Skocz do zawartości
Jaycob

Hogwarts Legacy

Jaki dom wybierzesz? :E   

134 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki dom wybierzesz? :E



Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie to wygląda!  W końcu ciekawa gra w uniwersum HP, w którą chętnie zagram. :D 

Gra prezentuje się ambitnie, dużo możliwości oferuje. Mimo, ze to cross-gen to graficznie całkiem nieźle się prezentuje, w szczególności Hogwart jest pełen detali i wygląda klimatycznie. 

 

 

 

Edytowane przez Jaycob
  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacna gierka się szykuje :)

Któż nie lubi pomachać różdżką i poczarować :E 

3847d3219dc4e14f11c02e4ba7b89d1c.jpg

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to co na razie zobaczyłem w stosunku do moich oczekiwań to jest 9/10, dam 10 jeżeli zobaczę że będzie qudditich i normalnie mecze a nie samo latanie na miotle po hogwarcie i okolicach :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JeanPepin napisał:

jeżeli zobaczę że będzie qudditich i normalnie mecze a nie samo latanie na miotle po hogwarcie i okolicach :E

Ja mam nadzieję, ze quidditch się pojawi, ale opcjonalna aktywność - jakaś minigierka. ;)  W końcu quidditch to jedna z ikon tego uniwersum. 

Nie będzie mxt. 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co widziałem to naprawdę zapowiada się niezłe i fajnie by było żeby dali duża minigre z miotłami żeby rozgrywać te mecze i chyba chodziło o quidditch?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat z tym tytułem. Z jednej strony wygląda ciekawie jeśli chodzi o rozgrywkę... Z drugiej mam tak mocno wywalone na to uniwersum, że raczej nie zahaczę się o fabułę i lore.

Do pierwszej książki to chyba z trzy razy podchodziłem. Filmy widziałem dwa. :E 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam filmy oglądałem bo oglądałem, ale również jakoś się zbytnio nie jaram, ale starsze gierki ogrywałem i nawet były całkiem spoko, więc może tej dam szansę, no ale na to jeszcze czas. Chciałbym aby walka była coś jak w DS(oczywiście nie tak hardkorowa) lub SW Fallen Order z opcją zmiany poziomu trudności bo pewnie dużo dzieciaków się na to rzuci, ale chciałbym aby człowiek musiał się trochę  wysilić, niż bez myślnie maszować guziki.

Jedyną premierą w tym roku dla mnie będzie Lego :D 

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam książki żadnej nie czytałem, ale filmy oglądam i powtarzam sobie co jakiś czas (jak LOTR), jakoś lubię wsiąkać w ten magiczny świat.;) 

2 godziny temu, crush napisał:

Z drugiej mam tak mocno wywalone na to uniwersum, że raczej nie zahaczę się o fabułę i lore.

Z fabułą może być słabo, bo ani gra nie zahacza o filmy, ani też J.K. Rowling nie dokłada ręki do tego. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem książki wielokrotnie już po premierze pierwszego filmu i bardzo je lubię, teraz kupuje nowe, ilustrowane wydania, które powstają jednak bardzo długo - w tym roku dopiero wyjdzie "Zakon Feniksa", chyba trzy lata po premierze "Czary Ognia".

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale w przypadku tego tytułu mam straszne obawy, że oczekiwania zderzą się z rzeczywistością a ostatnia prezentacja na State of play tylko te oczekiwania rozbudziła.

Edytowane przez Kris194
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hogwarts Legacy to kolejna gra w nowym standardzie cenowym. Nie powinniśmy oczekiwać bezpłatnej aktualizacji (ppe.pl)

Hogwarts Legacy w Stanach Zjednoczonych został wyceniony na 69,99 dolarów (PS5, XSX|S) i 59,99 dolarów (PS4, XOne, Switch), a w Wielkiej Brytanii sytuacja wygląda podobnie, ale oczywiście klienci zapłacą w funtach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Hogwarts Legacy to kolejna gra w nowym standardzie cenowym. Nie powinniśmy oczekiwać bezpłatnej aktualizacji (ppe.pl)

Hogwarts Legacy w Stanach Zjednoczonych został wyceniony na 69,99 dolarów (PS5, XSX|S) i 59,99 dolarów (PS4, XOne, Switch), a w Wielkiej Brytanii sytuacja wygląda podobnie, ale oczywiście klienci zapłacą w funtach.

Dziwne że nie ma nic o PC. Ale spokojnie, jakby miały być takie ceny to poczekamy. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiadomo na jaką wersję kupić grę. :cool: Feel the magic with DualSense. :E 

https://blog.playstation.com/2022/05/24/how-hogwarts-legacy-taps-ps5-features-to-make-gameplay-feel-magical/

Connect With Your Wand

A witch or wizard should never be without their wand, and the PlayStation 5’s DualSense wireless controller becomes an extension of your wand in Hogwarts Legacy. With so many spells at your disposal, the adaptive triggers allow for more flexibility in combat. You’ll feel the magical resistance at your fingertips through every spell, whether firing off a basic cast or summoning the strength for a more powerful charm. Spells will feel unique when you cast them, thanks to haptic feedback providing a direct connection between the DualSense controller and your wand. We’ve specifically isolated these effects to the right side of the controller to let the DualSense become an extension of the wand you hold in the game. And when you deflect a spell with Protego, you’ll feel the sizzling of the magic being reflected and absorbed by the Shield Charm.

Adaptive triggers and haptic feedback aren’t just limited to spellcasting and wand work, however. The DualSense controller lets you feel a variety of events throughout the world, whether it’s crushing ingredients with a mortar and pestle in Potions class, feeling the screech of a Mandrake seedling, or flying through the skies on a broom or a hippogriff. The DualSense is your connection to the magic on PS5.

We’ve also tapped into the DualSense controller’s light to give you a unique bit of personalization. When not flashing along with spells being cast or damage being taken, the DualSense controller lights will pulse with the colors of your Hogwarts house: blue and bronze for Ravenclaw, scarlet and gold for Gryffindor, green and silver for Slytherin, and yellow and black for Hufflepuff.

Connect With Your Wand 8:E8:E:szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie moje klimaty, ale... ładne to IMO.
Nie sądziłem, że element walki może mieć tu jakiekolwiek znaczenie dla odbioru (ot detal, który musi być), ale tu wygląda całkiem spoko, a wszelkie różdżkowe efekty IMO mogą się podobać.

 

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale ten filmik to tragedia, jeszcze ta muza jakaś poryta. :E  Liczę na premierę w tym roku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko ja, ale nie czuję tutaj tego klimatu. Od razu widać że ma być jak najbardziej widowiskowa i idzie w koncepcję czarów z filmowej 7 części, albo co gorsza Fantastycznych Zwierząt, gdzie strzelają w siebie zaklęciami jak z karabinów maszynowych. Gierką będę pewnie nadal zainteresowany, bo lubię Harry'ego Pottera, no ale mam co do niej wątpliwości.

W dniu 24.03.2022 o 23:59, ProudGamer napisał:

Przed wyjściem Hogwarts Legacy przypomnijmy sobie najlepszą grę o Potterze. Dzieciństwo. Super muzyka. Jakoś to się czuło inaczej. Nawet zbieranie tych czekoladek(?) było fajne. W takim asasynie nic by to nie dawało i nie cieszyło.

Moim zdaniem najlepsza na PC była część druga. Swoją drogą istnieje/istniało kilka teamów, które pracowały nad rozwojem starego już silnika i edytora gry. Jest też sporo customowych mapek. Sam jedną tworzyłem, ale ten stary edytor UE jest bardzo niewygodny, więc stworzenie czegoś fajnego i ładnego zajmuje strasznie dużo czasu. No i ilość poradników na necie jest uboga z wiadomych przyczyn, więc większości tricków w edytorze trzeba się nauczyć samemu.

Wywiad z jednym z twórców gry:

 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda jak spełnienie marzeń każdego dzieciaka który był fanem Pottera w tamtym czasie. Mimo ze sam juz od dawna nie mam z tym światem nic wspólnego, to nie moge sobie odmówić powrotu do dzieciństwa a kto wie moze i okaze się równiez po prostu bardzo dorba gra, która bedzie moga się spodobać każdemu? Ja czekam 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Isharoth napisał:

Może to tylko ja, ale nie czuję tutaj tego klimatu. Od razu widać że ma być jak najbardziej widowiskowa i idzie w koncepcję czarów z filmowej 7 części, albo co gorsza Fantastycznych Zwierząt, gdzie strzelają w siebie zaklęciami jak z karabinów maszynowych. Gierką będę pewnie nadal zainteresowany, bo lubię Harry'ego Pottera, no ale mam co do niej wątpliwości.

Mówisz o tym posklejanym czymś co wrzucił Choplacz? Ewidentnie widać, że ten gameplay stworzył ktoś kto za grosz nie rozumie tej marki. Ostatnio coraz więcej kanałów z takim gówno-contentem.

  

W dniu 24.03.2022 o 23:59, ProudGamer napisał:

Przed wyjściem Hogwarts Legacy przypomnijmy sobie najlepszą grę o Potterze. Dzieciństwo. Super muzyka. Jakoś to się czuło inaczej. Nawet zbieranie tych czekoladek(?) było fajne. W takim asasynie nic by to nie dawało i nie cieszyło.

Trochę inaczej zapamiętałem tą grę, w sensie lepiej wyglądała :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i standard edyszyn najlepsza jak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nic ciekawego z tej edycji kolekcjonerskiej (przydały by się jeszcze jakieś zdjęcia). Już nie wspominam jakim jest rakiem wcześniejszy dostęp. :E 

1 godzinę temu, joloxx9 napisał:

No i standard edyszyn najlepsza jak zawsze.

To się jeszcze okaże. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...