Skocz do zawartości
GalanTobi

Forum dla wybranych?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Postanowiłem założyć ten temat, gdyż czuje, że coś jest nie tak z Tym forum.

Konto założyłem około 4 lata temu-dokładnie nie pamiętam. Ostatnio zaszły jakieś zmiany i nie mogłem się zalogować. Reset hasła nie działał-próbowałem wiele razy. Wysłałem kilka wiadomości z prośbą o pomoc-bez odzewu-no cóż pomyślałem sobie, że poczytam sobie interesujące mnie tematy i tyle wystarczy.

Założyłem nowe konto bo pękłem przed wyborami widząc temat polityczny na forum.

Wpadłem w dyskusję i jeb po pysku. Nawyzywano mnie od troli i paszoł won-BAN!

Myślę sobie, że jedyny błąd/przewinienie jakie popełniłem to inne spojrzenie na rzeczywistość jakie miała większość.

Założyłem następne konto i znów powtórka z rozrywki.

Myślałem, że jest tutaj wolność w wyrażaniu opini ale pomyliłem się. To czysty zamordyzm.

Wstęp do forum jest płatny, za poleceniem, a może trzeba się do partii jakiejś jedynej słusznej opcji zapisać?

Co się Tu wyrabia?

Wiem, że starzy bywalcy mają to gdzieś, ale jeśli tak dalej forum będzie zarządzane to życzę powodzenia, bo wkrótce zostanie Was garstka. 

Każda grupa zarządzana w ten sposób upadnie.

Bez nowych osób i ich innego spojrzenia na pewne sprawy forum upadnie-to pewne.

Ale przede wszystkim takie traktowanie osób mego pokroju, jak i innych-bo nie wierze, że to przypadek jednostkowy- nie przystoi inteligentnym ludziom.

 

Pewnie tradycyjnie Ban i zacieranie śladów w postaci wymazania mojej obecności ?

Ubeckie to metody...

 

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum tworzą głównie mężczyźni około 30-40 lat, znaczna część z których pracuje w IT.

W tej grupie są dominujące poglądy polityczne (to samo wynika np. z sondaży), więc czego oczekujesz? ;) Poza tym, to nie jest forum o polityce.

A że forum upadnie - kiedyś na pewno, skoro powiązany z nim portal przestał istnieć, a domena też nie będzie opłacana w nieskończoność. Taki cykl życia forum internetowego, po którym można tylko iść na reddit i męczyć się z amerykańską mentalnoscią userów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoks, tylko że sytuacja gdzie miało miejsce moje politykownie było w temacie politycznym ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie, pewnie było na poziomie rynsztoka lub taniej propagandy i prowadziło do kłótni. Zawsze przy okazji wyborów pojawią się sporo takich nowych kont i bardzo dobrze, że są usuwane, bo przynajmniej można w miarę sensownie pogadać zamiast pływać w szambie.
Krótka piłka, forumowy noname robi zadymę w temacie to dostaje kopa.

Kolejne konta, to konsekwencja pierwszego bana. Jak się udało powiązać, to sprawą oczywistą jest blokada. Jaki sens miałaby kara skoro obchodzi się ją zakładając nowe konto?

Godzinę temu, Nędza napisał:

Wiem, że starzy bywalcy mają to gdzieś, ale jeśli tak dalej forum będzie zarządzane to życzę powodzenia, bo wkrótce zostanie Was garstka.

Starzy bywalcy to doskonale wiedzą jak "zarządzane" jest forum i takie przypadki jak twój, to nie jest żaden problem dla tego forum. Sprawy są znacznie głębsze i na zupełnie innym poziomie niż działania moderacji, która stara się utrzymać jako taki porządek.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nędza napisał:

Wpadłem w dyskusję i jeb po pysku. Nawyzywano mnie od troli i paszoł won-BAN!

to nie kwestia tego forum tylko tematu jaki sobie wybrales do dyskusji. jeszcze kilka lat temu na miescie mozna bylo dostac w morde za bycie lewakiem. a lewakiem stawal sie kazdy, kto mial odmienne poglady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za cóż to tak konkretnie, za jakie wypowiedzi polityczne zostałeś zbanowany, cooo? :>

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum nie lubi trolli,a to że w tematach politycznych narobiłeś szumu i masz niemal zerowy staż,to się nie dziw,że dostałeś bana i kolejne konta też lecą tak samo.

Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

To forum tworzą głównie mężczyźni około 30-40 lat, znaczna część z których pracuje w IT.

Są też młodzi,tj. ja,ale szczegół jest taki,że stanowią sporo mniejsze grono od osób w wieku 30-40 lat.Generalnie młodzi wolą przesiadywać bardziej na FB/IG niż na forach specjalistycznych czy ogólnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej to samo...

Konto miałem ok 4lat, o czym pisałem informując jaką nazwę i adres email. Tamto konto nie było zbanowane, tylko jakoś je wcięło.

Ale spoko i tak dobrze, że fizycznie po pysku nie dostałem-rozumiem że mam się cieszyć ?.

Dobra widzę, że wszyscy szczęśliwi, ba czuję, że się zaczyna  znów cyrk.

A jeszcze jedno, nie przeklinałem i nie obrażałem bezpośrednio nikogo. Był tylko jeden problem-tak myśleć może tylko Troll-i jeb ban!

 

 

Edytowane przez Nędza
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialo byc niezle szambo ze perm polecial :E Ja sie na tym forum zarejstrowalem 12 lat temu jako klotliwy 15 latek a na perma nie zapracowalem. Wyjdz i nie wracaj OPie, wiodcznie to nie jest twoje miejsce 8:E

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Życie jest tak przewrotne, że każdy z Was spotka się kiedyś z mniejszym lub większym problemem.

Życzę życzliwych ludzi w takim okresie i słów w stylu "napewno jesteś sam sobie winien" albo "musiałeś sobie na to zapracować", "oj coś kłamiesz skarbeńku" itd

Przedstawiłem tylko mój punkt widzenia, rozumiem że "nie jest to moje miejsce" choć sporo się dowiedziałem na tym forum, ba skromnie przyznam, że w kilku prostych sprawach też coś pomogłem. Ale konto poszło, a teraz Tu jestem zwykłym trolem i "nikt mnie Tu nie chce"

Damy radę, wgryzę się gdzie indziej a Wy trzymajcie się i wspierajcie tępiąc przy tym wszystkich "innych".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Życie jest tak przewrotne, że każdy z Was spotka się kiedyś z mniejszym lub większym problemem.

Życzę życzliwych ludzi w takim okresie i słów w stylu "napewno jesteś sam sobie winien" albo "musiałeś sobie na to zapracować", "oj coś kłamiesz skarbeńku" itd

Przedstawiłem tylko mój punkt widzenia, rozumiem że "nie jest to moje miejsce" choć sporo się dowiedziałem na tym forum, ba skromnie przyznam, że w kilku prostych sprawach też coś pomogłem. Ale konto poszło, a teraz Tu jestem zwykłym trolem i "nikt mnie Tu nie chce"

Damy radę, wgryzę się gdzie indziej a Wy trzymajcie się i wspierajcie tępiąc przy tym wszystkich "innych".

Czego tu nie można zrozumieć?

Najpierw wsiąkło moje konto "tobislawow"

Następnie nie mogłem odzyskać hasła.

Pisałem o pomoc w odpowiednim dziale-nic.

Założyłem nowe konto, krótka dyskusja (przedstawiłem się)-konkluzja bana-nowe konto pierniczy nie zgodnie z ogółem-werdykt -Troll! i ban!

 

Teraz to zwykłe żale...

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przychodzą żadne maile, co też opisywałem.

Dzięki za radę z Tą nazwą (starą)

Brzmi nawet całkiem dostojnie Nędza Tobislawow-prawie jak Młot na Czarownicę ?

Wiem, że jak się to czyta to wygląda to kiepsko "Czego ten gościu chcę ?"

Ale łącząc utratę konta, zero odpowiedzi na pytania (kila dobrych miechów), a potem zapitolony jako Trolisko-mimo tłumaczeń...

Ech... ta dziś zacytowałem kogoś, kto mocno pocisną-był dla mnie niczym lekarstwo-pod kontem które przytoczyłeś-i Tu lep był słuszny-temat o kartach a tu taka wycieczka-ale musiałem.

Pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu aktualizacji forum, logujemy się nazwą wyświetlana na forum, a nie ustaloną niewidoczną nazwą użytkownika, spróbuj. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, DisconnecT napisał:

Od czasu aktualizacji forum, logujemy się nazwą wyświetlana na forum, a nie ustaloną niewidoczną nazwą użytkownika, spróbuj. ;)

Wpisywałem nawet przezwisko z podstawówki ?

A tak jeszcze do tematu i obiecuje że kończe swoje żale bo są tematy i problemy w życiu naprawdę poważne.

Rozumiem wywalenie kogoś z forum za przeklony albo ewidentną personalną obrazę kogoś, za sianie głupoty w dziedzinie pc-są tu pewne stałe i prawdy-na które są dowody i testy.

Ale polityka to temat rzeka i tu każdy może mieć rację lub tkwić w błędzie-mózg ludzki to nie jest syntetyczne myślenie-nikt z nas nie wie co któremu politykowi siedzi do końca w głowie.

Ekonomia także nie jest oczywista-gdyby rządziły komputery, były by pewne stałe, a gdy ludzki umysł nią zarządza-to też jest jedna wielka niewiadoma.

Wywalenie mnie z dyskusji, oraz usunięcie wszystkiego co pisałem było słabe.

I na koniec-"To Trolisko było jak nic-niech spada"!

I trochę  się odgryzę-wygrał mój prezydent Maliniak ?

Dzięki temu moje życie stało się lepsze-jak nie miałem od pierwszego do pierwszego, tak dalej to samo.

Ja cholernie boję się zmian ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, żeby ktokolwiek został wywalony za przekonania. Za sposób ich wyrażania jak najbardziej. Zbanowani/ukarani oczywiście i tak w 90% twierdzą, że za przekonania, że się ludzie uwzięli itp. dyrdymały.
Tego że zaczepiają, są toksyczni, wywołują kłótnie, to już nie widzą.

Jest jeszcze kwestia tego, że prawie wszystkie świeże konta pro PiSowskie lecą tępą propagandą, powtarzając partyjne hasła, nic od siebie nie argumentując. Są to zwykłe trolle nastawione na zrobienie gównoburzy, opłacone osoby od marketingu lub po prostu głupi i zaślepieni. Z żadną z tych grup dyskusji nie da się nawiązać ale kłótnie rozwijają się całkiem sprawnie. Przed każdymi wyborami się to nasila i jakimś dziwnym trafem są to prawie wyłącznie fani PiSu, przypadek? Nie sądzę :>

Także jeżeli wpadłeś do tematu politycznego z nowym kontem, zacząłeś wysławiać panującego nam prezydenta lub jechać hasłami partyjnymi, to się nie dziw reakcji forumowiczów i w konsekwencji moderatorów.
A z tego co tutaj widzę, to masz tendencję do zaczepek i grania na emocjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś kilka postów, pojawił się moderator szczerze chętny do pomocy...i nic z tego nie wynikło, wszystko stoi na pozycji startowej. Dalej produkujesz pierdolament filozoficzny, mający być chyba zasłoną dymną dla faktu, że nie potrafisz obronić swojej niewinności.
Tak, zarzuć jeszcze jednym fochem i potem się napawaj jak to jesteś biedny i uciskany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa ostatnie posty dużo pomogły w wyjaśnieniu mojej sprawy z tematu i wywalenia mnie z forum ?

Czas któty upłyną od zgrzytu który miał miejsce, sprawił że pojawiły się w mojej głowie niepewności co do faktu, który miał miejsce. 

Teraz jestem pewien ?

Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem, ze jak ktos dostaje chociaz troche wladzy to... ;) Sympatie tez maja duze znaczenie (nie wazne czy chodzi o poglady, czy po prostu lubienie/nie lubienie danej osoby). Chec bycia moderatorem, a NADAWANIE sie na taka funcje to dwie rozne sprawy. Pomijam juz fakt, ze zazwyczaj ci co sie nadaja, wiedza jaka to jest orka (zeby naprawde byc bezstronnym i rzetelnym) i maja wywalone tzn. nie "aplikuja" ;)

edit:

Ci co uwazaja, ze "staz" konta powienien miec wplyw na reakcje moda, maja chyba mozg wielkosci orzecha ;)

Edytowane przez duch11
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie zadales sobie trudu aby wejsc w temat, w ktorym dostalem ostrzezenie, to tylko potwierdzasz moja teze ;) Dla ulatwienia dodam, ze nie chodzi o moj post ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Odebrales to jako atak "ad personam"? Przeciez z mojej wypowiedzi... no jak wół mozna wywnioskowac, ze wypowiadalem sie ogolnie (chodzilo o osoby piastujace funkcje, ktore daja jakas wladze).

Cytat

Nie zadałem, bo nie analizuję ostrzeżeń nadanych przez innych moderatorów i nie podważam ich decyzji. Nie interesują mnie też poszukiwania o tej porze jakichś zagadkowych postów.

Serio? Nikt Ci nie karze podwazac, ale minimum przyzwoitosci nakazuje zobaczyc i moze (o zgrozo) wyrobic sobie wlasna opinie,a nie cytowac/wklejac cos w ciemno? Z calym szacunkiem, ale biorac pod uwage wlasnie to, ze jestes moderotorem i, to, ze sie nie zapoznales , to Twoj poprzedni post jest z mojego punktu widzenia naganny...

Cytat

Ponieważ jestem jedynym moderatorem zabierającym w tym wątku głos, traktuję wspomnianą tezę i ogólnie Twoje wypowiedzi jako wymierzone we mnie.

To tez jest jakas epicka nadinterpretacja zeby nie nazwac tego mocnie i nie zarobic warn`a :D

ps

Cytat

Ze swojej strony mogę współczuć wspomnianym doświadczeniom, ale znów - nie znaczy to że można wszystkich wrzucać do jednego worka.

"Z doswiadczenia wiem, ze jak ktos dostaje chociaz troche wladzy to... " Nie zrozumiales o co mi chodzilo. Napisalem to gdyz sam bylem dluuuugi czas moderatorem na forum, ktore skupia praktycznie cale srodowisko w PL zwiazane z pewnym hobby. Odszedlem bo do glosu (forum moderatorskie) doszly osoby, ktore imo sie do tego nie nadawaly ;)

 

Edit:

Chyba bierzesz wszystko za bardzo do siebie... Dopiero teraz zobaczylem, ze to z Toba polemizowalem w temacie o sluchawkach. Ten tekst o strofowaniu, gdzie napisalem normalnego posta? Serio? Uwierz mi, ze jak bede chcial kogos "dotknac" swoja wypowiedzia albo go strofowac, to ta osoba bedzie o tym wiedziala ;)

Edytowane przez duch11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, duch11 napisał:

Ci co uwazaja, ze "staz" konta powienien miec wplyw na reakcje moda, maja chyba mozg wielkosci orzecha ;)

I vice versa dla tych, którzy uważają, że staż użytkownika nie ma zupełnie wpływu na decyzje ;)

Forum to społeczność, stary użytkownik to przeważnie też sporo wypowiedzi, wkład w życie forum, pomoc w rozwiązywaniu problemów, pewna osobowość, część społeczności.
Jeżeli nowy użytkownik rozkręca gównoburzę, to jaki ma wkład w społeczność? Jaki sens go niańczyć skoro w tej społeczności nie chce przebywać?

Nie czarujmy się, zupełnie inaczej patrzy się na użytkownika, który ma wiedzę, nie raz pomógł rozwiązać problem, ale trafiło mu się z kimś pokłócić, niż na człowieka znikąd, który wie wszystko najlepiej i się ze wszystkimi wdaje w kłótnie.
Najtrudniej jest z tymi starymi, co mają spory wkład w forum ale się staczają lub są niesamowicie pyskaci i kłótliwi.
 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na modów też trzeba baczyć, jeden edytuje wypowiedzi drugi od razu warnem pocieszy. Każdy dział to inni ludzie i inne dawki nerwosolu. A do tego każdy może mieć lepszy lub gorszy dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, EvilKillaruna napisał:
  • Uważam że nigdy nie dałem nikomu podstaw by sądzić, że podjęta decyzja została niesłusznie, nieuczciwie, nierzetelnie i stronniczo, ale jeśli tak uważa, zawsze ma prawo złożyć skargę do administracji. 

Problem jest taki,że na tym forum administracja praktycznie nie istnieje,a jak admin wejdzie,to przeważnie raz na miesiąc czy przy okazji zamykania forum na czas ciszy wyborczej/ponownego otworzenia po ciszy wyborczej.Oczywiście skargę do administracji można złożyć,ale co z tego jak można spodziewać takiej samej reakcji co admini robią z forum,czyli niemal całkowita olewka.
Nawet sam stwierdziłeś,że forum jedzie aktualnie na "autopilocie" i jest pozostawiony w rękach moderatorów.I później może wyjść niezły sajgon,ale patrząc na pryzmat dwóch miesięcy z kawałkiem,dajecie jeszcze sobie radę.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jeśli jakieś % dostałeś niesłusznie, moim zdaniem powinieneś się odwoływać (przynajmniej wtedy). A jeśli masz na myśli sam fakt użycia tego jako argumentu, to tylko z tego powodu, że fakt otrzymania niesłusznych % wydał się najbardziej prawdopodobnym motywem działania. 

Wyobraz sobie, ze akurat moje ostrzezenie uwazam za zasadne (przy zalozeniu, ze kazde przeklenstwo na to zasluguje ) ;) Bardziej mi chodzilo o wybiorcza reakcje moderatora. Zwrocilem na to uwage bo doslownie dzien wczesniej(?) ktos za zaczepke slowna (bez przeklenstw) w temacie politycznym dostal warna (nie chce sie mijac z prawda, ale chyba nawet od tego samego moderatora ;) ). Po prostu uwazam, ze osoba, ktora odpisala pierwsza w tym temacie zaslugiwala na warna, a go nie dostala. No chyba, ze to byla ironia/dowcip, a wszsyscy co sie potem wypowiadali tego nie wylapali :D Najsmieszniejsze, ze ow moderator nawet nie przeczytal mojej pw (no chyba , ze sa takie ustawienia, ze u mnie wisiala jako nieprzeczytana ), a ma czas spamowac w tematach politycznych i "wypluwac" posty z szybkoscia karabinu maszynowego ;)

 

Cytat

w którym z niewiadomych przyczyn wziąłeś udział, ani nie będąc jego stroną, ani nie dodając niczego, co mogłoby pomóc w rozwiązaniu poruszanego tu problemu

Zgoda, ale naprawde zabronisz mi brac udzial w dyskusji bo sprawa mnie nie dotyczy? ;) Szczegolnie, ze to bylo luzne stwierdzenie. Moge odbic pileczke i sledzac ostatnio temat o Ampere... Wchodze po kilku godzinach, a tam 20-30 dodatkowych stron i w wiekszosci jakies pierdy milion razy powtarzane "czy moj zasilacz uciagnie" ;) Do tego non stop widzialem tam posty moderatora/moderatorow i nikt tego nie filtrowal, zeby chociaz pi razy drzwi posty dotyczyly tego co juz wiemy o nowej architekturze. Potem widze cos w ten desen "sorry nie mam czasu przekopywac/nie sledze watku, czy [tutaj wstaw co bylo X razy juz wyjasnione]" ;)  

 

@ Bono[UG]

Bardziej mi chodzilo o cos takiego, ze dana tresc/post w przypadku "starego" (czy jak tam wolisz ---> "zasłuzonego" usera ;)) by przeszedl, a ktos ze swiezym kontem wylapuje bana/ostrzezenie. Oczywiscie jak komus udowodnisz, ze to zbanowane wczesniej multikonto to tak, pelna zgoda. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stara dobrą radę dla niezadowolonych: jak się nie podoba, to cześć. Nie ma musu tu siedzieć. Mi się nie podobał update z ujemnymi głosami*, bo był wysyp trolli i przestałem używać forum. Ktoś jednak to zauważył, więc wróciłem. Znudziło mi się programowanie, więc tego działu też po prostu już nie oglądam. O polityce z ludźmi dyskutować nie potrafię - nawet nie czytam.

*akurat ujemne by się przydały, ale z jakimś sensownie przemyślanym limitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...