Skocz do zawartości
eciepecie

Profil xmp Crucial Ballistix Tactical

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 2x 8 GB crucial ballistix tactical 3200. Włączyłem profil xmp załączając 3266. Czy mogę iść o poziom wyżej lub dwa bez zmiany napięć tych pamięci? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na profilu XMP masz wyższe taktowanie niż pamięci mają na pudełku?

Tak, możesz iść wyżej, kiedy dojdziesz do granicy to po prostu przestaną być stabilne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sporo wyższe. A jak się taka niestabilność będzie objawiać? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędami w programach testujących i niestabilnością programów i gier, wywalanie się do pulpitu itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę uwierzyć że masz wyższy XMP niż powinien być :E dziwna sytuacja ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawiony taki? Jechać co raz niżej i sprawdzac stabilność tak? :)  z 3200 do ilu moge dojechac mniej więcej bo mam do ponad 4000.

IMG_20200916_155655_0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej jedziesz i sprawdzasz stabilność. Wyżej z Mhz znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ustawiasz xmp, tylko korzystasz z funkcji automatycznego podkręcania pamięci. Nie wiem jaką masz płytę, ale na MSI to było MemoryTryIt!. Przydatna funkcja dla totalnie zielonych w OC pamięci, ale pobija strasznie mocno napięcia. Niemniej jednak można z niej skorzystać, jeśli ktoś nie zamierza się bawić w ręczne OC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie msi..potem zajrzę czy jest coś takiego.. a jak cos to jaka wartośc max jeśli chodzi o napiecia ramu ?:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eciepecie napisał:

Mam właśnie msi..potem zajrzę czy jest coś takiego.. a jak cos to jaka wartośc max jeśli chodzi o napiecia ramu ?:) 

Lepiej na razie skup się na tym MemoryTryIt! i jedź wyżej po jednym stopniu, testując stabilność w grach. Z Twoją wiedzą na razie bym w prawdziwe OC pamięci się nie bawił. Sam na początku używałem tego MemoryTryIt! na płycie MSI B450 Gaming Plus i byłem w sumie zadowolony (stabilne 3733 Mhz przy słabszych timingach, teraz mam 3800 Mhz z zacieśnionymi timingami). Na ile automat i same RAM-y pozwolą Tobie podkręcić na tej funkcji, tyle będziesz miał. Napięcia i ręczne OC zostaw na razie w spokoju. To co uzyskasz dzięki MemoryTryIt powinno w zupełności Tobie wystarczyć, bo to i tak będzie duży skok wydajnościowy względem zwykłego XMP i 3200 Mhz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eciepecie napisał:

tak tez zrobię, wielkie dzieki :) 

W sumie mając te pamięci możesz zacząć od 3600 Mhz lub nawet stopień wyżej. Na tej funkcji z palcem w nosie pójdą na 3666 Mhz a i pewnie też na 3733 Mhz się wbijesz dzięki MemoryTryIt! Też mam Cruciale, ale Ballisitix Sport. Dobre ramy. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, jeszcze raz dzięki..ogólnie z biosami to jestem zielony.. forum i jego użytkownicy pomagają rozwinąć skrzydła  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, sam jestem tego przykładem. Rok temu byłem na podobnym etapie co Ty i składałem pierwszy raz samodzielnie komputer :P

Forum jest kopalnią wiedzy i miejscem do spotkania osób, które tą wiedzą lubią się z innymi dzielić i pomóc w razie potrzeby. Naprawdę fajna społeczność. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta funkcję i podniosłem do 3600 Mhz przedtem miałem napięcie 1,34 na 3266 Mhz, teraz 1,408 a max to 1,424 i to mam przy 3600 :) 

Wszystko ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko ok, Cruciale możesz do 1,45 V podbijać bez żadnych komplikacji, tak więc możesz jeszcze podbić ustawienia do 3666 Mhz czy też do 3733 Mhz za pomocą tej funkcji MemoryTryIt!. Oczywiście stabilność takiego rozwiązania możesz wypróbować testując potem w grach (nie musisz specjalnych programów diagnostycznych uruchamiać). Odpalasz np. BF V (dobry do testowania OC pamięci) i grasz przez 2 godziny. Jak się nic nie będzie działo to powinno być ok. A jeśli zaczną się jakieś resety kompa czy inne cyrki to po prostu zejdziesz oczko niżej z ustawieniami i na bank będzie w porządku. 

Może kiedyś najdzie Ciebie ochota do prawdziwego OC, ale to wymaga dużo nauki, cierpliwości i czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zmieniłem w Memory Trylt! To co z wcześniejszym ustawieniem początkowym które ustawiłem w tym automatycznym podbijaniu pamięci, zmieniam normalnie na 3200Mhz skoro takie wyjściowe taktowanie mają moje kości, a w Memory Trylt zmieniam 3600??

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy musisz wyłączyć profil xmp, ale jeżeli dobrze mi się kojarzy to po prostu włączasz Memory Try It na wybraną wartość (np. 3666 Mhz) i wszystko samo się Tobie ustawia. Nic więcej nie musisz robić. Banalne

https://www.msi.com/blog/memory-force

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo XMP, albo try it albo ręczne OC, nie miesza się wszystkiego razem bo to tylko wychodzi na złe :D druga sprawa że najlepszy rezultat daje ręczne OC + testy ale jest to bardzo czasochłonne i trzeba mieć trochę wprawy. Try it często jest niestabilne nie ze względu na samo taktowanie ale na zle dobrane timingi i napięcia, czasem nawet jak ktoś ma mega pecha to profile XMP potrafią być niestabilne :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zmieniłem na Memory try IT. Odznaczyłem wcześniejsze zmiany w xmp. Na razie się dalej nie zagłębiam, wystarczy mi to co mam ?dzieki panowie! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy tu mam wszystko ok ustawione? 

 

https://ibb.co/HCjrq14

korzystam z memory try it  .. ale dziwne bo jak zmieniam np dram frequency na 3200 to memory try już nie widzi i jest 3200 , zamiast 3600...dopiero jak dam dram frequency na 3600 to wtedy skad mam widziec czy to try it działa :) 

Edytowane przez eciepecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...