Skocz do zawartości
Maniu1000

Zestaw do 2000zł z możliwością dalszej rozbudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to wygląda:

Wejścia https://ibb.co/z5rMp84

W środku https://ibb.co/rdTG3Pn

Podłączam do tych wejść niżej, tam nawet miałem takie plastikowe zaślepki założone, czyli prawidłowo, do karty graficznej. Jednak do tych górnych wejść też próbowałem. xp Od dawna nie miałem styczności z komputerem, a przyznaje się bez bicia, że też się zwyczajnie nie znam.

Wentylator chodzi od procesora - takie ciągłe włączanie i wyłączanie nie zaszkodzi?

Edytowane przez Maniu1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna faktycznie, wejścia VGA nie posiada ale płyta główna już tak i tam próbowałem podpiąć. xD Podejrzewam, że telewizor jest ograniczony. Dokładnie to telewizor blaupunkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo płyta ma nie zaktualizowany bios

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maniu1000 napisał:

wejścia VGA nie posiada ale płyta główna już tak i tam próbowałem podpiąć. xD

Tam nie będzie działać, bo to wyjścia wideo dla integry a r3 3100 jej nie ma. Podpinaj oczywiście do grafiki :P Na zdjęciach wygląda ok.

1 godzinę temu, Maniu1000 napisał:

Podejrzewam, że telewizor jest ograniczony. Dokładnie to telewizor blaupunkt.

Nie no jak telewizor jest sprawny to powinno działać. Tylko on raczej nie wykryje sam, że coś podłączyłeś, musisz przestawić by pokazywał obraz z danego złącza. Ale to chyba zależy od danego telewizora.

Godzinę temu, Bobson89 napisał:

Albo płyta ma nie zaktualizowany bios

Morele by złożyło i nawet nie sprawdziło czy daje obraz? W sumie nie wiem, nie składałem nigdy u nich.

Jeśli to to, to bym reklamował na miejscu autora.

@Maniu1000 Czy na pudełku od płyty pisze coś w stylu "Zen 2 Ready"?

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maniu1000 napisał:

Wentylator chodzi od procesora - takie ciągłe włączanie i wyłączanie nie zaszkodzi?

Nie, spokojnie nic mu od tego nie będzie. Jedyne gdzie on może przecież wejść to UEFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, domino97 napisał:

Czy na pudełku od płyty pisze coś w stylu "Zen 2 Ready"?

Nie widzę niczego takiego. Co do testów no to dostałem kartkę, że niby sprzęt testowali... przynajmniej jeżeli chyba chodzi o obciążenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie z tym poradziłem, teraz nie wiedzieć czemu, nie mam dźwięku - muszę mieć podłączone słuchawki (komputer podłączony jest przez HDMI).

Kolejna sprawa to wielkość ekranu... wiem że to jest dla Was głupie ale chciałbym pomniejszyć ekran, coś na takiej zasadzie jak się pomniejszało ekran w starych grach jak np. DooM - myślę że rozumiecie o co mi chodzi. Ten telewizor z tej perspektywy wydaje się wielki, wolałbym już te czarne paski. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez HDMI powinien dźwięk iść na głośniki tv sprawdź w ustawieniach dźwięku czy idzie na tv. W ustawieniach gry poszukaj opcji uruchom w oknie z ramkami.

Edit: @Maniu1000 a co zrobiłeś że problem rozwiazales?

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bobson89 napisał:

Przez HDMI powinien dźwięk iść na głośniki tv sprawdź w ustawieniach dźwięku czy idzie na tv. W ustawieniach gry poszukaj opcji uruchom w oknie z ramkami.

Edit: @Maniu1000 a co zrobiłeś że problem rozwiazales?

Posłużyłem się tym materiałem - nie wiem, czy kabelek był niedociśnięty, czy musiałem zrobić tę sztuczkę z czasowym przytrzymaniem przycisku uruchamiania. https://www.youtube.com/watch?v=kcX1UlUNr-E

Dziś odpaliłem kompa i już dźwięk mam w telewizorze. XD Grzebałem w ustawieniach, widać wystarczyło uruchomić ponownie.

No ale ja bym chciał mieć taką opcje z ramkami poza grami też. xD

Edytowane przez Maniu1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Maniu1000 napisał:

No ale ja bym chciał mieć taką opcje z ramkami poza grami też. xD

No to w tv proporcje ekranu musisz zmienić albo szukać w panelu grafiki

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bobson89 napisał:

No to w tv proporcje ekranu musisz zmienić.

Mogę jedynie dać czarne paski po bokach (rozmiar 4:3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, pomniejszyć ekran także mi się udało i to dzięki panelowi Nvidia. Potem tylko dopasowałem rozdzielczość ekranu i może być - trochę ostrość na tym ucierpiała ale do tego też dojdę. xD

 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Maniu1000 napisał:

trochę ostrość na tym ucierpiała ale do tego też dojdę. xD

Może dlatego, że ustawiłeś niższą rozdzielczość niż natywna wyświetlacza? Jak chodzi Ci o to, że wszystko jest za małe to po prostu skalowanie interfejsu w ustawieniach windowsa zmień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maniu1000 napisał:

Posłużyłem się tym materiałem - nie wiem, czy kabelek był niedociśnięty, czy musiałem zrobić tę sztuczkę z czasowym przytrzymaniem przycisku uruchamiania. https://www.youtube.com/watch?v=kcX1UlUNr-E

To chyba robi Clear CMOS. Normalnie się to robi specjalną zworką na płycie ale jak widać tak też działa. Po prostu zresetowałeś ustawienia w UEFI, nie to, że coś było niedociśnięte.

Swoją drogą powinieneś w UEFI wybrać profil XMP dla pamięci RAM by pracowały zgodnie ze specyfikacją (3200Mhz CL16) jeśli tego nie zrobiłeś. Polecam potem np. w CPU-Z w zakładce memory sprawdzić czy pracują w dual-channel i z tym taktowaniem. No a tak to wychodzi, że wszystko jest z tym zestawem ok - miłej zabawy :D

Edytowane przez domino97
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, domino97 napisał:

To chyba robi Clear CMOS. Normalnie się to robi specjalną zworką na płycie ale jak widać tak też działa. Po prostu zresetowałeś ustawienia w UEFI, nie to, że coś było niedociśnięte.

Swoją drogą powinieneś w UEFI wybrać profil XMP dla pamięci RAM by pracowały zgodnie ze specyfikacją (3200Mhz CL16) jeśli tego nie zrobiłeś. Polecam potem np. w CPU-Z w zakładce memory sprawdzić czy pracują w dual-channel i z tym taktowaniem. No a tak to wychodzi, że wszystko jest z tym zestawem ok - miłej zabawy :D

Dzięki za radę, jakbyś mi tylko jeszcze mógł wyjaśnić, jak dokładnie mam to zrobić i dlaczego akurat tak. xD No z ekranem też spoko... to chyba ten telewizor już tak ma, nie ma tej takiej ostrości jak na zwykłym monitorze. Na pewno to, że praktycznie zmniejszyłem ten ekran na maksa też ma wpływ na jakość ale o ile w grach mogę sobie dać czasem na full i w filmach, tak w codziennym użytku byłoby to myślę męczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Maniu1000 napisał:

Dzięki za radę, jakbyś mi tylko jeszcze mógł wyjaśnić, jak dokładnie mam to zrobić i dlaczego akurat tak. xD

Po prostu wchodzisz do UEFI i włączasz XMP (Xtreme Memory Profile) jak jest wyłączone. Powinno to być gdzieś przy ustawieniach RAM, może być w overclockingu, obecne UEFI są raczej łatwe w obsłudze. Ustaw pierwszy profil i tyle. Chyba, że chcesz się w OC RAM pobawić no ale to już swoją drogą. To jest takie automatyczne OC, kości będą dzięki temu pracować zgodnie z tym co reklamuje producent ( a przynajmniej powinny), domyślne taktowanie RAM to chyba 2133 Mhz. Zresztą sprawdź w CPU-Z w zakładce memory czy taktowanie RAM to 1600Mhz (mnożymy to x2, 1600Mhz to efektywne 3200Mhz). Jak tak to nie musisz ruszać XMP, jak nie to powinieneś, bo pamięć RAM działa wolniej niż powinna. Zresetowałeś BIOS (chyba) więc masz to teraz pewnie wyłączone.

Edytowane przez domino97
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bios jest taki jak myślę po włączeniu bios (uefi) na górze masz zakładki wybierasz tweaker i gdzieś tam jest extreme memory profile(xmp) tam ustawiasz wspomniany przez @domino97 profil1 i wciskasz F10zeby zapisać zmiany. Jakby był problem i komputer się nie chciał włączyć (czarny ekran) to reset bios (zworka na płycie głównej albo poprzez odłączenie od prądu i wyciągnięcie baterii z płyty głównej na 30-60sek. Jest pod GPU) i trzeba będzie kombinować z ustawieniami ale powinno ruszyć.

Jeżeli w nawiasie obok profile 1 będzie (16-18-18-38) to w zasadzie musi ruszyć jak wartości będą niższe to może być roznie

Edytowane przez Bobson89
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jak sobie wygooglałem to zorientowałem się, że to taka nowa wersja biosu - dzięki, zajmę się tym w wolnym czasie na spokojnie. Sprzęt działa bardzo dobrze i klucz z windowsa 8 okazał się pomocny, tak więc 10tkę mam oryginalną. :)

Raz jeszcze dziękuje wszystkim za udzielenie się w temacie, jak będę zabierał się za te ustawienia Ramu i miałbym jakiś problem, to dam znać. Może już w nowym wątku, bo cel tego tematu został osiągnięty. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odkopuje ten temat bo chciałbym dokupić teraz napęd DVD do tego zestawu - uznałem, że nie ma sensu zakładać specjalnie nowego tematu.
Przypominam, że taki mam sprzęt jak w tym zestawie:
https://www.morele.net/inventory/info/0a042b66/

Jaki pasowałby napęd?
Przy okazji napiszcie mi proszę, na co zwracać uwagę przy szukaniu napędu - czytałem, że trzeba patrzeć na wejścia SATA, eSATA, FireWire itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz do środka to sata choć ja bym sobie darowal i dołożył do dvd-usb, które kupisz myślę od 75zl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bobson89 napisał:

Jak chcesz do środka to sata choć ja bym sobie darowal i dołożył do dvd-usb, które kupisz myślę od 75zl. 

Dlaczego radzisz, bym sobie darował? Specjalnie zdecydowałem się na taką obudowę w końcu, która ma "kieszonkę" na napęd. :P
I jaki konkretnie napęd (model)?

Edit: Co myślisz o tych dwóch?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/napedy/naped-wewnetrzny-liteon-drw-ihas122-04x
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/napedy/naped-asus-dvd-rec-wew-drw-24d5mt-czarny

Edytowane przez Maniu1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...