Skocz do zawartości
gonzol

niska prędkość wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Przy okazji pracy zdalnej zauważyłem problemy z internetem i postanowiłem sprawdzić jaką prędkość internetu osiąga mój laptop (Hp EliteBook 8460p)
Zrobiłem test na stronie speedtest.net i wyszło mi ,że prędkość jaką osiągam waha się między 50-60Mbps kiedy laptop podłączony jest bezprzewodowo.
Na kablu natomiast ma tyle ile powinno być czyli 150Mbps.
Taki sam test zrobiłem na innym laptopie i tam prędkość przy podłączeniu bezprzewodowym jest taka jaką deklaruje dostawca, czyli te 150Mbps

Obydwa testy na obydwu laptopach były robione w tym samym czasie w takiej samej odległości od routera. Router to dostarczony przez Netię Technicolor CGA2121.

Karta w laptopie osiągającym słabsze wyniki to Intel® Centrino® Advanced-N 6205, Dual Band
Karta w laptopie osiągającym full prędkość to Broadcom BCM943228HM4L

Niestety kart między laptopami przekręcić nie mogę gdyż nie są kompatybilne.

Pasmo na jakim nadaje router to 2,4GHz - nie chcę tu zmieniać i bawić się z 5MHz gdyż nie wszystkie urządzenia które mam podłączone do laptopa bezprzewodowo obsługują wyższą częstotliwość
Tryb sieciowy Auto (b/g/n)
Szerokość kanału 20 MHz 
 
Proszę o pomoc co muszę/powinienem zrobić/zmienić aby osiągnąć na laptopie wyższą deklarowaną przez dostawcę prędkość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz się na 5GHz - nie będzie to miało żadnego wpływu na inne urządzenia,  z którymi się łączy Twój laptop - łącznikiem nadal będzie ten sam router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli laptopa podłączę do 5GHz natomiast np. drukarka lub inny komputer podłączony jest po 2,4GHz to bez problemu będę się z nimi łączył i będę mógł drukować i przesyłać pliki między sprzętami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, gonzol napisał:

Jeżeli laptopa podłączę do 5GHz natomiast np. drukarka lub inny komputer podłączony jest po 2,4GHz to bez problemu będę się z nimi łączył i będę mógł drukować i przesyłać pliki między sprzętami??

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...