Skocz do zawartości
Dagedy

Dell Monitor S3220DGF 31,5" Curved VA QHD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Temat tego monitora był poruszany w paru miejscach na forum, ale chciałem to skonsolidować to jednego wątku. 
Monitor będzie pracował z RTX 2070 SUPER, główne przeznaczenie to gry, ale FPS i szybkie tytuły od święta, gram głównie w RPG, strategie i przede wszystkim Cities Skylines (xD) Dlatego zależy mi na ładnych kolorach.


Chciałem się zapytać użytkowników o trzy sprawy:

Czy ktoś z posiadaczy ww. monitora kalibrował kolory, jeśli tak, to jakie są najlepsze ustawienia/profil kolorów, czy wgrywaliście jakieś gotowe profile?

Czy zgodnie z dokumentacją można włączyć G-Sync Compatible i działa prawidłowo?

Czy korzystacie z HDR?  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-Sync Comaptible mam włączone, działa

Tak korzystam, monitor potrafi zaświecić bardzo jasno ale że tu nie masz stref wygaszania to trudno mówić o faktycznym efekcie HDR, aczkolwiek zawsze to jakiś mały plus dla tego monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temat kolorów? Korzystasz z profili producenta?

Ktoś testował takie ustawienia: (za Dell S3220DGF Gaming Monitor Review: High-Performance Work and Play | Tom's Hardware (tomshardware.com))

Setup and Calibration

There's no need for calibration when the S3220DGF is in its default Standard mode. You’ll have to use the DCI-P3 color gamut for all content since there is no sRGB mode. 

If you wish to make adjustments, use either Custom Color as we did or Game 1-3. There are gain and offset controls for white balance, plus hue and saturation sliders for all six colors. There are no gamma options, but default luminance tracks reasonably well. Our tweaks made a small improvement in grayscale tracking but the color gamut was unchanged.

Below are our recommended settings and what we used for testing: 

Picture ModeCustom Color

Brightness 200 nits57

Brightness 120 nits31

Brightness 100 nits25

Brightness 80 nits19

Contrast73

Color TempGain – Red 94, Green 92, Blue 99; Offset – Red 50, Green 50, Blue 51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie ustawienia:

Kolory: profil ICC wgrany z recenzji na Rtings

HDR: tylko i wyłącznie włączony w menu monitora na "deskop", włączenie w Windowsie powoduje że nie mamy kontoli nad jasnością i sama jakość tego HDR jest kiepska.

Gsync: synchro zakres ustawiony w programie CRU na 100-164 (dzięki temu nie ma migotania)

Co zauważyłem warto mieć ten Freesync 2 włączony bo to jest FS2 HDR i jak jest włączony to sceneria ma bardzo fajne naturalne kolory bez tego jakoś ten HDR nie działa tak fajnie.

Jasność/kontrast: poza graniem 30/70 w grach 50/75

Overdrive: super fast

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam preset Standard, nic więcej z profilami nie robiłem.

HDR mam ustawiony na "Movie" bo IMO wtedy wygląda to najlepiej. Nie ograniczałem zakresu Freesync, nigdy żadnego migotania nie widziałem :hmm: Jasność mam na 10% poza graniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dagedy napisał:

Czy ktoś z posiadaczy ww. monitora kalibrował kolory, jeśli tak, to jakie są najlepsze ustawienia/profil kolorów, czy wgrywaliście jakieś gotowe profile

 

Tak tylko gwoli wyjaśnienia kwestii profili icm:

Profil monitora jest zbiorem informacji o monitorze (między innymi współrzędne chromatyczne określające fizyczny zakres wyświetlanych kolorów) , przekazywanym aplikacji wyświetlającej (np. PotPlayer, albo Firefox), by ta wiernie/neutralnie wyświetlała filmy/strony www (bez przesycenia lub przyblaknięcia czy innego przebarwienia koloru). Także praktycznie trzeba wgrać profil od wyświetlacza do systemu/aplikacji wyświetlających, by poprawnie wyświetlić zdjęcie/film z gamutem sRGB albo DCI-P3 ... lub ProPhotoRGB, REC.2020 czy AdobeRGB

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie wygląda Forza Horizon 3 po ustawieniu wszystkiego ...

eeebe68361cb8d6a.jpg

6ba8a9bd81a9bb5d.jpg

 

Edytowane przez bbandi
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migotanie mnie denerwuje na RTX 2080S, obecnie na najnowszych sterownikach i zakresie w cru 32-150 Hz jakby mniej, ale jest niesmak.. 

W grach tryb "Game HDR" mi odpowiada najbardziej.

Jakbym cofnął czas, to bym go nie kupił ;P.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Buszek112 napisał:

 

O jakim migotaniu mowa ?

Według testów S3220DGF ma 0 migotania

 

s3220dgf-backlight-large.jpg

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flicker sie pojawia u mnie przy włączonym gsync. Najbardziej w menu i ekranach ładowania gier. Np warzone.

Edytowane przez Buszek112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, podczas testów nie zauważyłem żadnego migotania. Jesteś w stanie wrzucić filmik na YT aby pokazać jak "duże" jest to migotanie? Monitor musiałem oddać ( nie z powodu wady ) ale mam zamówiony nowy i czekam na dostawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na filmiku. Z CRU kombinowałem na milion sposobów. Spróbuję jeszcze wieczorem  ustawić większą jasność, a zmniejsze w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPS poniżej progu synchro ( 48 FPS ) może to jest odpowiedź dlaczego tak się dzieje. Jak wyłączysz G-Sync to też tak miga?

Ja testowałem u siebie na RX5600XT Pulse i było cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ;( Poniżej 48 fps podobno może migać przy włączonej opcji g-sync 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest oficjalnie certyfikowany przez nvidie, może z jakimś nowym radeonem będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Buszek112 napisał:

Nie jest oficjalnie certyfikowany przez nvidie, może z jakimś nowym radeonem będzie ok.

Podobne monitory z certyfikacją kosztują chore pieniądze. Wyżej Kolega ma kartę ze stajni zielonych i u niego działa poprawnie. Być może to kwestia egzemplarza albo monitora albo karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Buszek112 gsync nie jest certyfikowany więc tak jakby go nie było :D tak to już jest w marketingu.

Jak możesz to spróbuj zamienić na Dell S2721DGF. A jak się nie da i jednak ten 32 nie będzie pasował to spróbuj sprzedać i kupić tamten. Będziesz stratny i będziesz miał mniejszy ekran ale będzie wszystko to czego oczekujesz. Bardzo szybki, brak smużenia i gsync.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd pewność o braku migotania ? 27" też jest opisany jako "kompatybilny" a nie "certyfikowany"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

faktycznie większość monitorów nawet na IPS nie ma potwierdzenia nvidii.

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/aq63jo/dell_s2719dgf_with_gsync/

Musisz szukać z potwierdzeniem. Kilka takich było.

Znalazłem ViewSonic Elite XG270QG

https://www.rtings.com/monitor/reviews/viewsonic/elite-xg270qg

Może jakieś gigabyte też mają.

Ogólnie rzecz biorąc ten ips della będzie sporo szybszy od tego który posiadasz zwłaszcza przy około 60 klatkach. Nie będzie też smużenia.

Podobnie LG 27GL850-B, 83, ASUS TUF VG27AQ i inne na tej matrycy.

 

uprzedzając pytanie. Nie ma IPS 144, 120Hz i więcej 32 cale lub więcej 1440p lub 4k.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Buszek112 napisał:

Migotanie mnie denerwuje na RTX 2080S, obecnie na najnowszych sterownikach i zakresie w cru 32-150 Hz jakby mniej, ale jest niesmak.. 

W grach tryb "Game HDR" mi odpowiada najbardziej.

Jakbym cofnął czas, to bym go nie kupił ;P.

 

No niestety widocznie źle trafiłeś tzn egzemplarz ale nie możesz winić za to monitora bo on nie obiecuje że FS2 zadziała na kartach NV, po prostu nie jest kompatybilny i trzeba sobie z tego zdać sprawę albo grać bez włączonego FS2, spróbuj jeszcze ustawić tak jak ja w CRU zakres od 100 - 164 u mnie pomogło i migotania brak.

Nawet support Della odpowiada na forach ludziom którzy mają migotanie na kartach NV że "twoje GPU nie jest kompatybilne z Freesync2" i to jest gdzieś w manualu no ale kto manuale czyta ?

Być może któreś sterowniki w końcu problem zniwelują i będzie to działać tak jak ze zwykłym Freesynckiem który ma już oficjalne wsparcie od NV ale na ten moment z FS2 to nie działa tak dobrze.

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migotanie w menu to pół biedy, kwestia przyzwyczajenia. Najważniejsze, żeby to nie występowało podczas gry, chyba udało mi się to ogarnąć o dziwo od niskiego zakresu 32Hz w CRU.


Wcześniej 24" TN'ka 144Hz FHD i ok 160 fps w Warzone, ALE BEZ VSYNC

Teraz ten Dell 32" 1440p wszystko ultra z RTX ON fps między 100-130 z gsync compatible, i powiem Wam, że gra się przyjemniej, nie rozjeżdża się nic,  wszystkie inne ustawienia w panelu sterowania nvidia nie dają takiego efektu, testowałem różne kombinacje.

Monitor kupuje się raz na dobrych kilka lat, wydając ok 1600 zł trzeba było iść na jakieś kompromisy. Wierzę, że któreś sterowniki ograniczą to zjawisko. Mimo minusów, plusów jest więcej.
Ja kierowałem się ocenami z rtings i chyba tomshardware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Buszek112 jak chcesz lepszą wersję tego monitora co masz to jest odyssey g7 tylko 2x droższy.

Z IPS ale 21:9 jest LG 34GN850-B ale 4200zł  i 38 cali LG 38GL950G-B za 8500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...