Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Novii napisał:

Owocowi też mają ciekawy tok myślenia. Od wielu dni nie sprzedali ani jednej sztuki niektórych kart w LHR wiec podnieśli ich cene o jakieś 30% żeby szybciej sie sprzedały ?

Ale owocowi sprzedali sporo kart w ubiegłym tygodniu, bo mieli nawet 3070 bez LHR Vision za 3999zł i 3070Ti za 4300zł :). A x-kom wątpię aby cokolwiek sprzedał ostatnio z grafik :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściema jak nic.Prawda jest taka,że dotychczas większość GPU(z 70-80% będzie) poszła do koparek w idei zarabiania "brudnych" pieniędzy i nikt nie powie,że jest inaczej.

Zobacz na obecne statystyki dot.wyprodukowanych GPU RTX 30xx.Jest wyprodukowanych aktualnie więcej sztuk niż Turingi czy Pascale.

Edytowane przez Spl97
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Novii napisał:

Owocowi też mają ciekawy tok myślenia.

wszystko u nich poszło w górę, zwyklaki GTXy czy rtx2060 też były sporo tańsze, na produkty Gigabyte były promocje, za tanio mieli..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mimuszek napisał:

wszystko u nich poszło w górę, zwyklaki GTXy czy rtx2060 też były sporo tańsze, na produkty Gigabyte były promocje, za tanio mieli..

 

Morele ceny graf bardzo mocno korelują z ceną ETH. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadek?! :E

2 minuty temu, MaxaM napisał:

Morele ceny graf bardzo mocno korelują z ceną ETH. 

Czekajcie na dostawy LHR, powoli wjeżdżają do sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pytanie z innej beczki...jakie macie profile zarzadzania energia w panelu? bo ja ma tylko normalny i preferuj maksymalna wydajnosc a w opisie niby jeszcze inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, krzysztoft30 napisał:

 

Nvidia cały czas sugeruje, że ilość kart na rynku jest ograniczona, a powodem śa braki krzemu oraz innych komponentów. Gdy inni wyprzedadzą swoje karty wtedy ci, którzy nie obsrali zbroi sprzedadzą je dużo drożej.  Moim zdaniem RTX 3080 poniżej 7000 to dobra cena i raczej taniej już nie będzie.

Ale grafiki przecież zostały jeszcze w sklepach jak Komputronik, Morele czy X-kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, MaxaM napisał:

Morele ceny graf bardzo mocno korelują z ceną ETH. 

Mówie tylko i wyłącznie o podwyżkach na kartach LHR co nie powinno teoretycznie mieć miejsca  bo tych kart żaden górnik nie dotknie. To ,że odblokowane drożeją wraz z kursem jest dość normalne.

Edytowane przez Novii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik coś tam ceny obniża 3080ti. Co prawda nadal za dużo, ale już taki strix poniżej 9k jest co jak na razie jest najniższą ceną tego modelu jaką widziałem.Gaming x trio też poniżej 9k, a jeszcze wczoraj za 10k był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak się prezentuje Gainward 3070ti Phoenix pod względem kultury pracy w porównaniu do innych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, NotLuckyAtAll napisał:

Komputronik coś tam ceny obniża 3080ti. Co prawda nadal za dużo, ale już taki strix poniżej 9k jest co jak na razie jest najniższą ceną tego modelu jaką widziałem.Gaming x trio też poniżej 9k, a jeszcze wczoraj za 10k był.

Tu masz Gamerocka dużo taniej

https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Palit-RTX-3080-Ti-GameRock-12GB-GDDR6X/17105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się chwilę zastanawiałem nad jedną z ciekawych opcji gdy krypto już by siadły.

Wówczas zakup np. 3080tki od górnika w cenie powiedzmy że bedzie to 4000 zł, natomiast cena zakupu byłaby powiedzmy 8000 zł, wielu kupowało w tej cenie.

Zapsuć wtedy niezauważalnie dla serwisu kartę, najlepiej czip ... i zyskać wtedy potencjalnie 4000 zł bo sklep zaproponowałby na pewno podobną kartę lub 8000 zł zwrotu. 

Może być to świetna przyszłościowa forma-zarobku .. jak mawiam wszem i wobec, na krypto zarabiać można zawsze i na 100 sposobów : ]

 

  • Confused 2
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marian666666 napisał:

Tak się chwilę zastanawiałem nad jedną z ciekawych opcji gdy krypto już by siadły.

Wówczas zakup np. 3080tki od górnika w cenie powiedzmy że bedzie to 4000 zł, natomiast cena zakupu byłaby powiedzmy 8000 zł, wielu kupowało w tej cenie.

Zapsuć wtedy niezauważalnie dla serwisu kartę, najlepiej czip ... i zyskać wtedy potencjalnie 4000 zł bo sklep zaproponowałby na pewno podobną kartę lub 8000 zł zwrotu. 

Może być to świetna przyszłościowa forma-zarobku .. jak mawiam wszem i wobec, na krypto zarabiać można zawsze i na 100 sposobów : ]

 

Typowa Cebula... :rotfl:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marian666666 napisał:

Tak się chwilę zastanawiałem nad jedną z ciekawych opcji gdy krypto już by siadły.

Wówczas zakup np. 3080tki od górnika w cenie powiedzmy że bedzie to 4000 zł, natomiast cena zakupu byłaby powiedzmy 8000 zł, wielu kupowało w tej cenie.

Zapsuć wtedy niezauważalnie dla serwisu kartę, najlepiej czip ... i zyskać wtedy potencjalnie 4000 zł bo sklep zaproponowałby na pewno podobną kartę lub 8000 zł zwrotu. 

Może być to świetna przyszłościowa forma-zarobku .. jak mawiam wszem i wobec, na krypto zarabiać można zawsze i na 100 sposobów : ]

 

To akurat nie zarobek a kradzież/oszustwo. Myślę, że zdrowo myślący człowiek jest w stanie rozróżnić jedno od drugiego...

 

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, krzysztoft30 napisał:

https://ithardware.pl/aktualnosci/nvidia_przyznaje_ze_braki_kart_geforce_rtx_30_wynikaja_nie_tylko_z_wysokiego_zapotrzebowania-14260.html

PS, Skoro uważasz, że ktoś zarabia brudne pieniądze zgłoś ten fakt na policję, a najlepiej od od razu idź do prokuratury.

Raczej do Greenpeace :D Chyba jemu chodziło o szkodzenie dla środowiska  :D 

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Ściema jak nic.Prawda jest taka,że dotychczas większość GPU(z 70-80% będzie) poszła do koparek w idei zarabiania "brudnych" pieniędzy i nikt nie powie,że jest inaczej.

Ja Ci powiem, że jest inaczej. Co najmniej 30% uległo uszkodzeniu na magazynie w ME. ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, krzysztoft30 napisał:

https://ithardware.pl/aktualnosci/nvidia_przyznaje_ze_braki_kart_geforce_rtx_30_wynikaja_nie_tylko_z_wysokiego_zapotrzebowania-14260.html

PS, Skoro uważasz, że ktoś zarabia brudne pieniądze zgłoś ten fakt na policję, a najlepiej od od razu idź do prokuratury.

Takie gadanie bez dowodów to jest tutaj norma. Przyzwyczaj się. Każdy jest ekspertem i każdy nie potrafi przedstawić jakichkolwiek danych, na potwierdzenie tego, co mówi :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BlindObserver napisał:

Takie gadanie bez dowodów to jest tutaj norma. Przyzwyczaj się. Każdy jest ekspertem i każdy nie potrafi przedstawić jakichkolwiek danych, na potwierdzenie tego, co mówi :E 

Przecież on bredzi od 2 tysięcy stron. Nie ma karty, ale o kartach wie wszystko, nie ma koparki, ale o kopaniu wie wszystko, nie ma crypto, ale analizuje rynek i kursy każdego dnia i każdego dnia ma rację...?

  • Like 1
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Valkiria

JPR podawało niedawno, że w Q1 2021 do górników trafiło 700 tys. kart, głównie high end, czyli 25% wszystkich samodzielnych kart, jakie trafiły w tym kwartale na rynek. Trochę daleko do tych 80%, ale nie będę dyskutował, w końcu nie ja jestem w tym wątku głównym ekspertem od wszystkiego :E 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Valkiria napisał:

Przecież on bredzi od 2 tysięcy stron. Nie ma karty, ale o kartach wie wszystko, nie ma koparki, ale o kopaniu wie wszystko, nie ma crypto, ale analizuje rynek i kursy każdego dnia i każdego dnia ma rację...?

To może podałby numerki w Lotto - na najbliższe losowanie? Nie będę zachłanny, wystarczy 5tka... ?   

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na morelkach w nowej promce 3070 za 4299zł, 3070ti za 4499zł, 3090 za 9999zł i 3060 za 2799zł. Słabiutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, BlindObserver napisał:

@Valkiria

JPR podawało niedawno, że w Q1 2021 do górników trafiło 700 tys. kart, głównie high end, czyli 25% wszystkich samodzielnych kart, jakie trafiły w tym kwartale na rynek. Trochę daleko do tych 80%, ale nie będę dyskutował, w końcu nie ja jestem w tym wątku głównym ekspertem od wszystkiego :E 

Ty jesteś ekspertem od wszystkiego - atakujesz znienacka i przekonujesz, że twoja prawda jest najtwojsza.:szczerbaty: Człowiek se odpala forum, a tam ban bo prawda ślepego jest najmojsza. Wejście na forum -> ban -> moja reakcja

 

 

Moja rada : zjedz snickersa, bo zostałeś już na forum praktycznie sam i zaczynasz gwiazdorzyć:pimp:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pioneer83 napisał:

Ty jesteś ekspertem od wszystkiego - atakujesz znienacka i przekonujesz, że twoja prawda jest najtwojsza.:szczerbaty: Człowiek se odpala forum, a tam ban bo prawda ślepego jest najmojsza. Wejście na forum -> ban -> moja reakcja

Prawda odnośnie kultury osobistej, której Ci brakuje i za co zwykle otrzymujesz ostrzeżenia, bo lubisz sobie czasem puścić wiązankę, nie jest najmojsza, tylko raczej uniwersalna. Ale rozumiem ból, w końcu trudno się walczy ze swoimi słabościami. xD 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pioneer83 napisał:

Ty jesteś ekspertem od wszystkiego - atakujesz znienacka i przekonujesz, że twoja prawda jest najtwojsza.:szczerbaty: Człowiek se odpala forum, a tam ban bo prawda ślepego jest najmojsza. Wejście na forum -> ban -> moja reakcja

 

 

Moja rada : zjedz snickersa, bo zostałeś już na forum praktycznie sam i zaczynasz gwiazdorzyć:pimp:

Dobrze, że jest. A jak sam, to tym bardziej trzeba o niego dbać. Czyli za takie głupawe uwagi pod adresem naszego umiłowanego moderatora - ban na całe wakacje. Odpoczniesz. ?

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...