Skocz do zawartości
Jaycob

Hogwarts Legacy

Jaki dom wybierzesz? :E   

134 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki dom wybierzesz? :E



Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, MT®©™ napisał:

Grajcie w grę, a nie pajacujecie znowu w analizę każego piksela

 

Tu się nie gra, tu się robi benchmarki :cool3:

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szmitu napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=93_hUic6Jic

 

Tu ma chłop cały czas 40 parę fpsów w  4k rt,ale to na zewnątrz. W zamku faktycznie okolice 90

Teraz gra bez RT, 70-100fps w 4k w zamku jak tak biega przeważnie.

Ale co ciekawe ~24GB RAM zajęte przez grę i ~14GB vram :E

Edit: Grał właśnie wraca do grania z RT :E Ale sobie można przewinąć kilka minut wstecz.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie vram zapchany w opór.

Spadki niemiłosiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

Teraz gra bez RT, 70-100fps w 4k w zamku jak tak biega przeważnie.

Ale co ciekawe ~24GB RAM zajęte przez grę i ~14GB vram :E

Gdybyś tylko miał 4090... 

... a nie czekaj :E

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem, to gra raczej pozytywna i dosyć dobra. Na 1050 Ti, 1650 i 3050 działa lepiej niż się obawiałem. Nie musimy być niewolnikami ustawień "Ultra". Da się grać co najważniejsze. Ciekawe czy na Switchu też będzie się dało. Kto wie?

Gdy chodziłem do podstawówki, marzyłem o uczęszczaniu do szkoły jak Hogwart, bo ta, w której byłem, była stosunkowo nudna, zwyczajna i bez fajniejszego klimatu. Życie trochę umilał Game Boy. Książki HP czytałem na bieżąco, filmy obejrzałem tylko te pierwsze. W Harrego Pottera na GameCube'a grałem w 2021 (i to w 4K) - grafa nawet spoko i sterowanie też ok.

Dzisiaj nie jestem już tak podjarany tym uniwersum, jak 20 lat temu. Wtedy bym skakał z radości i nie mógł się doczekać grania. Szczególnie z powodu rozmachu gry, rozmaitych możliwości chodzenia, działania, czarowania oraz grafiki. Trochę jak spełnienie marzeń (do pewnego stopnia).

Współcześnie siedzę w japońskich light novel i mangach albo anime, w których magia to coś częstego ale wygląda tam sprawa inaczej niż w świecie J.K. Rowling. Przede wszystkim, raczej nikt nie używa różdżek. Np. w aktualnie lecącym anime, dziewczyna stworzyła pierwszą w ich świecie latającą miotłę, bo nikt inny na to wcześniej nie wpadł, choć arystokracja magii używa na co dzień.

Gdyby tak dało się to kupić za 150 zł i części komputerowe staniały... wtedy może bym grał. A tak, to obejrzałem reckę TVGry na YT i jest chwaląca (recenzent ogrywał na PS5). Ponoć na PS5 i XSX działa znośnie. Jeszcze nie wiem jak z PS4 i Xbox One. Może nie będzie jak z CP77.

A co do tej całej "sprawy" z J.K. Rowling, to dla mnie jest ona trochę śmieszna i niepotrzebna. Mnie nigdy zmiana płci w realu nie interesowała, więc dla mnie słowo trans kojarzyło się z transhumanizmem (ulepszaniem ludzi) lub z transformersami (tymi "robotami", co zmieniają kształt). Nie oceniam też gier po autorze książek na podstawie których są. Np. imo Andrzej Sapkowski wydaje się mało sympatyczny ale co z tego?

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Thimedes napisał:

Gdyby tak dało się to kupić za 150 zł i części komputerowe staniały... wtedy może bym grał. A tak, to obejrzałem reckę TVGry na YT i jest chwaląca (recenzent ogrywał na PS5). Ponoć na PS5 i XSX działa znośnie. Jeszcze nie wiem jak z PS4 i Xbox One. Może nie będzie jak z CP77.

Sorki ze tak pisze ale tanio to juz bylo. Fajnie ze masz zajawke w zyciu. Uzbieraj na PS5 albo lepsza grafike i smigaj razem z nami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak się w tej grze zmienia rozdzielczość? Bo u mnie możliwość zmiany wyświetla się na szaro i na sztywno jest ustawione 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta szata z czaszkami co ruszają się w dymie jest mega!

Nawet nie wiedziałem, że to mam w ekwipunku.

jb25i6r.jpg

 

W ruchu wygląda świetnie!

 

Edytowane przez Userkamil
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jest i kuchnia w Hogwarcie. W końcu ludzie którzy nie czytali książek dowiedzą się kto tyrał 24/7 by okularnik miał żarcie podane na tacy :D

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, DyndaS napisał:

Gdybyś tylko miał 4090... 

... a nie czekaj :E

 

To mam :E Ale z Potterem jeszcze poczekam.

Ale ładnie siorbie ta gra vram i ram. Teraz gościo zrestartował i znowu męczy natywne 4k z RT w 40 kilku klatkach, po kilku minutach vram już mu prawie pod 17GB podbijał i ~25GB ram zaalokowane :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, SebastianFM napisał:

Tak, XSX ma mocniejsze GPU z wydajniejszymi rdzeniami RT niż RTX 4070 Ti.

No wiem, że XSX ma wydajniejsze, ale jednak nieznacznie, nie powinno być takiej różnicy na niekorzyść PC mimo wszystko.
:E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Userkamil napisał:

Ale ta szata z czaszkami co ruszają się w dymie jest mega!

Nawet nie wiedziałem, że to mam w ekwipunku.

Ogólnie fizyka szat, peleryn jest kozak, fajnie też wyglądają krople deszczu na naszym ubraniu, albo jak podmuch naszej postaci podrywa liście z ziemi do góry, zabawne że jak wskoczymy do wody, to nasza postać po wyjściu z niej nie wygląda na mokrą, trochę dziwne to jest. Ale ogólnie to jest trochę tych smaczków, i widać że ci goście z Avalanche się postarali.

Edytowane przez ditmd
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Thimedes napisał:

Gdyby tak dało się to kupić za 150 zł i części komputerowe staniały... wtedy może bym grał. A tak, to obejrzałem reckę TVGry na YT i jest chwaląca (recenzent ogrywał na PS5). Ponoć na PS5 i XSX działa znośnie. Jeszcze nie wiem jak z PS4 i Xbox One. Może nie będzie jak z CP77.

Jakiś kod na grę może znajdziesz za 150 zł, szczególnie gdy zaczną dodawać do podzespołów.
Masz i7 6700 + gtx1060 6GB, czyli gra będzie działała lepiej, niż na PS4 Pro oraz podobnie lub gorzej niż Xbox Series S.

Wy serio dziwicie się temu VRAM :E ? Przecież obecne konsole mają 16GB i automatyczną, sprzętową kompresję.
Wystarczy, że zapomnieli dostosować ustawień do PC oraz o kompresji.

Edytowane przez musichunter1x
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, frog67 napisał:

Roman jedzie na fake'owych klatkach z FG więc no jego klatki się nie liczą, a jak natywnie jest po 40 parę to cienko coś, chyba dlatego mamy FG na premierę.

its-next-gen-v0-gn9avjnjisda1.png?width=

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że gra ma miejsce dokładnie w roku 1890, a premiera na PS4 i XBO odbędzie się dopiero 4 kwietnia (i tak znacznie wcześniej niż lipcowa premiera na Switcha). Ciekawe czy będą kolejne części (może zależy od tego jak się sprzeda). Osobiście wątpię, myślę, że to jednorazowy projekt od Avalanche Software (choć kto wie). Z tego co widzę, to oprawa wizualna jest trochę niewyraźna na Series S. Nie byłoby to przeszkodą w starych grach ale w takiej jak HL już jest, bo jest w niej dużo szczegółów, które można tak nie dostrzec.

A w kontekście gier z tego uniwersum, to hasło "trans" powinno się kojarzyć głównie i przede wszystkim z jedną ze szkół magii, czyli transfiguracją (której btw przez pewien czas uczył Dumbledore, a przed nim przodkini Weasleyów znanych z książek, czyli Matilda Weasley).

Gdy oglądałem film w kinie, byłem pod wrażeniem tych efektów. :-)

4 minuty temu, musichunter1x napisał:

Jakiś kod na grę może znajdziesz za 150 zł, szczególnie gdy zaczną dodawać do podzespołów.
Masz i7 6700 + gtx1060 6GB, czyli gra będzie działała lepiej, niż na PS4 Pro oraz podobnie lub gorzej niż Xbox Series S.

Tak się składa, że mam 6800K, bo nie chciałem zmieniać 4 rdzeni na 4 rdzenie, więc zmieniłem 4 na 6. Całkowita wydajność jest wyższa, co widać m.in. przy odtwarzaniu YouTube'a. Niestety nie wiem jak działa na PS4 Pro. Na Series S nie wygląda wyśmienicie ale mogło być gorzej.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ditmd napisał:

Ale ogólnie to jest trochę tych smaczków, i widać że ci goście z Avalanche się postarali.

Największe wrażenie robią na mnie te ruchome obrazy. Ich ilość i roznorodnosc. Niektóre nawet swoje pieśni grają. Mega!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajnie jakby jakies optymalizacje zrobili dla wersji Ps4 i potem je dodali w patchu do wersji PC. Ale raczej sa na to minimalne szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Userkamil napisał:

Największe wrażenie robią na mnie te ruchome obrazy. Ich ilość i roznorodnosc. Niektóre nawet swoje pieśni grają. Mega!

No to jest fajna sprawa. Bardzo mi się ten pomysł podobał. Technologia XXI wieku nadal nie dogoniła jeszcze tego co mieli wtedy czarodzieje ale z tymi obrazami to nie jesteśmy już daleko. Ogólnie tytuł jest jednym z lepiej wyglądających. W żadnej grze HP nie można było zwiedzić na raz aż tyle przestrzeni i wykonać aż tyle questów pobocznych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na day1 nie wygląda to źle, ale jest nad czym pracować, to z pewnością. Macie problem z przejściami światła i cienia jak np. przechodzicie od pokoju do pokoju lub na zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje też wyłączyć minimapę i te wskaźniki po lewej. Ta smuga księgi sprawdza się bardzo dobrze gdzie iść etc. A jednak imersja już inna ;) Sama eksploracja nabrała rumieńców!

ZfgvjLb.jpg

Edytowane przez Userkamil
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, musichunter1x napisał:

Wy serio dziwicie się temu VRAM :E ? Przecież obecne konsole mają 16GB i automatyczną, sprzętową kompresję.

I tylko 16, dla gier w zasadzie z 14 chyba dostępne. No, ale konsole to inny świat, inne detale, rozdzielczość. W wieśku po tym nieszczęsnym patchu też mi potrafiło alokować pod 16GB vram w 4k nawet z dlss-q.

Tak zerkam jak gra ten gostek co jakiś czas, przed chwilą dał dlss-performance do 4k + FG i miał ponad 200fps miejscami. Teraz leci DLSS-Q do 4k z FG i przeważnie 120-140fps w ultra z RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Thimedes napisał:

Tak się składa, że mam 6800K, bo nie chciałem zmieniać 4 rdzeni na 4 rdzenie, więc zmieniłem 4 na 6. Całkowita wydajność jest wyższa, co widać m.in. przy odtwarzaniu YouTube'a. Niestety nie wiem jak działa na PS4 Pro. Na Series S nie wygląda wyśmienicie ale mogło być gorzej.

Źle spojrzałem, nawet nie wiedziałem, ze 6800k istnieje :E To tym bardziej nie ma na co narzekać.
Series S ma tylko 32 Rop w GPU, więc to poziom nowoczesnego PS4 Pro z lepszą całą resztą. Gtx1060 6gb jest lepszy, ale słabiej zoptymalizowany. Jeśli kupisz rx5600xt to będziesz miał zbliżoną jakość do PS5 bez RT w 1080p, ale dopiero RX6600XT dorówna w przybliżeniu. Rt to kwestia RTX3060TI i będzie już lepiej niż na konsolach..., poza kwestią Vram, ale 1080p to chyba nie problem?
Rx5600xt, w wersji "oem" można było kupić za 666 zł, z pokrętnego źródła, ale nadal nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Userkamilnie no u ciebie gra wygląda bosko, śmigaj gdzieś na wieże i zrób screenshota ^^

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Thimedes napisał:

No to jest fajna sprawa. Bardzo mi się ten pomysł podobał. Technologia XXI wieku nadal nie dogoniła jeszcze tego co mieli wtedy czarodzieje ale z tymi obrazami to nie jesteśmy już daleko. 

Sztuczna inteligencja + OLED i masz to już dziś ;) W Korei Południowej już eksperymentują z prezenterką wiadomości, w postaci AI + droid, a symulacja ciała AI na ekranie to dzień powszedni. Sprawdź w youtube chatgbt.

Edytowane przez musichunter1x
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RTX4090 napisał:

FG też jest w starszej wersji - warto zrobić update 

Ktora to nowa a ktora to stara, jak odroznic?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...