Skocz do zawartości
Dyaebl16

Upgrade komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym ulepszyć komputer a dokładniej to planuję kupić kartę MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X, ale nie jestem pewien czy będzie to sensowny zakup i czy pozostałe parametry będą się dobrze zgrywać z taką kartą, dlatego proszę Was o radę na dole aktualne parametry mojego komputera:
Płyta główna Asus Prime B250M-A
Karta Graficzna Nvidia GeForce 1060 6GB
Procesor Intel core i5-7500 3,40GHz 4 rdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak dla mnie ta i5 (4c/4t) będzie ograniczać możliwości karty, przynajmniej w nowszych tytułach. Nie wiem czy jest jakiś aktywny forumowicz który korzysta jeszcze z takiego połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, toska78 napisał:

Jak dla mnie ta i5 (4c/4t) będzie ograniczać możliwości karty, przynajmniej w nowszych tytułach. Nie wiem czy jest jakiś aktywny forumowicz który korzysta jeszcze z takiego połączenia.

Czyli wypadałoby też zmienić procesor? A co z płytą główną? Da radę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Płyta gł. na pewno obsłuży grafikę, ale nie się wypowiedzą inni co do ewentualnego upgrade'u CPU. W sumie też się zastanawiam nad RTX 2070 Super do swojego kompa tyle że mam 8400 (6c/6t).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde... a Ty jak myślisz, ta płyta dałaby radę uciągnąć jakiegoś procka i7 i tą kartę graficzną? 

2 minuty temu, Dyaebl16 napisał:

Kurde... a Ty jak myślisz, ta płyta dałaby radę uciągnąć jakiegoś procka i7 i tą kartę graficzną? 

W sensie no nic by się wtedy nawzajem nie ograniczało czy coś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz na stronie producenta listę wspieranych CPU w tym i7. Tak btw. to też mam asusa prime'a: Z370-P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, toska78 napisał:

Masz na stronie producenta listę wspieranych CPU w tym i7. Tak btw. to też mam asusa prime'a: Z370-P.

A no faktycznie jest i7, czyli gdybym kupił jakiś lepszy procesor i potem tą kartę to wszystko by działało poprawnie bez żadnych ograniczeń? Głównie chodzi mi o to czy zmiana płyty była by konieczna bo jeśli ona też ograniczałaby moc tej karty to musiałbym to rozważyć i w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ile i jak taktowany masz ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 4 rdzeniowy procesor, który ma już swoje lata i jest wart może 400zł. Jeśli nie grasz w 4k to zakup do niego karty za ponad 2tyś to trochę bez sensu.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 7700K, wykręcony na 4,5-5 Ghz może jeszcze dał by radę z 2070S, tylko że po pierwsze ceny tych procesorów są kosmiczne, a po drugie Twoja płyta główna nie pozwala na podkręcanie. Także polecam najpierw platformę zmienić na coś w stylu i5 10400f czy Ryzena 5 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałbym móc sobie pograć w 2k czy coś i zbudować naprawdę solidną maszynę ale rozumiem że żeby wyciągnąć jak najwięcej z takiej karty wypadałoby zmienić i procka i płytę tak?

Teraz, Blind-Wizard napisał:

I7 7700K, wykręcony na 4,5-5 Ghz może jeszcze dał by radę z 2070S, tylko że po pierwsze ceny tych procesorów są kosmiczne, a po drugie Twoja płyta główna nie pozwala na podkręcanie. Także polecam najpierw platformę zmienić na coś w stylu i5 10400f czy Ryzena 5 3600.

Okej rozumiem 

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Mógłbym jeszcze Was prosić o jakieś zestawienie procesora i płyty które razem już fajnie by działały z taką kartą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...