Skocz do zawartości
komunia

Problem z czarnym paskiem podczas wydruku, Xerox Phaser 3010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z drukarką Xerox Phaser 3010.

Drukarkę otrzymałem jakiś czas temu od znajomego u którego leżała w piwnicy dobre 3lata, po przyniesieniu do domu drukarka nie chciała drukować był tak jakby "zablokowany toner" po rozruszaniu tego starego tonera, drukowała ale bardzo blado na lewej stronie patrząc na przeciwko wydrukowanej kartki był taki wąski szary pasek, wydrukowałem z 10-20stron ten pasek stał się mniej widoczny ale niestety toner się skończył.

Postanowiłem zamówić więc nowy zamiennik z firmy Printe (25zł) po założeniu drukarka bez problemu go rozpoznaje druk stał więć wyraźny i czarny, niestety z lewej strony kartki po wydruku mamy teraz bardzo szeroki pasek który przeszkadza bo często zakrywa część tekstu z lewej strony, wygląda to tak jak na foto:
5a342d61447a74e0gen.jpg

Gdy otworzyłem tylną klapkę w drukarce na jednej z rolek (chyba to bęben światłoczuły) zauważyłem masę proszku z tonera foto:

c88831a81d5e86b9gen.jpg

0540294df7af1b17gen.jpg

 Wycieranie tego niestety nic nie pomaga, wytrę go do czysta ale gdy tylko drukarka, ruszy, zakręci rolkami znów jest to samo.

Po wydrukowaniu 30-40 kartek ten pasek na kartce trochę blednie, ale wystarczy, że przerwiemy wydruk, drukarka chwilę postoi i wydrukujemy pierwszą stronę po przerwie i znów jest to samo.

Panowie możecie mi coś podpowiedzieć? Bo nie wiem czy to wina tonera czy samej drukarki, nie chcę kupować bez potrzebny następnego tonera, jeśli to wina drukarki i bez potrzeby wydawać pieniądzy, bardzo proszę o rady i pomoc w ewentualnej diagnostyce.

Edytowane przez komunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bęben. Masz czarny pas jak cholera, co widać na zdjeciu. Wyjmij go, odkurz w srodku drukarkę. Bęben powinien mieć mechanizm czyszczący 

 

Miałem to samo w Konica bizhub 20. Za bęben płaciłem 20zl. Następnie kupiłem lepszy zamiennik tonera i po problemie. Na jakimś tanim badziewiu za 30zl pasek wciąż był. 

Można drukarkę rozebrać i orzeczyscic dobrze, możliwe że toner jest rizsyoany wewnątrz i nawet jak wymienisz bęben będzie to samo. Sprawdź też mechanizm (nie pamiętam jak się nazywa) odpowiedzialny za pobór tonery z kartridża, może coś tam nawala i pobiera go zbyt dużo, nadmiar ląduje na bebnie.

Poszukalbym najpierw nowego bębna, najlepiej z całym modułem. Powinny być po kilka dych. 

 

Edytowane przez Petru23
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie dziś miałem trochę czasu więc się chwilę pobawiłem. Nie zrobiłem tego zbyt profesjonalnie ale liczy się efekt :)

Bęben do tej drukarki niestety nie występuje, przynajmniej według producenta jest niewymienny.

No ale podziałałem dziś trochę i mam winowajcę.

Winowajcą była listwa czyszcząca, za nią była masa proszku z tonera.

Podważyłem trochę ta gumkę zaznaczoną na foto, wyczyściłem odkurzaczem (podważałem delikatnie zagiętymi kartkami papieru) czyściłem odkurzając i wsadzając zagięte kartki papieru by jak najwięcej tego proszku wydostać, zasypałem połowę biurka i część podłogi pod biurkiem ale było warto.

Za czerwono zaznaczyłem miejsce gdzie czyściłem:
2f72d37daae1dde2gen.jpg

A oto efekt:

8f2c67746ba7aadfgen.jpg

Są co prawda bardzo drobne 3 paseczki blade ale jest to praktycznie nie widoczne i do takich zastosowań (drukowanie faktur vat) nada się idealnie a toner zamienny kosztuje grosze :)

Ogromne dzięki panowie za pomoc, miejmy nadzieję, że chociaż te pół roku posłuży ta drukarka, bo na nasze małe biurko komponuje się idealnie.

Pozdrawiam

Edytowane przez komunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość tonera w drukarce jest znacznie mniejsza niż rozsypany cały toner. W mojej ex firmie do tych celów przez lata używany był zwykły tani Zelmer typu Józek ( :E ) ale fakt, stosowalismy nie najtańsze worki. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Petru23 napisał:

Ilość tonera w drukarce jest znacznie mniejsza niż rozsypany cały toner. W mojej ex firmie do tych celów przez lata używany był zwykły tani Zelmer typu Józek ( :E ) ale fakt, stosowalismy nie najtańsze worki. 

Właśnie się zastanawiam czy zakładać nowy worek do odkurzacza po tym odkurzaniu drukarki czy nie :E

4 dni temu był zakładany nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij i sprawdź. Jeśli toner jest na zewnątrz worka to wymień. 

Worki z hepa 13 nie mają prawa przepuścić tonera, gdyż winny zatrzymywać cząsteczki wielkości powyżej 0,3mikrona. Cząsteczka tonera jest większa ;) hepa12 też sobie powinno dać radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...