Skocz do zawartości
Vexis

3900X core voltage

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie napięć tego procesora. Wkurzało mnie to, że bez jakiejkolwiek przyczyny od czasu do czasu wzbudzały się wentylatory (krzywa wentylatorów średnio pomagała). Po przekopaniu neta wyłączyłem PBO i ustawiłem vcore manualnie (Z PBO podbiało do 1.40 - 1.47), a nie chciałem przekraczać 1.3V. Udało się dojść do 4.3GHz z 1.275. Procesor chodzi bez błędów 20 minut w OCCT small data set. Z racji tego, że nie potrzebuję 4.3 GHz i spokojnie wystarczy mi z 4.0, ale z niższym napięciem zacząłem schodzić w dół. Obecnie jestem na 1.2 i wszystko jest ok, a temperatury są o 10 stopni niższe. Nigdzie nie mogę znaleźć info czy jest jakiś minimalny zalecany vcore na tym procesorze. Czy po prostu schodzić o 0.05 - 0.1V i testować, aż zacznie sypać błędami w OCCT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zchodz ile wlezie i ile ci pasuje, niskim napięciem nie zabijesz procesora jeżeli o to pytasz :E 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Send1N napisał:

Zchodz ile wlezie i ile ci pasuje, niskim napięciem nie zabijesz procesora jeżeli o to pytasz :E 

Ok, więc CBR20 wysypał się przy 1.03V, a błędami w OCCT sypało, aż do 1.06825V. W OCCT mam max 65 stopni. Jest cisza, spokój i chłodno. Z przeglądarką, youtube, discord, i inne pierdołki w tle 38 stopni ?

1379714627_ryzen93900x.thumb.jpg.25617577492408caa834e898c752c368.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...