Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, szmitu napisał:

Jakie jest msrp 3070 Ti? 2900zl? Bo już jest za 4100 na allegro. 

BTW krypto niezły dołek przez ostatnie 3 godziny 

699$ co po obecnym kursie daje ~2650zł + vat = ~3260zł

Edytowane przez fejkb
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx mrsp:

3060ti= 400$

3070= 500$

3070ti=600$

3080=700$

3080ti=1200$

3090=1500$

to są ceny ze stanów plus do tego podatek trzeba doliczyć

Edytowane przez Raven d(-_-)b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fejkb napisał:

699$ co po obecnym kursie daje ~2650zł + vat = ~3260zł

Większość osób nie dolicza VAT i wychodzi im msrp na niższym poziomie :).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tgolik napisał:

Czy wy przypadkiem nie mylicie allegro, które jest najbezpieczniejszym miejscem do zakupów w Polsce z allegro lokalnie?

allegro lokalnie przy opcji pośrednictwa w transakcji (czyli "kup teraz"), różni się od zwykłego?

konto na lokalsie musi być tak samo zweryfikowane jak na tradycyjnym, nie?

4 godziny temu, Fowo napisał:

Przede wszystkim 99% tych super ofert z allegro Z JAKIEGOŚ TAJEMNICZEGO POWODU zawsze są z malutkich maluteńkich wsi leżących bezpośrednio przy jakiejś granicy (i to niekoniecznie z Niemcami), przynajmniej 2 godziny samochodem od jakiegokolwiek miasta

Polacy w większości mieszkają na wsi i w małych miastach

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Auberon napisał:

Polacy w większości mieszkają na wsi i w małych miastach

Wsie i małe miasta to 55-60% mieszkańców Polski więc nie duża większość, z czego te wsie podawane przy tych sprzedażach to zawsze najmniejsze wsie na największym zadupiu. I chcesz żebym uwierzył że nie ma w tym nic podejrzanego? Z tego co pamiętam z raportów GISu średnio ludzie w miastach ludzie mają zarobek na poziomie 150-200% tego co inni mają we wsiach. I to akurat ludzie ze wsi masowo skupują karty chodzące po 5-10k i sprzedają ze zniżką na allegro. Wiadomo w końcu że ubogi rolnik żyjący w starym, małym domku zajmujący się świniami oraz polem z pszenicą i mający 2-3 godziny samochodem do jakiegokolwiek większego miasta po robocie siada i odpala Cyberpunka na full detalach w 4k na jednym z jego 6 high endowych komputerów

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Raven d(-_-)b napisał:

to są ceny ze stanów plus do tego podatek trzeba doliczyć

Pomyliłem się z 3070 Ti. Jednak 599$, nie 699$.

Tak dokładnie wyglądają ceny MSRP w przeliczeniu na zł:

3060 Ti = 449$ = ~1700zł + vat = ~2100zł

3070 = 499$ = ~1900zł + vat = ~2350zł

3070 Ti = 599$ = ~2250zł + vat = ~2800zł

3080 = 699$ = ~2650zł + vat = ~3260zł

3080 Ti = 1099$ = ~4150zł + vat = ~5100zł

3090 = 1499$ = ~5650zł + vat = ~6950zł

Do tego doliczcie sobie % za niereferenty w zależności od chłodzenia i wychodzi, że np taki Palit GameRock 3070 Ti jest aktualnie w okolicach ~1000zł "przepłacania", gdzie reszta kart odbiega o ponad 2000zł od MSRP. Ceny reszty kart pewnie zaczną spadać dopiero jak pojawi się więcej sztuk albo sklepy pójdą po rozum do głowy i zaczną dopasowywać różnicę względem 3070 Ti.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas celuje w 3060Ti/3070 i nie dam więcej jak 2700... nie ma opcji. :smokin:

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź jednak pod uwagę że w przypadku wersji Ti cena MSRP była znacząco podwyższona ponad rzeczywistą wartość (na podstawie ceny wersji nie Ti) bo NVIDIA chciała sobie ukroić większy kawałek chleba z obecnych cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolałbym 3070 pomimo ze nie podoba mi się jej pobór mocy ale jak się nie ma tego co się lubi... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanie.

Jak Morele podchodzi do zwrotów kart 14 dniowych? Czy tą kartę można włożyć do kompa czy mogą później robić problem? 

Pytam bo trafiłem 3080 za 5800 i będzie u mnie w poniedziałek i teraz nie wiem czy otwierać i testować czy nie używać kompa i czekać na dalsze spadki cen ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś pewien, to nie kupuj. Bo pewnie i tak zwrócisz. Albo przynajmniej nie otwieraj. Morele przyjmie ci używaną kartę bez problemu, ale potem inny człowiek dostanie twoją używkę jako nówkę za pełną cenę. 

Edytowane przez Kelam
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JDM napisał:

Ludziom chodzi o OGŁOSZENIA na allegro lokalnie, czyli coś bez opcji ''kup teraz'' czy licytacji, sama informacja, że ktoś coś gdzieś ma na sprzedaż i może wysłać za pobraniem. Co do samego Allegro - chyba w styczniu koleś sprzedawał 5 sztuk 3080 TUF coś ok. 5 kafli, zdjęcia z kart w chacie i takie tam. Tydzień po tym jak ludzie wszystko wykupili, konto już było zablokowane z negatywami w komentarzach. Sam tutaj wklejałem screeny z tego wałka.

Ja na allegro kupuję tylko w sklepach, które mają kilkuletnią historię, setki transakcji i wysoki udział pozytywów. Jednym słowem od firmy, której zależy na tym, żeby nie dostać bana od allegro. A po takim banie firma nie może już założyć konta na swój NIP, więc jest spalona na allegro. Firmy boją się tego jak ognia, stąd tak wysoka jakość usług świadczonych przez nie na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, arkadio21 napisał:

Mam do Was takie pytanie.

Jak Morele podchodzi do zwrotów kart 14 dniowych? Czy tą kartę można włożyć do kompa czy mogą później robić problem? 

Pytam bo trafiłem 3080 za 5800 i będzie u mnie w poniedziałek i teraz nie wiem czy otwierać i testować czy nie używać kompa i czekać na dalsze spadki cen ;)

 

Oczywiście ze mozna włożyć do komputera co za pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tgolik napisał:

Ja na allegro kupuję tylko w sklepach, które mają kilkuletnią historię, setki transakcji i wysoki udział pozytywów.

Ja też, tylko trudno w taki  przypadku trafić na rzeczy używane tak jak karty graficzne czy inny sprzęt.

Ktoś pytał o możliwość montażu karty przed zwrotem - niektóre graty są oklejone folią, którą trzeba zerwać przed montażem w kompie, i mimo tego zawsze towar można zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, JDM napisał:

Ja też, tylko trudno w taki  przypadku trafić na rzeczy używane tak jak karty graficzne czy inny sprzęt.

Ktoś pytał o możliwość montażu karty przed zwrotem - niektóre graty są oklejone folią, którą trzeba zerwać przed montażem w kompie, i mimo tego zawsze towar można zwrócić.

Na allegro kupuję raczej tylko nowe rzeczy. Natomiast sprzedaję swoje używane karty graficzne raz na 2-3 lata. Mam konto od ponad 18 lat i setki transakcji, co z pewnością kupującym ode mnie ułatwia decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fejkb napisał:

3080 Ti = 1099$ = ~4150zł + vat = ~5100zł

MSRP za 3080Ti to 1199$ (Tabelka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Axymerion napisał:

MSRP za 3080Ti to 1199$ (Tabelka)

Racja. Spekulacje były, że 1099$, ale finalnie 1099 funtów/1199$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fowo napisał:

Wsie i małe miasta to 55-60% mieszkańców Polski więc nie duża większość, z czego te wsie podawane przy tych sprzedażach to zawsze najmniejsze wsie na największym zadupiu. I chcesz żebym uwierzył że nie ma w tym nic podejrzanego? Z tego co pamiętam z raportów GISu średnio ludzie w miastach ludzie mają zarobek na poziomie 150-200% tego co inni mają we wsiach. I to akurat ludzie ze wsi masowo skupują karty chodzące po 5-10k i sprzedają ze zniżką na allegro. Wiadomo w końcu że ubogi rolnik żyjący w starym, małym domku zajmujący się świniami oraz polem z pszenicą i mający 2-3 godziny samochodem do jakiegokolwiek większego miasta po robocie siada i odpala Cyberpunka na full detalach w 4k na jednym z jego 6 high endowych komputerów

ale podejrzana jest cena czy miejscowość? bo mieszkańcy zadupia nie są wyłącznie oszustami.

ubogi rolnik z 50 ha? przecież z samej uni dostaje spore dopłaty ...

Ci którzy rzeczywiste nie wyrabiali na podatek rolny (bo płaci się go nie zależnie czy ma się dochód czy nie) dawno sprzedała to bagno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio była dyskusja na temat tego jaka karta do jakiej rozdzielczości/odświeżania ekranu. Otóż rozwijam wszelakie wątpliwości tym oto screenem:

image.png.ea756ef6d472ffe3b538988aa3252ecd.png

Marketing101 :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ceny lecą. Widziałem na peperze 2600zł za rtx 3060.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ODIN85 napisał:

Nowe pisze:naughty:

Jest napisane :naughty:

W morelkach pierwsza 3080ti z 6 z przodu, 6999 zł. Procentowo już blisko MRSP (5600 zł). 

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj już jest, 3080 za 6499zł z Proline schodzą baaaardzo powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, MaxaM napisał:

Jest napisane :naughty:

W morelkach pierwsza 3080ti z 6 z przodu, 6999 zł. Procentowo już blisko MRSP (5600 zł). 

maxresdefault.thumb.jpg.b6c87e17cc09abe1546c831ffa75a2eb.jpg

Edytowane przez bourne2008
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...