Skocz do zawartości
atyl

Zestaw za 7500 max 8000 do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Ze względu na to, że ostatni komputer składałem ponad 6 lat temu, wypadłem z obiegu i potrzebuję pomocy w złożeniu jakiegoś ciekawego zestawu w budżecie z tematu.

Poniżej krótki opis co do wymagań i co powinno sięw zestawie znaleźć:

- procesor - amd czy intel, wlasciwie bez roznicy, chyba, że stosunek cena/wydajność będzie duży na korzyść jednego z nich

- płyta główna - coś sensownego ze średniej pólki

- karta graficzna - moge poczekać na RTX 3070 lub 3080 - chociaż 3080 będzie kosztować  3,5k+, więc nie wiem czy się zmieszcze w budżecie z ta kartą :) 

- pamięci 16 Gbit, 3600MHz lub wyżej

- dysk twardy 1TBit - jakiś szybki pod m2. 

- chłodzenie procesora - obojetnie wodne czy zwykłe - ma być w miare chłodno i cicho

- zasilacz - 650, 700 wat certyfikat gold 

- obudowa - dobry obieg powietrza, dobrze wyciszona - na ledach mi nie zalezy

- monitor, najlepiej (ale nie jest to konieczne) zeby posiadal frysynca lub gsynca w zaleznosci od karty graficznej.  Matryca raczej  IPS. Odświeżanie 144Hz. Tylko mam problem, bo nie  potrafie sie zdecydowac czy brac monitor pod 1080p czy 1440p. Wiekszy monitor 1440p na waskim biurku, z nosem prawie w monitorze, moze sie okazac gorszym wyborem niż mniejszy z rozdzielczoscia 1080p? 

Pozdrawiam

Edytowane przez atyl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Teraz to trzeba poczekać na dogłębniejsze testy. Żeby w pełni wykorzystać 3070 to trzeba byłoby ją połączyć w 1440p i i7 10700K, albo poczekać na nowe ryzeny i zobaczyć co z tego będzie. Na razie zobacz sobie set na i7 https://www.x-kom.pl/lista/fe5bmckjr

Edytowane przez santaangelo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, atyl napisał:

chociaż 3080 będzie kosztować  3,5k+, więc nie wiem czy się zmieszcze w budżecie z ta kartą :) 

Zmieścisz się idealnie. W zestawi wyżej dałbym może obudowę Lancool II albo P500A. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za propozycje. Zmieszcze sie jak wezme 3070, bo z tego co podaje moj kalkulator ;) to z 3080 wychodzi jakies 9k w podanych wyzej zestawach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie o 1000 zł źle policzyłem. Zestaw musiałby być w okolicach 4500 zł żeby min te 3500 zł zostało na GPU. 

Tutaj jeszcze trzeba dopłacić do RTX 3080

https://proline.pl/koszyk/4f0f594d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdybym się zdecydował na AMD, to czy jest sens brać Ryzena 7 3700X skoro jest minimalnie wydajniejszy od Ryzena 5 3600? A różnica w cenie prawie 4 stówki - czyli nie musiałbym obcinać na dysku, np.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudna sprawa. Ogólnie wydajnościowo są to podobne do siebie procesory ale 3700X jednak nieco bardziej na zaś.

Ryzen 5 3600 i RTX 3080 Super w 1440p. No nie powinno być źle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Sens ma. w tej samej cenie w xkom masz 2070super od kfa na 3-ch wentylach jakaś przecena jest. Jak x pisz o rabat w temacie na górze działu.

Te patrioty brałbym 3733mhz choć u x dość drogo, ale można zmienić chłodzenie na Grandis 3 i dysk na Kingston a2000 i będzie na ramy.

Choć tak w cenie nawet i z 3700x https://proline.pl/koszyk/b8b51a93 buda z światełkami (bez sg7v) zwykłej brak w Proline. resztą na monitor z xkom

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz kupować już? W październiku zapowiada się seria premier nowych CPU i GPU, które pozwolą Ci kupić sporo szybszy zestaw w podobnych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do szybszych pamięci - to nie jest tak, że i tak procesor ograniczy mi ich szybkość? Dlatego wziąłem 3200Mhz.

Co do premiery w październiku - fakt, może i mógłbym zaczekać (młody stęka o nowy komp, najwyżej postęka trochę dłużej) ale patrząc na to co się dzieje z RTX 3080, to musiałbym czekać pewnie do 2021 żeby na spokojnie coś wyrwać. Dodatkowo ostatnio ukazało się sporo informacji o niestabilności RTX 3080 - ludzie narzekają, że wywala im gry do pulpitu - pewnie kryzys wieku młodzieńczego. Z 3070 może być podobnie. Dodatkowo czekając ciągle na jakąś premierę nigdy nic nie kupie :) Fakt w podobnej cenie jakieś 20% więcej fps - musze się porządzenie zastanowić.

Dzięki za propozycje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
49 minut temu, atyl napisał:

Co do szybszych pamięci - to nie jest tak, że i tak procesor ograniczy mi ich szybkość? Dlatego wziąłem 3200Mhz.

Rusza. Jak nie na 3733 to na 3600 na pewno co i tak w parze z ryzenem będzie korzystniejsze niż 3200.

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, atyl napisał:

Niespodziewane wydatki i muszę ciąć koszty.

Czy taki zestaw ma sens ?

https://www.x-kom.pl/lista/rmv8kpb9a

Pewnie że ma sens, troche poprawiłem po swojemu https://www.x-kom.pl/lista/2xwupf9de

• G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold
  • be quiet! Dark Rock 4 135mm
  • AMD Ryzen 5 3600
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • Sapphire Radeon RX 5700 XT NITRO+ 8GB GDDR6
  • AOC Q27G2U
  • SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
  • Gigabyte B550 AORUS ELITE

Ewentualnie karty graficzne:
Sapphire Radeon RX 5700 XT NITRO+ BE 8GB GDDR6 1899 zł
MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X 8GB GDDR6 2099 zł