Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Kupujący są zadowoleni z realizacji zamówienia przez x-kom bo cena sprzętu przez ostatni rok poszła diametralnie do góry o czym wszyscy tutaj doskonale wiedzą. Wy nie cieszylibyście gdyby ktoś teraz zaoferowałby Wam dzisiaj 3080 za 3.5k ( nawet jeśli jest to wersja LHR )?

Jeżeli ktoś po drodze kupił kartę drożej to sprzedając nową kartę jest w stanie sobie odbić, nierzadko z nawiązką, tą nieprzyjemność.

X-kom z tego co kojarzę nie mógł nawet zamrażać pieniędzy na tak długi okres czasu nawet jeśli ktoś płacił przelewem, mój znajomy otrzymał zwrot na konto przy jednoczesnym zachowaniu "rezerwacji" na sprzęt.

 

Tak czy  siak, patrząc z perspektywy procederów innych sklepów - mediaexpert masowe uszkodzenia kart na magazynach, morele zrzucanie zamówień bez wyjaśnienia itd. to x-kom z mojej perspektywy wywiązał się z tematu w sposób akceptowalny. Szczególnie mając na uwadze to co od początku premiery Ampere do dzisiaj dzieje się na rynku kart graficznych. Sam żałuję, że nie wpisałem się "za darmo" w tą kolejkę, byłbym dzisiaj kilka tysięcy do przodu.

Edytowane przez Adinor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, Adinor napisał:

Kupujący są zadowoleni z realizacji zamówienia przez x-kom bo cena sprzętu przez ostatni rok poszła diametralnie do góry o czym wszyscy tutaj doskonale wiedzą. Wy nie cieszylibyście gdyby ktoś teraz zaoferowałby Wam dzisiaj 3080 za 3.5k ( nawet jeśli jest to wersja LHR )?

Jeżeli ktoś po drodze kupił kartę drożej to sprzedając nową kartę jest w stanie sobie odbić, nierzadko z nawiązką, tą nieprzyjemność.

X-kom z tego co kojarzę nie mógł nawet zamrażać pieniędzy na tak długi okres czasu nawet jeśli ktoś płacił przelewem, mój znajomy otrzymał zwrot na konto przy jednoczesnym zachowaniu "rezerwacji" na sprzęt.

 

Tak czy  siak, patrząc z perspektywy procederów innych sklepów - mediaexpert masowe uszkodzenia kart na magazynach, morele zrzucanie zamówień bez wyjaśnienia itd. to x-kom z mojej perspektywy wywiązał się z tematu w sposób akceptowalny. Szczególnie mając na uwadze to co od początku premiery Ampere do dzisiaj dzieje się na rynku kart graficznych. Sam żałuję, że nie wpisałem się "za darmo" w tą kolejkę, byłbym dzisiaj kilka tysięcy do przodu.

Chwalmy pana! Nie mieli towaru na premierę i nie wiedzieli ile go będą mieli i czy w ogóle, ale nabrali zamówień na lekko licząc rok "kolejki". Po czym gdy do nich dotarło, że będzie problem to nadal nie zdjęli możliwości zamawiania karta graficznych z rodziny Ampere. Dostosowali się do rynku windując ceny szrotu wartego góra 500zł do niebotycznych rozmiarów (np. 1050Ti), proponowali klientom gorsze modele (za 3080 3060), kusili "wałczerami" byle tylko się wymigać od realizacji zamówienia, zapłacili Ceneo aby ten zablokował możliwość wystawienia im komentarzy za transakcję i jeszcze są osoby które są zadowolone, że po ponad roku x-cum im łaskawie zrealizował zamówienie na teoretycznie gorszy model (LHR), bo mogą se puścić te karty na Alledrogo? Przy takim podejściu będzie już zawsze ruchani w dupsko bez wazeliny, bo koniec końców po takim stosunku i tak będziemy zadowoleni!:szczerbaty:

Jeżeli można jakiś sklep nazwać "uczciwym" to tylko i wyłącznie Proline - mieli ceny grubo przegięte, ale mieli karty. Jak karty były na magazynie to mogłeś je kupić jak miałeś hajs. Nie było kart, to nie było możliwości zakupu. Magazynierzy nie rozjeżdżali kart, Ufoki ich nie porywały. Wszystkie x-cumy i owocowe to jedna banda!:zadek:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adinor napisał:

Tak czy  siak, patrząc z perspektywy procederów innych sklepów - mediaexpert masowe uszkodzenia kart na magazynach, morele zrzucanie zamówień bez wyjaśnienia itd. to x-kom z mojej perspektywy wywiązał się z tematu w sposób akceptowalny. Szczególnie mając na uwadze to co od początku premiery Ampere do dzisiaj dzieje się na rynku kart graficznych. Sam żałuję, że nie wpisałem się "za darmo" w tą kolejkę, byłbym dzisiaj kilka tysięcy do przodu.

Też tak uważam, że z całej kosmicznej ujni rynku, ujnia X-kom jest najbardziej akceptowalna, bo zrobili (nazwijmy to) COKOLWIEK, by bolało najmniej. Szczęściem ich jest to, że ceny tak diametralnie skoczyły w górę na przestrzeni roku i dziś realizując "po starej cenie" robią odrobinkę "dobrze" klientowi, który najczęściej już obkupiony gdzie indziej, dostaje zwykły bonus, 2K, 3K przy odsprzedaży z czapki, na który nie liczył. Tylko to ratuje sytuację. Gdyby ceny nie skoczyły wcale (a był tylko deficyt ilościowy), i ktoś dostałby dziś kartę w cenie rynkowej (bez możliwości sensownej sprzedaży z zyskiem) po 15 miesiącach oczekiwania - to nie byłoby już takich peanów pochwalnych IMO.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszym bucem okazał się x-kom, 3 karty 3060ti u nich kupiłem w sensownych cenach. 2250/3200/3500

Jak są u nich promocje to da się coś kupić, na morele to nie da się nawet otworzyć strony:)
Ja po tym cyrku postanowiłem juz nic w morelach nie kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pioneer83 napisał:

Chwalmy pana! Nie mieli towaru na premierę i nie wiedzieli ile go będą mieli i czy w ogóle, ale nabrali zamówień na lekko licząc rok "kolejki". Po czym gdy do nich dotarło, że będzie problem to nadal nie zdjęli możliwości zamawiania karta graficznych z rodziny Ampere. Dostosowali się do rynku windując ceny szrotu wartego góra 500zł do niebotycznych rozmiarów (np. 1050Ti), proponowali klientom gorsze modele (za 3080 3060), kusili "wałczerami" byle tylko się wymigać od realizacji zamówienia, zapłacili Ceneo aby ten zablokował możliwość wystawienia im komentarzy za transakcję i jeszcze są osoby które są zadowolone, że po ponad roku x-cum im łaskawie zrealizował zamówienie na teoretycznie gorszy model (LHR), bo mogą se puścić te karty na Alledrogo? Przy takim podejściu będzie już zawsze ruchani w dupsko bez wazeliny, bo koniec końców po takim stosunku i tak będziemy zadowoleni!:szczerbaty:

Akurat cena tego "szrotu" był windowana wszędzie, nie tylko w x-kom. Sam sprzedałem na początku roku 1060 po cenie jaką kupowałem ją kilka lat wcześniej w sklepie. Jak zassało rynek górnicy skupowali wszystko co się tylko dało.

W przypadku jeśli cena zamówienia utrzymałaby się na tym samym lub niższym poziomie od premiery to zgodziłbym się, że sklep "wyruchał nas w dupsko", natomiast tak nie jest, nie żyjemy w próżni. Rozumiem natomiast, że są ludzie, którzy znajdując dychę na ziemii mają ból dupy, że muszą się schylać.

Każdy wie jak wyglądała sytuacja na przełomie roku, jeśli komuś rzeczywiście zależało na karcie to kupił ją w jednym z dropów albo dopłacił aby mieć ją szybciej. Nikt nikomu nie bronił anulować zamówienie jeśli miał takie życzenie. Sklep nie trzymał ich pieniędzy jako zakładników.

Tak z czystej ciekawości, jaka rekompensata ze strony sklepu byłaby dla Ciebie adekwatna? 2 karty w cenie 1 z przeprosinami oficjalnymi w kilku formatach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Pioneer83 napisał:

Chwalmy pana! Nie mieli towaru na premierę i nie wiedzieli ile go będą mieli i czy w ogóle,

Jak każdy na świecie kto prowadzi biznes IT.
Gwarantuję, że też tak byś zrobił handlując kartami.

 

20 minut temu, Pioneer83 napisał:

 ale nabrali zamówień na lekko licząc rok "kolejki".

Tego nie wiedzieli. Nikt nie wiedział (włącznie z nami!), że kart będzie tak mało vs popyt.

 

20 minut temu, Pioneer83 napisał:

Po czym gdy do nich dotarło, że będzie problem to nadal nie zdjęli możliwości zamawiania karta graficznych z rodziny Ampere.

Za to BAN!
Tu się zgadzam.

 

20 minut temu, Pioneer83 napisał:

proponowali klientom gorsze modele (za 3080 3060),

Żyjemy w tym samym kraju i tym samym forum?
Zakrzywiasz rzeczywistość. Nie proponowali 3060 za 3080, tylko proponowali "cokolwiek co mają" - w tym wypadku 3060 - jako alternatywę dla wszystkich tych, którzy umoczyli zostając bez GPU na integrach na rok! Jak ktoś uceglił sobie kompa, to miało być rozwiązanie alternatywne. Bardziej propozycja załagodzenia bólu "niemania" niczego, niż przymus. Kliencie może nie potrzebujesz "aż" 3080 (?) - weź 3060 "od ręki".


 

20 minut temu, Pioneer83 napisał:

Jeżeli można jakiś sklep nazwać "uczciwym" to tylko i wyłącznie Proline - mieli ceny grubo przegięte, ale mieli karty. Jak karty były na magazynie to mogłeś je kupić jak miałeś hajs. Nie było kart, to nie było możliwości zakupu. 

Sprawdziłeś i kupiłeś taką kartę przepłaconą?
Czy tylko się domyślasz, że tak było?

Nie bronię Xa. Cały rynek dał d00py, ale jak miałbym JA zadecydować - "wszystkie sklepy do rozstrzelania za to, co zrobiły - możesz oszczędzić jeden - który oszczędzisz?" - ja oszczędzam jednak Xa, bo próbował zrobić COKOLWIEK (poszli w realizację po roku za cenę z dnia premiery - taka taktyka marketingowa - nie wnikam czy dobra, czy zła), ale jednak zrobili... COKOLWIEK w naszym kierunku. 

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ten co kupił i sprzeda kartę za 2 razy drożej będzie chwalił. Ten co w trakcie zrezygnował lub dostał "gorszą" kartę będzie ganił. Z boku wygląda na to, że dobrze iż coś zrobili. Oczywiście, mogli w marcu wszystkie zamówienia skasować i sprzedawać wszystko po cenach obecnie wyższych, ale z niewiadomych powodów tego jednak nie zrobili. Inni już tak. W obecnych czasach, te napinanie się trochę, że nie kupie już czegoś w x-kom, dla mnie wygląda zabawnie. Zarzekają się tak ci, którzy nie załapali się na promocję, bo przedmioty wystawili o 6:30 zamiast o 7:00. Zarzekają się ci, którzy nie otrzymali tego czego chcieli, albo uciekli z kolejki wcześniej. 

A prawda jest tylko i wyłącznie jedna - jeżeli sklep dzisiaj dałby super cenę na potrzebny komuś sprzęt, wszystkie żale odnośnie sklepu znikają i czym prędzej dodaj do koszyka i złóż zamówienie. x-kom nie żył w swojej bańce oderwanej od rzeczywistości, działa w tej samej co inne sklepy. Tylko dla klientów zachował jako taką twarz w stosunku do tych sklepów, które anulowały zamówienia, aby na następny dzień wystawić sprzęt którego rzekomo nie było.

Nie, nie chwalę takiego postępowania z przyjmowaniem zamówień na "zaś" i przede wszystkim nie byłem zapisany w żadnej kolejce, nie otrzymałem żadnej karty, ani vouchera. A szkoda, bo kilka tysięcy piechotą nie chodzi :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Najmniejszym bucem okazał się x-kom, 3 karty 3060ti u nich kupiłem w sensownych cenach. 2250/3200/3500

Jak są u nich promocje to da się coś kupić, na morele to nie da się nawet otworzyć strony:)
Ja po tym cyrku postanowiłem juz nic w morelach nie kupić

To miałeś szczęście. Kupiłem u nich rtx3060 za 3000zl i potem nic mi nie chcieli sprzedać, a potrzebowałem jeszcze 2x3060 nie do koparki. Kupiłem bez problemu po 2400zl w lipcu w ME. Ogolnie x-kom zachowuje się przyzwoicie na obecnym rynku gpu. Oczywiście sprzedaż na premierę tysięcy kart RTX, których nie mieli nawet dystrybutorzy była zwykłym oszustwem. Widocznie tak robili od lat i po polsku jakoś to było. Tym razem im się nie udało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Jak każdy na świecie kto prowadzi biznes IT.
Gwarantuję, że też tak byś zrobił handlując kartami.

 

Tego nie wiedzieli. Nikt nie wiedział (włącznie z nami!), że kart będzie tak mało vs popyt.

 

Za to BAN!
Tu się zgadzam.

 

Żyjemy w tym samym kraju i tym samym forum?
Zakrzywiasz rzeczywistość. Nie proponowali 3060 za 3080, tylko proponowali "cokolwiek co mają" - w tym wypadku 3060 - jako alternatywę dla wszystkich tych, którzy umoczyli zostając bez GPU na integrach na rok! Jak ktoś uceglił sobie kompa, to miało być rozwiązanie alternatywne. Bardziej propozycja załagodzenia bólu "niemania" niczego, niż przymus. Kliencie może nie potrzebujesz "aż" 3080 (?) - weź 3060 "od ręki".


 

Sprawdziłeś i kupiłeś taką kartę przepłaconą?
Czy tylko się domyślasz, że tak było?

Nie bronię Xa. Cały rynek dał d00py, ale jak miałbym JA zadecydować - "wszystkie sklepy do rozstrzelania za to, co zrobiły - możesz oszczędzić jeden - który oszczędzisz?" - ja oszczędzam jednak Xa, bo próbował zrobić COKOLWIEK (poszli w realizację po roku za cenę z dnia premiery - taka taktyka marketingowa - nie wnikam czy dobra, czy zła), ale jednak zrobili... COKOLWIEK w naszym kierunku. 

Tak. Kupiłem w październiku zeszłego roku 3080 XTrio za 5kzł to stałem się obiekt kpin. Dwa miechy później ci którzy mieli brechtę że mnie tyle samo płacili za Oreły 3070. Kupiłem bez żadnego dzwonienia do pani Aleksandry, bez modlenia się o to, żeby karty nie rozjechał widłakiem magazynier - wlazłem na stronę, karty były na stanie, zamówiłem i dwa dni później miałem ją w kompie.

I dlatego jedynym uczciwym sklepem jest tutaj Proline - mieli drożej, ale mieli od ręki. Jak nie mieli to nie można było zamówić i tyle.

2 godziny temu, Adinor napisał:

 

Tak z czystej ciekawości, jaka rekompensata ze strony sklepu byłaby dla Ciebie adekwatna? 2 karty w cenie 1 z przeprosinami oficjalnymi w kilku formatach?

Nie wiem jaka, bo anulowalem swoje zamówienie w x-cum jak tylko kupiłem kartę w Proline. Więc osobiście mam to gdzieś.  Ale nie róbmy se jak z tekstami typu 2 w cenie 1. Nie byłoby problemy gdyby x-cum nie puszczał dostaw kart bokiem z ceną o 2-3 tysie większą, gdyby od początku podawał miejsce w kolejce i gdyby realizował zamówienia wg. tej kolejki. Wtedy voucher byłby ok dla kogoś kto czeka rok. A teraz? Teraz to powinni przepisywać tych z kolejki na Ampere w kolejkę na "lowelasa".:szczerbaty:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W media po 7100 był z trio 3080 ale zniknął.

Został jeszcze Aourus Master za 7199 https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-gigabyte-aorus-geforce-rtx-3080-master-10g-rev3-10gb-gddr6x

edit: Nadal drogo ale na  raty wyjdzie taniej. 2 gratis 6719,06zł

Edytowane przez Mistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wolę te akcje morele po 4k za 3070 =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rz3pka napisał:

Już wolę te akcje morele po 4k za 3070 =D

Pokaż te akcje morele to sam zakupię po 4k  ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Mistol napisał:

W media po 7100 był z trio 3080 ale zniknął.

Był, bo mi anulowali zamówienie z powodu nieopłacenia. Żadnych nowych dostaw nie było niestety :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Mistol napisał:

Pokaż te akcje morele to sam zakupię po 4k  ;-)

Przecież wrzucają na grupie Telegram'a, zazwyczaj są 2 sztuki na dzień/dwa.

Edytowane przez rz3pka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rz3pka napisał:

Już wolę te akcje morele po 4k za 3070 =D

 

Godzinę temu, Mistol napisał:

Pokaż te akcje morele to sam zakupię po 4k  ;-)

Było, było na Telegramie pokazywało 4080, ale po dodaniu do koszyka dochodziło jeszcze 400 coś zł, także realnie był za 4500 ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pioneer83 napisał:

Tak. Kupiłem w październiku zeszłego roku 3080 XTrio za 5kzł to stałem się obiekt kpin. Dwa miechy później ci którzy mieli brechtę że mnie tyle samo płacili za Oreły 3070. :szczerbaty:

Nie było wtedy lepszej oferty w innych sklepach? Ja swoją 3070 X Trio kupiłem 13 listopada zeszłego roku za 3060zł w Specmedii (odłam Alsenu) i pamiętam że były 3080 x Trio za ~4200zł dostępne. I z gwarą 36 miesięcy a Proline obcina 2 miesiące od zawsze bo tak. ;)

Edytowane przez Mark1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Mark1991 napisał:

Nie było wtedy lepszej oferty w innych sklepach? Ja swoją 3070 X Trio kupiłem 13 listopada zeszłego roku za 3060zł w Specmedii (odłam Alsenu) i pamiętam że były 3080 x Trio za ~4200zł dostępne. I z gwarą 36 miesięcy a Proline obcina 2 miesiące od zawsze bo tak. ;)

Od ręki w normalnym sklepie - nie.:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze do końca grudnia ceny były "normalne"

3060ti wyrwałem za 2211zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tornado3 napisał:

jeszcze do końca grudnia ceny były "normalne"

3060ti wyrwałem za 2211zł

A w innym temacie gość pisze, że kumpel chce kupić  bieda wersję za 4200? ja wiem że są uzależnienia od alko czy dragów, ale od gier to jest jednak bardziej chore....

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejTrg

Wydać raz na 7 lat na sprzęt do grania 6-7 tysięcy to i tak niewiele w porównaniu do np. nałogu tytoniowego. Znam takie osoby co palą 1 paczkę dziennie. Znam również taką osobę co pali 2 paczki dziennie. Policz ile z dymem idzie tego wszystkiego w ciągu paru lat.

Znam również takich, co muszą sobie dziennie parę piw wypić, a w weekendy coś mocniejszego. Policz sobie ile to rocznie wyjdzie i ile ostatecznie przez 7 lat.

A są też tacy, co łączą oba nałogi ze sobą. 

Okaże się na końcu, że uzależnienie od gier jest tańsze i ... zdrowsze. 

Edytowane przez addept
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@addept odpisz jak człowiek, co masz zdziwko? 3060Ti idzie wyrwać lajtowo za 3,5 tys, a jak ktoś ma zamiar płacić ponad 4 tys, to coo...?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te lajtowo to przesada, chociaż faktycznie 4,2 k za bieda wersję to stanowczo za dużo. 

Niemniej jednak i tak nie ma co porównywać to do innych nałogów, bo łatwo policzyć co jest droższe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, addept napisał:

@AndrzejTrg

Wydać raz na 7 lat na sprzęt do grania 6-7 tysięcy to i tak niewiele w porównaniu do np. nałogu tytoniowego. Znam takie osoby co palą 1 paczkę dziennie. Znam również taką osobę co pali 2 paczki dziennie. Policz ile z dymem idzie tego wszystkiego.

Znam również takich, co muszą sobie dziennie parę piw wypić, a w weekendy coś mocniejszego. Policz sobie ile to rocznie wyjdzie i ile ostatecznie przez 7 lat.

Okaże się na końcu, że uzależnienie od gier jest tańsze i ... zdrowsze. 

Wypierdziel naraz 7 kółek, bo chce Ci się grać... Widzisz różnicę? Żeś się zbłaźnił w moich oczach...? Myślenie masz dobre ?

 

Dawaj tam swoje linki w temacie o tanich kartach....  Bo to akurat dobrze robisz?

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...