Skocz do zawartości
Lagunawaga

Laptop do internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na znalezionym laptopie z roku 2011 lepiej jest zainstalować Windowsa 10 czy 7.
Znalazłem rok temu laptopa z 2011 roku z wyczyszczonym talerzowym dyskiem i ten laptop ma sterowniki od Windowsa XP do Windowsa 7 i chciałbym go używać do internetu to czy lepiej jest zainstalować Windowsa 10 ewentualnie 8 nawet gdy brakuje do niego sterowników. Czy gdyby na Windows 10 weszły sterowniki z Windowsa 7 to i by było w Menedżerze urządzeń wszystko w porządku to czy to by znaczyły że problem jest rozwiązany?
4 GB pamięci ram 2 rdzeniowy procesor.
Konfiguracji nie podaje bo wiem że Windows 10 na nim pójdzie i interesuje mnie tylko czy do zły pomysł używać do internetu Windowsa 7?
Brakuje mi pieniędzy na dysk SSD to czy talerzowy mógłby być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Linux Mint 20 Xfce. Lekki, funkcjonalny i bezpieczny system operacyjny.

W przypadku Windowsa 7, a tym bardziej 10, laptop będzie chodził jak stary odkurzacz.

Edytowane przez omkar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

będzie chodził normalnie - decyduje ram, a 4 gb w sam raz; 7 na pewno ok, czy 10 musisz sam zadecydować, ale raczej też ok - ewentualnie sterowniki trzeba doinstalować ręcznie, jeśli będą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie decyduje tylko Ram, choć Windows 10 x64 w stanie spoczynku, pobiera wraz z zainstalowanymi aplikacjami ponad 2 GB, ale także procesor (dwurdzeniowy nie najlepiej daje radę) oraz dysk (HDD jest wolny, lepszy SSD). Testowałem dwa laptopy (Asus i HP) o takich samych parametrach jak w/w i niestety często wentylator chodzi na maksa. W przypadku Minta Xfce  laptopy są cichutkie i tylko sporadycznie podwyższają obroty, a pobór Ram, to niespełna 500 MB.

Edytowane przez omkar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy co to za proc, ładuj windows10 będzie git. SSD obowiązkowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi