Skocz do zawartości
nonamek

AMD 3600 vs i5 9600k vs i5 10600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podpowie ktoś który z tych prockow będzie bardziej opłacalny ?  Chciałbym wydać +-1400zł na płytę i procesor . Komputer do grania.   Procek i płytę muszę kupić do końca tygodnia. 

AMD 3600 najtaniej znalazłem za 900zł 

INTEL 9600k  najtaniej znalazłem za 799zł 

10600 ( bez K ) najtaniej znalazłem za 975zł 

 

Reszta części jakie posiadam.  

Karta Graficzn 5600 XT 

Pamiec 16GB 3200 . 

Zasilacz 600W

SSD 480gb

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz głupie pytanie odnosnie wyboru procka bez obrazy nic do ciebie nie mam ale tutaj nie spodziewaj sie innej odpowiedzi jak r5 3600.Albo czekaj na nowe AMD.A potem milion postów na temat temperatur,napieć itd.Mialem R5 3600 i mnie to wk......ło sprzedalem i mam teraz I5 10600k i jestem zadowolony cicho wydajnie temperatury spoko bez żadnego bawienia sie w to cale ustawianie.Inni zaraz powiedza nie znasz sie to sie nie wypowiadaj albo gorzej napisza.Wystarczy wejsc w dzial procki amd i zobaczyc posty ile tego jest np ten.Pewnie 1400 bedzie malo ale ja bym dolozył.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pb923

Co ty taki agresywny? To, że masz jakieś urazy psychiczne związane z użytkowaniem Ryzena nie oznacza, że musisz od razu wrzucać wszystkich, którzy siedzą na Ryzenie do tego samego worka i traktować ich jak idiotów. Ludzie tutaj nie mają klapek na oczu i widzą jaka jest sytuacja na rynku. Ryzen 3600 był dobry jeszcze parę miesięcy temu, ale teraz cenowo i wydajnościowo bardziej się opłaca Intela, bo nie dość, że wyszły nowe, wydajne w grach modele, to ceny Intela spadły, natomiast cena Ryzena 3600  ostatnio wzrosła do poziomu nieakceptowalnego. 

Kolega chce kupić procek i płytę do końca tygodnia, więc pozostaje mu Intel (chociaż ja bym czekał na nowe Ryzeny z decyzją, bo mogą okazać się fajne). Tyle w temacie. 

A Ty kolego pb923 idź otwórz zamrażalnik, wsadź tam głowę na trzy minuty i ochłoń. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pb923

Wystarczylo sie troche pobawic i wszystkie problemy znikaja ;) Max 65-67 stopni w wypalarkach,max 55 w grach przy 4.3ghz i napieciu 1.2v :) .

 

Autorze przy obecnych cenach bierz i5-1400f,lataja ponizej 700zl w promocjach. W grach ciut lepsze od R5-3600

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na Ryzenie 5 3600 4.1 GHz stałe i 1.1 v. Temperatury max 73 stopnie w grach i między 40 a 50 w,,bezczynności,,. Nie za mały ten voltarz? Jak miałem wyższy to tempy szły w górę. Box chłodzenie niestety na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eciepecie napisał:

Ja mam na Ryzenie 5 3600 4.1 GHz stałe i 1.1 v. Temperatury max 73 stopnie w grach i między 40 a 50 w,,bezczynności,,. Nie za mały ten voltarz? Jak miałem wyższy to tempy szły w górę. Box chłodzenie niestety na razie

Chyba OK. Widze ze temperatury na bezczynnosci nie zmieniaja sie mimo zastosowania innego chlodzenia. Ja przy aio w bezczynnosci mam 36-40 stopni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, nonamek napisał:

Witam. Podpowie ktoś który z tych prockow będzie bardziej opłacalny ?  Chciałbym wydać +-1400zł na płytę i procesor . Komputer do grania.   Procek i płytę muszę kupić do końca tygodnia. 

AMD 3600 najtaniej znalazłem za 900zł 

INTEL 9600k  najtaniej znalazłem za 799zł 

10600 ( bez K ) najtaniej znalazłem za 975zł 

 

Reszta części jakie posiadam.  

Karta Graficzn 5600 XT 

Pamiec 16GB 3200 . 

Zasilacz 600W

SSD 480gb

 

Jak chcesz to mogę Ci odstąpić i7 8700k + z370 taichi. Ale musze dostac 1450zl na rękę. Proc do grudnia gwarancja u intela, plyta rozruchowa. Wszystko działa świetnie. 

Zas jeśli szukasz nówek, to chyba wziąłbym jakiegos 10400/10500 za okolice 700-800zl, i do tego chociaz najtansza plyta z490, żeby podkręcić ram. I jakie to dokladnie ramy posiadasz ?

Edytowane przez novi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli podniosłem zegary w bios za pomocą try IT z 3200 na 3600 MHz to mogę zwiększać zegar proca ustawionego na sztywno 4,1, 1,15 v? Wcześniej zwiększając zegar musiałem zwiększać napięcie i już tempy szalały. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak krecic ram to za pomocą kalkulatora . Te try it to nie oc, tylko poprawa samopoczucia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, novi napisał:

Zas jeśli szukasz nówek, to chyba wziąłbym jakiegos 10400/10500 za okolice 700-800zl, i do tego chociaz najtansza plyta z490, żeby podkręcić ram. I jakie to dokladnie ramy posiadasz ?

+!

i5-10400, do tego najtańszy mobas z490 i jeszcze do tego max oc ram jakie da się wyjąć z kości jakie masz

minimalni w kategorii procków poniżej 1000pln widać idą po bandzie jak w segmencie gpu, chcą sprzedawać gorzej (w sensie sprzęt bardziej problematyczny niż konkurencja) i drożej czyli niech się bujają

 

 

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę że ten kalkulator do grubsza sprawa, jestem w nowicjuszem w tej dziedzinie , to raczej zrezygnuję :) 

Na you tube są filmiki to może się czegoś poduczę :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy  jeśli w teście occt na boxie temperatura  wyniosła max to 82 stopnie to normalka? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, novi napisał:

https://www.guru3d.com/files-details/download-ryzen-dram-calculator.html

Ustawiając memory try it, reszta timingow podnosi się co w ogólnym rozrachunku nie przynosi porządnych zysków wydajnosci. 

Hmm ja zmieniłem z 3200 Mhz na 3600 Mhz właśnie z memory try it i z CL18 zszedłem na CL16, wyniki w grach się poprawiły, więcej pkt w CB20 i 3d Mark więc to tak nie do końca prawda z tym co piszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cb wyzsze wyniki z powodu wyższego fclk, bo akurat w tym programie ustawienie ramu duzo nie daje, cruciale 3800cl15 dawały te same pkt co patrioty ustawione na 3800cl14 :). Ręczne oc pamięci daje najlepsze efekty, memory try it ustawia tylko pare timingow, a reszta sie podnosi poniewaz taktowanie jest wyzsze :). Tak na każdej platformie jest, najlepiej wszystko trzymac recznie, wtedy wyniki oc sa najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, novi napisał:

W cb wyzsze wyniki z powodu wyższego fclk, bo akurat w tym programie ustawienie ramu duzo nie daje, cruciale 3800cl15 dawały te same pkt co patrioty ustawione na 3800cl14 :). Ręczne oc pamięci daje najlepsze efekty, memory try it ustawia tylko pare timingow, a reszta sie podnosi poniewaz taktowanie jest wyzsze :). Tak na każdej platformie jest, najlepiej wszystko trzymac recznie, wtedy wyniki oc sa najlepsze.

To wszystko prawda, ale dla kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia o OC i nie chce mu się w to bawić, to rozwiązanie na początek może być dobre.

Wygrzebałem swój dawny screen z MemoryTryIt na 3600 Mhz. Tylko mi nie mów, że lepiej siedzieć na proflu xmp/amp na 3200 Mhz ...

https://imgur.com/eGlnfWn

Z drugiej strony, próba przepisania paru wartości z kalkulatora to też żadna filozofia, a może zadziałać od pierwszego strzału, więc warto spróbować. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, głównie od tego jest forum :). Zawsze można gdzieś się dopisać w wątku i ktos pomoże.  Kiedys pomagałem nagminnie, teraz mam bardzo mało wolnego i niestety już tak aktywnie nie pomagam. Tak samo mój poradnik lezy w rozbiórce, nie mam czasu go solidnie przerobić... w sumie moze teraz na laptopie przerobie troche poradnik,  zostawię instrukcje obsługi kalkulatora + sugerowane przeze mnie napiecia od fclk , bo to w sumie jest najważniejsze.  Tak samo pare timingow . Pare minut roboty a może więcej osób sobie poradzi z oc ramu 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2020 o 13:47, novi napisał:

Dlatego, głównie od tego jest forum :). Zawsze można gdzieś się dopisać w wątku i ktos pomoże.  Kiedys pomagałem nagminnie, teraz mam bardzo mało wolnego i niestety już tak aktywnie nie pomagam. Tak samo mój poradnik lezy w rozbiórce, nie mam czasu go solidnie przerobić... w sumie moze teraz na laptopie przerobie troche poradnik,  zostawię instrukcje obsługi kalkulatora + sugerowane przeze mnie napiecia od fclk , bo to w sumie jest najważniejsze.  Tak samo pare timingow . Pare minut roboty a może więcej osób sobie poradzi z oc ramu 

Jak mi wleci 3070 albo 3080 to się do Ciebie zgłoszę żebyś mi pomógł z OC ramu bo tego nigdy jakoś nie umiałem robić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...