Skocz do zawartości
Jaycob

Hogwarts Legacy

Jaki dom wybierzesz? :E   

134 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki dom wybierzesz? :E



Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Wu70 napisał:

Dla recenzentów to praca, oni bardzo dobrze żyją z każdym bublem a za 10/10 jeszcze dostaną premię ;)

Bardzo generalizujesz z tym kupowaniem ocen.

Ja recenzji nie czytam tylko oglądam gameplaye i jak mi się podoba to kupuję grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Isharoth napisał:

A czy na pewno będzie to uczciwe 72h? W szczególności dla graczy PC. 

Moim zdaniem uczciwie - jak pogra paręnaście godzin to będzie mógł szczerze powiedzieć jak to działa i chodzi. Jak się okaże że wszystko jest w porządku i gra działa świetnie to po potwierdzeniu jego opinii kilkoma innymi prawdopodobnie kupię tą grę, jeśli zaś się okaże że na PC się wali, wywala do pulpitu, fps'y do bani itd - zaoszczędzone pieniądze. 

8 minut temu, Isharoth napisał:

Najgorsze jest to, że coraz trudniej znaleźć dobrych i wiarygodnych recenzentów, szczególnie tych polskich (bo tu mamy mniej do wyboru).

Po tym co się wydarzyło 10 grudnia 2020r. żaden nie jest już dla mnie wiarygodny. Czytam i analizuję, ale za grosz nie ufam. Wolę spytać się przygodnego Janka bo ten przynajmniej nie będzie ściemniał jak się spytam czy są jakieś problemy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, lis22 napisał:

Bardzo generalizujesz z tym kupowaniem ocen.

Ja recenzji nie czytam tylko oglądam gameplaye i jak mi się podoba to kupuję grę.

Zależy jakie gameplaye oglądasz... Często są robione takie aby gra wyglądała jak najbardziej korzystnie. Przedpremierowo, to jak ktoś coś dostaje, to takie wypuszczenie gameplayu musi zostać zaakceptowane przez kogoś z twórców/studia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Element Wojny napisał:

 

Po tym co się wydarzyło 10 grudnia 2020r. żaden nie jest już dla mnie wiarygodny. Czytam i analizuję, ale za grosz nie ufam. Wolę spytać się przygodnego Janka bo ten przynajmniej nie będzie ściemniał jak się spytam czy są jakieś problemy. 

Ja jednak oddzielałbym samą grę od jej stanu technicznego na premierę bo jeśli nie to i taki Wiesiek 3 to crap, bo na premierę na PC za dobrze nie było i jest niewiele gier o ile w ogóle jakieś są, które nie mają problemów na premierę.

W przypadku Wiedźmina 2 nie dało się uruchomić gry na premierę, podobnie było przy okazji premiery Diablo III, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, DyndaS napisał:

Zasadnicze pytanie... jak to się ma do klimatu Harrego Pottera?

Raczej bardzo dobrze, jest naprawdę dużo smaczków. Nie jestem jakimś super fanem Harrego, ale dziewczyna która czytała książki jest zachwycona. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DyndaS napisał:

Przedpremierowo, to jak ktoś coś dostaje, to takie wypuszczenie gameplayu musi zostać zaakceptowane przez kogoś z twórców/studia.

Dokładnie. A jak napiszesz że gra niestety nie robi dobrego wrażenia albo ma sporo błędów, to skończysz jak Skill Up czy VGC którzy nie otrzymali kopii recenzenckich Forspokena ze względu na ich dość chłodne opinie o demie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Element Wojny napisał:

Dokładnie. A jak napiszesz że gra niestety nie robi dobrego wrażenia albo ma sporo błędów, to skończysz jak Skill Up czy VGC którzy nie otrzymali kopii recenzenckich Forspokena ze względu na ich dość chłodne opinie o demie. 

No bo przecież tak w świecie recenzenckim jest... Przecież nawet purepc pogryzło się z AMD bodajże i im kart na premierę nie wysłali dłuższy już czas temu.

Póki jesteś duży i siorbiesz po same kule, to będą wysyłać wszystko. Jednak jeśli będziesz negatywnie się wypowiadał, to trafiasz na czarną listę.

4 minuty temu, JeanPepin napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=XtuZXakL818

pomijając wątpliwą jakość wizualną filmu, sama muzyka John Williams vibes ❤️

Czyli grafika sprzed dekady i bardzo wysokie wymagania zarazem. Super :E

Edytowane przez DyndaS
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lis22 napisał:

Ja jednak oddzielałbym samą grę od jej stanu technicznego na premierę bo jeśli nie to i taki Wiesiek 3 to crap, bo na premierę na PC za dobrze nie było i jest niewiele gier o ile w ogóle jakieś są, które nie mają problemów na premierę.

Jeżeli recenzent wystawia grze ocenę 10/10 i twierdzi że dla niego stan techniczny gry nie wpływa na jej ocenę (już pomijam fakt że ponoć absolutnie żaden problem, glitch, bug nie ujawnił się podczas jego rozgrywki), to dla mnie taki recenzent jest po prostu memem i pracuje w złym zawodzie. Wiesiek 3 miał sporo błędów na premierę - pamiętam, grałem - ale ilość problemów z tą grą na premierę nawet nie stała obok tego co uświadczyłem w CP2077. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Element Wojny napisał:

Jeżeli recenzent wystawia grze ocenę 10/10 i twierdzi że dla niego stan techniczny gry nie wpływa na jej ocenę (już pomijam fakt że ponoć absolutnie żaden problem, glitch, bug nie ujawnił się podczas jego rozgrywki), to dla mnie taki recenzent jest po prostu memem i pracuje w złym zawodzie. Wiesiek 3 miał sporo błędów na premierę - pamiętam, grałem - ale ilość problemów z tą grą na premierę nawet nie stała obok tego co uświadczyłem w CP2077. 

Nie memem, a sprzedajną urwą. Zresztą patrz wyżej co napisałem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DyndaS napisał:

Nie memem, a sprzedajną urwą. Zresztą patrz wyżej co napisałem.

Cóż, kiedyś tutaj na forum podkreśliłem że recenzenci żyją z pisania, więc piszą co trzeba by mieć z czego żyć. Prawdziwie uczciwy recenzent w niedługim czasie pracy musiałby szukać nowego stanowiska, bo byłby na czarnej liście większości wydawców i miałby bana na wszystkie większe eventy branżowe. Warto zwracać uwagę na dopiski pod koniec recenzji czy kopię gry recenzent zakupił sobie sam, czy dostał ją "gratisowo" od wydawcy. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Element Wojny napisał:

Cóż, kiedyś tutaj na forum podkreśliłem że recenzenci żyją z pisania, więc piszą co trzeba by mieć z czego żyć. Prawdziwie uczciwy recenzent w niedługim czasie pracy musiałby szukać nowego stanowiska, bo byłby na czarnej liście większości wydawców i miałby bana na wszystkie większe eventy branżowe. Warto zwracać uwagę na dopiski pod koniec recenzji czy kopię gry recenzent zakupił sobie sam, czy dostał ją "gratisowo" od wydawcy. 

Jeśli komuś coś dajesz/wysyłasz czy cokolwiek, to oczekujesz efektów. Dlatego często jest tak, że zanim coś wrzucisz, to musi to zostać zaakceptowane.

Tak jak mówiłem wcześniej... jeśli nie wychwalasz, to stawiasz się w złym świetle w oku producenta. Jak jesteś duży to jest łatwiej, ale jak widać AMD nawet takie pure PC postanowiło zepchnąć na dalszy plan, bo coś tam źle napisali.

Dlatego bardzo często też są takie rozbieżności pomiędzy ocenami recenzentów, a graczami. Jeśli jesteś osobą randomową i wystawiasz ocenę, to nie masz z tego tytułu żadnych konsekwencji, że wypowiesz się źle o danej produkcji. Tego samego nie mogą powiedzieć recenzenci jakichś portali.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, DyndaS napisał:

Zależy jakie gameplaye oglądasz... Często są robione takie aby gra wyglądała jak najbardziej korzystnie. Przedpremierowo, to jak ktoś coś dostaje, to takie wypuszczenie gameplayu musi zostać zaakceptowane przez kogoś z twórców/studia.

Pamięta 48minutowy walkthrough z cyberpunka? Po tym każdy myślał że czeka nas Nightcitowskie GTA, a sam gameplay okazał się być spreparowany i nic to wspólnego z faktyczną grą nie miało. CDP nas bardzo dobrze nauczyło że wstrzemięźliwość popłaca ^^ 

Wiemy w ogóle czy jakiekolwiek gameplay który wypuszczono z Hogwart Legacy do tej pory był ogrywany na komputerze osobistym? Chyba na samych konsolach?

 

Edytowane przez xrealy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xrealy napisał:

Pamięta 48minutowy walkthrough z cyberpunka? Po tym każdy myślał że czeka nas Nightcitowskie GTA, a sam gameplay okazał się być spreparowany i nic to wspólnego z faktyczną grą nie miało.

A kto to ujawnił ? Jeden z najbardziej znienawidzonych kolesi w branży. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xrealy napisał:

CDP nas bardzo dobrze nauczyło że wstrzemięźliwość popłaca ^^ 

Jak widać też po tym temacie i preorderach, to chyba jednak nie bardzo :E

Edytowane przez DyndaS
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest specyficzny przypadek. Dla mnie wywołanie bólu dupy przeważa zakup potencjalnie słabej gry. Którą i tak nie jestem zainteresowany nawet jeśli okaże się zajebista, bo nie trawię HP. :E

  • Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, crush napisał:

nie trawię HP. :E

giphy.gif?cid=790b76116cccc083de1e03edeb

 

:E

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, DyndaS napisał:

giphy.gif?cid=790b76116cccc083de1e03edeb

:E

Mam deja vu...

Zrzut ekranu 2023-01-13 162717.jpg

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, crush napisał:

To jest specyficzny przypadek. Dla mnie wywołanie bólu dupy przeważa zakup potencjalnie słabej gry. Którą i tak nie jestem zainteresowany nawet jeśli okaże się zajebista, bo nie trawię HP. :E

04b6e7862997bccd24aa8578b2ef7dc29cef0969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lis22 napisał:

Wersja podstawowa kosztuje 270 zł na Steam, więc te 30 zł to nie jest jakiś majątek - 100 zł i więcej to już tak ale 30 zł mogę dać, żeby pograć wcześniej. Recenzenci i Ci, którzy grają już w wersje pudełkowe na konsolach też nie mają patch i żyją ;)

Delux kosztuje 230 zł: https://etail.market/hogwarts-legacy-deluxe-edition-103?tracking=ggdeals (żaden "szary" market) , a zwykła 30 zł taniej. Przy tak małej różnicy to chyba jednak warto dopłacić do tej droższej wersji. 

 

Ja tam z hajp pociągu odpadam, kupiłem sobie Lost Jugment. :P  I mam zamiar to najpierw grać. A HL wciąż dla mnie niewiadoma gra.  Tzn podoba mi się to co do tej widziałem, ale wciąż mi coś nie gra w tym i ten dev niepewny.  Gdyby to ten drugi Avalanche robił to co innego. 

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looks Like Hogwarts Legacy Story Can Be Done on 15-20H (Only Story + story-related side quests).

Fabuła główna + side-questy z nią związane ? A niedawno było coś że będzie na ponad 100h.

2 minuty temu, Jaycob napisał:

Tzn podoba mi się to co do tej widziałem, ale wciąż mi coś nie gra w tym i ten dev niepewny.

Witamy w klubie. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak całość na 100h, chociaż z 2 tyg. temu czytałem, że na 72h. :E 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

Looks Like Hogwarts Legacy Story Can Be Done on 15-20H (Only Story + story-related side quests).

2-3 solidne dni gamingu i po zawodach, ale ludzi nie obchodzi, to ma być symulator Hogwartu = D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaycob napisał:

Tak całość na 100h, chociaż z 2 tyg. temu czytałem, że na 72h. :E 

Dlatego jednak wolę poczekać na recki i opinie graczy. Póki co zdecydowanie za dużo zgadywania. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...