Skocz do zawartości
polar24

Ocena zestawu pod RTX 3070

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
potrzebuję oceny zestawu, który składam pod RTX 3070.


https://www.x-kom.pl/lista/ev3lty8ks

Czy jest coś co można by tu jeszcze zmienić na lepsze? Macie jakieś propozycje? Zależy mi głównie na wydajności, kulturze pracy, nie interesuje mnie RGB itp. Budżet jest elastyczny, ale chciałbym się wyrobić w 7200 zł razem z RTX'em 3700 za około 2500 zł.

Edytowane przez polar24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem ok. Wolałbym jednak dopłacić 150 zł i wziąć 2x16 3600/16 zamiast tych pamięci które masz.
Co z dyskiem? Można pomyśleć o obudowie Enthoo Pro 2. 

CPU oczywiście pójdzie pod OC? Jaki do tego będzie monitor? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Caps napisał:

Wolałbym jednak dopłacić 150 zł i wziąć 2x16 3600/16 zamiast tych pamięci które masz.

Jestem pewny, że 16GB mi wystarczy :P 

19 godzin temu, Caps napisał:

Co z dyskiem?

Mam HDD 1TB Barracude i SSD 1TB Microna 1300 ze starego kompa. Będę je przekładał, ale biorę też pod uwagę dołożenie do jakiegoś M.2 na system. Opłaca się w to pakować, jeżeli mam już tego Microna i wiem, że pojemnościowo i tak mi wystarczy?

19 godzin temu, Caps napisał:

CPU oczywiście pójdzie pod OC? Jaki do tego będzie monitor? 

CPU będę podkręcał, gdy nie będzie wyrabiał już na moje potrzeby (gry). Gram w FULL HD na monitorze 25 cali (OMEN 25). Raczej staram się maxować FPS'y niż iść w górę z rodziałkami.

P.S Możecie jeszcze polecić jakąś przewiewną obudowę (bez RGB) z wbudowanymi już wentylatorami? Phanteks Enthoo Pro 2 wygląda spoko i cenowo jest jeszcze przystępna, ale nie ma nawet jednego wentylatora w cenie. Dokupywanie ich to jak 50zł za sztukę,a potrzeba ich co najmniej 5 w tym wypadku :P 
Może be quiet! Pure Base 500DX Black ?

Edytowane przez polar24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, polar24 napisał:

Jestem pewny, że 16GB mi wystarczy :P 

Ale to już chodzi bardziej o samą opłacalność zakupu. 

4 godziny temu, polar24 napisał:

Opłaca się w to pakować, jeżeli mam już tego Microna i wiem, że pojemnościowo i tak mi wystarczy?

Można, nie trzeba. 

4 godziny temu, polar24 napisał:

Możecie jeszcze polecić jakąś przewiewną obudowę (bez RGB) z wbudowanymi już wentylatorami? P

Lian Li Lancool II Mesh, Phanteks P500A albo ten 500DX. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update:
https://www.x-kom.pl/lista/4gk75an76
Wyrzuciłem wentylatory be quite'a. Kupuję Arctici P14 PWM 140mm value pack (5 sztuk) - nie ma ich w x-komie, kupuję z innego sklepu. Obudowa zostaje, czyli Fractal Design Meshify C. Dam 2 wenty z przodu i od góry i zamienię też tę wbudowaną w obudowę 120mm na 140mm.
Dorzuciłem też pastę na procka Thermal Grizzly Kryonaut. Czytałem o niej sporo dobrych opinii i liczę, że zrobi faktycznie różnicę w stosunku do tej pasty z zestawu od chłodzenia Noctua'y.
Co sądzicie?

Edytowane przez polar24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta aż takiej różnicy nie zrobi. Kwestia 1-3 stopni maks a nawet i mniej. Jak Ci taki konfig pasuje, to bierz ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - zmieniłem ostatnio również na Kryonauta z nadzieją na jakieś wyniki a tu max -1 stopień różnicy od tych tanich typu pactum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury temperaturami, ale wydaje mi się, że warto także wziąć pod uwagę to jak pasta wysycha z czasem i traci swoje właściwości. Jedne będą traciły je wolniej, drugiej szybciej wiadomo :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to w takiej kwocie 7 tyś wziąłbym jeszcze jakiś przyzwoity dysk SSD M.2 na system. Możecie coś polecić tak do 350-400 zł max? Nie oczekuję fajerwerek, zależy mi tylko na szybszym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, masz to bardzo drogie, jak chcesz dobrze taktujący ram, to ten jest dość drogi... można taniej kupić płytę główną... zapomniałeś chyba o dysku, chyba znasz się na tyle żeby wiedzieć żeby wybrać SSD poza tym spoko (Chociaż ja bym jednak doczekał na karty od amd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wujek słaba rada napisał:

Generalnie, masz to bardzo drogie, jak chcesz dobrze taktujący ram, to ten jest dość drogi... można taniej kupić płytę główną... zapomniałeś chyba o dysku, chyba znasz się na tyle żeby wiedzieć żeby wybrać SSD poza tym spoko (Chociaż ja bym jednak doczekał na karty od amd)

Dyski mam ze starego kompa (1TB HDD i 1TB SSD). Zastanawiam się tylko nad dokupieniem SSD M.2
Jest "bardzo drogo" bo taki mam budżet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, polar24 napisał:

Możecie coś polecić tak do 350-400 zł max?

ADATA SX 8200 Pro

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie monitora. Poczytałem trochę o bottlenecku na reddicie 3080/3070 na FULL HD i zacząłem coś kombinować z budżetem by jeszcze zmieścić monitor.
Mam 1500 zł na monitor do 1440. Czy w tym budżecie uda mi się znaleźć coś zadowalającego? 
Na razie mam na oku: AOC Q27G2U za 1255 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Bobson89 napisał:

Na va tak np. ten aoc na ips ciezko

Mógłbyś wyjaśnić dogłębniej o co chodzi? W sensie jest sens dokładania do IPS? I ewentualnie jakaś propozycja :P 
Np. https://www.x-kom.pl/p/466363-monitor-led-27-asus-vg279q-gaming.html?68=&gclid=EAIaIQobChMI0aCI66r66wIVSebtCh36AQn5EAAYASAAEgI0JfD_BwE
byłoby czymś do rozważenia?

Edytowane przez polar24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, polar24 napisał:

Mógłbyś wyjaśnić dogłębniej o co chodzi? W sensie jest sens dokładania do IPS? I ewentualnie jakaś propozycja :P 
Np. https://www.x-kom.pl/p/466363-monitor-led-27-asus-vg279q-gaming.html?68=&gclid=EAIaIQobChMI0aCI66r66wIVSebtCh36AQn5EAAYASAAEgI0JfD_BwE
byłoby czymś do rozważenia?

Ten jest 1080p a nie 1440p.

Rodzaj matrycy zarowno va i ips ma swoje plusy i minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobson89 napisał:

Ten jest 1080p a nie 1440p.

Rodzaj matrycy zarowno va i ips ma swoje plusy i minusy.

Sorry, patrzyłem kilka na raz i pomyliłem linki.

Z takich high-endowo cenowych (na mój budżet) zauważyłem taki:
LG 27GL850-B NanoIPS HDR10 https://www.x-kom.pl/p/502255-monitor-led-27-lg-27gl850-b-nanoips-hdr10.html

Co sądzicie?

Edytowane przez polar24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie daje radę choć bez lampki w nocy razi po oczach. Posprawdzaj jakbyś się decydował bo ludzia trafiały się różne sztuki lepsze/gorsze. Ja trafiłem przyzwoita sztukę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Bobson89 napisał:

Jak dla mnie daje radę choć bez lampki w nocy razi po oczach. Posprawdzaj jakbyś się decydował bo ludzia trafiały się różne sztuki lepsze/gorsze. Ja trafiłem przyzwoita sztukę.

Rozwiązaniem tego problemu nie jest ustawienie wyświetlania nocnego? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wali po oczach jak nie wiem taki urok ipsa, albo mam oczy już nie te.

Edit: w ogóle pierwsze co zrobiłem po włączeniu i to w dzień było zmniejszenie jasności chyba z 80 do 35

Edytowane przez Bobson89
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grzegorz1981 napisał:

IPS wali po oczach i ma szarą czerń. VA lepszy.

Na va znowu częściej się obserwuje smużenie i poza czernią jednak kolory na ips lepsze. Wszystko ma + i - nie ma matrycy idealnej.

Edytowane przez Bobson89
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten czwartek zmierzam już do zakupu. Wygląda to tak:
 462e5502f6.png

Na ten moment wciąż nie jestem jednak zdecydowany co do obudowy. Walka toczy się pomiędzy Lancool II Mesh, a Phanteksem Eclipse P500A. Niezależnie od tego na którą padnie wybór, dokupuję do całości wentylatory Arctici P12/P14 tak żeby zapełnić cały przód, górę i tył (wykręcam wentylatory stockowe).
Ciekawi mnie jedna kwestia, na którą nie mogę znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi w necie. Jak to jest z tymi obudowa nastawionymi na air flow, które nie mają żadnego filtru przeciw kurzowego? Czy to wygląda tak, że po 2-3 miesiącach użytkowania takiej obudowy, w środku jest pełno syfu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to dobrze. Co do kurzu owszem zbiera się, ale jak raz na te 3 miesiące przedmuchasz budę (co ogólnie jest wskazane niezależnie od budy) to będzie ok.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...