Skocz do zawartości
Jaycob

Hogwarts Legacy

Jaki dom wybierzesz? :E   

134 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki dom wybierzesz? :E



Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Thimedes napisał:

Karty za 5-10 tysięcy złotych, a o 60 klatkach w 4K z RT można tylko pomarzyć... ??‍♂️

Śmiać się czy płakać? Bo sam nie wiem. ?

Do tego ten ray tracing wcale nie poprawia specjalnie wyglądu gry. ?

Jak ja tak napisalem to napisali mi ze paskow grafiki nie umiem ustawiac. Potem ci sami specjalisci od paskow grafiki pisali o spapranej optymalizji. Szkoda gadac :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Thimedes napisał:

Karty za 5-10 tysięcy złotych, a o 60 klatkach w 4K z RT można tylko pomarzyć... ??‍♂️

Śmiać się czy płakać? Bo sam nie wiem. ?

Do tego ten ray tracing wcale nie poprawia specjalnie wyglądu gry. ?

Za 7k to możesz pomarzyć w ogóle o 60 fps w 1440p. 4090 jak widać daje radę jako tako, a i tak ma spadki. Przypuszczam jednak, że mogą być sporo bardziej obciążające lokalizacje.

No ale tak to jest jak się kupuje preordery, to im się nie chce, a i można kasy ile zaoszczędzić na dopracowywaniu gry... Po co dopracowywać jak jelenie przed premierą i tak kupią i już można zarabiać. Niech robią za beta testerów.

Potem takiego parcha łatają miesiącami czy latami. Ostatnimi laty jakaś standardowa praktyka.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Thimedes napisał:

Karty za 5-10 tysięcy złotych, a o 60 klatkach w 4K z RT można tylko pomarzyć... ??‍♂️

Śmiać się czy płakać? Bo sam nie wiem. ?

Do tego ten ray tracing wcale nie poprawia specjalnie wyglądu gry. ?

Ja sam już nie wiem czyja to wina. Może takiej Nvidii czy AMD na rękę skopane optymalizacje, bo wymusza to inwestowanie w droższe karty. Sam w przyszłym roku chce wymieniać kompa pod DDR5 i myślałem nad pójściem w 3440x1440, ale patrząc jak te gry są zoptymalizowane (Forspoken, Legacy), to trochę się hamuję. Patrząc na moc jaką ma 4090 względem konsol, to ta gra powinna latać w 8k i 60 fps na ultra. Już nie wspominając o procku który w konsolach ma wydajność Ryzenów 2xxx. W sumie nawet mi nie chodzi o Hogwarts, ale ten Forspoken miejscami wygląda jak gierka z PS3, a optymalizacja też leży i kwiczy.

Edytowane przez calvex
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i kupiłem deluxe żeby móc z wami narzekać na optymalizację.

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ombre070 napisał:

Nie wytrzymałem i kupiłem deluxe żeby móc z wami narzekać na optymalizację.

haaa ja się nie skusiłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, gret napisał:

haaa ja się nie skusiłem :E

Jeszcze dzień się nie skończył ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ombre070 napisał:

Jeszcze dzień się nie skończył ?

czekam na żal i ból po 19 to już na pewno nie kupię :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, DyndaS napisał:

Potem takiego parcha łatają miesiącami czy latami. Ostatnimi laty jakaś standardowa praktyka.

Dodatkowa faza testów i szlifowania gry, to są koszty. Po co mają je ponosić wydawcy i devki, skoro fraj... ludzie i tak kupią? Jest akceptacja dla takich praktyk. Potem sobie będą patchować długimi miesiącami po premierze. Np. ten sławny day1 patch, to stał się już praktycznie normą, a dla mnie jest dowodem, że gry są wypuszczane za wcześnie bez gruntownego i dokładnego sprawdzenia. Systemowa, patologiczna prowizorka.

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Thimedes napisał:

Karty za 5-10 tysięcy złotych, a o 60 klatkach w 4K z RT można tylko pomarzyć... ??‍♂️

Śmiać się czy płakać? Bo sam nie wiem. ?

Do tego ten ray tracing wcale nie poprawia specjalnie wyglądu gry. ?

Śmiać się, szczególnie z naiwności nabywców tych kart. Myśleli że rzucą 10 kafli na stół i będą Panami a tu rzeczywistość szybko ich zweryfikowała :E

4 minuty temu, calvex napisał:

Patrząc na moc jaką ma 4090 względem konsol, to ta gra powinna latać w 8k i 60 fps na ultra.

:hahaha:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gret napisał:

czekam na żal i ból po 19 to już na pewno nie kupię :E

Dzisiaj trochę słońca było i witamina D wjechała na pełniej.aTrzeba tą euforię jakoś wyhamować ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba za dwa lata kupić RTX 5090 do tej gry do 4K i RT. :E:crash2: A gdzie tu 8K.

blow-mind-mind-blown.gif

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Kris194 napisał:

Dzień bez gównoburzy dniem straconym?

Spoko. Wczoraj jakiś dzban zrobił stronkę na której można sprawdzić czy dany streamer streamował HL. Po to żeby można było ich przestać obserwować, potencjalnie wejść i zacząć im cisnąć. 

Ci ludzie są tak żałośni, że nie wiem czy to jest smutne, zabawne czy jedno i drugie. 8:E 

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kelam napisał:

Dodatkowa faza testów i szlifowania gry, to są koszty. Po co mają je ponosić wydawcy i devki, skoro fraj... ludzie i tak kupią? Jest akceptacja dla takich praktyk. Potem sobie będą patchować długimi miesiącami po premierze. Np. ten sławny day1 patch, to stał się już praktycznie normą, a dla mnie jest dowodem, że gry są wypuszczane za wcześnie bez gruntownego i dokładnego sprawdzenia. Systemowa, patologiczna prowizorka.

Właśnie o tym wiem, ale mają w dupie optymalizację i dopracowanie gry, bo jelenie i tak kupują, a i to totalnie w ciemno przed premierą.

Gdyby nie było przyzwolenia na takie praktyki, to by grę wypuszczali dopracowaną, a nie taki syf jaki widać tutaj i na wielu innych przykładach ostatnimi laty.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, crush napisał:

Wczoraj jakiś dzban zrobił stronkę na której można sprawdzić czy dany streamer streamował HL.

Widziałem właśnie na Dexerto newsa o tym, myślałem że to fejk, ale stronka stoi

toksyczne tolerancyjne i akceptujące community ?

Zdjęcie

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DyndaS napisał:

Właśnie o tym wiem, ale mają w dupie optymalizację i dopracowanie gry, bo jelenie i tak kupują, a i to totalnie w ciemno przed premierą.

Gdyby nie było przyzwolenia na takie praktyki, to by grę wypuszczali dopracowaną, a nie taki syf jaki widać tutaj i na wielu innych przykładach ostatnimi laty.

Przecież premiere tej gry i tak przesuwali. Premierę Cyberpunka przesuwali bodajże 3 krotnie i co? Miałeś super optymalizacje?

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, calvex napisał:

Przecież premiere tej gry i tak przesuwali. Premierę Cyberpunka przesuwali bodajże 3 krotnie i co? Miałeś super optymalizacje?

Cyberpunk to kolejny idealny przykład, że rynek gier idzie totalnie w złą stronę. Winnym temu są ci co kupują gry przed premierą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DyndaS napisał:

Cyberpunk to kolejny idealny przykład, że rynek gier idzie totalnie w złą stronę. Winnym temu są ci co kupują gry przed premierą.

Także ci co kupują karty i inne sprzęty za przesadnie wysokie ceny, ci co kupują mikrotransakcje oraz ci co ulegają Social Justice Warriors. Ogólnie to mogłoby być lepiej niż jest. Jak zawsze. Co poradzić, można pisać na forach ale co to zmieni?

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4K ultra RT z DLSS 3 na 4090tce fps nie spada poniżej 100fps, mi to wystarczy ?

  • Like 4
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Thimedes napisał:

Karty za 5-10 tysięcy złotych, a o 60 klatkach w 4K z RT można tylko pomarzyć... ??‍♂️

Śmiać się czy płakać? Bo sam nie wiem. ?

Do tego ten ray tracing wcale nie poprawia specjalnie wyglądu gry. ?

Ale czy to wina karty? No nie, twórcy gry popełnili średniaka graficznego z dużymi wymaganiami.

Ja tam w ogóle nie liczyłem, że to będzie latać w natywnym 4k z RT powyżej 60klatek. Bez RT ok jest od bidy te średnie 80fps, z RT trzeba się posiłkować DLSS czy FG. Aczkolwiek i tak niezbyt się postarali z tym RT, zresztą z tego co widać cała gra jest mocno nie równa i w całokształcie w takiego średniaka graficznego celuje w klasie AAA.

Taka Plaga też ma grube wymagania nawet bez RT w 4k, ale przynajmniej wygląda konkretnie.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, calvex napisał:

Patrząc na moc jaką ma 4090 względem konsol, to ta gra powinna latać w 8k i 60 fps na ultra.

Trochę przesadzasz :E

Taka np. Forza Horizon 5 lata na konsoli w natywnym 4k@30fps, na PC z 4090 osiągniesz na max detali ~120fps w 4k extreme. Około 4x więcej przekłada się na wydajność.

Tutaj masz w Potterze ~1800p na konsoli i 30fps w trybie quality bez RT. 4k vs 1800p renderuję trochę ponad 40% więcej pixeli czyli znaczna różnica. ~5.8mln vs ~8.3mln. Na PC z testu PCGH masz ~80fps w 4k ultra, biorąc poprawkę na niższą rozdzielczość na konsoli też wyjdzie ~4x większa wydajność.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

Trochę przesadzasz :E

No w sumie, trochę poleciałem, ale wiesz co miałem na myśli :P

Wiem, że premiera o 19:00, a co chwile odpalam steama i sprawdzam czy można grać xD Nie pamiętam kiedy ostatnio byłem tak napalony na gierkę :D Jak za starych czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, calvex napisał:

No w sumie, trochę poleciałem, ale wiesz co miałem na myśli :P

Wiem, że premiera o 19:00, a co chwile odpalam steama i sprawdzam czy można grać xD Nie pamiętam kiedy ostatnio byłem tak napalony na gierkę :D Jak za starych czasów.

nie pisz tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wyniki z wbudowanego benchmarku, to najwazniejsza dla mnie "gra" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...