Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

ja sobie poczekam do lutego aż wszystko sie ustabilizuje, wszystkie problemy będą usunięte, a do tego czasu bede upalał GTX1070 aż będzie skwierczało :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, litwicki22 napisał:

Żenada. "Dostępnych ponad 30 sztuk", czyli zamiast wystawić normalnie na sprzedaż te i tak minimalne ilości kart jakie dostali na premierę, to wzięli je dla siebie i wepchali w jakieś swoje gotowce licząc na to, że desperaci kupią całego kompa dla samej karty :rotfl:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, NotLuckyAtAll napisał:

Żenada. "Dostępnych ponad 30 sztuk", czyli zamiast wystawić normalnie na sprzedaż te i tak minimalne ilości kart jakie dostali na premierę, to wzięli je dla siebie i wepchali w jakieś swoje gotowce licząc na to, że desperaci kupią całego kompa dla samej karty :rotfl:

Wiesz co, nie do końca. Zobacz, że przy rtx 3080 w morelach dalej widnieje "dostępnych 30 sztuk". https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3080-ventus-oc-3x-10gb-gddr6x-rtx-3080-ventus-3x-10g-oc-5943772/?gclid=CjwKCAjwh7H7BRBBEiwAPXjadq0IFYHR_cStNrujmHVatAGXI0zrxQSeqtTYc33yknFz1NfL5YoAMxoCwBoQAvD_BwE

Po prostu nabijają naiwniaków, którzy to zobaczą i się najarają ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Kaczorex26 napisał:

Wiesz co, nie do końca. Zobacz, że przy rtx 3080 w morelach dalej widnieje "dostępnych 30 sztuk". https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3080-ventus-oc-3x-10gb-gddr6x-rtx-3080-ventus-3x-10g-oc-5943772/?gclid=CjwKCAjwh7H7BRBBEiwAPXjadq0IFYHR_cStNrujmHVatAGXI0zrxQSeqtTYc33yknFz1NfL5YoAMxoCwBoQAvD_BwE

Po prostu nabijają naiwniaków, którzy to zobaczą i się najarają ;) 

Ale przy 3080 jest jeszcze napisane "preorder", a przy tych gotowcach nie. Wygląda to tak, jakby normalnie mieli je na stanie gotowe do wysyłki. Jeśli tak to kolejny cyrk z ich strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, NotLuckyAtAll napisał:

Ale przy 3080 jest jeszcze napisane "preorder", a przy tych gotowcach nie. Wygląda to tak, jakby normalnie mieli je na stanie gotowe do wysyłki. Jeśli tak to kolejny cyrk z ich strony. 

Faktycznie, nie zauważyłem tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili właśnie z x-kom powiedzieć, ze nie wiedza kiedy będą dostawy. 

Edytowane przez HaslaMGK
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, HaslaMGK napisał:

Dzwonili właśnie z x-kom powiedzieć, ze nie wiedza kiedy będą dostawy. 

Coś późno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zadowolony z 2080 ti i wydajnosc w 1440P , sam fakt ze jak kupie 3090 to wiadomo odjade bardziej ale jesli odczekam to nic sie nie stanie . A swoją drogą bardzo zazdroszcze tym którym się udało już dostać 3080 ;)

Edytowane przez litwicki22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, HaslaMGK napisał:

Dzwonili właśnie z x-kom powiedzieć, ze nie wiedza kiedy będą dostawy. 

Ty to już na pewno robisz dla  Proline  , Moreli albo Komputronika

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkim napalonym na dostawy na koniec września/początek października przypominam, że pierwszy tydzień października to w Azji tzw. Golden Week - tydzień wolnego i WSZYSTKO stoi, w tym cały biznes/shipping/fabryki.. a wchodzenie na "obroty" trwa zwykle jeszcze tydzień-dwa po tym. tak więc ten tego proszę sobie policzyć co do dostaw - jak nie wyjdzie dostawa przed początkiem października to raczej należy się spodziewać dopiero pod koniec października ?‍♂️

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze większość kart z Azji do Europy zapewne płynie statkami (choć ilości są tak małe, że mogliby wysyłać samolotami) zatem taki przestój w pierwszym tygodniu października mógłby się odbić na dostawach dopiero pod koniec miesiąca, a karty które mogą się pojawić w sklepach na początku października już płyną.

Po drugie nie zdziwię się jak wiele państw azjatyckich, które przeżyły lockdown przez koronowirusa, zrezygnuje lub skróci tegoroczny Golden Week aby nadrobić część strat gospodarczych po pandemii.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, litwicki22 napisał:

Chyba jutro z proline kupie

Hej, nie wspieraj takiej polityki sklepu. 10 000 za tę kartę, jak w przyszłości będziesz mógł kupić FE 3090 za 7000 albo nawet Strixa za powiedzmy 8000?

Ja miałbym poczucie niespełnienia, choć też jestem ewidentnie w 'gorącej wodzie kąpany'. 

Kupiłem wczoraj Strixa w Morele a i tak będę sprawdzał czy nie ma FE w sklepie Nvidii do czasu, aż Morele mi nie przyślą karty, bo FE pozmiatał i pewnie jest lepszy nawet od Strixa z Asus tax. Tego Gigabyte za 10k na pewno był nie kupił.

Właśnie  - ktoś ma jakiś pomysł, jak polować na FE na stronie Nvidii? Przecież tak mogą miesiącami wrzucać po kilka sztuk w losowe dni. Sa jakieś godziny, kiedy częściej robią restock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, AUTO6 napisał:

Po pierwsze większość kart z Azji do Europy zapewne płynie statkami (choć ilości są tak małe, że mogliby wysyłać samolotami) zatem taki przestój w pierwszym tygodniu października mógłby się odbić na dostawach dopiero pod koniec miesiąca, a karty które mogą się pojawić w sklepach na początku października już płyną.

Po drugie nie zdziwię się jak wiele państw azjatyckich, które przeżyły lockdown przez koronowirusa, zrezygnuje lub skróci tegoroczny Golden Week aby nadrobić część strat gospodarczych po pandemii.

To pierwsze to racja. Dostawy są w trasie więc z powodu święta nie zatrzymają ich na środku oceanu. Xd Podejrzewam że teraz produkcja ruszyła pełną parą i do Goldena będą starać się wysłać jak najwięcej.

To drugie za to wątpliwe. Obstawiam raczej pełny przestój jak co roku. Ludzie będą chcieli odpocząć mimo wszystko. Ale co wymyślą tamtejsze rządy tego nie wiadomo.

Edytowane przez ireniqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta utrudniona dostępność kart pozwoli np. x-kom pozbyć się Turingów  - cena nowych powoli zbliża się do tych używanych z aukcji 

Poniżej ceny z kodem "jesien" 

https://promocje.x-kom.pl/jesienne-porzadki?j=724088&sfmc_sub=281236516&l=772_HTML&u=12754716&mid=100011870&jb=677&utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=20200925_porzadki&filtry=151_kategoria[1931]

 

 

Przechwytywanie.thumb.jpg.f6da695f5a40c9d6193818473b48a9b3.jpg

 

 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem tuf'a 3090 pare minut po godzinie 15 z odbiorem na drugi dzień xD

 

50e9b656410ce.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Griszah napisał:

Ta utrudniona dostępność kart pozwoli np. x-kom pozbyć się Turingów  - cena nowych powoli zbliża się do tych używanych z aukcji 

Poniżej ceny z kodem "jesien" 

https://promocje.x-kom.pl/jesienne-porzadki?j=724088&sfmc_sub=281236516&l=772_HTML&u=12754716&mid=100011870&jb=677&utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=20200925_porzadki&filtry=151_kategoria[1931]

 

Wydaje mi się, że to jest główna przyczyna tego dziwnego stanu rzeczy i maksymalnie ograniczonej dostępności. Nie wierzę żeby przez tyle miesięcy od czasu przecieków endline rtx2000 nie wyprodukowali nic kart. Wygląda jakby światowa produkcja 3000 była na poziomie może setki na miesiąc? Bez jaj ;-) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Minciu napisał:

Wydaje mi się, że to jest główna przyczyna tego dziwnego stanu rzeczy i maksymalnie ograniczonej dostępności. Nie wierzę żeby przez tyle miesięcy od czasu przecieków endline rtx2000 nie wyprodukowali nic kart. Wygląda jakby światowa produkcja 3000 była na poziomie może setki na miesiąc? Bez jaj ;-) 

w tych procesach produkcyjnych nie da się zrobić stu sztuk miesięcznie ;) , w jednym przebiegu schodzi pewnie o rząd wielkości więcej chipów, ale to detal akurat
bardziej  prawdopodobne jest, że początkowe zamówienia były niskie, z jednej strony niedoszacowane ale z drugiej celowo niewielkie bo aktualny uzysk z procesu produkcyjnego jest niezadowalający, co znaczy że każdy zamówiony teraz przez producentów chip kosztuje w produkcji więcej niż ten, który wyjdzie z fabryki za kwartał, w takiej sytuacji nikt się nie chce przesadnie towarować 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby uzysk produkcyjny był niski, to chipy 3090/3080 posłużyłyby po cięciu do budowy 3070 :) A jak wiadomo 3070 ma mieć inny chip a nie cięty z uszkodzonych docelowo wyższych modeli.

Jak dla mnie to umyślna manipulacja dostawami. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę za RTXy 2000 :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie, że nikt się nie spodziewał, że będzie takie zainteresowanie kartami Ampere jest słabe.

Przecież to oczywiste, że jeśli wczoraj zaserwowałeś na obiad ziemniaki okraszone skwarkami, a dzisiaj polędwice w sosie borowikowym w cenie ziemniaków to chętnych będzie więcej.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Griszah napisał:

Tłumaczenie, że nikt się nie spodziewał, że będzie takie zainteresowanie kartami Ampere jest słabe.

Przecież to oczywiste, że jeśli wczoraj zaserwowałeś na obiad ziemniaki okraszone skwarkami, a dzisiaj polędwice w sosie borowikowym w cenie ziemniaków to chętnych będzie więcej.

No i już wiem co chce dziś na obiad. RTXa smażonego na PCIe, lekko schłodzonego :D 

1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Dziś piątek to dostawy?

Oby!!!! ???

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Minciu napisał:

Wydaje mi się, że to jest główna przyczyna tego dziwnego stanu rzeczy i maksymalnie ograniczonej dostępności. Nie wierzę żeby przez tyle miesięcy od czasu przecieków endline rtx2000 nie wyprodukowali nic kart. Wygląda jakby światowa produkcja 3000 była na poziomie może setki na miesiąc? Bez jaj ;-) 

Według nvidi wysyłkę gpu do producentów rozpoczęli w sierpniu. Nie było zbyt dużo czasu na produkcję do tego transport z Chin to ~3tygodnie+. 

Teraz podobno produkcja idzie pełna parą, ale przy obecnym popycie to sobie poczekamy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, HaslaMGK napisał:

No i już wiem co chce dziś na obiad. RTXa smażonego na PCIe, lekko schłodzonego :D 

Oby!!!! ???

Pilnuj Komputronika dla kolegów  forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając trochę kontekst, ja się zastanawiam ile z tych tysięcy zamówień złożonych w godzinę po premierze to byli normalnie (bez urazy dla forumowiczów ) ludzie, którzy totalnie nie czaili bazy, że tak ta premiera może wyglądać i w kolejnych dniach, tygodniach, wkurzeni na sklepy będą hurtowo wycofywać zamówienia. Szczególnie takie kliknięte z płatnością z góry. Ile osób zamówiło całe kompy, które leżą w koszykach bo brakuje ostatniego kawałka, i tak dalej i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj "Action" miał dostawę...8 sztuk, miałem rezerwację na minusie więc się nie załapałem. Troche to frustrujące skoro jedna z wiekszych hurtowni IT zostałą zaopatrzona w 8 sztuk :)

Edytowane przez Melman1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...