Skocz do zawartości
Mch122

Karta sieciowa

Rekomendowane odpowiedzi

kartasieciowa
Witam, jaką kartę sieciową polecicie do pc? Zależy mi na stabilnej pracy jak i dużym zasięgu,a także jakby była możliwość, żeby szybkość łącza była porównywalna "z kablem".
Cena: jeszcze nie wiem , zobaczę czy warto dołożyć do droższej wersji czy faktycznie się poprawi względem TP-Link archer t3u
Prędkość jaka by mogła obsługiwać to 500 mb/s ,1000 też może być (wiem że wiele kart sieciowych obsługuje większe prędkości więc możecie śmiało podawać propozycje również z większymi prędkościami)

 

Screenshot-20200917-201427-Easy-Resize-com-jpg; filename_=utf-8''Screenshot_20200917-201427_Easy-Resize.com.jpg

Edytowane przez Mch122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było "porównywalne z kablem" to musisz mieć jeszcze odpowiednio szybkie WiFi w routerze. Co masz teraz za model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Qwinto napisał:

Żeby było "porównywalne z kablem" to musisz mieć jeszcze odpowiednio szybkie WiFi w routerze. Co masz teraz za model?

netgear r6220

Więc jeden z lepszych modeli , stabilność łączą jak i duży zasięg do 85 m,obejmuje cały dom 

Na stancji będę miał również ten router (kupiłem używany za 100zł i za tą cenę nie ma chyba lepszego (mówię tu o standardowej cenie 300 zł :D ) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam R6220, to jest AC1200, więc nie ma sensu zmieniać tego TP-Link archer t3u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Qwinto napisał:

Żeby było "porównywalne z kablem" to musisz mieć jeszcze odpowiednio szybkie WiFi w routerze. Co masz teraz za model?

A i jeszcze jedno ,czy karta sieciowa z wifi 6 będzie kompatybilna z routerem wifi 5 , routery wifi 6 na te chwilę są cholernie drogie,wiadomo że nie wykorzysta się tego potencjału ale czy nie będą jakieś minusy z tego połączenia?

 

Ale on nie ogarnie takiej odległości i prędkości będą mniejsze, czytałem że podane przeze mnie modele nie ograniczają tak tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mch122 napisał:

A i jeszcze jedno ,czy karta sieciowa z wifi 6 będzie kompatybilna z routerem wifi 5

Tak, routery z Wi‑Fi 6 (802.11ax) obsłużą też Wi‑Fi 5 (802.11ac) jak i Wi‑Fi 4 (802.11n).

2 godziny temu, Mch122 napisał:

Ale on nie ogarnie takiej odległości i prędkości będą mniejsze, czytałem że podane przeze mnie modele nie ograniczają tak tego

Ale TP-Link archer t3u też jest klasy AC1200, tak samo jak R6220. Ta karta GC-WB1733D-I z R6220 też będzie pracowała w AC1200. Jak chcesz mieć szybko to puść kabel. Będzie duuuużo taniej i bardzo wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że nie mogę bo od października będę na stancji i kabel nie będzie przebiegał przez pół przedpokoju

Chcę uzyskać jak najlepszą jakośc przy dość dużym zasięgu ,żeby nie było dużo strat w porównaniu do kabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z WiFi jest ten problem, że działa inaczej w różnych miejscach (zakłócenia, inne AP w okolicy, odległość karty WiFi od AP, inny układ ścian - to wszystko ma znaczenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie wiesz jaka bedzie lokalizacja komputera to najlepiej Ci bedzie wziasc z zewnetrzna antena, masz wtedy troche elastycznosci w ustawieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja w sumie też jestem zainteresowany tematem. Nie mam możliwości podłączenia kabla i będę zmuszony do siedzenia na wifi. Jestem totalnie zielony w temacie sieci, więc wybaczcie niedopowiedzenia. Tak do prędkości 1Gb/s co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gostard napisał:

Tak do prędkości 1Gb/s co byście polecili?

Sorry, kabel :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest karta AC88, testy masz na pclab: https://pclab.pl/art77108-6.html

Poczytaj artykuł to się dowiesz na co pozwala wifi przy słabym zasięgu. Ma to sens tylko blisko routera czyli tam gdzie to nie ma sensu, bo można kablem. Oczywiście lepsza karta pomaga, szczególnie gdy ma antenę, a nie takie T3U, T3U plus ma dużo większy sens. Nie mam testów, ale mogę strzelać, że Plus da rzędu 10 dBi lepszy sygnał (zależy jak bardzo schowana karta, np. z tyłu).

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, sino napisał:

Najlepsza jest karta AC88, testy masz na pclab: https://pclab.pl/art77108-6.html

Poczytaj artykuł to się dowiesz na co pozwala wifi przy słabym zasięgu. Ma to sens tylko blisko routera czyli tam gdzie to nie ma sensu, bo można kablem. Oczywiście lepsza karta pomaga, szczególnie gdy ma antenę, a nie takie T3U, T3U plus ma dużo większy sens. Nie mam testów, ale mogę strzelać, że Plus da rzędu 10 dBi lepszy sygnał (zależy jak bardzo schowana karta, np. z tyłu).

Jedyna rzetelna odpowiedź ,a nie haha żadne karty sieciowe ha tfu ,tylko kabel ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mch122 napisał:
29 minut temu, sino napisał:

Najlepsza jest karta AC88, testy masz na pclab: https://pclab.pl/art77108-6.html

Poczytaj artykuł to się dowiesz na co pozwala wifi przy słabym zasięgu. Ma to sens tylko blisko routera czyli tam gdzie to nie ma sensu, bo można kablem. Oczywiście lepsza karta pomaga, szczególnie gdy ma antenę, a nie takie T3U, T3U plus ma dużo większy sens. Nie mam testów, ale mogę strzelać, że Plus da rzędu 10 dBi lepszy sygnał (zależy jak bardzo schowana karta, np. z tyłu).

Jedyna rzetelna odpowiedź ,a nie haha żadne karty sieciowe ha tfu ,tylko kabel ...

Przeczytaj ze zrozumieniem to wytłuszczonym tekstem w wypowiedzi sino. Gigabit po WiFi? To są koszta (nie napisałeś jaki masz budżet). Jak ma być taniej to musisz obniżyć wymagania. Poza tym karta z Wi‑Fi 5 (802.11ac)? To już lepiej iść w Wi‑Fi 6 (802.11ax) bo będzie szybciej niż w Wi‑Fi 5 (802.11ac) . Tyle że do tego trzeba mieć jeszcze router z Wi‑Fi 6 (802.11ax)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Qwinto napisał:

Przeczytaj ze zrozumieniem to wytłuszczonym tekstem w wypowiedzi sino. Gigabit po WiFi? To są koszta (nie napisałeś jaki masz budżet). Jak ma być taniej to musisz obniżyć wymagania. Poza tym karta z Wi‑Fi 5 (802.11ac)? To już lepiej iść w Wi‑Fi 6 (802.11ax) bo będzie szybciej niż w Wi‑Fi 5 (802.11ac) . Tyle że do tego trzeba mieć jeszcze router z Wi‑Fi 6 (802.11ax)...

To skoro się znasz to jaki router do max 320 zł do wifi 5 (karta sieciowa Asus ac88)?

I do wifi 6 do 320 też już z inną karta sieciowa która będzie to wifi 6 obsługiwać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam. Może się mylę ale chyba potrzebujesz np. coś takiego jak RT-AC88U do tej karty PCE-AC88. Tyle że nie ten budżet. Położenie kabla wyjdzie taniej i efektywniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Qwinto napisał:

Ja się nie znam. Może się mylę ale chyba potrzebujesz np. coś takiego jak RT-AC88U do tej karty PCE-AC88. Tyle że nie ten budżet. Położenie kabla wyjdzie taniej i efektywniej.

No to zaszalales jak podałeś 4 razy droższa propozycje niż mój budżet 

Jak już kilka razy wspominałem nie ma takiej opcji z położeniem kabla 

Dobre karty sieciowe będą potrafiły obsłużyć takie prędkości jak po kablu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie napisałem, że nie mogę po kablu i dostaję po mordzie odpowiedzią, że mam to zrobić po kablu :/ Żeby pociągnąć kabel to bym musiał wiercić, a jestem w wynajmowanym mieszkaniu i nie ma opcji żebym to zrobił, bo już przeprowadziłem rozmowę na ten temat z właścicielem mieszkania. Router mam na wifi 5, więc interesuje mnie najefektywniejsza karta pod wifi 5. Z wypowiedzi wnioskuję, że niemożliwym jest uzyskanie 1Gb/s po wifi, ale w takim wypadku interesuje mnie ile mogę wyciągnąć maksymalnie i jakiej karty do tego potrzebuję tak, żeby nie zapłacić milionów cebulionów za 2 mb/s więcej niż w przypadku zdecydowanie tańszej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Mch122 napisał:

No to zaszalales jak podałeś 4 razy droższa propozycje niż mój budżet 

Jak już kilka razy wspominałem nie ma takiej opcji z położeniem kabla 

Dobre karty sieciowe będą potrafiły obsłużyć takie prędkości jak po kablu 

Dostałeś propozycję adekwatną do tej karty która pracuje w klasie AC3100 i kosztuje ponad 400zł. Poszukaj sobie zatem odpowiedniego routera w cenie do 320zł :) Powodzenia.

46 minut temu, Gostard napisał:

Właśnie napisałem, że nie mogę po kablu i dostaję po mordzie odpowiedzią, że mam to zrobić po kablu :/ Żeby pociągnąć kabel to bym musiał wiercić, a jestem w wynajmowanym mieszkaniu i nie ma opcji żebym to zrobił, bo już przeprowadziłem rozmowę na ten temat z właścicielem mieszkania. Router mam na wifi 5, więc interesuje mnie najefektywniejsza karta pod wifi 5. Z wypowiedzi wnioskuję, że niemożliwym jest uzyskanie 1Gb/s po wifi, ale w takim wypadku interesuje mnie ile mogę wyciągnąć maksymalnie i jakiej karty do tego potrzebuję tak, żeby nie zapłacić milionów cebulionów za 2 mb/s więcej niż w przypadku zdecydowanie tańszej karty.

Dlatego zaproponuje raz jeszcze GC-WB1733D-I bo jest najtańsza i jeśli ona nie podoła, to droższe też wiele nie zmienią.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...