Skocz do zawartości
Jaycob

Hogwarts Legacy

Jaki dom wybierzesz? :E   

134 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki dom wybierzesz? :E



Rekomendowane odpowiedzi

Ło panie drogi dopiero teraz się zorientowałem że ta gra w rekomendowanych do Ultra 1440p ma zasysać ~ 32GB Ramu :o 

Poszukiwane szare ballistixy 16GB CL 15 @ 3000MHz DDR4 w trybie pilnym :E 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, xrealy napisał:

Ło panie drogi dopiero teraz się zorientowałem że ta gra w rekomendowanych do Ultra 1440p ma zasysać ~ 32GB Ramu :o 

Poszukiwane szare ballistixy 16GB CL 15 @ 3000MHz DDR4 w trybie pilnym :E 

16GB ramu, to jest imo od dawna na styk w niektórych przypadkach. Zresztą taki fallout 76 w którego coś tam ostatnio grywam, łyka z systemem ponad 19GB mając te 32GB, ale aby mi przekroczyło 20 jeszcze nie widziałem, albo po prostu nie zwróciłem uwagi.

Jeśli komuś brakuje ramu, to mu będzie mielić opór dysk.

Przy DDR5 tak na dobrą sprawę, to już nie ma 16GB ramu w 2 modułach, a zaczyna się od 32GB. Oczywiście da się jakieś pojedyncze takie dostać no ale...

PS. Jakby ktoś się martwił co do ramu i planował upgrade, to mogę mieć 2 zestawy DDR5 2x16GB na kościach samsunga na zbyciu :E

 

 

Gra mnie definitywnie ciekawi, bo lubię klimat Harrego Pottera ale mam obawę, że może okazać się jakąś totalną kaszaną.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xrealy napisał:

Poszukiwane szare ballistixy 16GB CL 15 @ 3000MHz DDR4 w trybie pilnym :E 

Najpierw zobacz jak to działa a potem szukaj ;) To ma działać na PS5 z 16GB razem z vramem dla gpu..

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś dorwie tą grę i trochę pogra, to czy mógłby się podzielić takimi detalami jak: fabuła, questy poboczne, system walki, gameplay itd. ? Byłbym naprawdę bardzo zobowiązany.

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy coś tam już mówią.

I was lucky enough to get my hand on the physical editon and here how i feel about the game after a 12 hours gameplay (Spoiler ahead)

• The world

To be honest it is way more beautiful and alive than i expect. Not only Hogwarts is alive but everything else outside it will have something for you to see, puzzle to solve any many more side quest and activities for you to do and explore.

I find myself sometimes just walking around the castle to explore and solve puzzle and so side quest. The details are amazing, the devs did a good job on creating a world that both book & movie accurate.

One of my favourite place is the Grand Stair Case, i love atmosphere and the stair just appear out of nowhere when you running up

• The combat

Smooth, Challenging and Exciting are 3 words to describe about the combat system in Hogwarts Legacy. I love the way how you can bring multiple spell and perform different combo with your spell set

Playing on the hardest difficulty, i have to concentrate to perform combos, evade from enemy attacks and completing the duels feats challenge

The boss / mini boss have their own skill set and make me feel some Dark Soul vibe about the design of them

The only way to combat with the students is going to the Secret Dueling Club, i thought i can just kill everyone and be the only one that graduate this year lol

• Bugs i have encounter

The robes of some npc in the minigames / side mission sometime just being glitch

The behavior of the teacher npc after some cutscene is weird, they'll just randomly move sideway for a while, some even talk without opening they mouth

On performance mode, the shadow of the player / npc feels weird just like they are floating rather than standing on the ground

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Element Wojny napisał:

Jak już ktoś dorwie tą grę i trochę pogra, to czy mógłby się podzielić takimi detalami jak: fabuła, questy poboczne, system walki, gameplay itd. ? Byłbym naprawdę bardzo zobowiązany.

Predzej doczekasz sie info nt grafiki, ustawieniach, stuterze, ile fps  i takie tam:E

  • Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Phoenix. napisał:

Predzej doczekasz sie info nt grafiki, ustawieniach, stuterze, ile fps  i takie tam:E

No właśnie tego się obawiam, że to będzie kolejny temat w którym 98% ludzi skupi się właśnie na tym. Jakaś plaga ostatnio na Labie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Phoenix. napisał:

Predzej doczekasz sie info nt grafiki, ustawieniach, stuterze, ile fps  i takie tam:E

Jezu, jakie to prawdziwe

 

BTW

 

Nie ma preload dla PC? WTF

Wlasnie kupilem deluxe i download jest locked?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Jezu, jakie to prawdziwe

 

BTW

 

Nie ma preload dla PC? WTF

Wlasnie kupilem deluxe i download jest locked?!

Nie ma preloadu dla pc 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Element Wojny napisał:

No właśnie tego się obawiam, że to będzie kolejny temat w którym 98% ludzi skupi się właśnie na tym. Jakaś plaga ostatnio na Labie. 

Ja pewnie coś tam napiszę, ale będę potrzebował trochę czasu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Element Wojny napisał:

No właśnie tego się obawiam, że to będzie kolejny temat w którym 98% ludzi skupi się właśnie na tym. Jakaś plaga ostatnio na Labie. 

Pierwszy raz na labie? :E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Element Wojny napisał:

No właśnie tego się obawiam, że to będzie kolejny temat w którym 98% ludzi skupi się właśnie na tym

Gra to się na konsolach.Na pecetach się grzebie ?

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Element Wojny napisał:

Jak już ktoś dorwie tą grę i trochę pogra, to czy mógłby się podzielić takimi detalami jak: fabuła, questy poboczne, system walki, gameplay itd. ? Byłbym naprawdę bardzo zobowiązany.

Dołączam się do tej prośby , tylko proszę w języku polskim x)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

narzeka ogolnie na grafike. 

Za 3 dni na Labie:

Perfect Popcorn GIF - Perfect Popcorn Michael GIFs

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@voltq @Element WojnyTu masz link do ponad 3 godzin gameplayu z pełnej wersji, to powinno wystarczyć na wyrobienie sobie opinii. Gość grał na hardzie, z pięć razy pod rząd dostał oklep w duelu, przełączył na normal :lol2: Z tego co zauważyłem to w walce największą rolę grają uniki i odbijanie czarów, na początku jest tak sobie, ale w miarę ze zdobywaniem nowych czarów, umiejętności, robi się coraz bardziej widowiskowo i spektakularnie.

https://clips.highstreaming.xyz/watch/chesschampion34320 full stream.mp4

Edytowane przez ditmd
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Zapomnialem dodac ze on gral na PS5 :E

Mam nadzieję że recenzenci ogrywali na PC a nie tylko na PS5, żeby potem znowu się nie okazało jak przy ostatnich premierach że na PS5 fajnie a na PC problemy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Element Wojny napisał:

Mam nadzieję że recenzenci ogrywali na PC a nie tylko na PS5, żeby potem znowu się nie okazało jak przy ostatnich premierach że na PS5 fajnie a na PC problemy. 

tak właśnie podejrzewam. Szczególnie po tym "32 GB RAM" w wymaganiach do 1440p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GS01 napisał:

tak właśnie podejrzewam. Szczególnie po tym "32 GB RAM" w wymaganiach do 1440p

Dlatego właśnie zamierzam poczekać na opinie grających na PC, bo mam dziwne wrażenie że recki będą znowu z PS5. W ostatnim czasie stało się to jakimś standardem, jakby wydawcy wręcz bali się wysłać do zrecenzowania wersję na PC. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc, że ludzie robią preordery po tym jak rynek wygląda w ostatnich latach, to ja już tracę wiarę w ludzkość :E

No i to jeszcze w przypadku gry, która jest imo jedną wielką niewiadomą.

Zastanawia mnie co to daje, że ktoś gra dosłownie na samą premierę. Lepiej poczekać na recenzje i upewnić się czy warto, a do tego lepiej nie być beta testerem, a poczekać chociaż na 1-2 większe patche, które naprawią większe błędy.

  • Like 6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, xrealy napisał:

Ło panie drogi dopiero teraz się zorientowałem że ta gra w rekomendowanych do Ultra 1440p ma zasysać ~ 32GB Ramu :o 

Poszukiwane szare ballistixy 16GB CL 15 @ 3000MHz DDR4 w trybie pilnym :E 

 

 

Jak wyszły radełony na HBM to ludzie piali że 4 GB HBM to jak 8 GB zwykłej :E także idąc tym tokiem, masz 3d cache, Tobie na 8 GB będzie działać xD 

9 minut temu, DyndaS napisał:

Zastanawia mnie co to daje, że ktoś gra dosłownie na samą premierę. Lepiej poczekać na recenzje i upewnić się czy warto, a do tego lepiej nie być beta testerem, a poczekać chociaż na 1-2 większe patche, które naprawią większe błędy.

Do tego pewnie w okolicach doprowadzenia gry do dobrego stanu patchami będzie już też tańsza. I będą poradniki :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...