Skocz do zawartości
Vanther

[~4200zł] Laptop do grafiki/montażu filmowego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukam laptopa do około 4200 zł. Zastosowanie głownie do programów z pakietu Adobe ( After Effects , Premiere Pro, Photoshop, Illustrator, InDesign ).  

Przy tym budżecie 4k nie biorę pod uwagę.

Z tego co wyczytałem w internecie do takich zastosowań 

min 8 gb ram (najlepiej 16)
matryca IPS
procesor i5/i7 ? nie wiem jak wygląda sytuacja z AMD

ceneo  wypluł mi takie coś

Jesteście wstanie podać jakieś inne propozycje ??

Z góry dziękuje za pomoc lub ewentualne wskazówki na co patrzeć :)

Edytowane przez Vanther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz grafy w tym laptopie, to ten HP będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Matryca na IPS z dobrym Ryzenem, który poradzi sobie z płynną pracą nawet kiedy będziesz mieć odpaolne kilka aplikacji w tle. Windows pro jest już z lapkiem, więc o system nie trzeba się już martwić. Cały jest wykonany z aluminium. Z kodem "studia" cena spada na 3999
https://www.x-kom.pl/p/530492-notebook-laptop-156-hp-probook-455r-g6-r7-3700-16gb-512-win10p.html?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod obróbkę grafiki bardziej preferowałbym laptop wyposażony w dedykowaną kartę graficzną. AMD ma również w ofercie procesory 6 i 8-rdzeniowe.

Lenovo IdeaPad L340-15 i7-9750HF/16GB/512 GTX1650 4049 zł

IdeaPad z i7 6/12 i gtx-em 1650 powinien spełnić Twoje oczekiwania. Ma system chłodzenia Quick&Quiet, który podczas spoczynku jest nieaktywny. L340 ma wolne miejsce na drugi dysk SSD 2,5", to w razie potrzebny można kiedyś dołożyć.

 

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie korzystał z monitora zewnętrznego? Czy matrycy laptopa?

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti 4199 zł
Matryca FULL HD IPS przyzwoitej jakości, wydajna konfiguracja, stonowany design, wygodne rozmieszczenie portów, możliwości rozbudowy. Jest to wersja bez systemu.

W przypadku systemu Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/16GB/256/Win10 GTX1650 120Hz 4149 zł
Z procesorem Ryzen 5 - 6 rdzeniowym. Jest on na poziomie i7H 9 generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grafiki 120Hz matryca z Legiona 5 na pewno się nie nada (podobnie jak ta z L340)- jak już to trzeba by brać wersję ze 100% sRGB:
Lenovo Legion 5-15 i5-10300H/16GB/480 GTX1650Ti za 4249zł

Odrobinę powyżej budżetu, ale jest tu już 16GB pamięci i 480GB SSD, do tego wydajny procesor oraz wspomniana matryca z pokryciem 100%sRGB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

I doszło do starcia
Lenovo P43s i7 16GB SSD FHD IPS 10Pro Quadro P520 vs 
Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5/16GB/480/Win10X GTX1650 

Przekroczylem i tak swój budżet. W P43 i jest dosyć specyficzna karta graficzna (NVIDIA® Quadro® P520 z 2GB GDDR5 ) 
+ thinkpady słyną z jakości. Jestem raczej niedzielnym graczem, ale czasem w cos się pogra. Czy ta karta jest wstanie ucignac cos nowszego ( ustawienia low/mid )?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z P520 raczej w nic nowszego nie zagrasz (jego odpowiednikiem w serii konsumenckiej powinien być MX150).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na P43s nakierował mnie między innymi ten filmik klik i fakt, że to thinkpad (stąd kwota którą jestem wstanie poświęcić), minusem jest moja zachcianka na pogranie czasem w coś i 14 cali. Z drugiej strony Legion jest tańszy, ma matryce 100%sRGB i nieco większy ekran 15,6 (taki optymalny ^^ ). Duzy ten MSI i nie wiadomo co tam jest za matryca ? no i kwota ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2020 o 22:16, przemekan napisał:

Do grafiki 120Hz matryca z Legiona 5 na pewno się nie nada (podobnie jak ta z L340)- jak już to trzeba by brać wersję ze 100% sRGB:
Lenovo Legion 5-15 i5-10300H/16GB/480 GTX1650Ti za 4249zł

Odrobinę powyżej budżetu, ale jest tu już 16GB pamięci i 480GB SSD, do tego wydajny procesor oraz wspomniana matryca z pokryciem 100%sRGB.

Zgadzam się z @przemekan. Również wybrałbym właśnie ten model do Twoich zastosowań. Matryca 100% sRGB robi robotę, a sam sprzęt jest bardzo wydajny. Obudowa minimalistyczna jest również na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to ostatnia konfrontacja Intel Core i5-10300H vs AMD Ryzen™ 5 4600H. Są porównywalne czy znacznie się różnią ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 4600 powinien być nawet nieco wydajniejszy- szczególnie w aplikacjach wykorzystujących wiele rdzeni/wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...