Skocz do zawartości
Jaycob

Hogwarts Legacy

Jaki dom wybierzesz? :E   

134 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki dom wybierzesz? :E



Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś stękał, że Nvidia zapomniała o profilu dla tej gry w nowej wersji sterowników Nvidia 528.49 z dnia dzisiejszego:

Cytat

 Profile "Hogwarts Legacy"
        ShowOn GeForce
        ProfileType Application
        Executable "phoenix-win64-test.exe"
        Executable "hogwartslegacy.exe"
        Setting ID_0x105e2a1d = 0x00000004
        Setting ID_0x10f9dc81 = 0x00000011
        Setting ID_0x10f9dc84 = 0x01000000
        Setting ID_0x80857a28 = 0x00000001
    EndProfile

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

A tak na marginesie? Kurs $, czy co?
Za 16GB marne 259 pln wołają? :hmm:
 

Jakbyś wybrał coś szybszego z designem dla szejków to już nie będzie tak tanio :E

https://www.proshop.pl/RAM/GSkill-Trident-Z-Royal-DDR4-4600-C18-DC-Gold-16GB/2692075?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite&ceneo_cid=cc27c0c8-bcc3-7106-c029-9f631e9cd51e

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kitu napisał:

Jako kompletny laik, który swojego PC nie otwierał od dobrych dwóch lat, strzelałbym w koniec generacji.

Dokładnie, jesteśmy w takim okresie przejściowym, gdzie najlepsze kości DDR4 już poznikały lub są w horrendalnych cenach a z kolei porządnych DDR5 jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Reddzik napisał:

W moim przypadku będzie ciężko dokupić takie same kości, i żeby jeszcze dawały radę co najmniej 3600mhz cl16, chyba lepiej sprzedać i kupić nowe 32gb

faktycznie.

 

 

1 minutę temu, lukadd napisał:

Staaary... co Ty mi tu marnemu żukowi ajfony w złocie proponujesz!? ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, caleb59 napisał:

Gdyby ktoś stękał, że Nvidia zapomniała o profilu dla tej gry w nowej wersji sterowników Nvidia 528.49 z dnia dzisiejszego:

W takim razie chyba pora je wypróbować. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak oto potterek wywołał temat deficytu ramu - ciekawe czy zasadny, czy fakowy? - i faktycznie to może być ostatni dzwonek i dobry moment (ceny) na dorzucenie sobie 16GB do budy (bo niebawem serio może zaczać się przydawać).
Śmichy chichy, a tu... hmm. :hmm:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Reddzik napisał:

W moim przypadku będzie ciężko dokupić takie same kości, i żeby jeszcze dawały radę co najmniej 3600mhz cl16, chyba lepiej sprzedać i kupić nowe 32gb

Dokładnie taką sytuacje przerabiałem lata temu, kupię ramu na teraz a jak trzeba będzie więcej to dokupie kości, no i wyszlo jak mówisz, więc jak robiłem ostatni upgrade to już za wczasu wszedło 32GB i problem z głowy.

Ciekawe kiedy wrzuci Hardware unboxed swoje testy z HL bo im to nawet 4090 zatkało :E  

będzie wesoło mówię wam.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, frog67 napisał:

Ciekawe kiedy wrzuci Hardware unboxed swoje testy z HL bo im to nawet 4090 zatkało :E  

Bo oni nie umiejo w suwaki! ;)
Złomiarze! ;)

 

 

3 minuty temu, frog67 napisał:

Dokładnie taką sytuacje przerabiałem lata temu, kupię ramu na teraz a jak trzeba będzie więcej to dokupie kości, no i wyszlo jak mówisz, więc jak robiłem ostatni upgrade to już za wczasu wszedło 32GB i problem z głowy.

Mini short OT.
Pytanie, czy dorzucanie 2x 16 GB (do już 2x 16GB), to dobry pomysł, czy obsadzone 4 banki to kiszonka?

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy kontroler pamięci w CPU to pociągnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą ta gra pokazana na tym filmiku przy 32GB RAM też przycinała od czasu do czasu - oczywiście znacznie mniej niż przy 16GB, ale jednak.

6 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

I tak oto potterek wywołał temat deficytu ramu - ciekawe czy zasadny, czy fakowy? - i faktycznie to może być ostatni dzwonek i dobry moment (ceny) na dorzucenie sobie 16GB do budy (bo niebawem serio może zaczać się przydawać).
Śmichy chichy, a tu... hmm. :hmm:

Dawno nie było "zalanych fabryk pamięci", albo "trzęsienia ziemi na Tajwanie/miejscu gdzie produkuje się RAM". Co jakiś czas są odpalane takie szmaty (kotastrofy), by podbić np. x2 ceny ram w detalu. Tak tylko nadmieniam, jakby ktoś się wahał z zakupem za wczasu.

 

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

=Mini short OT.

Pytanie, czy dorzucanie 2x 16 GB (do już 2x 16GB), to dobry pomysł, czy obsadzone 4 banki to kiszonka?

Nie czemu, po testach nawet na PPC widać że to wydajna opcja, tylko czasem jest problem aby kontroler dał radę to udźwignąć albo płyta, wolałbym opcje 2x16 bo wtedy to dual ranki i też swoje plusy to ma.

Testował ktoś tutaj czy są może różnice w zależności od platformy 

Steam/EGS ... itd... bo to mnie ciekawi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

I tak oto potterek wywołał temat deficytu ramu - ciekawe czy zasadny, czy fakowy? - i faktycznie to może być ostatni dzwonek i dobry moment (ceny) na dorzucenie sobie 16GB do budy (bo niebawem serio może zaczać się przydawać).
Śmichy chichy, a tu... hmm. :hmm:

Nie ma żadnego deficytu, ramo jest pełno, sensowny top bdie typu patrioty 4400 kupisz za grosze i nic więcej nie potrzeba, dużo taniej niż kiedyś kupowałem ;)

  

7 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Mini short OT.
Pytanie, czy dorzucanie 2x 16 GB (do już 2x 16GB), to dobry pomysł, czy obsadzone 4 banki to kiszonka?

Do 11700K i Z490 nie warto

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ktoś napisał, że wzrost 8-krotny przez ponad dekadę. Wg mnie wciąż nie do końca. W tej chwili standard to 16, premium standard to 32. Ztcp standard 4, a premium standard 8, to było przed 2010. Jak kupowałem laptopa w 2010 to już trochę mnie gniotło, że nie ma 8 GB - powoli to już był pożądany standard. 

Ale ja nie o tym. 8 to jest 2³. Prawo Moore'a mówi o wzroście 2x co 18-24 mc. Gdyby ono obowiązywało, to 8-krotny wzrost wymagań RAM nastąpiłby w 4,5-6 lat. Więc taki wzrost na ponad dekadę to jest zaiste bardzo mało. 

Uważam też że warto kupić 32 GB ddr4 kto jeszcze nie ma, a nie planuje szybko ddr5. Zaraz ddr4 będzie drożeć, bo ddr5 będzie standardem, a stary typ będzie coraz trudniej dostępny, jak to za każdym razem było. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, frog67 napisał:

...tylko czasem jest problem aby kontroler dał radę to udźwignąć albo płyta, wolałbym opcje 2x16 bo wtedy to dual ranki i też swoje plusy to ma.

Ale masz wiedziane, że 4x single rank działa wydajnościowo jak dual rank?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wrzucić coś odnośnie fabuły bo ostatnie pińcset stron znowu o technikaliach ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pioy napisał:

To co ktoś napisał, że wzrost 8-krotny przez ponad dekadę.

... to wcale nie jest prawda. W Crysis z 2007r potrafiło zjeść ponad 6 GB RAM, a dzisiaj typowe gry biorą nierzadko ... ja wiem ... 1,5x tyle. Przez dekadę wymagania co do RAM przez gry to wzrosły o jakieś kilkadziesiat procent ... tylko. Także wzrost wymagań RAM x8 przez gry (w ciągu ostatniej dekady/trochę ponad) to jakieś bajdurzenie z czapy.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram wymieniony na inne kości 32gb, niestety nie dołożony bo nie chciałem się babrać w szukaniu 2 dodatkowych kostek do obecnych ballistixów. Liczyłem że już więcej w AM4 nie zainwestuje ale trudno się mówi =d

Stuttery się pochowały na razie, znaczy spadki są, ale za to jest ich mniej i nie tak drastyczne jak wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Element Wojny napisał:

A może ktoś wrzucić coś odnośnie fabuły bo ostatnie pińcset stron znowu o technikaliach ?

Chyba jeszcze się nikt nie dokopał do fabuły, a co zainteresowany ? 

sam ciekaw jak fabuła się toczy i jak jest z zadaniami i choćby z nieliniowością, czy są jakieś istotne decyzje co mają przełożenie na przyszłość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

A może ktoś wrzucić coś odnośnie fabuły bo ostatnie pińcset stron znowu o technikaliach ?

Idź na forum konsolarzy, oni coś grają, na pc tutaj tylko gadanie o grafice i klatkach :E

  • Haha 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Element Wojny napisał:

A może ktoś wrzucić coś odnośnie fabuły bo ostatnie pińcset stron znowu o technikaliach ?

Spadamy z ramami i innymi barami. Sio.
Wracamy do gry i... najchętniej fabuły / wrażeń - nie technikaliów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, frog67 napisał:

Ciekawe kiedy wrzuci Hardware unboxed swoje testy z HL bo im to nawet 4090 zatkało :E  

A skąd taki news, że zatkali 4090?

Bo ja tylko widziałem jak na twicie pisali, że w 4k zatkali 4070Ti z 12GB, 4080 z 16GB była już OK.

https://twitter.com/HardwareUnboxed/status/1623147278293934081

Ogólnie tam pisał, że gdyby 4070ti miał 16GB to było by git bez zatykania w 4k w tej grze i pisał, że jak styka vram to gra działa bardzo dobrze.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Spadamy z ramami i innymi barami. Sio.
Wracamy do gry i... najchętniej fabuły / wrażeń - nie technikaliów.

A niby z jakiej racji? To jest pclab, a nie poględzmyofabulelab. Warto temat ramu w kontekcie tej gry jak najbardziej rozważyć ocb. Testy poważnych redkacji powinny być na dniach, ale trochę ludu z tego co widzę narzeka w sieci na 16GB przy okazji tej gry. Coś w tym musi być. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Element Wojny napisał:

A może ktoś wrzucić coś odnośnie fabuły bo ostatnie pińcset stron znowu o technikaliach ?

Ja jestem w Hogsmeade i właśnie kupiłem różdżkę. ;) Szczegółów fabularnych raczej przez długi czas nie będę pisał, bo nie chcę innym psuć zabawy. No i... za długo eksplorowałem i nie porobiłem dużo zadań jak na razie. :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...