Skocz do zawartości
Jaycob

Hogwarts Legacy

Jaki dom wybierzesz? :E   

134 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki dom wybierzesz? :E



Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, caleb59 napisał:

Szukasz dymów? To nie ze mną. Nie rozumiem Twojego bełkotu i co to w ogóle ma do tematu, koledzy chociaż przedstawili jakieś sensowne argumenty a Ty wystrzeliłeś jak korek od szampana ale imprezy to tutaj raczej nie ma żadnej, pijany to do spania.

Trochę mi szkoda takich jak ty (bez żadenj szydery, ja bym był mocno podminowany)  co niedawno wymienili po długim szukaniu karty na 3070 a tu zzaczyna GPU okrutnie się starzeć bo ewidentnie Vramu brakuje, a pamiętam była w planach wersja 16GB 3070 i jak zwykle nvidia pokpiła sprawę.

No nic zostaje zminiejszanie jakości tekstur, ewentualnie cienii bo to najbardziej pochłania Vram.

Coś czuje że będzie podobnie tutaj w przypadku 3070 / RX 6800  jak kiedyś z 780TI / 290X 

Obejrzałbyn takie porównanie.

Edytowane przez frog67
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@joloxx9 Medium niewiele zmienia jak dla mnie, mam już 10% gry za sobą i dobrze się bawię a to chyba najważniejsze :) 

Te spadki były wkurzające po prostu a fakt, że trzeba dawać tekstury nie oczko a dwa w dół jest zwyczajnie rozczarowujący ;) 

btw:

upload-2023-2-9-12-38-31.png

:E 

Edytowane przez lamparcicho
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, frog67 napisał:

Mówisz tak jakby 1440p byla niewiadomo jak wysoką rozdzielczością, a tak naprawdę dziś 1080p to jesr low res 1440p to taka średnia medium res, a wysoka rozdziałka to 4K 

Tak jak kiedyś kolejno z 640x480 / 800x600  / 1024x768

Dla mnie najlepsza rozdzielczość, wręcz rewelacja to 1800p czyli 3200x1800 na monitorze 4K jakość dalej bardzo przyzwoita, a performance średnio z 20% wyższy niż 4K.

Trzeba rozróżnić rozdzielczość renderowania od rozdzielczości wyświetlania. Zakładam, że my nie piszemy o rozdzielczości wyświetlania. W innym razie można by nawet pisać, że 4K to standard ponieważ można uzyskać taką rozdzielczość dzięki np. DLSS w trybie Ultra performance z renderowaniem w 720p.

1440p jeszcze nie jest standardową rozdzielczością renderowania. Na konsolach w nowych, wymagających graficznie grach taka rozdzielczość jest używana przy 30 FPS. Na PC z pewnością najwięcej osób ma ustawioną niższą rozdzielczość renderowania niż 1440p, nawet jeżeli korzystają z monitorów czy telewizorów z wyższą rozdzielczością.

Edytowane przez SebastianFM
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, frog67 napisał:

Trochę mi szkoda takich jak ty (bez żadenj szydery, ja bym był mocno podminowany)  co niedawno wymienili po długim szukaniu karty na 3070 a tu zaczyna GPU okrutnie się starzeć bo ewidentnie Vramu brakuje, a pamiętam była w planach wersja 16GB 3070 i jak zwykle nvidia pokpiła sprawę.

@sideband już dawno temu to przepowiadał. Oczywiście, że problem jest realny ale dopóki "zabiją" klasyczne 8GB VRAM w 1080p to trochę wody jeszcze upłynie. Póki co obserwuję raczej dziwną tendencję do wymuszania 32GB RAM tak jak w przypadku tej gry co mnie przyznam osobiście zaczyna dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam cale, a nie zdanie wyrwane z kontekstu ;)

Brak opisu.

Edytowane przez Phoenix.
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, caleb59 napisał:

@sideband już dawno temu to przepowiadał. Oczywiście, że problem jest realny ale dopóki "zabiją" klasyczne 8GB VRAM w 1080p to trochę wody jeszcze upłynie. Póki co obserwuję raczej dziwną tendencję do wymuszania 32GB RAM tak jak w przypadku tej gry co mnie przyznam osobiście zaczyna dziwić.

Ale większe zużycie Ram to też jest skutek ( jak w twoim przypadku) mniejszej ilości Vram widać wszystko  się wiąże.

EQIpj28.jpg

To samo zauważyłem w Horizon Zero Dawn na PC 

tak jak pisałem gdy grałem na GPU z 8GB Vram to zużycie ram miałem nawet do 22GB teraz gdy mam 16GB Vram to ram maksymalnie dobija do 16GB i to samo jest w Hogwats Legacy 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Reddzik napisał:

A ja w miarę świeży user z RTX 3060 Ti i co mam powiedzieć, termin 14dniowy na zwrot minął jakiś czas temu, więc musi mi wystarczyć te 8gb na lata :szczerbaty: W razie czego będę grać w playstation cinematic 40fps ✌️
Na razie niech wyjdzie premiera, czyli to już jutro, niech łatają, cena niech spada i sam sprawdzę tego kapiszona.

Nie ma dramatu.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma źle, widziałem ten filmik, on i tak ma 32GB RAM i lepszy proc, więc u niego ma gdzie się pomieścić w tych 32GB, u mnie będzie pod korek, nie wiem czy swap pomoże, może zanim kupię grę wpierw zmienię procka i ram, gierka fajna, ale w takim stanie jej nie wezmę, poczekam.
Zapomniałbym może DF zrobi filmik, wrzucą polecane presety i wtedy przyjdzie na mnie kolej by się pobawić. Na razie nie kupuję gry,

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Reddzik napisał:

Zapomniałbym może DF zrobi filmik, wrzucą polecane presety i wtedy przyjdzie kolej na mnie by się pobawić.

Nie będą robić recenzji tech. tej gry. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaycob napisał:

Nie będą robić recenzji tech. tej gry. 

Nie gadaj, że przez "transfobię"? :E:E

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, crush napisał:

Nie gadaj, że przez "transfobię"? :E:E

Nie wiem przez co, ale jeden z nich z ksywką "Dictator " na Reseterze się wypowiada. :E  Może nie chce się narażać lol co by było mega nieprofesjonalne dla nich. 

Tutaj wpis z forum beyond3d.com

A6p0aOD.png

i z Eurogamera:

QYViaeL.png

Edytowane przez Jaycob
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak żałosne, że słów brak. :E

A jeszcze żeby było bardziej żałośnie to babochłopy latają po reddicie i twitterze spamując spoilerami z zakończenia gry. :rotfl:

  • Like 2
  • Haha 4
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jaycob napisał:

Nie wiem przez co, ale jeden z nich z ksywką "Dictator " na Reseterze się wypowiada. :E  Może nie chce się narażać lol co by było mega nieprofesjonalne dla nich. 

Tutaj wpis z forum beyond3d.com
i z Eurogamera:

Może zrobią jakąś analize za jakiś czas po kilku patchach i gdy całe zainteresowanie tytulem siądzie aby nie było żadnej gównoburzy.

Teraz, crush napisał:

To jest tak żałosne, że słów brak. :E

A jeszcze żeby było bardziej żałośnie to babochłopy latają po reddicie i twitterze spamując spoilerami z zakończenia gry. :rotfl:

Sądzę że sami tej gry nie przeszli, ale by była beka jakby ktoś ich strollował i podał im jakieś wydarzenia z gry ale z czapy, które w ogóle nie mają miejsca.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, crush napisał:

To jest tak żałosne, że słów brak. :E

A jeszcze żeby było bardziej żałośnie to babochłopy latają po reddicie i twitterze spamując spoilerami z zakończenia gry. :rotfl:

Nie chcą robić analizy najbardziej zahajpowanej i prawdopodobnie najlepiej sprzedającą się grą 2023. 

Groom's reaction upon seeing bride - Funny | Cat memes, Cute cat memes, Dog  memes

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, crush napisał:

To jest tak żałosne, że słów brak. :E

A jeszcze żeby było bardziej żałośnie to babochłopy latają po reddicie i twitterze spamując spoilerami z zakończenia gry. :rotfl:

Tym się różnią profesjonaliści od buraków, może w końcu przyszła pora by forum przestało robić z tych kolesi jakąś wyrocznię ? Wyrwać chwasta raz na zawsze i tyle. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 4
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

(...) Póki co obserwuję raczej dziwną tendencję do wymuszania 32GB RAM tak jak w przypadku tej gry co mnie przyznam osobiście zaczyna dziwić.

Czy oprócz tego wątpliwego pojedynczego filmiku 32GB vs 16GB, ktoś natknął się na info, jakoby naprawdę był znaczący lipton przy 16GB?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Digital Foundry i Eurogamer to odzielne firmy? Wiem ze DF pisze dla EG ale czy sa pod jednym parasolem nie wiem

Właśnie to mnie dziwi, bo art. dot. HL na EG są:

https://www.eurogamer.net/games/hogwarts-legacy

A DF pisze też tam swoje analizy.  Ale o HL, najbardziej popularnej grze teraz z jakiegoś powodu nie chcą nic dodać.  :E 

Nie oddzielne, DF należy do EG. 

Edytowane przez Jaycob
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu polecam przyjąć ogólne założenie, że max detail jest do screenów, a do grania 1 preset niżej. Wtedy nagle się okazuje, że do 1440p w zupełności wystarczy 8 GB. To jest po prostu bardziej optymalny sposób użycia sprzętu vs wrażenia z gry. Na ekranie typu 1440p144 27", ustawienie 1440p high wygląda lepiej niż 1080p max. Na 1080p 27" wg mnie też, chociaż to ogólnie kupa. A na mniejszych? Ludzie, GPU kosztuje 2-3k a monitor 1k, po co się kisicie? 

Zresztą wystarczy popatrzeć na moją sygnaturkę. Lenovo jak na swoje czasy było "zaje..e", ale przesiadka na 1440p 27" to była zmiana generacyjna że tak powiem.

I jeszcze nie zaczęliśmy tematu dlss. Które działa lepiej od DSR. 

Edit a o systemowym ramie już pisałem wyżej. Jeśli masz względnie dobry komputer na ddr4, masz w nim 16 GB RAM i nie masz planów rychło zmieniać na ddr5, to aż się prosi o zmianę na 32 GB, dopóki ddr4 jest wybór i dobre ceny, a 16 GB idzie dobrze sprzedać. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do recenzji to obstawiam że AngryJoeShow zrobi swoją (albo Ctrl+Alt+Delrith). Nie jestem fanem ich dość częstego darcia się, ale w kwestii recenzji i wytykania minusów itp. zazwyczaj są miarodajni. No i w zasadzie mają wywalone jaja na ewentualny hejt. Dodatkowo ,,OJ" jest fanem całego Harryego Pottera więc będzie urozmaicenie: jeden gość który na to czekał od momentu zapowiedzi, pozostała dwójka (prowadzących) po prostu dostanie obiektywnie grę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie porownania technicznego od Digital Foundry?

39 minut temu, TwisteddJoker napisał:

Co do recenzji to obstawiam że AngryJoeShow. Nie jestem fanem ich dość częstego darcia się, ale w kwestii recenzji i wytykania minusów itp. zazwyczaj są miarodajni. No i w zasadzie mają wywalone jaja na ewentualny hejt.

Oni poprostu mowia glosno co im sie podoba albo nie podoba, bez filozofii. IMO sa super ziomki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

Nie bedzie porownania technicznego od Digital Foundry?

Błazny nie chcą zrobić materiału o jednej z najpopularniejszych gier wydanych od dłuższego czasu, bo obawiają się reakcji kilkuset ludzi na twitterach i pomyleńców na reseterze. 

Kij im w oko - dziś, jutro i już na zawsze. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Element Wojny napisał:

Błazny nie chcą zrobić materiału o jednej z najpopularniejszych gier wydanych od dłuższego czasu, bo obawiają się reakcji kilkuset ludzi na twitterach i pomyleńców na reseterze. 

Kij im w oko - dziś, jutro i już na zawsze. 

Amen.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jaycob napisał:

Ta gra prawie nie korzysta z procka, szczególnie z wł. RT. 

O kant kuli potłuc taką analizę, pierwsze co się robi to wyłącza się SMT w przypadku dziwnych problemów z wydajnością, po obejrzeniu tego filmu wiem tyle co przed. Coś jest nie tak ale autor nawet się nie zagłębił w temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...