Skocz do zawartości
lukibossss

Pytanie Afterburner + RTX 2080ti

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

sytuacja wygląda tak, że ustawiam sobie krzywą np. na 0.85V i 1850mhz na rdzeniu, wszystko jest ok, ale po jakimś czasie lub uśpieniu+wybudzeniu/restarcie kompa krzywa sama wskakuje wyżej/niżej np. na 1865mhz lub 1835mhz i zupełnie nie wiem o co tu chodzi. Wcześniej miałem 1080ti, wielokrotnie bawiłem się w OC/UV i nigdy krzywa sama mi się nie zmieniała, zawsze wszystko było na sztywno tak jak ustawiłem nawet jakby miało się wywalić.

Ma ktoś jakiś pomysł? Nie będę co uruchomienie kompa wczytywał ustawień afterburnera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne bo sporo zależy od temperatury przy właczeniu pc na tablicy jest wyżej te 15mhz a jak jest nagrzana ustawia się niżej... to samo było u mnie ale pomaga przeciągnięcie suwaków jeszcze raz na te przykładowe 1850mhz jak karta jest zimna i zapisanieprofilu jeszcze raz

Sprawdz na tablicy czy nie robi ci się coś takiego po ponownym uruchomieniu pc 68d9e8e5da72f.png

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się właśnie w UV karty graficznej i tak to u mnie wygląda :) Przypadkiem nie za nisko masz napięcie jeśli podbija Tobie do wartości wyższych ? Ustaw np 0.9v i zbadaj temat ? Bo mi takie kwiatki wyskakiwały właśnie po ustawieniu mniejszego napięcia :)

OvxovcK.png

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Send1N napisał:

Normalne bo sporo zależy od temperatury przy właczeniu pc na tablicy jest wyżej te 15mhz a jak jest nagrzana ustawia się niżej... to samo było u mnie ale pomaga przeciągnięcie suwaków jeszcze raz na te przykładowe 1850mhz jak karta jest zimna i zapisanieprofilu jeszcze raz

Sprawdz na tablicy czy nie robi ci się coś takiego po ponownym uruchomieniu pc 68d9e8e5da72f.png

Czyli krzywą zapisać mam jak karta jest "zimna"? Dobrze rozumiem?

@MrTooth ale napięcie akurat trzyma się sztywno, tylko częstotliwość rdzenia "pływa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mrtooth

Zjedz jeszcze raz po każdej kropce osobno do wartości przed tym skokiem na tablicy i zapisz jeżeli wygląda to tak jak pokazałeś

@lukibossss

Pokombinuj ja na kilku kartach miałem podobne objawy wartość boosta na tablicy jest zależna też od temperatury którą w danym momencie ma sekcja zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDITED

nie ważne zły test robiłem xd

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N

A jednak jeszcze mam pytanie.

Na pascalach wszystko było elegancko, a teraz program myśli że jest mądrzejszy od człowieka. Mianowicie gdy częstotliwości zapiszę gdy temp jest w idlu to mimo że temp. będzie optymalna typu 60 stopni to już program zrzuci 15mhz. W drugą stronę też to działa. Czyli zapisuję nastawy gdy mam np. 65 stopni to gdy odpalę grę a karta jest jeszcze zimna to boostuje mi np.  na 2070mhz zamiast 2010...  Idzie jakoś ominąć ten wpływ temperatury na takty?

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, więc uv trzeba robić tak aby było stabilne tez przy niższej temp gdy zegar jest wyższy bo inaczej wskoczy wyżej w chłodniejszy dzień i cie wyrzuci z gry ;) albo oczko wyższe napięcie albo 15mhz niższy zegar itp

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Send1N napisał:

Tak to już jest, więc uv trzeba robić tak aby było stabilne tez przy niższej temp gdy zegar jest wyższy bo inaczej wskoczy wyżej w chłodniejszy dzień i cie wyrzuci z gry ;) albo oczko wyższe napięcie albo 15mhz niższy zegar itp

Aj do dupy z tym, karta spokojnie ogarnia 2055mhz to muszę ją trzymać na 2010, bo i tak przy odpaleniu gry gdy karta jest zimna to se boostuje wyżej i dopiero jak osiągnie swoją temperaturę pracy to zostaje na 2010. Kiedyś tak nie było, a przynajmniej jak 1080ti podkręcałem czy robiłem UV to tego nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pascalu miałem tak samo więc to nie tyczy tylko turinga ;) jakoś przeżyjesz :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...