Skocz do zawartości
Jaycob

Hogwarts Legacy

Jaki dom wybierzesz? :E   

134 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki dom wybierzesz? :E



Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

 

Hogwarts Legacy is an immersive, open-world action RPG set in the world first introduced in the Harry Potter books. Now you can take control of the action and be at the center of your own adventure in the wizarding world. Embark on a journey through familiar and new locations as you explore and discover fantastic beasts, customize your character and craft potions, master spell casting, upgrade talents, and become the wizard you want to be.

Experience Hogwarts in the 1800s. Your character is a student who holds the key to an ancient secret that threatens to tear the wizarding world apart. You have received a late acceptance to the Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry and soon discover that you are no ordinary student: you possess an unusual ability to perceive and master Ancient Magic. Only you can decide if you will protect this secret for the good of all, or yield to the temptation of more sinister magic.

Discover the feeling of living at Hogwarts as you make allies, battle Dark wizards, and ultimately decide the fate of the wizarding world. Your legacy is what you make of it.

 

źródło

14_premiera_hogwarts_legacy_opozniona_fa

200917042715825_u524.jpg

 

82d611d654e9dd239d1762c8baa96b5fb31a0e72

 

70120ec2d8cae6bf8b9f617a408cf90354dbd170

Uwielbiam te uniwersum, a bardzo dawno takiej gry w tych klimatach nie było.  Liczę, że będzie to dobre RPG w tym świecie. Wygląda to także bardzo ładnie (aczkolwiek nie nextgenowo),  ale miałem wrażenie z tego gameplaya, że trochę chrupało. Premiera dopiero na przyszły rok także jeszcze sporo czasu na "polerowanie". 


Czekam na więcej i będę śledził. 
 

Edytowane przez Jaycob
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba, chętnie zagram ;) Liczę na ciekawą fabułę i mroczny klimacik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaram się tym tytułem jak czara ognia. Otwarty świat, rgp w tym uniwersum..bajka. Oby to się udało i żeby nie wpadli na to żeby porzucić taki pomysł nagle...Tu jest taki potencjał i takie pole do popisu..dla mnie osobiście na chwilę obecną to jest chyba najbardziej wyczekiwana gra 2021 :D 30 lat na karku ale zauroczenie tym uniwersum nigdy nie minie :D 

Również będę śledził 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata czekałem na duży tytuł z tego uniwersum. Najbardziej wyczekiwana gra przeze mnie na 2021. Biorę na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jakikolwiek hajp na HP umarł wieki temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stjepan napisał:

Ciekawe czy Hermiona będzie. :E

Patrząc na ten trailer to będzie ale taka

c.jpg.bc90839aed0f614cbb4f5ee80e59f4d7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Stjepan napisał:

Ciekawe czy Hermiona będzie. :E

Jeszcze jej wtedy na świecie nie było XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

52 minuty temu, Stjepan napisał:

Ciekawe czy Hermiona będzie. :E

Akcja ma się rozgrywać w XIX wieku, czyli na dużo przed wydarzeniami z książek/filmów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne bo do wersji kolekcjonerskiej ma być dodawana taka bluza:

Official LGBT Wingaydium Lesbiosa Harry Potter shirt

Czyżby były podróże w czasie do współczesności? :E

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię HP, ale nie widzę w tym trailerze nic niezwykłego. Co więcej, po obejrzeniu go mam pewne obawy. Zresztą przed obejrzeniem też miałem.

Jak zostanie rozwiązany system walki? Obawiam się że jak przystało na grę celującą w jak największą liczbę odbiorców, nie będzie to nic wybitnego. Zgaduję, że będzie to zwykłe klikanie na pałę w myszkę. Ciekawe jak z kwestią wyboru czarów.

Może to tylko moje odczucie, ale dla mnie w trailerze jest zbyt bajkowa stylistyka. Nie pasuje mi ona do HP. Czytałem wszystkie książki po kilka razy jak byłem mały, to samo było z oglądaniem filmów. Zawsze wyobrażałem sobie ten świat w sposób realistyczny, tym bardziej że cała akcja osadzona była w naszym, prawdziwym świecie. Od pewnej części HP, klimat robił się coraz bardziej mroczny. Było to też widoczne na filmach np. 3, 5, 6 (ta ostatnia akurat w kwestii odwzorowania książki była kiepska, ale dobrze ukazywała klimat). Zwracam na to uwagę tym bardziej, że ostatnio jest wysyp gier z bajkową stylistyką rodem z gier Blizzarda (czy raczej Activision Blizzard... tfu :E ) czy Fortnite. Tutaj jest to oczywiście trochę bardziej wyważone, ale nadal zadaję sobie pytanie na ile była to świadoma decyzja mająca dać grze jakąś wartość stylistyczną, a na ile pójście na łatwiznę, za obecną modą w gamedevie.

Co będziemy robić w grze? Będziemy tylko walczyć, czy zostanie w jakiś fajny sposób wzorowane np. tworzenie eliksirów? No i co ze scenariuszem? Bo póki co jest o tym cicho.

Trailer w żaden sposób mnie nie natchnął, nie zachęcił. Jest wzniosła, ale dość generyczna muzyka (IMO kiepsko dopasowana do trailera), kilka losowych scenek i jakaś paplanina, która nie mówi nic konkretnego. :)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu mógłby mieć VR niezły popis dać przy rzucaniu czarów. :D :E  Do tego jakaś różdżka jako kontroler...:E  Także jestem ciekaw jak będzie wyglądać walka. 

Trochę tego mroku chyba jednak będzie. Są trolle, są lochy i widziałem też Dementorów. :P  Poza tym:

Discover the feeling of living at Hogwarts as you make allies, battle Dark wizards, and ultimately decide the fate of the wizarding world. Your legacy is what you make of it.

Mi to brzmi tak trochę jak by gracz mógł zdecydować czy pójdzie na "jasną czy ciemną stronę mocy".  Co by było naprawdę świetne. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj troszkę więcej ale nic potwierdzonego przez twórców, tylko domysły.

Osobiście czekam dla mnie wskakuje do top5 zapowiedzianych gier na które czekam o ile nie zepsują :)

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2020 o 13:34, Stjepan napisał:

Ciekawe czy Hermiona będzie. :E

Mało tego, że nie te czasy to Rowling ma nie brać udziału w tworzeniu tego tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaklęcia powinny być wykonywane głosowo - mówisz do mikrofonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kynareth napisał:

Zaklęcia powinny być wykonywane głosowo - mówisz do mikrofonu.

To jest stwierdzenie czy życzenie? :E Na dłuższą metę takie rozwiązanie byłoby męczące.

Średnio mnie interesuje ta produkcja, głównie dlatego, że trailer ciężko nazwać intrygującym czy obiecującym. Same uniwersum jest względnie ciekawe, ale w swojej mroczniejsze wersji. Tutaj widać raczej ukłon w stronę pierwszych części filmu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kynareth napisał:

Zaklęcia powinny być wykonywane głosowo - mówisz do mikrofonu.

Np. tak:

HKhXI7M85e6j0HEX2SuE_UwwLb5hfs6d-fmbgi3T

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, crush napisał:

Mało tego, że nie te czasy to Rowling ma nie brać udziału w tworzeniu tego tytułu.

I może i bardzo dobrze. Wystarczy że już że się podpisała pod przeklętym dzieckiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się ogólnie podoba teraz czekać na jakiś gameplay i wtedy oceni co i jak bo gorsze od gier z ea harry potter nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2010 kupiłem zegar na półkę obsługiwany głosowo (przydatne dla niewidomych). Pięć lat później nie wytrzymałem i rozwaliłem go, bo zdecydowanie częściej rozumiał mnie źle niż dobrze.

Tłumaczenie głosowe języków w moim smartwatchu też kiepsko działa. Ogólnie kicha ale to mogłoby działać dobrze, trzeba dopracować, deep learning i te sprawy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2020 o 13:34, Stjepan napisał:

Ciekawe czy Hermiona będzie. :E

Chyba nie będzie żadnych postaci (poza Albus'em) znanych z filmów ale mogę się mylić, Hermiony i Pottera na 100% nie będzie nie te czasy wg mnie to taki prequel będzie osadzony w świecie pisarki J.K. Rowling.

Edytowane przez djcasey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że po tylu latach ktoś stworzył grę o Hogwarts, długo czekałem na tego typu grę. Trailer wygląda obiecująco, więc mam nadzieje, że gra będzie wciągająca i nie będzie to taki crap jak niektóre części gry Harry Potter.

Myślę, że jak gra osiągnie sukces, to kontynuacja byłaby jak najbardziej możliwa.

 

Mam nadzieję, że kiedyś doczekamy się porządnej gry o Harrym Potterze stworzonej na podstawie książki. Na takim silniku jak Unreal Engine 5, oj wgniotłaby  gracza w fotel. ?

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...