Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Tryb quiet ogarnia nawet 300wat (3070 suprim) przy 1300rpm. Więc po prostu warto wrzucić quiet + UV aby nie wychylać się ponad 300wat bez powodu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pavel87 napisał:

Aha, no tak, wiadomo, że MSI to ciche karty, a bynajmniej x-trio czy suprimX, ja swojej 3070 x-trio po UV w ogóle nie słyszę, karta w CP osiąga max ok 55 stopni, wentylatory ledwo się kręcą (tak sobie póki co ustawiłem krzywą) i jest super, przy Surpimie celuje w podobne wartości ;)

Ja właśnie chyba też od razu ustawie bios gaming, bo chyba domyślnie jest ustawiony ten silent, tak? Trzeba będzie znaleźć jakiś złoty środek, żeby było cicho, zimno i wydajnie :D 

Tak domyślnie jest silent i trzeba przełączyć pstryczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kacpi278 napisał:

na x komie znowu podniesli ceny 3070 :D

do mnie idzie aktualnie 4x 3070 to może się cos zarobi na tym :DD

 

Nie boisz się rozumiem skarbówki ;) Przy obrocie częściami komputerowymi (bo to ma wg US miejsce) takimi jak karty graficzne wymagana jest kasa fiskalna (bez limitu dolnego). Ciężko wytłumaczyć się przy 1 sztuce a co mówiąc o większej ilości. Unikanie opodatkowania jest przestępstwem skarbowym które się nie przedawnia o ile mi wiadomo. Czyli jeżeli mieli by powód do skontrolowania ruchów na koncie - padnie pytanie - skąd i za co ta wpłata/przelew. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Nie boisz się rozumiem skarbówki ;) Przy obrocie częściami komputerowymi (bo to ma wg US miejsce) takimi jak karty graficzne wymagana jest kasa fiskalna (bez limitu dolnego). Ciężko wytłumaczyć się przy 1 sztuce a co mówiąc o większej ilości. Unikanie opodatkowania jest przestępstwem skarbowym które się nie przedawnia o ile mi wiadomo. Czyli jeżeli mieli by powód do skontrolowania ruchów na koncie - padnie pytanie - skąd i za co ta wpłata/przelew. 

To cyknie za gotóweczkę i po sprawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Ty serio myślałeś że my tak sobie żartowaliśmy z tymi terminami? Ja wiedziałem że kilka-kilkanaście tygodni oczekiwania to był żart i to nie śmieszny jak ktoś trafił w kolejkę na kilkusetnej pozycji nawet :D 

A Ty rozumiem 17.09 byłeś pewny, że osoby które zamówiły w ciągu pierwszych 10 minut karty dostaną je dopiero po ponad pół roku? Sam tematu zbytnio nie śledzę, wejdę tu raz na parę tygodni. Karta będzie, to będzie, nie jestem w sytuacji żebym nie miał na czym grać. Więcej niż 4000 za tą kartę nie dam, więc łowy też mnie nie interesują.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość chciała kupić RTX 3080 na premierę Cyberpunk 2077. Wiadomo nielicznym sie udalo, ale gra jest po prostu niedorobiona z kiepska optymalizacją. RT ULTRA 4K DLSS Wydajność i w mieście są spadki do ok 45 fps. 1440P z DLSS jakość to średnio jest powyżej 60 fps. Poza tym włączenie DLSS daje widoczny aliasing także coś za coś. Nawet w 4K bez RT na wysokich nie ma mowy o stałych 60fps. Ogólnie nie male rozczarowanie. Moze za kilka miesięcy ten bubel poprawią

Edytowane przez szymcio30
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

Nie boisz się rozumiem skarbówki ;) Przy obrocie częściami komputerowymi (bo to ma wg US miejsce) takimi jak karty graficzne wymagana jest kasa fiskalna (bez limitu dolnego). Ciężko wytłumaczyć się przy 1 sztuce a co mówiąc o większej ilości. Unikanie opodatkowania jest przestępstwem skarbowym które się nie przedawnia o ile mi wiadomo. Czyli jeżeli mieli by powód do skontrolowania ruchów na koncie - padnie pytanie - skąd i za co ta wpłata/przelew. 

Hahaha wez mnie nie rozmieszaj... to troche tak jak z darowiznami od rodziny, wszelkiego rodzaju przelewami od wujka, ciotki, ojca..niby tez trzeba zglaszac. Myslisz ze ktos to robi a drugi ktos to kontroluje? Snij dalej. Za drobni jestesmy.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Minciu napisał:

 

600rpm na wentylach w budzie przy 3080 to pewnie szyba obudowy gorąca ? :D Można powiedziec że poniżej 700rpm to żaden wentyl nie wieje sensownie, jak chcesz ciszę. Lepiej dodać rpm (750-850) w obudowie a zdjąć kilkaset na GPU. No i pstryczek na bios quiet, żeby nie walczyć o 60*C tylko 70*C.

No szyba goraca. Polecasz jakis program do sterowania rpm obudowy na podstawie temp gpu? Dragon center nie sciagalem, bo wiele slyszalem o tym i nie byly to dobre rzeczy, ale jak trzeba to trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach podzielenia się wrażeniami z zakupów w komputroniku i euro:

W komputroniku zamawiałem Gigabyte 3060Ti Gaming OC za 2299, data złożenia zamówienia to wtorek: 2020-12-08 10:27:37 za pobraniem z dostawą na czwartek, już o 13:26 dostałem maila, że przekazano do wysyłki. W czwartek cisza, żadnego info ani od sklepu ani od kuriera, to dzwonię na infolinię, gdzie mnie Pani poinformowała, że jak ma taki status to musi być na stanie przygotowane do wysyłki i nie ma jeszcze numeru przewozowego, ale paczka na pewno wyjdzie i na piątek będzie.

I tak przyszedł wtorek, a z zamówieniem dalej cisza :D No ale we wtorek (15.12) rano distill zaczął mi piszczeć, że jest drop na euro, to kupiłem Gigabyte 3060Ti Gaming OC Pro też za 2299, za pobraniem z dostawą na następny dzień, maila o przyjęciu zamówienia dostałem o 8:52, 9:05 przesyłka zarejestrowana u kuriera, 11:16 przyszło już info że wydane kurierowi.

Następnego dnia w środę kurier był już u mnie koło 10, także jestem zadowolony, bo za tą samą cenę miałem wersję Pro :D , oczywiście komputronik dalej cisza, parę godzin później anulowałem tam zamówienie :)

Edytowane przez Grithal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, matekmz napisał:

To cyknie za gotóweczkę i po sprawie :D

4 karty 3070 ? Za gotówkę? Nie ma sprawy. I co potem z tą gotówką? 4x 3300 (liczę że będzie chciał zarobić) daje 13 200,00zł. W skarpetce będzie trzymał? US podczas kontroli skontroluje wszystkie konta jakie będzie chciał - włącznie z najbliższą rodziną. 

Wpłaty co miesiąc 1000 zł? Tytułem? Czyli zarabiał dodatkowo i nie płacił podatku? Al Capone poszedł siedzieć nie za rzeźnie jakie urządzał a za podatki.

A w naszym cudownym kraju za "kradzież" bułki w sklepie dostaniesz wyrok a za kradzież milionów złotych ze skarbu państwa (czyli podatników czyli większości społeczeństwa) zostaniesz ministrem...

Ps. Najlepiej się "kontroluje" maluchów (pionki). łatwo przycisnąć, mają mało doświadczenia, szybkie i łatwe wyniki z kontroli... 

Tych "dużych" to trochę czasami strach kontrolować - mają różne układy - za samo usiłowanie wszczęcia kontroli z urzędu można stracić posadę... :(

Czyli wiesz że kradną oszukują itd i wiesz że jak dotkniesz to za tydzień na zasiłek bo nagle redukcja etatu...

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

4 karty 3070 ? Za gotówkę? Nie ma sprawy. I co potem z tą gotówką? 4x 3300 (liczę że będzie chciał zarobić) daje 13 200,00zł. W skarpetce będzie trzymał? US podczas kontroli skontroluje wszystkie konta jakie będzie chciał - włącznie z najbliższą rodziną. 

Wpłaty co miesiąc 1000 zł? Tytułem? Czyli zarabiał dodatkowo i nie płacił podatku? Al Capone poszedł siedzieć nie za rzeźnie jakie urządzał a za podatki.

A w naszym cudownym kraju za "kradzież" bułki w sklepie dostaniesz wyrok a za kradzież milionów złotych ze skarbu państwa (czyli podatników czyli większości społeczeństwa) zostaniesz ministrem...

wyda gotowke na remonty/usługi/ubrania/jedzenie/koks i dziwki - i co mu zrobią?

Edytowane przez duniek
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymcio30 napisał:

Pewnie większość chciała kupić RTX 3080 na premierę Cyberpunk 2077. Wiadomo nielicznym sie udalo, ale gra jest po prostu niedorobiona z kiepska optymalizacją. RT ULTRA 4K DLSS Wydajność i w mieście są spadki do ok 45 fps. 1440P z DLSS jakość to średnio jest powyżej 60 fps. Poza tym włączenie DLSS daje widoczny aliasing także coś za coś. Nawet w 4K bez RT na wysokich nie ma mowy o stałych 60fps. Ogólnie nie male rozczarowanie. Moze za kilka miesięcy ten bubel poprawią

Wystarczy wyłączyć  DLSS, gra nie nie traci, a lepiej działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szymcio30 napisał:

Pewnie większość chciała kupić RTX 3080 na premierę Cyberpunk 2077. Wiadomo nielicznym sie udalo, ale gra jest po prostu niedorobiona z kiepska optymalizacją. RT ULTRA 4K DLSS Wydajność i w mieście są spadki do ok 45 fps. 1440P z DLSS jakość to średnio jest powyżej 60 fps. Poza tym włączenie DLSS daje widoczny aliasing także coś za coś. Nawet w 4K bez RT na wysokich nie ma mowy o stałych 60fps. Ogólnie nie male rozczarowanie. Moze za kilka miesięcy ten bubel poprawią

no ja czekam, niestety mam aktualnie 32:9 wiec moja 1070 nie daje rady a CP nie chce nie wiedziec czemu mi bez skalowania sie odpalic wiec co nie ustawie to rozciaga na 5k na szerokosc

o tyle "dobrze" bo dual 1440p to 7/8 pikseli 4k wiec troche wiecej klatek bedzie jak juz dojedzie karta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kitsune2431 napisał:

No szyba goraca. Polecasz jakis program do sterowania rpm obudowy na podstawie temp gpu? Dragon center nie sciagalem, bo wiele slyszalem o tym i nie byly to dobre rzeczy, ale jak trzeba to trzeba.

Ja Ci mogę polecić - https://github.com/Rem0o/FanControl.Releases

Ewentualnie po prostu ustawienie w biosie (ja tak zrobiłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

4 karty 3070 ? Za gotówkę? Nie ma sprawy. I co potem z tą gotówką? 4x 3300 (liczę że będzie chciał zarobić) daje 13 200,00zł. W skarpetce będzie trzymał? US podczas kontroli skontroluje wszystkie konta jakie będzie chciał - włącznie z najbliższą rodziną. 

Wpłaty co miesiąc 1000 zł? Tytułem? Czyli zarabiał dodatkowo i nie płacił podatku? Al Capone poszedł siedzieć nie za rzeźnie jakie urządzał a za podatki.

A w naszym cudownym kraju za "kradzież" bułki w sklepie dostaniesz wyrok a za kradzież milionów złotych ze skarbu państwa (czyli podatników czyli większości społeczeństwa) zostaniesz ministrem...

Ps. Najlepiej się "kontroluje" maluchów (pionki). łatwo przycisnąć, mają mało doświadczenia, szybkie i łatwe wyniki z kontroli... 

Tych "dużych" to trochę czasami strach kontrolować - mają różne układy - za samo usiłowanie wszczęcia kontroli z urzędu można stracić posadę... :(

Czyli wiesz że kradną oszukują itd i wiesz że jak dotkniesz to za tydzień na zasiłek bo nagle redukcja etatu...

Ty tak serio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytałem sie Proshopu jak z tymi gwarancjami.

 

Gwarancja 3 letnia realizowana jest przez producenta.

My jako sklep udzielamy rękojmi klientom prywatnym przez okres 24 miesięcy, po tym okresie można reklamować u producenta. Warunki gwarancji producenta podane są na jego stronie.

 

I teraz.. co o tym myslec. Toc o ile sie nie myle zadna firma u nas nie przyjmuje od konsumenta kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Grithal napisał:

Tak w ramach podzielenia się wrażeniami z zakupów w komputroniku i euro:

W komputroniku zamawiałem Gigabyte 3060Ti Gaming OC za 2299, data złożenia zamówienia to wtorek: 2020-12-08 10:27:37 za pobraniem z dostawą na czwartek, już o 13:26 dostałem maila, że przekazano do wysyłki. W czwartek cisza, żadnego info ani od sklepu ani od kuriera, to dzwonię na infolinię, gdzie mnie Pani poinformowała, że jak ma taki status to musi być na stanie przygotowane do wysyłki i nie ma jeszcze numeru przewozowego, ale paczka na pewno wyjdzie i na piątek będzie.

I tak przyszedł wtorek, a z zamówieniem dalej cisza :D No ale we wtorek (15.12) rano distill zaczął mi piszczeć, że jest drop na euro, to kupiłem Gigabyte 3060Ti Gaming OC Pro też za 2299, za pobraniem z dostawą na następny dzień, maila o przyjęciu zamówienia dostałem o 8:52, 9:05 przesyłka zarejestrowana u kuriera, 11:16 przyszło już info że wydane kurierowi.

Następnego dnia w środę kurier był już u mnie koło 10, także jestem zadowolony, bo za tą samą cenę miałem wersję Pro :D , oczywiście komputronik dalej cisza, parę godzin później anulowałem tam zamówienie :)

 

 

masz może jeszcze link do strony w sklepie tego gaming oc pro? ustawię sobię na distillu alert :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zyon napisał:

Ty tak serio?

Widzisz jaki manick? To zobowiazuje XDDD Pewnie u niego  w okolicy nie ma w zadnej biedrze folii aluminiowej xDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, robson241 napisał:

Spytałem sie Proshopu jak z tymi gwarancjami.

 

Gwarancja 3 letnia realizowana jest przez producenta.

My jako sklep udzielamy rękojmi klientom prywatnym przez okres 24 miesięcy, po tym okresie można reklamować u producenta. Warunki gwarancji producenta podane są na jego stronie.

 

I teraz.. co o tym myslec. Toc o ile sie nie myle zadna firma u nas nie przyjmuje od konsumenta kart?

Zotac /EVGA only

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co przesadzać ,dla nas kwoty ~10k to sporo ale ,to są drobne w świecie bankowym
jakby mieli sprawdzać takie kwoty to by sie nie wyrobili przez miesiąc sprawdzanie 1 dnia ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kacpi278 napisał:

nie ma co przesadzać ,dla nas kwoty ~10k to sporo ale ,to są drobne w świecie bankowym
jakby mieli sprawdzać takie kwoty to by sie nie wyrobili przez miesiąc sprawdzanie 1 dnia ;d

Sasin lubi ten post

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

4 karty 3070 ? Za gotówkę? Nie ma sprawy. I co potem z tą gotówką? 4x 3300 (liczę że będzie chciał zarobić) daje 13 200,00zł. W skarpetce będzie trzymał? US podczas kontroli skontroluje wszystkie konta jakie będzie chciał - włącznie z najbliższą rodziną. 

Jak już masz tyle kasy to zawsze można kupić jakiś porządny sejf, umieścić w nim hajs, schować w miejscu o którym nikt nie wie i sprawa załatwiona. To nie jest jakoś strasznie dużo banknotów (zwłaszcza w pięćsetkach) więc nie widzę problemu z ukryciem. Choć ja bym to regularnie zamieniał na obcą walutę tak po tysiączku,  ze względu na inflację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież skarbówka nie zajmuje się takimi bzdetami jak pojedyncze sprzedaże kart graficznych. Przy zysku 1000 zł z karty, teoretycznie trzeba zapłacić 180 zł, ktoś serio myśli, że przy takich kwotach ktokolwiek ze skarbówki  by tracił czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, bocieque napisał:

A Ty rozumiem 17.09 byłeś pewny, że osoby które zamówiły w ciągu pierwszych 10 minut karty dostaną je dopiero po ponad pół roku? Sam tematu zbytnio nie śledzę, wejdę tu raz na parę tygodni. Karta będzie, to będzie, nie jestem w sytuacji żebym nie miał na czym grać. Więcej niż 4000 za tą kartę nie dam, więc łowy też mnie nie interesują.

Już po kilku dniach wiadomo było jak to się skończy. 17.09 15:10 to każdy jeszcze myślał, że XCUM ma sprzęt na stanie. Tak przynajmniej liczniki sugerowały :-D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jask1eR napisał:

masz może jeszcze link do strony w sklepie tego gaming oc pro? ustawię sobię na distillu alert :P

https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/gigabyte-karta-graficzna-gigabyte-rtx-3060-ti-gam.bhtml

Ale jak wejdziesz w którąkolwiek kartę z Gigabyte'a to będziesz miał tam ją też w modelach (wariantach)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...