Skocz do zawartości
forumowicz-a55

Co wybrać? używka Dark Rock 3 albo Fortis 3 -nówkę ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ano właśnie co wybrać do schłodzenia Ryzena 7 3700X:  

używkę:   be quiet! Dark Rock 3     albo

nówkę:  Fortis 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Używka Dark Rock więc pewnie bez mocowania na AM4, musiałbyś pisać do producenta, kupując nowego Fortisa masz wszystko w standardzie. Prosty rachunek raczej myślę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DR3 to dobre chłodzenie, trochę wydajniejsze od Fortis 3, z lepszym wentylatorem, ale pewnie nie ma zapinki na AM4.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zawisztheblack napisał:

Dr3 to dobre chłodzenie, trochę wydajniejsze od Fortis 3, z lepszym wentylatorem, ale pewnie nie ma zapinki na AM4.

a jest różnica pomiędzy Fortisem 3 v2 HE1425 a wersją EVO ARGB jeśli chodzi o wydajność albo to tylko kwestia Ledów na wentylatorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
41 minut temu, forumowicz-a55 napisał:

a jest różnica pomiędzy Fortisem 3 v2 HE1425 a wersją EVO ARGB jeśli chodzi o wydajność albo to tylko kwestia Ledów na wentylatorze?

Wydajnościowo to jest to samo ale o dziwo Evo ma lepszy wentylator (cichszy). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, _KaBza_ napisał:

Wydajnościowo to jest to samo ale o dziwo Evo ma lepszy wentylator (cichszy). 

czytałem w starszych wypowiedziach, że wentylatory Silentium PC mają krótką żywotność, szybko też zaczynają chodzić jak traktory -prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, forumowicz-a55 napisał:

czytałem w starszych wypowiedziach, że wentylatory Silentium PC mają krótką żywotność, szybko też zaczynają chodzić jak traktory -prawda to?

Najwyzej za 3 lata wymienisz sobie na Arctica P12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, forumowicz-a55 napisał:

czytałem w starszych wypowiedziach, że wentylatory Silentium PC mają krótką żywotność, szybko też zaczynają chodzić jak traktory -prawda to?

Stare wentylatory ale to wiele lat temu.

Sigmy Pro byly glosne na niskich obrotach ale stosunkowo wytrzymale.

Bierz Fortisa RGB ma nowy wiatrak znacznie cichszy na nizszych obrotach i wydajniejszy niz Sigma Pro ze zwyklego Fortisa 3.

Ogolnie to tak Fortis 3 RGB czy tez ARGB to niklowane cieplowody i podstawa oraz nowy wiatrak Stella HP.

Zwykly Fortis 3 to gola miedz na podstawie oraz gorsza Sigma Pro.

Uzywalem to i to i nowe wiatraki sa lepsze.

Mam w obudowie Arctica P12,SilentWingsa 3 or Stelle HP 140cm na Fortisie.

Wedlug mnie P12>Stella HP>=Silent Wings 3.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, forumowicz-a55 napisał:

czytałem w starszych wypowiedziach, że wentylatory Silentium PC mają krótką żywotność, szybko też zaczynają chodzić jak traktory -prawda to?

Otóż nie, naczytałeś się starych i już nieaktualnych informacji. Jak wyżej grayman_1 podsumował, Stelle HP to zupełnie nowe i lepsze wentylatory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, zawisztheblack napisał:

DR3 to dobre chłodzenie, trochę wydajniejsze od Fortis 3, z lepszym wentylatorem, ale pewnie nie ma zapinki na AM4.

dzięki wszystkim; 

A czy opłacalne byłoby kupno Noctua NH-D14  --AM4--  używka za ok 230zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma zapinkę pod AM4, to spoko oferta, chociaż 230 zł to nadal dosyć dużo, bo za 250 zł masz nowe Fuma 2, które ma prawie identyczną wydajność co ND-D14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zawisztheblack napisał:

Jeśli ma zapinkę pod AM4, to spoko oferta, chociaż 230 zł to nadal dosyć dużo, bo za 250 zł masz nowe Fuma 2, które ma prawie identyczną wydajność co ND-D14.

jeśli by miał rachunek, to za to ma praktycznie dożywotnie wsparcie od Noctuy, więc coś za coś ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, huudy napisał:

jeśli by miał rachunek, to za to ma praktycznie dożywotnie wsparcie od Noctuy, więc coś za coś ;)

Oficjalnie 6 lat od zakupu wspierają dany cooler, więc w przypadku ND-D14 ten czas pewnie zaraz minie :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zawisztheblack napisał:

Jeśli ma zapinkę pod AM4, to spoko oferta, chociaż 230 zł to nadal dosyć dużo, bo za 250 zł masz nowe Fuma 2, które ma prawie identyczną wydajność co ND-D14.

Tylko znajdź gdzieś teraz Fumę ......

Tak że ta Noctua jest całkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grayman_1 napisał:

Tylko znajdź gdzieś teraz Fumę ......

Tak że ta Noctua jest całkiem ok.

Oto ta Noctua OFERTA   Fabrycznie ma mocowanie pod INTELa. Zatem CZY jak kupię zestaw montażowy pod AM4 to zadziała u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, forumowicz-a55 napisał:

Oto ta Noctua OFERTA   Fabrycznie ma mocowanie pod INTELa. Zatem CZY jak kupię zestaw montażowy pod AM4 to zadziała u mnie?

Jak najbardziej. Potrzebujesz TEGO zestawu montazowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, amsztel napisał:

Jak najbardziej. Potrzebujesz TEGO zestawu montazowego.

a czy TA konkretna sztuka jest warta kupna?  jest coś na tych zdjęciach nie tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym kupić już nową Fumę z proline tylko radzę zadzwonić i zapytać na kiedy by mieli bo oni chyba dopiero wtedy ściagają chłodzenie jak wpłynie zamówienie, przynajmnie tak u mnie to wyglądało. Bez gwarancji nie brałbym używki od Nocuta ich wentylatory nie należą do tanich, a jednak ryzyko przy używce dużo większę, że może być na wykończeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety te wentylatory na chłodzeniach do tanich nie należą, a też chyba nie zawsze zapinki pasują od innych wnetylatorów.  Sam niedawno zastanawiałem się nad wymianą wentylatora na Fortisie na lepszy i doszedłem do wniosku, że chyba lepiej je sprzedać obecne i kupić nowe chłodzenie niż wentylator za 3/4 wartości całego chłodzenia (cena używki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Hero586 napisał:

Niestety te wentylatory na chłodzeniach do tanich nie należą, a też chyba nie zawsze zapinki pasują od innych wnetylatorów.  Sam niedawno zastanawiałem się nad wymianą wentylatora na Fortisie na lepszy i doszedłem do wniosku, że chyba lepiej je sprzedać obecne i kupić nowe chłodzenie niż wentylator za 3/4 wartości całego chłodzenia (cena używki).

czyli wóz albo przewóz; albo będą jeszcze działać jakiś czas albo są to padaki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta oferta z allegro na Noctua NH-D14 mnie nie przekonuje, wolałbym kupić od osoby prywatnej na gwarancji z paragonem/ fv żeby chociaż na rok czy dwa była gwrancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortis ARGB to już wydatek w okolicach 190zł, w podobnej cenie można też się zastanowić nad Arctic Freezer 34 eSports Duo lub Scythe Mugen 5 Rev.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Cwieku napisał:

Fortis ARGB to już wydatek w okolicach 190zł, w podobnej cenie można też się zastanowić nad Arctic Freezer 34 eSports Duo lub Scythe Mugen 5 Rev.B

skoro mówicie, żeby nie brać używki - chyba się zdecyduję na nówkę: Thermalright Macho Rev. B AM4  ---ok 250zł w pl sklepie

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta NH-D14 to jedna z najstarszych wersji, bo ma jeszcze wentylator na wtyczkę 3-pin, w późniejszych rewizjach NH-D14 zmienili wentylator na 4-pin PWM. To dobrze chłodzenie, ale wentylatory mogą być już mocno wyeksploatowane. Z drugiej strony ich wymiana na Arctic P12 PWM to koszt 50 zł. Brak zestawu montażowego pod AMD to spory minus.

Macho Rev. B nie miał fabrycznie zapinki pod AM4, upewnij się, że te wersja na pewno ją ma. Jest też poprawiona wersja Rev. C. W tej kasie wolałbym jednak polować na dostępność Scythe Fuma 2. 

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...