ma jakieś waty i zalety, i trzeba wybrać co komu pasuje.

Jak nic nie znajdę to biorę HyperX Alpha. Wydają się być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz na razie słuchawki tam, gdzie masz darmowy zwrot. Dzięki temu zminimalizujesz koszty. Może to niezbyt etyczne, ale do "nauki" w sam raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2020 o 20:59, fliperpl napisał:

ostatnio sam szukam słuchawek do 400zł dla siebie pod naciskiem na gry, wygodę oraz rozrywkowym brzmieniu

zamówiłem te - będę miał do odbioru 10 września.  Jak będziesz chciał poznać opinię to dam znać

 

okej jednak nie kupiłem ich. Wziałem Audictusy Leadery i spełniły moje wymagania. W grach sprawują się spoko, mają kodek lowlatency. Granie typowo "V" z przesuniętym środkiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...