Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Rasala napisał:

Ciekawe ile w tym prawdy :/ 

Tyle co w jego poprzednich "przeciekach" ??? To są bardziej "educated guesses" niż przecieki, nie podniecajcie się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Haqim napisał:

Lol, i do komputera jeszcze ja wrzucil, do zrobienia zdjec :D

Wydaje mi się, że ktoś VAT + PIT odliczył i puszcza dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci co wzięli zwykłego Strixa z XCUM mogą się szykować na anulowanie zamówien xd

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KawiorS napisał:

To Ci co wzięli zwykłego Strixa z XCUM mogą się szykować na anulowanie zamówien xd

Tylko 80 czy 90 też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, wincyjognia napisał:

Ja tez, od monitorowania mam komputer, od powiadomien smsy :) ale na noc wyciszam. tak w ramach ciekawostki tylko mowie, co w nocy sie dzialo. Sam na sklepy nie wchodzilem wiec nie moge potwierdzic.

A jesteś w stanie określić co wpadło w nocy w komputroniku, które modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KawiorS napisał:

Z tego co piszą to obie 

Ale o co chodzi ? Dlaczego ?

 

4 minuty temu, KawiorS napisał:
Edytowane przez Roothar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bylo:

https://ithardware.pl/aktualnosci/plotka_nvidia_zamierza_w_przyszlym_roku_przeniesc_produkcje_gpu_ampere_na_7_nm_od_tsmc-13656.html

?

Cieszę się że wstrzymałem się z zakupem 3080 na ten moment. :D Już widze za parę lat te ogłoszenia "3080 7nm". :D I cos czuję że na przestrzeni lat, okaże się że Ampere było owszem rewolucją, ale bardzo kiepsko zorganizowaną i zaplanowaną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ssk13 napisał:

A jesteś w stanie określić co wpadło w nocy w komputroniku, które modele?

Niestety monitoruje cala podstrone z 3080, wiec nie wiem konkretnie ktory model byl dostepny. O godzinie 00:31, ale to doslownie na minute, dwie. Wiec pewnie cos tam na magazyn wpadlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, k4cz0r napisał:

Nie wiem czy bylo:

https://ithardware.pl/aktualnosci/plotka_nvidia_zamierza_w_przyszlym_roku_przeniesc_produkcje_gpu_ampere_na_7_nm_od_tsmc-13656.html

?

Cieszę się że wstrzymałem się z zakupem 3080 na ten moment. :D Już widze za parę lat te ogłoszenia "3080 7nm". :D I cos czuję że na przestrzeni lat, okaże się że Ampere było owszem rewolucją, ale bardzo kiepsko zorganizowaną i zaplanowaną. 

Kolego, zazdroszczę ci, że zawsze jest powód, żeby poczekać... potem poczekasz, bo już hopper na 5nm za rogiem, potem Very Very Very Big Navi, potem jeszcze refresh hoppera i tak w kółko... a ty będziesz czekać na swoją upragnioną kartę, najlepiej z drugiej ręki, za pół darmo i nową ? Czas dorosnąć, to jest sprzęt elektroniczny, cykl średnio co rok, co chwila coś nowego wychodzi. Zawsze to wymówka, żeby poczekać, jeden mniej do kolejki ?

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, k4cz0r napisał:

Nie wiem czy bylo:

https://ithardware.pl/aktualnosci/plotka_nvidia_zamierza_w_przyszlym_roku_przeniesc_produkcje_gpu_ampere_na_7_nm_od_tsmc-13656.html

?

Cieszę się że wstrzymałem się z zakupem 3080 na ten moment. :D Już widze za parę lat te ogłoszenia "3080 7nm". :D I cos czuję że na przestrzeni lat, okaże się że Ampere było owszem rewolucją, ale bardzo kiepsko zorganizowaną i zaplanowaną. 

Nom pewnie w okolicy wrzesnia przyszlego roku :P 

 

ps. Jesli okaze sie to prawdą to RTX 3080 10GB zostanie karta ze statusem "kolekcjonerska" jest jej tak malo ze za 2 lata ceny beda osiągac astronomiczne kwoty :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Creati2k napisał:

Nom pewnie w okolicy wrzesnia przyszlego roku :P 

 

ps. Jesli okaze sie to prawdą to RTX 3080 10GB zostanie karta ze statusem "kolekcjonerska" jest jej tak malo ze za 2 lata ceny beda osiągac astronomiczne kwoty :P 

Astronomiczne kwoty w skupie złomu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, k4cz0r napisał:

Nie wiem czy bylo:

https://ithardware.pl/aktualnosci/plotka_nvidia_zamierza_w_przyszlym_roku_przeniesc_produkcje_gpu_ampere_na_7_nm_od_tsmc-13656.html

?

Cieszę się że wstrzymałem się z zakupem 3080 na ten moment. :D Już widze za parę lat te ogłoszenia "3080 7nm". :D I cos czuję że na przestrzeni lat, okaże się że Ampere było owszem rewolucją, ale bardzo kiepsko zorganizowaną i zaplanowaną. 

było było, niezły mają zapłon w tym ithardware, tutaj już jakiś koligen wklejał to tydzień/dwa temu ale na jakiejś chińskiej stronce, to zwykła plota. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to tutaj tylko zostawię x-cum leci z wami w klocki strasznie  egzemplarz wychaczony na alledrogo za rozsądna cenę koleś puścił 2 stówki drożej tylko. Wiec powiedziałem czemu nie :D 

pozdrawiam nowy użytkownik forum ??2E8A7DF7-70A8-445D-841C-A52C0057E3E8.jpeg.4f5c050d827714481f81b4c8382cab2b.jpeg
 Msi x Trio 3080 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 20 GB 3080 to bedzie typowy pusty koszt. W ogole z tych 10 GB nie bedziecie korzystac, ale zaplacicie kilka stowek wiecej, i poczekacie ponad rok wiecej. To juz faktycznie chyba lepiej na Hoppera czekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Ko4lapl napisał:

Msi x Trio 3080 

Ło jezu ale wali po oczach ta listwa na karcie, beznadzieja i za to sie doplaca 600zl :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ko4lapl napisał:

ja to tutaj tylko zostawię x-cum leci z wami w klocki strasznie  egzemplarz wychaczony na alledrogo za rozsądna cenę koleś puścił 2 stówki drożej tylko. Wiec powiedziałem czemu nie :D 

pozdrawiam nowy użytkownik forum ??2E8A7DF7-70A8-445D-841C-A52C0057E3E8.jpeg.4f5c050d827714481f81b4c8382cab2b.jpeg
 Msi x Trio 3080 

Ahhhhhhhh myślałem że to gotowiec jakiś, ale jak kartę wyhaczyłeś samą to w sumie spoko looz. 

Teraz na portalach aukcyjnych to raczej nie problem, na olx i allegro pełno już kart lata ale te ceny jeszcze i tak torchę zawyżone. 

Aczkolwiek z dnia na dzień coraz lepiej :D

 

 

 

No i coraz więcej będzie się pojawiac aukcji kart z opisem - NIETRAFIONY PREZENT BEZ GW (radzę uważać na takich januszy)

Edytowane przez C#17
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, C#17 napisał:

Ahhhhhhhh myślałem że to gotowiec jakiś, ale jak kartę wyhaczyłeś samą to w sumie spoko looz. 

Coś ty nigdy gotowca. sam składałem pieca po kilku latach przesiadka z laptopa gamingowego(nigdy więcej tego shitu) 

11 minut temu, C#17 napisał:

Ahhhhhhhh myślałem że to gotowiec jakiś, ale jak kartę wyhaczyłeś samą to w sumie spoko looz. 

Teraz na portalach aukcyjnych to raczej nie problem, na olx i allegro pełno już kart lata ale te ceny jeszcze i tak torchę zawyżone. 

Aczkolwiek z dnia na dzień coraz lepiej :D

 

 

 

No i coraz więcej będzie się pojawiac aukcji kart z opisem - NIETRAFIONY PREZENT BEZ GW (radzę uważać na takich januszy)

Gorsi są ci co jej fizycznie nie posiadają a maja aukcje na alledrogo i mały dopisek w zalewie informacji ze egzemplarz dopiero dostanie się jak on sam go dostanie z jakiegoś sklepu ? a ludzie kupują kartę na która koleś sam czeka jak oni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, jigoku napisał:

Kolego, zazdroszczę ci, że zawsze jest powód, żeby poczekać... potem poczekasz, bo już hopper na 5nm za rogiem, potem Very Very Very Big Navi, potem jeszcze refresh hoppera i tak w kółko... a ty będziesz czekać na swoją upragnioną kartę, najlepiej z drugiej ręki, za pół darmo i nową ? Czas dorosnąć, to jest sprzęt elektroniczny, cykl średnio co rok, co chwila coś nowego wychodzi. Zawsze to wymówka, żeby poczekać, jeden mniej do kolejki ?

Kupiłem obecnie na przeczekanie 2080S w dobrej cenie, bo właśnie miałem dość czekania na 3080. :) Gdy ta karta miała kosztować te nieco ponad 3000 to hbyl szał. Jednak obecnie kupno jej za mniej niż 4000 zł to wyjątkowa okazja bądź cud. A zakładając cenę 4000 zł, to stosunek cena/wydajność nie jest tak porażający i równie dobrze właśnie można wziąć o równo połowę tańszego i używanego 2080S.

Ta generacja, zarówno nvidii i AMD, po prostu ma pokazać że PC dalej jest wiodącą platformą do grania, wyprzedającą konsole. A żeby to osiągnąć, trzeba żyłować ukacy i chodzi po prostu o to, że to są cholernie gorące i prądożerne GPU. Tak, wiem że też i nadzwyczajnie wydajne, jednak też nadzwyczajnie prądożerne. Zobaczymy porównanie przy 3070, które to ma być na równi z 2080 Ti/2080S. Pewnie będzie pożerał tyle samo co te karty, więc poza nowa cyferką, niczym nie będzie się różnił. A to wydajność względem poboru prądu powinna być wyznacznikiem. Skoro wydajniejszy 3080 potrzebuje więcej prądu niż poprzednią generacja, to nie ma tu nic nowego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, k4cz0r napisał:

Kupiłem obecnie na przeczekanie 2080S w dobrej cenie, bo właśnie miałem dość czekania na 3080. :) Gdy ta karta miała kosztować te nieco ponad 3000 to hbyl szał. Jednak obecnie kupno jej za mniej niż 4000 zł to wyjątkowa okazja bądź cud. A zakładając cenę 4000 zł, to stosunek cena/wydajność nie jest tak porażający i równie dobrze właśnie można wziąć o równo połowę tańszego i używanego 2080S.

Ta generacja, zarówno nvidii i AMD, po prostu ma pokazać że PC dalej jest wiodącą platformą do grania, wyprzedającą konsole. A żeby to osiągnąć, trzeba żyłować ukacy i chodzi po prostu o to, że to są cholernie gorące i prądożerne GPU. Tak, wiem że też i nadzwyczajnie wydajne, jednak też nadzwyczajnie prądożerne. Zobaczymy porównanie przy 3070, które to ma być na równi z 2080 Ti/2080S. Pewnie będzie pożerał tyle samo co te karty, więc poza nowa cyferką, niczym nie będzie się różnił. A to wydajność względem poboru prądu powinna być wyznacznikiem. Skoro wydajniejszy 3080 potrzebuje więcej prądu niż poprzednią generacja, to nie ma tu nic nowego.

Też chyba wezmę 2070S/2080S i będę miał wywalone. Kupię sobie jak już będzie normalna dostępność i normalne ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gret napisał:

Też chyba wezmę 2070S/2080S i będę miał wywalone. Kupię sobie jak już będzie normalna dostępność i normalne ceny. 

Polecam. ? Dostałem klucz do Valhalli z Ryzenem, preorder Cyberpunka czeka....jakbym nie miał na czym w to grać przez trefną premierę nvidii to chyba bym zwariował. ?

Rozjazd cen jest teraz duży. Ja wyrwałem 2080S za 1900 zł z gwarancją jeszcze. Co prawda to Ventus OC, ale pewnie długo u mnie nie zagrzeje. ;) 2080 Ti można poniżej 3000 zł już dostać, a 2070S nawet za blisko 1600.

Edytowane przez k4cz0r
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...