Skocz do zawartości
zyga.

Czy ta płyta wytrzyma to gpu i cpu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, forumowicze mam pytanie odnośnie płyty głównej MSI b450 a pro. Czy ta płyta utrzyma nowego rtx'a 3070 i cpu AMD Ryzen 7 3800x?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znaczenie płyty głównej ma większe dla CPU niż dla GPU(karty mają dodatkowe zasilanie dostarczone z zasilacza).
Co do pytania,płyta da radę z 3800X,ale bez OC i najlepiej zrobić jeszcze undervolting

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Spl97 napisał:

Znaczenie płyty głównej ma większe dla CPU niż dla GPU(karty mają dodatkowe zasilanie dostarczone z zasilacza).
Co do pytania,płyta da radę z 3800X,ale bez OC i najlepiej zrobić jeszcze undervolting

a jeśli chciałbym OC to jaką byś  polecił płytę główną  tylko z rozsądną ceną? Dodam, że chłodzenie mam wodne wiec o temperatury martwic się nie muszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Asus X570 TUF Gaming Plus bądź MSI X570 Tomahawk Wifi - do 1000 zł
Lekko powyżej 1000 zł X570 Aorus Elite
Nie polecę zbytnio płyt na B550,gdyż wyceny większości płyt są przesadzone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Spl97 napisał:

Asus X570 TUF Gaming Plus bądź MSI X570 Tomahawk Wifi - do 1000 zł
Lekko powyżej 1000 zł X570 Aorus Elite
Nie polecę zbytnio płyt na B550,gdyż wyceny większości płyt są przesadzone

A MSI X470 GAMING MAX albo  Gigabyte B550 AORUS ELITE?

Edytowane przez zyga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie może być,ale podane przeze mnie płyty mają już mocniejsze sekcje zasilania od X470 Gaming Max

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Według mnie może być,ale podane przeze mnie płyty mają już mocniejsze sekcje zasilania od X470 Gaming Max

dzieki za pomoc, milego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz robić OC na 3800X to jak najbardziej bierz płytę B550:

MSI B550M Mortar + promka od MSI w wybranych sklepach (obserwuj, dorzucają zestawy co jakiś czas) https://promocje.msi.com/promotions/back-to-school-plyty-glowne/

Asus B550 Tuf Gaming Plus z podwójnym cashbackiem (razem 150 złotych rabatu) : za zakup i za recenzję (w wybranych sklepach) https://promotion.asus.com/pl/pl/gamingweek

Ewentualnie promocja od Gibabyte, za zakup płyty B550 Aorus Elite razem z procesorem od AMD: https://pl.aorus.com/event-detail.php?i=1666

Każda z podanych płyt z palcem w tyłku poradzi sobie z OC nawet Ryzena 3950x. Są to udane modele:

https://www.youtube.com/watch?v=JxczZChFaZI&feature=emb_logo

Mortar wyjdzie najtaniej, ok. 500 złotych, jeśli odsprzedasz dysk M2 nawet za 120 złotych

Asus wyjdzie ok. 530 złotych czy pakować się w drogie płyty x570 czy droższe B550. 

W przypadku Gigabyte musisz skalkulować gdzie wyjdzie najtaniej zakup płyty i procesora jednocześnie.  

W tej sytuacji totalnie nie opłaca się brać przestarzałego socketu B450 i x470.

PS. Zwracaj uwagę na regulaminy i sklepy w których musisz dokonać zakupu. Powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, Spl97 napisał:

bez jaj b450-a pro to mobas klasy tomahawka, spokojnie da radę z podkręconym 3800x. przecież to dalej 8/16 a nie 12/24 czy 16/32, i to 8/16 mnie papużerne niż 2700x. inna sprawa że za kasę a-pro można już dostać asrocka b550m-pro4 który będzie lepszym rozwiązaniem w tej samej cenie. wyżej i drożej to jak juz pisali, mortar lub tuf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi