Skocz do zawartości
dmn2112

SSD 500GB do 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kalderon napisał:

Nawet jeśli nie jest potrzebny - przecież nic nie tracisz. Wręcz przeciwnie - oszczędzasz kilka złotych, nie bawisz się z kablami itp. Dysk M.2 jest lepszy pod każdym możliwym względem (czy wszystko wykorzystasz czy nie) i tak samo tani. Ja rozumiem, że jeszcze niedawno były wyraźnie droższe stąd porównania jak powyższe, ale teraz? Jeśli komputer ma gniazdo M.2 dyski SATA przestają mieć sens. Chyba że ktoś ma stary, albo kupił za bezcen. Ale w tej samej cenie?

Przecież m2 to format dysku i są m2 na sata i pcie. Ogarnij właściwe nazewnictwo, bo nie wiesz o czym gadasz i robisz ludziom zamęt w głowie. 

Ja mówię cały czas o WD w formacie m2 korzystającym z magistrali SATA. Wpinany w to samo złącze, co m2 na pcie. A to, że jest na płycie m2 nie znaczy, że obsługuje pcie. 

https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-wd-blue-3d-nand-m2-500gb-9467084238?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Inne

wd-blue-3d-nand-sata-ssd-m2-2280-500GB.p

Na bank jeśli tu pada okreslenie sata to masz przed oczami dysk w formacie 2,5" HDD jak do notka. A zapewne myślisz o zwykłym HDD na sata.

wd-blue-2-5-500gb_1,22860354585_7.jpg

 

Dodatkowo, częste są przypadki, gdzie dysk woiety w magistrale pcie spowalnia kartę graficzną, która śmiga na x16. 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dmn2112 napisał:

Rozumiem. A powiedzcie mi, wymienione dyski podejda mi do płyty głownej? Bo też czytałem, że zdarzają się komplikacje.
Płyta główna: MSI Z370-A PRO

Śmiało możesz brac ten z linku, który podesłałem. Komoutronik to pewny sprzedawca. Będziesz zadowolony. Możesz brac też mx500, wszystko jedno. Nie zobaczysz zadnek różnicy. Ja podesłałem WD jako opcję, bo na forum to tylko Crucial a nie jest jedyny najlepszy na świecie. Ten WD niczym, absolutnie niczym mu nie ustępuje a jest po prostu tańszy. 

WD ma 560/530 mbs transferu, prawdziwego. I coś koło tego będziesz miał ale przy kopiowaniu plików na tym samym dysku. Pamiętaj, to najwolniekszy element decyduje o prędkościach. 

Twoja płyta obsłuży dysk na pcie, ale pytanie - po co? Dane będziesz mial na sata (HDD czy ssd) i przy kopiowaniu plików z szybkiego systemowego na wolniejszy na dane to ten drugi ograniczy transfer w obie strony. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Petru23 napisał:

Śmiało możesz brac ten z linku, który podesłałem. Komoutronik to pewny sprzedawca. Będziesz zadowolony. Możesz brac też mx500, wszystko jedno. Nie zobaczysz zadnek różnicy. Ja podesłałem WD jako opcję, bo na forum to tylko Crucial a nie jest jedyny najlepszy na świecie. Ten WD niczym, absolutnie niczym mu nie ustępuje a jest po prostu tańszy. 

1.Rozumiem, tylko widze ma prędkości podobne do Cruciala i Samsunga. santaangelo wczesniej podesłał dysk m.2 NVMe o większych prędkościach + z radiatorem. Niestety cenowo troche drozszy, ale czy bardziej się opłaca od tych o których nadal rozmawiamy? Samsung, Crucial , Wd, Adata, Kingston ? Poniżej dysk który podeslal uzytkoiwnik santaangelo
https://www.x-kom.pl/p/474474-dysk-ssd-adata-512gb-m2-pcie-nvme-xpg-gammix-s11-pro.html

PS czy dyski o których piszemy podejdą pod moją płytę głowną? Pytałem o to wyżej, ale nikt się nie wypowiedział.

2.Wykorzystam też ten post do drugiego pytania, żeby nie zakładać niepotrzebnie kolejnego. Teraz mam dysk SSD SU 800 512gb. Aktualnie zostało mi na nim 29GB wolnego miejsca. Zrobiłem testy które wyszły tak jak w linku poniżej. Czy jest wszystko ok ? Dodam poraz kolejny że jestem żółtodziobem i się na tym nie znam ?

Testy:
https://zapodaj.net/091a0c37140a8.png.html

Edytowane przez dmn2112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy mówią, że z dyskiem jest bdb. 

Pytanie podstawowe - czy potrzeba Ci dysku na pcie? Jak widziałeś na filmiku, różnicy między ssd SATA a pcie praktycznie nie ma. Gry odpalaja się i dzialaja podobnie, system startuje podobnie. 

Jeśli pracujesz np na plikach po ilestam GB, np obrabiasz filmy na wesela w 4k to tak, lepiej kupić nvmw (też kurcze pomotali znawcy xkomowi z nazwami. Pcie z obsługą NVMe jak już) bo film 50gb o robisz znacznie szybciej, programy będą się ładować znacznie szybciej a przyspieszony materiał będzie płynny. 

Ale kurcze do jazdy do sklepu i kościoła nie kupuje lambo tylko dobrego średniaka.

Moim zdaniem w zupełności wystarczy Ci ssd na sata, w formacie m2 (jak ten z mojego linku) i niczego więcej nie potrzebujesz. Zapłacisz niewiele ponad 250zl i masz z głowy. 

Poszukaj testów tego WD, poczytaj opinie. Podejmij decyzję. Czy weźmiesz mx500 czy WD to jeden pies. Brałbym po prostu tańszy. Oba prezentują ten sam poziom. 

Ew słuchaj speców, którzy nie umieją właściwie okreslic rodzaju i formatu dysku ale mają najwięcej do powiedzenia w tej kwestii. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Petru23 napisał:

Testy mówią, że z dyskiem jest bdb. 

Pytanie podstawowe - czy potrzeba Ci dysku na pcie? Jak widziałeś na filmiku, różnicy między ssd SATA a pcie praktycznie nie ma. Gry odpalaja się i dzialaja podobnie, system startuje podobnie. 

Jeśli pracujesz np na plikach po ilestam GB, np obrabiasz filmy na wesela w 4k to tak, lepiej kupić nvmw (też kurcze pomotali znawcy xkomowi z nazwami. Pcie z obsługą NVMe jak już) bo film 50gb o robisz znacznie szybciej, programy będą się ładować znacznie szybciej a przyspieszony materiał będzie płynny. 

Ale kurcze do jazdy do sklepu i kościoła nie kupuje lambo tylko dobrego średniaka.

Moim zdaniem w zupełności wystarczy Ci ssd na sata, w formacie m2 (jak ten z mojego linku) i niczego więcej nie potrzebujesz. Zapłacisz niewiele ponad 250zl i masz z głowy. 

1.Super z tym lambo ująłeś i trafiłeś w sedno. Nie wiem co pokaże przyszłość, ale na chwilę obecną z kompa korzystam codziennie po parę godz. Głównie grywam w gierki + śmiganie po necie. Ale, no właśnie to ale... Zakup zaliczam do takich bardziej na przyszłość więc chciałbym, żeby służyło, dlatego jestem w stanie wydać troszkę więcej czyli do załóżmy 350zł. Mam SU 800 i jestem zadowolony, ale wyczytałem, że można mieć lepszy dysk a dopłacić te parę zł. jak do Cruciala albo Samsunga raptem 30-40zł. Nie wiem czemu, ale obawiam się, że lepiej jest mieć dysk 2.5 sata niżeli w formacie m.2 a to zewzględu na temperatury, bynajmniej tak wyczytałem w sieci. 

2. A co do testów, to sam jestem w szoku bo z pamięcią jestem na styk a dysk chyba nie zwolnił?? A wszyscy mówią, że SU 800 po zapełnieniu w załóżmy 80% jest zwolniony.

 

Edytowane przez dmn2112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwolnienie dysku wraz z zaoelnieniem nie jest reguła. 

Jeśli tylko tak korzystasz z kompa i chcesz kupić coś bardziej przyszłościowe, to zamiast dopłacać do dysku pcie dokoz do 1TB. Bo totalnie nic Ci nie da tysiące mbs transfer. To, że przerzucisz raz na jakiś czas gierkę 20gb z folderu x do folderu y z prędkością dajmy na to 500mns, to szybkonwyliczysz sobie ile to zajmie ;) a lepiej mieć tych gierek więcej na dysku, taka moja opinia. 

Sam mam GTA V, mafia 3, hitmana i kilka innych po dziesiąt GB (darmowe z epic games czy groszowe promocje z gog czy innych platform no i torrent) zrzucone zdjęcia i filmy z fona i nagle 500GB zrobiło się mało ;) przyszlosciiwy zakup to oojemniejszy dysk a nie szybsze transfery. 

Poza tym zauważ. Ileś osób będzie polecać Samsunga, ileś Cruciala a ja jeden bidny WD. Tak czy inaczej, każdy chwali to co ma lub powiela opinie innych. Nie ma najmniejszego znaczenia który dysk weźmiesz, WD, Samsung czy Cruciala. Uwierz. Będziesz zachodzil w głowę który wziąć a i tak jak już kupisz to zaczniesz się zastanawiać, czy nie lepiej było kupić inny. Daj sobie z tym spokój. Wskazano Ci godne uwagi dyski i bierz który tańszy. 

W przypadku ssd na sata IMO nie ma znaczenia format, czy m2 czy 2,5. To tylko "opakowanie". Zobacz na płycie, czy dysk na m2 nie będzie z niczym kolidowal (spotkałem się z przypadkiem, że zawadzal o pamięć czy tam kartę), czy przepływ powietrza tam jest i czy nie będzie się znajdował przy źródle ciepła (właśnie obok GPU choćby). Jeżeli będziesz miał podejrzenia, że coś może mieć na niego negatywny wpływ to kup 2,5, wsadz w zatokę dla dysku zapewne przy wentylatorze i niczym się nie przejmuj. 

Miej na uwadze, że tu siedzi głównie młodzież i dla nich najważniejsze są cyferki. Ma być kurcze się czym pochwalić na forum, wśród kolegów itp. I jak się prezentuje m2 z fajnym radiatorem w budzie z oknem. Ale kolegów zazdrość zezre... No i sama świadomość posiadania najlepszego. Oni poproszę rodziców o kasę na lambo właśnie ;)

 

Aha, taka ciekawostka. Dyski klasy enterprise czyli biznes z najwyższej półki - serwery, macierze itp robi WD, Seagate, Hitachi. I te wszystkie dyski HP, Dell, Fujitsu po tysiące zł produkowane są właśnie przez nich. Nie przez Samsunga czy cruciala. A uwierz, tam ma być najwyższą możliwa jakość, wydajność i trwałość  ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Petru23 napisał:

Zwolnienie dysku wraz z zaoelnieniem nie jest reguła. 

Jeśli tylko tak korzystasz z kompa i chcesz kupić coś bardziej przyszłościowe, to zamiast dopłacać do dysku pcie dokoz do 1TB. Bo totalnie nic Ci nie da tysiące mbs transfer. To, że przerzucisz raz na jakiś czas gierkę 20gb z folderu x do folderu y z prędkością dajmy na to 500mns, to szybkonwyliczysz sobie ile to zajmie ;) a lepiej mieć tych gierek więcej na dysku, taka moja opinia. 

Sam mam GTA V, mafia 3, hitmana i kilka innych po dziesiąt GB (darmowe z epic games czy groszowe promocje z gog czy innych platform no i torrent) zrzucone zdjęcia i filmy z fona i nagle 500GB zrobiło się mało ;) przyszlosciiwy zakup to oojemniejszy dysk a nie szybsze transfery. 

Poza tym zauważ. Ileś osób będzie polecać Samsunga, ileś Cruciala a ja jeden bidny WD. Tak czy inaczej, każdy chwali to co ma lub powiela opinie innych. Nie ma najmniejszego znaczenia który dysk weźmiesz, WD, Samsung czy Cruciala. Uwierz. Będziesz zachodzil w głowę który wziąć a i tak jak już kupisz to zaczniesz się zastanawiać, czy nie lepiej było kupić inny. Daj sobie z tym spokój. Wskazano Ci godne uwagi dyski i bierz który tańszy. 

W przypadku ssd na sata IMO nie ma znaczenia format, czy m2 czy 2,5. To tylko "opakowanie". Zobacz na płycie, czy dysk na m2 nie będzie z niczym kolidowal (spotkałem się z przypadkiem, że zawadzal o pamięć czy tam kartę), czy przepływ powietrza tam jest i czy nie będzie się znajdował przy źródle ciepła (właśnie obok GPU choćby). Jeżeli będziesz miał podejrzenia, że coś może mieć na niego negatywny wpływ to kup 2,5, wsadz w zatokę dla dysku zapewne przy wentylatorze i niczym się nie przejmuj. 

Miej na uwadze, że tu siedzi głównie młodzież i dla nich najważniejsze są cyferki. Ma być kurcze się czym pochwalić na forum, wśród kolegów itp. I jak się prezentuje m2 z fajnym radiatorem w budzie z oknem. Ale kolegów zazdrość zezre... No i sama świadomość posiadania najlepszego. Oni poproszę rodziców o kasę na lambo właśnie ;)

 

Aha, taka ciekawostka. Dyski klasy enterprise czyli biznes z najwyższej półki - serwery, macierze itp robi WD, Seagate, Hitachi. I te wszystkie dyski HP, Dell, Fujitsu po tysiące zł produkowane są właśnie przez nich. Nie przez Samsunga czy cruciala. A uwierz, tam ma być najwyższą możliwa jakość, wydajność i trwałość  ;)

Rozumiem. WD Blue najtaniej znalazłem za 259zł. Mowię jak coś o wersji 2.5 Sata. 40zł taniej niż samsung i 30zł taniej niż Crucial. Muszę przemyśleć temat, lub też poczekać, aż ktoś jeszcze może się wypowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dmn2112 napisał:

Rozumiem. WD Blue najtaniej znalazłem za 259zł. Mowię jak coś o wersji 2.5 Sata. 40zł taniej niż samsung i 30zł taniej niż Crucial. Muszę przemyśleć temat, lub też poczekać, aż ktoś jeszcze może się wypowie :)

Jeśli sata to tylko 2.5" bo szkoda marnować slot m.2 na płycie, skoro płyta obsługuje szybkie m.2 nvme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Petru23 napisał:

Masz Google? Poszukaj. 

Mam trzy cruciale i żaden się nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Petru23 napisał:

Przecież m2 to format dysku i są m2 na sata i pcie. Ogarnij właściwe nazewnictwo, bo nie wiesz o czym gadasz i robisz ludziom zamęt w głowie. 

Cały czas proponuje Kingstona A2000 czyli dysk M.2 NVME/PCI-E.

9 godzin temu, Petru23 napisał:

Ale kurcze do jazdy do sklepu i kościoła nie kupuje lambo tylko dobrego średniaka.

A co jeśli średniak kosztuje tyle samo co Lambo? I nie ma żadnej przewagi w żadnym aspekcie?

8 godzin temu, dmn2112 napisał:

Rozumiem. WD Blue najtaniej znalazłem za 259zł. Mowię jak coś o wersji 2.5 Sata. 40zł taniej niż samsung i 30zł taniej niż Crucial. Muszę przemyśleć temat, lub też poczekać, aż ktoś jeszcze może się wypowie :)

Kingston A2000 500GB, 259zł:

https://www.ceneo.pl/84692618

Większych transferów nawet jeśli nie wykorzystasz to lepiej je mieć niż nie mieć. Kingston ma dwa razy wyższe wartości IOPS (operacji wyjścia/wejścia na sekundę - im wyżej tym responsywniejszy dysk/system, ma też 75% wyższą  teoretyczną trwałość - 350 TBW, WD mają 200 TBW). To tak samo jakby ci ludzie mówili że za te same pieniądze lepiej kupić Dacię Logan niż Golfa. Jeszcze raz - nic nie tracisz, nie dopłacasz, masz wolne gniazdo M.2 i płytę wspierającą protokół NVME.

10 godzin temu, dmn2112 napisał:

PS czy dyski o których piszemy podejdą pod moją płytę głowną? Pytałem o to wyżej, ale nikt się nie wypowiedział.

Tak, zadziałają bez problemu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, nie będzie się grzał M.2 NVME ? Do tego kingstona co podał kalderon nie trzeba dodatkowo kupować radiatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena zbliżona to brać wyłącznie M.2 NVME, nigdy nie wiesz co będziesz na komputerze robił np. za rok a dodatkowa szybkość zawsze się przydaje.

Co do temperatur to M.2 się grzeją (przeważnie) ale mogą pracować do 60-70 stopni. Jak masz miejsce w komputerze to radiator zawsze można potem dokupić  w razie potrzeby np.taki.

Z mojego ADATA jestem zadowolony, nie specjalnie się grzeje. Ten podany wyżej Kingston A2000 500GB, 259zł to rozsądna propozycja.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dmn2112 napisał:

A powiedzcie mi, nie będzie się grzał M.2 NVME ? Do tego kingstona co podał kalderon nie trzeba dodatkowo kupować radiatora?

Jeśli nie będziesz całymi dniami przerzucał paczek danych po 40-50GB to nie będzie się grzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy instancji dużych gier też czasami potrafi się rozgrzać ale to wyjątek i dotyczy laptopów gdzie jest wszystko ściśnięte. Ostatnio instalowałem komuś Heroes 7 na laptopie, dysk Intela (to jednak dosyć wiekowy dysk, z nie najlepszymi parametrami) się rozgrzał do 64 stopni :D

To jest jednak wyjątek od reguły i dyski M.2 nie rozgrzejesz aż tak bardzo.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże gry instaluje się raz na ruski rok, instalacja i tak trwa długo, a w grze już nie ma problemu bo dysk nie jest wystarczająco obciążany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm. czyli tak to wszystko wygląda. No dobra to załóżmy zdecydowany jestem na dysk ssd m.2 NVMe. Jaki wybór byłby najlepszy ? Jakość do ceny? Oczywiście kwota to ok 350zł. Nie chce zakładać nowego tematu więc może ktoś coś doda tutaj :) POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z przewagą ceny Kingston A2000. Dopóki nie pracujesz nad przewalaniem dużych ilości danych różnicy nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Adata SX8200 Pro ale że moja płyta główna nie jest najnowsza i ogranicza szybkość to do szybkości się nie wypowiem.

Temperatury są moim zdaniem przyzwoite, zaraz po włączeniu mam 33 stopnie i nie pamiętam żeby mi podskoczyło jakoś znacząco (jeśli już to na krótko i szybko się ochładza).

Jak dochczas nie mam z nim problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej a powiecie coś na temat tego dysku ? bo też wyczytałem że byłby dobrym wyborem w tej cenie? Możecie podać takie top 3? :)
ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nic innego jak SX8200 Pro tylko że z radiatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamawiam, więc będę wybierał pomiędzy:
1. ADATA 512 GB M.2 PCIe NVMe XPG GAMMIX S11 Pro
2. ADATA XPG SX8200 PRO 512 GB
3. Kingston A2000 500GB

Mam trzy do wyboru i w sumie nie wiem który wziąć. Z jednej strony kingston jest 50-60zł tańszy, z drugiej strony GAMMIX ma radiator, a z trzeciej strony SX8200 jest najszybszy i najbardziej polecany.
ehh te wybory hehe coś ma ktoś jeszcze do powiedzenie przed zakupem? Bo się z tym pieprze jak baba kupując ciuszki lub buty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz numer 2, jak się będzie grzał to radiator można dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może się skusić na promocje od Morele, dorzucić stówke i mieć 1TB Kingstona A2000 ???

Lub też właśnie widze Samsung 970 Evo 500gb za 299zł.

Edytowane przez dmn2112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzień Dobry,  Mam pytanie dotyczące chłodzenia wodnego przykładowo: Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm. Jeżeli kupuję się taki zestaw, to trzeba uzupełniać w nim płyny itd, czy wyjmuję się z pudełka, montuje i z głowy? Pytam z czystej ciekawości, wiem, że kiedyś z wodnymi było trochę zabawy, ale dzisiaj wyglądają na gotowe od razu po wyjęciu z pudełka.  Druga sprawa, czy te tańsze chłodzenia są cos warte, czy to bardziej bajer niż funkcjonalność? 
    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...