Skocz do zawartości
dmn2112

SSD 500GB do 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie poszukuje dysku SSD 500gb do 300zł. Moją uwagę przykuły 3 modele (poniżej). Proszę o pomoc, pozdrawiam.
- Crucial MX500
- SAMSUNG 860 EVO
- ADATA SU800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 modeli warto wziąć MX500 bądź 860 Evo.Generalnie bierz MX500,jest trochę tańszy,a jest praktycznie równie dobry co 860 Evo.
A SU800 z kolei zwalnia po zapełnieniu ok.80% pojemności dysku,więc nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SX8200 ma jeszcze tendencję do grzania się, więc lepiej brać XPG S11 - praktycznie to samo, tyle że dodany radiator. Niemniej jednak mx500, jeśli chodzi o SATA to najlepszy dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk będzie typowo pod dane i gierki. Znazlazłem Samsunga EVO o 15zł droższego niż tego Cruciala. XPG widze juz wyjezdza poza budżet, ale czy warto dopłacać i brać m.2 NVMe ? W tej chwili mam skromny dysk ssd 512 też od Adaty, który już w blisko 80% jest zapełniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto dopłacić i brać dysk na M.2 NVMe, osiągi są zdecydowanie lepsze i komfort gier powinien być odczuwalny.

System dasz na M.2 a gry na SSD sata. Zresztą gry na M.2 też dostaną kopa (szybsze wczytywanie lokacji), nie będzie to tak odczuwalne gdyby był system na nim ale zawsze coś.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Puma napisał:

 

 Zresztą gry na M.2 też dostaną kopa (szybsze wczytywanie lokacji), nie będzie to tak odczuwalne gdyby był system na nim ale zawsze coś.

Masz racje, jakies 0,2 sekundy będzie szybciej a że drożej to już bez znaczenia.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaproponowanych Crucial albo ten Samsung. Na  M.2 NVMe,  coś z wymienionych tu Adat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysku nie kupuje się na rok, dwa, dysk może "wędrować" z komputera do komputera. Dopłacając 15-20% dysk na M.2 jest znacznie szybszy od tego na sata.

Naturalnie jeżeli nas nie stać to trudno ale jeżeli możemy wysupłać trochę więcej to dlaczego nie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston A2000 łączy w sobie parametry dysków NVME z ceną dysków SATA.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej to w takim razie budżet zaokrągle do 350zł. Do tej kwoty konkretnie jaki dysk M.2 NVMe polecicie? Adaty co powyżej, tu kolega kingston, cos jeszce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kalderon napisał:

Kingstona to nawet za 260zł da się kupić.

No właśnie widzę. Taniej o te kilkadziesiąt złotych od XPG S11. Ale czy warto? Lepiej doplacić do XPG czy po taniości Kingston A2000? Wiadomo chciałbym w miare budżetowo, ale też dobry sprzęt na lata. Więc dlatego napisałem, że mogę budżet zaokrąglić do 350zł na jakiś lepszy sprzęt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz taki budżet, a nie inny to ja bym szedł w Adate tę z czerwonym radiatorkiem. Ta druga Adata też chyba ma jakąś blaszkę dołączoną, która pełni funkcje odpromiennika ciepła, ale nie wiem jak się to spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Puma napisał:

Zdecydowanie warto dopłacić i brać dysk na M.2 NVMe, osiągi są zdecydowanie lepsze i komfort gier powinien być odczuwalny.

System dasz na M.2 a gry na SSD sata. Zresztą gry na M.2 też dostaną kopa (szybsze wczytywanie lokacji), nie będzie to tak odczuwalne gdyby był system na nim ale zawsze coś.

Gówno prawda. Gry będą chodzić tak samo, tak samo szybko będzie się odpalać wszystko inne. System uruchomi się w 7sek zamiast w 6. Transfery będą ograniczone do wolnieksaegondysku na sata oraz pamięci USB czy też kart SD. 

Dysk na PCI wtedy bierzemy, gdy pracujemy na dużych plikach jak materiały wideo czy onrabiamy zdjęcia itp. Mało to porównań 1/1 na yt? 

 

 

Ja polecam WD Blue 3d. Osiąga prawie Max przepustowość sata tak jak Cruciale, też ma 5lat gwarancji, najlepsze bebechy i nie grzeje się tak jak Cruciale. I jest tańszy. 

I o problemach z jednoczesnym działaniem dysków sata z PCI już zapomnieliscie? Mało to na internecie głosów, że dyski lubią znikac w bios czy też w Windows? Na labie są nawet wątki czy wpisy o tym. 

Chyba, że Xkom nie płaci za linkowanie WD... 

Edytowane przez Petru23
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petru23 Co ty ciągle z tym grzaniem się Cruciali? Mam BX300 i MX500 oraz jednego Microna 1300 (czyli też Crucial) i to są chłodne SSD. Może BX500 tak, ale takiego nie posiadam to się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie wiem ? Jestem żółtodziobem w tych sprawach także chciałem się was poradzić. Z tego co widzę SAMSUNG 860 EVO 500 Gb jest za 299zł i jak się wygoogluje to jest dobrym wyborem, a w tej chwili nie jest jakoś mega drogi, jak bynajmniej kiedyś. NIE WIEM CO ROBIĆ, AJAJA ;O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Petru23 napisał:

Masz Google? Poszukaj. 

Mam Cruciale w kompie w przeciwieństwie do ciebie i wiem jakie mają temperatury. Jak ktoś ma piekarnik zamiast obudowy to wszystko się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Petru23 napisał:

Ja polecam WD Blue 3d. Osiąga prawie Max przepustowość sata tak jak Cruciale, też ma 5lat gwarancji, najlepsze bebechy i nie grzeje się tak jak Cruciale. I jest tańszy. 

I kosztuje tyle samo co Kingston A2000. A2000 też ma DRAM, lepsze tranfery, zużywa mniej prądu, nie ma kabli itp. Jeśli płyta obsługuje dyski nvme to Kingston jest najrozsądniejszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dmn2112 napisał:

To już nie wiem ? Jestem żółtodziobem w tych sprawach także chciałem się was poradzić. Z tego co widzę SAMSUNG 860 EVO 500 Gb jest za 299zł i jak się wygoogluje to jest dobrym wyborem, a w tej chwili nie jest jakoś mega drogi, jak bynajmniej kiedyś. NIE WIEM CO ROBIĆ, AJAJA ;O

W takiej cenie tym bardziej bierz 860 Evo,jeśli dysk na Sata wystarczy w zupełności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

W takiej cenie tym bardziej bierz 860 Evo,jeśli dysk na Sata wystarczy w zupełności

i chyba tak zrobię. Czytając gdzieś indziej + oglądając różne filmiki tej tematyki nie jest mi aż tak potrzebny dysk M.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli nie jest potrzebny - przecież nic nie tracisz. Wręcz przeciwnie - oszczędzasz kilka złotych, nie bawisz się z kablami itp. Dysk M.2 jest lepszy pod każdym możliwym względem (czy wszystko wykorzystasz czy nie) i tak samo tani. Ja rozumiem, że jeszcze niedawno były wyraźnie droższe stąd porównania jak powyższe, ale teraz? Jeśli komputer ma gniazdo M.2 dyski SATA przestają mieć sens. Chyba że ktoś ma stary, albo kupił za bezcen. Ale w tej samej cenie?

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dmn2112 napisał:

To już nie wiem ? Jestem żółtodziobem w tych sprawach także chciałem się was poradzić. Z tego co widzę SAMSUNG 860 EVO 500 Gb jest za 299zł i jak się wygoogluje to jest dobrym wyborem, a w tej chwili nie jest jakoś mega drogi, jak bynajmniej kiedyś. NIE WIEM CO ROBIĆ, AJAJA ;O

Mam jeden i drugi, brałbym Samsunga bo jest te kilka stopnii chłodniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A powiedzcie mi, wymienione dyski podejda mi do płyty głownej? Bo też czytałem, że zdarzają się komplikacje.
Płyta główna: MSI Z370-A PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...